Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικά Θέματα BMW > BMW Links

BMW Links Εδώ δημοσιεύουμε links (συνδέσμους) από ιστοσελίδες που αφορούν αποκλειστικά BMW!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #991  
Παλιά 02-03-17, 11:10
Το avatar του χρήστη InsaneDriver
InsaneDriver Ο χρήστης InsaneDriver δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-06-2004
Μηνύματα: 2.889
InsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to behold
Έχει φίλος μου λευκή cabrio mustang προηγούμενης γενιάς με edelbrock κομπρέσσορα περίπου στα 460 άλογα.
Τον έχω φέρει και σε συνάντηση για όποιον θυμάται...

Οκ οπτικά είναι πολύ όμορφο, v8 !!! και μετά αρχίζουν τα αλλά...
Ποιότητα κατασκευής-υλικών αστεία. Το focus μπροστά του είναι mercedes.
4αρι αυτόματα κιβώτιο για γέλια...
Πίσω έχει άξονα πανάρ...απλά για κλάματα.
__________________

"Exhaust gases go into the turbocharger and spin it, witchcraft happens, and you go faster..." - Jeremy Clarkson
Απάντηση με παράθεση
  #992  
Παλιά 02-03-17, 11:13
Το avatar του χρήστη Fanatic
Fanatic Ο χρήστης Fanatic δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-05-2004
Μηνύματα: 3.592
Fanatic is just really niceFanatic is just really niceFanatic is just really niceFanatic is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από InsaneDriver Εμφάνιση μηνυμάτων
Έχει φίλος μου λευκή cabrio mustang προηγούμενης γενιάς με edelbrock κομπρέσσορα περίπου στα 460 άλογα.
Τον έχω φέρει και σε συνάντηση για όποιον θυμάται...

Οκ οπτικά είναι πολύ όμορφο, v8 !!! και μετά αρχίζουν τα αλλά...
Ποιότητα κατασκευής-υλικών αστεία. Το focus μπροστά του είναι mercedes.
4αρι αυτόματα κιβώτιο για γέλια...
Πίσω έχει άξονα πανάρ...απλά για κλάματα.
Αυτό το αμάξι είναι μονο για ρουτ 66
Απάντηση με παράθεση
  #993  
Παλιά 02-03-17, 12:44
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από InsaneDriver Εμφάνιση μηνυμάτων
Έχει φίλος μου λευκή cabrio mustang προηγούμενης γενιάς με edelbrock κομπρέσσορα περίπου στα 460 άλογα.
Τον έχω φέρει και σε συνάντηση για όποιον θυμάται...

Οκ οπτικά είναι πολύ όμορφο, v8 !!! και μετά αρχίζουν τα αλλά...
Ποιότητα κατασκευής-υλικών αστεία. Το focus μπροστά του είναι mercedes.
4αρι αυτόματα κιβώτιο για γέλια...
Πίσω έχει άξονα πανάρ...απλά για κλάματα.
To θυμάμαι πολύ καλά!!

Ε εντάξει, για τη χρήση που κάνει το 97% των bmwδάκηδων, είναι καλύτερο.
Και για άλλο ένα 2% ο πίσω άκαμπτος είναι επίσης καλύτερος

Μένει ένα ποσοστό 1%
__________________

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι να λέμε....το καλύτερο και πιο όμορφο sports car ever....(σ.σ. Toyota Supra MKIV)
Result:Banned by Administrator
Απάντηση με παράθεση
  #994  
Παλιά 02-03-17, 13:41
Το avatar του χρήστη BMW Power
BMW Power Ο χρήστης BMW Power δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 9.176
BMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
To έχω δεί από κοντά και συγκινούμαι τόσο που δε με νοιάζει τίποτα άλλο.

Αρκεί ο καθένας να είναι ευχαριστημένος με ότι πήρε.
Δεκτό και καθαρά υποκειμενικό!

