Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 10-07-07, 20:22
Το avatar του χρήστη Babis_Compact
Babis_Compact Ο χρήστης Babis_Compact δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-10-2006
Μηνύματα: 827
Babis_Compact is on a distinguished road
Question Εγκατάσταση Clima A/C Unit σε Ε46

Γεια χαρά και πάλι παιδιά, θα ήθελα για ακόμα μια φορά την πολύτιμη βοήθειά σας.
Το αυτοκίνητό μου έχει A/C, και η αλήθεια είναι πως θα ήθελα να έχει clima. Μπορώ να τοποθετήσω εκ των υστέρων, ή αυτή η επιλογή δίνεται μόνο κατα την αγορά του αυτοκινήτου?
Ρωτάω γιατί έχω βει στο ebay αυτό:
http://cgi.ebay.co.uk/bmw-e46-m3-cli...QQcmdZViewItem
Λέει ότι είναι το Control Unit για τον Κλιματισμό. Τι άλλο θα χρειαστεί , αν γίνεται φυσικά και αξίζει η μετατροπή, ώστε να το εγκαταστήσω και να λειτουργεί σωστά?
__________________
-- BMW 316ti E46 Compact --
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 10-07-07, 21:02
billparas Ο χρήστης billparas δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-10-2006
Μηνύματα: 505
billparas will become famous soon enough
Γεια σου φίλε με ενδιαφέρει και εμένα το θέμα. Στην Ε36 μου έχω AC και θέλω να ρωτήσω αν μόνο αλλάζοντας το control unit γίνεται clima, ή χρειάζεται και κάποια άλλη μετατροπη. Ελπίζω να έχουμε απαντήσεις
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 10-07-07, 21:23
E46-31 Ο χρήστης E46-31 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-06-2006
Μηνύματα: 118
E46-31 is on a distinguished road
παιδια απο οτι ξερω μια κωδικοποιηση στον εγκεφαλο και τιποτα αλλο.φυσικα και το control unit.
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 10-07-07, 21:55
Edisson Ο χρήστης Edisson δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 03-11-2006
Μηνύματα: 12
Edisson is on a distinguished road
kalispera se oloys . gia e46 ektos xiristirioy theli kalodiosi ebaporetas ta bimatika moter tessera plastika poy pane pano stin ebaporeta oso gia tin topothetisi bgeni tablo kai i siderenia bara kato apo ayto . gia e36 xiristirio kalodiosi xoris ksiloma tablo alla den dinoyn set retrofit elpizo na sas kalipsa
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 10-07-07, 22:42
Το avatar του χρήστη dimtz
dimtz Ο χρήστης dimtz δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 30-04-2007
Μηνύματα: 332
dimtz is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Edisson Εμφάνιση μηνυμάτων
kalispera se oloys . gia e46 ektos xiristirioy theli kalodiosi ebaporetas ta bimatika moter tessera plastika poy pane pano stin ebaporeta oso gia tin topothetisi bgeni tablo kai i siderenia bara kato apo ayto . gia e36 xiristirio kalodiosi xoris ksiloma tablo alla den dinoyn set retrofit elpizo na sas kalipsa
Αυτο γινετε φιλε μου οταν δεν υπαρχει καμια εγκατασταση ακομα και για Α/C, οσο αφορα το Α/C να γινει κλιμα χρειαζετε ο εγκεφαλος να παρει καποιες αναλογες ρυθμισεις η να αντικατασταθει με καποιον αλλον συν το οτι να μπει και η ψηφιακη οθονη μπροστα στο ταμπλο(εννοειτε)
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 11-07-07, 09:52
Το avatar του χρήστη Babis_Compact
Babis_Compact Ο χρήστης Babis_Compact δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-10-2006
Μηνύματα: 827
Babis_Compact is on a distinguished road
Δηλαδή φίλε dimtz εκτός από το control unit μόνο έναν επαναπρογραμματισμό του εγκεφάλου χρειάζεται για να εγκατασταθεί το Clima?
__________________
-- BMW 316ti E46 Compact --
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 11-07-07, 10:26
Το avatar του χρήστη gyiama
gyiama Ο χρήστης gyiama δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 02-01-2007
Μηνύματα: 1.247
gyiama has a spectacular aura aboutgyiama has a spectacular aura about
Παιδια για να μπει clima σε ε46 δεν ειναι μονο η οθόνη μπροστα οπωσ αναφέρθηκε πιο πάνω θέλει αλλαγη και όλη η εβαπορέτα.αν τοποθετιθεί μόνο η οθόνη δουλευει κανονικά το a/c ΑΛΛΑ δεν μπορείσ να ρυθμίσεισ θερμοκρασία και δεν μπορεισ να ρυθμίσεισ τον αέρα απο που θα βγαίνει πχ στα πόδια και στο τζάμι.και φυσικά δεν δουλεύει το αυτόματο.και όπωσ ανέφερε κάπιοισ φίλοσ πιο πάνω θέλει να βγει το μίσό ταμπλο αν όχι ολόκληρο.το κόστοσ που είχαμε ρωτίσει και το είχαμε ψαξει πολύ το θέμα για έναν ΄φιλο σε ε46 είναι 300-400ε αγορά ανταλλακτικών (οθόνη βαπορέτα) + τα περαστικά.άλλα 300 περίπου.ελπίζω να βοήθησα
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 11-07-07, 11:06
konas Ο χρήστης konas δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 08-09-2006
Μηνύματα: 2.707
konas is just really nicekonas is just really nicekonas is just really nicekonas is just really nicekonas is just really nice
Εγω πάλι δεν θα συνιστουσα αυτη την αλλαγη. Αν ψαξεις τα προηγουμενα ποστς για το κλιμα των Ε46, θα δεις οτι δεν ειναι και ιδανικη η αποδοση τους. Ως συστημα ακουγεται και δειχνει ωραιο, αλλα έχει ψιλοθεματα. (Προβληματα στην ψυκτρα - φακίρη, ήπιας ψύξης= δηλαδη χαμηλη αποδοση κλπ). Πολλά χρήματα για αυτα που προσφερει.
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 11-07-07, 12:23
Το avatar του χρήστη kostsour
kostsour Ο χρήστης kostsour δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 17-05-2006
Μηνύματα: 421
kostsour is on a distinguished road
Εγώ ρε παιδιά δεν ξέρω αν έχει πρόβλημα ΑΛΛΑ
α) μυρίζει άσχημα όταν το βάζεις μπροστά και κάπου ο dim είχε πει πως να κάνεις κάτι για να σταματήσει να μυρίζει αλλά δεν το βρίσκω ρε γμτ.
β) δεν βλέπω διαφορά με κατανάλωση ή χωρίς.
γ) για πείτε κανένα άλλο θέμα να δω είμαι παθών..
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 11-07-07, 12:27
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Αναφέρεσαι σε αυτό το θέμα.
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...ead.php?t=8346

Βασικά ο Stefos είχε γράψει αυτό (όχι εγώ)
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...1&postcount=10

Πάντως εγώ που έχω αυτόματο κλιματισμό δεν έχω πρόβλημα ούτε με την απόδοση, ουτε με μυρωδιές. (Ευτυχώς)
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 23:11.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.