Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 31-07-09, 15:54
Το avatar του χρήστη ΓΙΑΝΝΗΣ
ΓΙΑΝΝΗΣ Ο χρήστης ΓΙΑΝΝΗΣ δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-01-2008
Μηνύματα: 860
ΓΙΑΝΝΗΣ will become famous soon enoughΓΙΑΝΝΗΣ will become famous soon enough
320i VS S5!!

Δεν ειναι απολυτος ο τιτλος του thread αλλα διαβαστε.......

ΤΕΤΑΡΤΗ

Ξεκιναμε με την γυναικα μου λοιπον για ενα ταξιδι αστραπη μεχρι την βορ ευβοια, στις 16.45φευγουμε απο το σπιτι και με πρωτη δευτερα συνεχως γιατιι εχει τρομερη κινηση, μετα απο 45' στις 17.30 περιπου ειμαστε στην βαρυμποπη......και ανεβαζω ταχυτητα. Με ενα μικρο στοπ στα διοδια και στα εργα που κανουν, ειχα στο καθαρο κοματι μεσο ορο περι τα 160+ χλμ, ενα ακομα στοπ στα διοδια του σχηματαριου και στα επομενα εργα στην υλικη που ΩΠ!!!!! και να απο πισω μου ενα S5!! (με τον ‘’ασχετο παππου’’ στο τιμονι!!!!, θα καταλαβετε πιο κατω γιατι..) πηγαινα αρκετα γρηγορα εκεινη την στιγμη για τα εργα που γινονταν στον δρομο....., Σκεφτωμαι....κανε στην ακρη θα σε περασει απο πανω το τερας..αλλα εκεινη την ωρα δεν μπορω γιατι ο δρομος ειναι μιαμιση λωριδα και εχω και φορτηγο μπροστα μου, οποτε λεω κατσε να περασω το φορτηγο και μετα να κανω στην ακρη....έτσι και γίνεται, μόλις ανοιγει ο δρομος (εκει στην πρωτη μεγαλη κατηφορα μετα τις στροφες στην υλικη), περναω το φορτηγο και κανω δεξια εχοντας τερμα γκαζι, το αουντι μενει πισω γιατι προφανως δεν ηθελε να ανοιξει τοσο πολυ μαλλον....εγω μεχρι το τελος τις κατηφορας πηγαινα σχεδον στο μαξιμουμ της τελικης.....οποτε κοιτω πισω και βλεπω πριν παρω την πρωτη ελαφρια αριστερη που εχει πριν την επομενη ευθεια, το s5 να ερχεται......προλαβαινω να πω στην γυναικα μου κοιτα!!!!! και μας περναει με πολλα!!! αφου εγω ημουν τερμα!!!!.... δεν κόβω ούτε και βγαίνω πάλι αριστερα αφου ξερω οτι ουτε καν θα τον ξαναδω.....
Μεχρι την επομενη δεξια στροφη που εχει ειναι μπροστα μου γυρω στα 100 μετρα και ξαφνικα αρχιζει να φρεναρει πολυ......για να στριψει!!!!!!!! σε μια κατα τα αλλα πολυ ανοιχτη καμπη....φανταστείτε ότι καλυψα την αποσταση και τον περασα απο την αριστερη πανω στην στροφη...μπαινουμε λοιπον στην ευθεια του καστρου και ειμαι μπροστα και κανω δεξια και κοβω γαι ευνοητους λογους που εχει το καστρο.......
Το s5 λοιπόν όχι μονό δεν κόβει αλλά ανοίγει και με περνάει (ενοητε) με χιλια στην ευθεια...και "λεω ωχ θα τον σκισουν!!", για καλη του τυχη δεν εχει τιποτα ομως!!!!
Μεχρι να φτασω να το δω εγω αυτο και να ξαναπαω στην ταχυτητα που ημουν πριν....τον εχασα απο μπροστα μου...και εχει μεγαλη ευθεια εκει πριν το μαρτινο!!, δεν με νοιάζει όμως γιατί έτρεχα για να προλάβω το φέρει, οπότε πάω όσο πιο γρήγορα μπορώ....και ξαφνικα εκει στην αναβαση στον μαρτινο μετα την τελευταια δεξια που περνας κατω απο την γεφυρα για να παρεις την αριστερη και πριν την αμεση κατηφορα και ανηφορα που εχει...ΝΑ μπροστα μου παλι το S5 να φρεναρει!! πριν την αριστερη, ειμαι απο πισω του...και εχω το θρασος να του αναψω τα ΦΩΤΑ!!!! (ΙΕΡΟΣΥΛΟΣ), μπαινει δεξια και με το που περναω μου κολαει απο πισω, οπως και μου αξιζε!!!, ανεβαινουμε την ανηφορα με πανω απο 18.. και στριβουμε την αριστερη πριν την κορυφη που περνεις την καθοδο και βλεπεις τα διοδια της τραγανας,και να! μενει λιγο πισω παλι πριν την στροφη!!! είμαι πλέον σιγουρος οτι δεν το εχει!!!,
περνουμε λοιπον την κατηφορα και στη μικρη ευθεια που ακολουθει μου κολαει παλι εντελως απο πισω.....και για να μη το κουράσω πολύ μέχρι και τα διόδια που έχει τρεις δυσκολουτσικες κατηφορικες εχω κανει μια αποσταση αρκετη!!!!! και κατεβαινω την κατηφορα απο τα διοδια στην οποια και με περναει λιγο πριν φτασω σε αυτα και πεσω στα φρενα!!!....Και ναι!! τον ξαναπερναω στην αμεσως επομενη πολυ ευκολη δεξια που εχει......ε και εκει σταματησα να πηγαινω με 19..-22.. και με περναει! και τον ειχα μεν μπροστα μου να απομακρινεται μεχρι την αρκιτσα, αλλα σε καθε στροφη να ερχομαι ολο και πιο κοντα!!!!