Νόμιζα ότι σαν τελειομανής θα σε χαλούσαν για αυτό και τα ανέφερα.
__________________


www.bmw-motorsport.gr
Απάντηση με παράθεση
  #995  
Παλιά 02-03-17, 17:27
Το avatar του χρήστη stelmaniac
stelmaniac Ο χρήστης stelmaniac δεν είναι συνδεδεμένος
Μίλαν-Κούντερα 3-0
 
Εγγραφή: 19-03-2007
Μηνύματα: 3.479
stelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud of
Ειχα φτασει στο χειλος του γκρεμου και παρεπεα μεχρι που βρεθηκε ο Παναγιωτης και με βοηθησε να το περασω, σπρωχνοντας με....
Με το ποστ του ακυρωσα μολις τωρα την αγορα του Ε39 που ειχα ποσταρει. Βεβαια ο Παναγιωτης δεν εκανε καποιο κακο, απλως με βοηθησε να παρω την οριστικη αποφαση μιας που οι αποψεις μου σχεδον εφαπτονται με τις δικες του. Καλη η οδηγικη απολαυση και ο ρομαντισμος αλλα 50ριζουμε σε λιγο..!!!!!!
__________________
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από oldcarskickass Εμφάνιση μηνυμάτων
μετατροπές με ΛΙΓΟΤΕΡΗ ιπποδύναμη κάνει μόνο η alpina
Απάντηση με παράθεση
  #996  
Παλιά 02-03-17, 18:48
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από BMW Power Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεκτό και καθαρά υποκειμενικό!

Νόμιζα ότι σαν τελειομανής θα σε χαλούσαν για αυτό και τα ανέφερα.
Ξεκίνησα να γράψω μερικές σκέψεις για αυτή την τελειομανία.
Επειδή συμφωνώ με αυτό (αν και 10 χρόνια μικρότερος...40ρίζω).
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stelmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Ειχα φτασει στο χειλος του γκρεμου και παρεπεα μεχρι που βρεθηκε ο Παναγιωτης και με βοηθησε να το περασω, σπρωχνοντας με....
Με το ποστ του ακυρωσα μολις τωρα την αγορα του Ε39 που ειχα ποσταρει. Βεβαια ο Παναγιωτης δεν εκανε καποιο κακο, απλως με βοηθησε να παρω την οριστικη αποφαση μιας που οι αποψεις μου σχεδον εφαπτονται με τις δικες του. Καλη η οδηγικη απολαυση και ο ρομαντισμος αλλα 50ριζουμε σε λιγο..!!!!!!
Να πώ ότι όλα καλά, αλλά η συνεχής επιδίωξη του καλύτερου στην αυτοκινητοβιομηχανία, δεν έχει ως αποτέλεσμα το πανάκριβο όχημα που κάποιος θα πάρει, τελικά μετά από 10 χρόνια, να του έχει προσφέρει περισσότερα από το μισής αξίας Mustang.

Με το BMW:
Θα στρίψει λίγο καλύτερα, θα αλλάξει λίγο πιο γρήγορα το αυτόματο σασμάν (μάλλον όχι στο καινούριο Mustang με το 9αρι, αλλά έλεος γιατί auto σε ''οδηγική ευχαρίστηση'' ?, παρεμπιπτόντως το manual του Mustang βάζω στοίχημα ότι είναι καλύτερο σε αίσθηση και αντοχή) θα καμαρώσει την τέλεια συναρμολόγηση και το φινίρισμα (που θα είναι καλύτερο τον πρώτο καιρό μέχρι να αρχίσουν να γδέρνονται οι απαλές μεμβράνες στα ταμπλό και να γίνει σώβρακο), θα απολαύσει το θαυμασμό** των γύρω του (παραπάνω?δε νομίζω αλλά ας το πιστέψουμε).




Στο τέλος της 8-10ετίας, θα έχει δώσει τα διπλά για αγορά, τα 4 πλά για συντήρηση και τα 2 οχήματα θα πωλούνται ίδια τιμή (ίσως και παραπάνω το μαστανγκ).

Θα σε έχουν περάσει και μερικοί στο δρόμο ή όχι (γιατί ότι και να οδηγείς παίζει ρόλο και αυτός που κάθεται από πίσω).

Δε βαριέσαι.
Θα πάρω το Mustang (χωρίς δίλημμα γιατί δε φέρνουν την Camaro ή το ακόμα πιο φορτηγίσιο Challenger)... (Αν είχα την οικονομική κατάσταση φυσικά).

Όποιος την έχει παιδιά πραγματικά (όχι στο περίπου, ίσως, θα το πάρω και δε θα ξοδέψω τίποτα γιατί δεν χαλάει - το γερμανικό) ας πάρει με το καλό και θα του πώ και μπράβο και ειλικρινά θα το καμαρώσω.

Τα λέω όταν ήμουν κάτοχος και μπορούσα με ελάχιστο ψυχικό κόστος, να δίνω για να μένει σχεδόν καινούριο το BMW.