Αυτή ήταν μια εμπειρία με το 92αρι μου που έχει τα ταπεινά 2λιτρα αλλά μπόρεσε να μου χαρίσει στιγμές ευτυχιας λογο της απειρειας ενος οδηγου ενος πολυ πολυ καλυτερου αμαξιαου απο το δικο μου!!!!
συν του οτι εγω ηξερα καλα τον δρομο και αυτος μπορει οχι....αλλα διαολε εθνικη οδος και με S5 (ασπρο με πινακιδες θεσσαλονικης)


Υπ οψιν ολο αυτο δεν το γραφω για να ανοιξει μια ατελειωτη κουβεντα περι αμαξιων-οδηγων-κοντρας, αλλα γιατι περασα εγω καλα και ηθελα να το μοιραστω μαζι σας
Ευχαριστω

σορυ για τα ορθογραφικα αλλα ηταν μεγλο για μενα αυτο....

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ΓΙΑΝΝΗΣ : 31-07-09 στις 15:59
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 31-07-09, 16:01
Lambros Ο χρήστης Lambros δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 26-05-2009
Μηνύματα: 294
Lambros is on a distinguished road
Πολυ ωραια περιγραφη...Ενοιωσα λες και ημουν στα πισω καθισματα και "πηγαινα βολτες" καθως επαιρνες αυτες τις στροφες....Μπραβο!!
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 31-07-09, 16:05
Το avatar του χρήστη Speedy
Speedy Ο χρήστης Speedy δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 11-02-2006
Μηνύματα: 2.080
Speedy has a spectacular aura aboutSpeedy has a spectacular aura about
Καλη φαση και καλη εμπειρια για εσενα!

Παντως μην λες ταπεινο 2λιτρο...Δεν κολαει!

ΤΟ λεω με την εννοια οτι τα ισοπεδονουμε ολα επειδη υπαρχουν ποιο μεγαλου κυβισμου αυτοκινητα,ε και δηλαδη το 2lt ειναι αργο???Σε καμια περιπτωση!
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 31-07-09, 16:06
super duper Ο χρήστης super duper δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 26-03-2008
Μηνύματα: 314
super duper is on a distinguished road
ωραιος ο γιαννης
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 31-07-09, 16:13
Το avatar του χρήστη oldcarskickass
oldcarskickass Ο χρήστης oldcarskickass δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 17-02-2006
Μηνύματα: 4.553
oldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από spyros75 Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλη φαση και καλη εμπειρια για εσενα!

Παντως μην λες ταπεινο 2λιτρο...Δεν κολαει!

ΤΟ λεω με την εννοια οτι τα ισοπεδονουμε ολα επειδη υπαρχουν ποιο μεγαλου κυβισμου αυτοκινητα,ε και δηλαδη το 2lt ειναι αργο???Σε καμια περιπτωση!
Σε σχέση με το S5 δε το λές και γρήγορο...
__________________
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από TSAF Εμφάνιση μηνυμάτων
το καθηκον μου εκανα μονο.
Out for all that I can get
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stelmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Σ αυτό το χώρο που είναι αδιαφιλονίκητα πλέον, ο χειρότερος του κόσμου και το γεγονός πως δεχόμαστε να ζούμε εδώ, σημαίνει αυτόματα πως στερούμεθα αξιοπρέπειας, όλα γίνονται αντίθετα από το σωστό. Αυτό όμως ανάγεται στη σφαίρα της φιλοοσφίας.
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 31-07-09, 16:14
Το avatar του χρήστη merlin_M3
merlin_M3 Ο χρήστης merlin_M3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-01-2009
Μηνύματα: 330
merlin_M3 has a spectacular aura aboutmerlin_M3 has a spectacular aura about
Μπράβο ρε Γιάννη , που να τον πετύχαινες με τον άσσο !!!

Η περιγραφή τέλεια και αποδυκνύει ότι δεν χρειάζεσαι εκατοντάδες άλογα και τρελές βελτιώσεις για να χαρείς μιά διαδρομή και να νοιώσεις καλά !!!
__________________
__________________________________________________ _________________________________
Ο ανώτερος άνθρωπος έχει απαιτήσεις από τον εαυτό του. Ο κατώτερος άνθρωπος από τους άλλους.
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 31-07-09, 16:18
Το avatar του χρήστη Speedy
Speedy Ο χρήστης Speedy δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 11-02-2006
Μηνύματα: 2.080
Speedy has a spectacular aura aboutSpeedy has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από oldcarskickass Εμφάνιση μηνυμάτων
Σε σχέση με το S5 δε το λές και γρήγορο...

Σε σχεση με το s5 φυσικα και δεν το λες γρηγορο.αλλα εγω το λεω γενικα οτι μην τα υποτιμουμε τα 2lt.
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 31-07-09, 16:18
Το avatar του χρήστη ΓΙΑΝΝΗΣ
ΓΙΑΝΝΗΣ Ο χρήστης ΓΙΑΝΝΗΣ δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-01-2008
Μηνύματα: 860
ΓΙΑΝΝΗΣ will become famous soon enoughΓΙΑΝΝΗΣ will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από merlin_M3 Εμφάνιση μηνυμάτων
Μπράβο ρε Γιάννη , που να τον πετύχαινες με τον άσσο !!!

Η περιγραφή τέλεια και αποδυκνύει ότι δεν χρειάζεσαι εκατοντάδες άλογα και τρελές βελτιώσεις για να χαρείς μιά διαδρομή και να νοιώσεις καλά !!!
χαχαχαχ
Αμα τον πετυχαινα με τον ασσο και τα 122 λυσασμενα ουτε που θα με εβλεπε.....
Να σημειωσω οτι ο ''παππους'' ειχε και ξανθια καλλονη στο διπλα καθισμα......για να μην πειτε οτι ημουν ελαφρυτερος!!!!χαχαχαχαχαχαχα

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ΓΙΑΝΝΗΣ : 31-07-09 στις 16:21
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 31-07-09, 16:21
Το avatar του χρήστη VanVIC
VanVIC Ο χρήστης VanVIC δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 04-09-2004
Μηνύματα: 2.948
VanVIC is just really niceVanVIC is just really niceVanVIC is just really niceVanVIC is just really niceVanVIC is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ΓΙΑΝΝΗΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
χαχαχαχ
Αμα τον πετυχαινα με τον ασσο και τα 122 λυσασμενα ουτε που θα με εβλεπε.....
Να σημειωσω οτι ο ''παππους'' ειχε και ξανθια καλλονη στο διπλα καθισμα......
Αυτό θα φταίει και "έκοβε" το S5...
Δεν θα μπορούσε να ανεβάσει πίεση ο Παππούς.
Φαντάζομαι πως η ξανθιά θα "δούλευε" τη βαλβίδα ανακούφισης υπερωρίες...
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 31-07-09, 16:22
Το avatar του χρήστη merlin_M3
merlin_M3 Ο χρήστης merlin_M3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-01-2009
Μηνύματα: 330
merlin_M3 has a spectacular aura aboutmerlin_M3 has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ΓΙΑΝΝΗΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
Να σημειωσω οτι ο ''παππους'' ειχε και ξανθια καλλονη στο διπλα καθισμα......
Πές το ντέ !!! Ετσι εξηγούνται όλα !!!

__________________
__________________________________________________ _________________________________
Ο ανώτερος άνθρωπος έχει απαιτήσεις από τον εαυτό του. Ο κατώτερος άνθρωπος από τους άλλους.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 20:00.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.