Στη σημερινή Ελλάδα, το να δώσεις 20-25-30000 και να μην πάρεις καινούριο αμάξι με κάποιου είδους εγγύηση τουλάχιστον για τα πρώτα χρόνια είναι αφέλεια τουλάχιστον.

Πάρε καινούριο 418 ρε παιδί μου. Έστω. Πάλι σκουπίδι είναι, αλλά θα έχεις εγγύηση

Υ.Γ. Μη μου πείτε ότι ξέφυγα off topic. Το τραβάει ο οργανισμός (του thread).

** Το μόνο που δε με νοιάζει προσωπικά, ίσα ίσα δε θέλω να με κοιτάνε, αλλά μερικοί το αναζητούν στο αυτοκίνητο τους.
__________________

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι να λέμε....το καλύτερο και πιο όμορφο sports car ever....(σ.σ. Toyota Supra MKIV)
Result:Banned by Administrator

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Dim77 : 02-03-17 στις 18:50
Απάντηση με παράθεση
  #997  
Παλιά 02-03-17, 19:50
Το avatar του χρήστη stelmaniac
stelmaniac Ο χρήστης stelmaniac δεν είναι συνδεδεμένος
Μίλαν-Κούντερα 3-0
 
Εγγραφή: 19-03-2007
Μηνύματα: 3.479
stelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud ofstelmaniac has much to be proud of
Η καλυτερη μεθοδος για να μεινεις απολυτα ευχαριστημενος απο μπεμβε ειναι να αλλαζεις αμαξι καθε 6 μηνες οπως εκανα εγω πριν καμια 10αρια χρονια. Σε 5 χρονια θα εχεις αλλαξει ολα τα μοντελα και θα εισαι και φανατικος θιασωτης της μπεμβες μιας που δεν θα προλαβαινουν να χαλασουν μεσα σε διαστημα 6 μηνων. Οποιος εχει χρονια μπεμβε την εχει πληρωσει διπλη τουλαχιστον. Ειναι η αληθεια και απ την αληθεια κανεις δεν ξεφευγει.
__________________
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από oldcarskickass Εμφάνιση μηνυμάτων
μετατροπές με ΛΙΓΟΤΕΡΗ ιπποδύναμη κάνει μόνο η alpina
Απάντηση με παράθεση
  #998  
Παλιά 02-03-17, 20:16
Το avatar του χρήστη Lil
Lil Ο χρήστης Lil δεν είναι συνδεδεμένος
Just a Dreamer...
 
Εγγραφή: 18-12-2006
Μηνύματα: 3.885
Lil is a splendid one to beholdLil is a splendid one to beholdLil is a splendid one to beholdLil is a splendid one to beholdLil is a splendid one to beholdLil is a splendid one to beholdLil is a splendid one to beholdLil is a splendid one to behold
δεν μπορουσα να αντισταθω
__________________


manoskountouris.com
Απάντηση με παράθεση
  #999  
Παλιά 02-03-17, 22:58
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Τι κ#λαρα ρε φίλε, μονο η supra έχει καλύτερο
__________________

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι να λέμε....το καλύτερο και πιο όμορφο sports car ever....(σ.σ. Toyota Supra MKIV)
Result:Banned by Administrator
Απάντηση με παράθεση
  #1000  
Παλιά 03-03-17, 10:15
Το avatar του χρήστη Fanatic
Fanatic Ο χρήστης Fanatic δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-05-2004
Μηνύματα: 3.592
Fanatic is just really niceFanatic is just really niceFanatic is just really niceFanatic is just really nice
Δεν το βρήκα σε αγγελία αλλά φαντάζομαι πωλείται αφού δεν έχει πινακίδες.

Πείτε ότι θέλετε για Mustang και καινούρια και παλιά BMW. Όμως μερικά αυτοκίνητα δεν ξαναβγαίνουν. Μπορεί να μην είναι τέλειο, μπορεί η μούρη να σηκώνεται κατά την επιτάχυνση και να ελαφραίνει το μπροστά μερος πάνω από 200χλμ/ωρα αλλα όταν σκέφτομαι αντρική BMW το μυαλό μου πάει σε 3 αμαξια (Μ3 Ε30, Ζ3 Μ Coupe, Ζ4 Μ Coupe).

Πλέον έχει καταντήσει κακό να ονειρεύεσαι στην Ελλάδα...

Σάλια τρέχανε το πρωί έξω από τον Σπανό γλυφαδα....



Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 19:45.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.