Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 11-03-11, 18:17
Το avatar του χρήστη halkida116mpack
halkida116mpack Ο χρήστης halkida116mpack δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-12-2008
Μηνύματα: 366
halkida116mpack will become famous soon enoughhalkida116mpack will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nick7837 Εμφάνιση μηνυμάτων
Μαλλον θα επρεπε να το ειχαν κανει ηδη αλλα που ???? για ολα λενε φταιει η Ελληνικη βενζινη και τιποτα αλλο.Η απαντηση που μου εδωσαν στο mail που εστειλα ειναι :
"Δυστυχώς το ερώτημά σας δεν μπορεί να απαντηθεί από την BMW Hellas, από τη στιγμή που δεν έχουμε εικόνα της κατάστασης και των λειτουργιών του οχήματός σας, για να μπορέσουμε να εξυπηρετήσουμε.

Πλέον αρμόδιοι να σας εξυπηρετήσουν για θέματα τεχνικής φύσεως και να αποκαταστήσουν την όποια βλάβη εφόσον αυτή διαπιστωθεί, είναι οι τεχνικοί των Εξουσιοδοτημένων Επισκευαστών του δικτύου μας, κατόπιν ελέγχου του αυτοκινήτου.


Με εκτίμηση
Για τη BMW Hellas

Μαίρη Χατζίνα
Τμήμα Επικοινωνίας Πελατών"

και τους εγραψα οτι και σε εσας εδω εδω στο forum αλλα δεν ηταν κατανοητα μαλλον!!!
νικο οπως σου ειπα το κουστουμακι το εμπλαστακι και σε 2-3 χρονια σταυρωσε το και δρομο..
__________________
ντί μπέστεν κουαλιτάτ (μα'ι' ας)
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 02-04-11, 12:37
Το avatar του χρήστη nick7837
nick7837 Ο χρήστης nick7837 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 23-09-2007
Μηνύματα: 134
nick7837 is on a distinguished road
Επανέρχομαι με νέα
Μετά από την ταλαιπωρία μου και μετά από μια καλή έρευνα στο internet έστειλα e-mail παραπόνων στην BMW HELLAS και το αποτέλεσμα ήταν η αντικατάσταση όλων των μπέκ με εγγύηση καλής θέλησης και από ότι έμαθα είναι μια πρωτοβουλία της BMW HELLAS και όχι της Γερμανίας . Επίσης να επισημάνω ότι εγώ είχα τον παλιό κωδικό μπέκ και είναι και αυτός άλλος ένας λόγος για την αλλαγή όλων των μπέκ.
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 02-04-11, 14:49
Το avatar του χρήστη sak1100
sak1100 Ο χρήστης sak1100 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-06-2009
Μηνύματα: 145
sak1100 is on a distinguished road
και σε μενα το ιδιο εγινε φιλε, πηγα για ενα πολλαπλασιαστη και μου τους αλλαξαν και τους 4
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 02-04-11, 15:33
Το avatar του χρήστη ditris
ditris Ο χρήστης ditris δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 01-09-2010
Μηνύματα: 977
ditris is just really niceditris is just really niceditris is just really niceditris is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από halkida116mpack Εμφάνιση μηνυμάτων
και μην ακουω λαμακιες οπως σε ολα συμβαινουν γιατι εχω εμπειρια και απο μερκ και απο βαγκ γκρουπ τα οποια δουλευουν μονο με βενζινη και τα τυπικα σερβις...η υπογραφη μου τα λεει ΟλΑ
Το vw golf 4 1600 16v της οικογενείας μου αγορασμένο το 2003 κ συντηρούμενο πάντα μεσα στην vw.....τώρα έχει 90000χλμ ...και έχει αλλάξει 2 πολλαπλασιαστές, 2 βεντιλατέρ κ καλα που τα καταλαβαινα γιατι καιγονταν μεσα στο καλοκαιρι, μια φούσκα νερού, και 2 γρύλλοι παραθύρων
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Η VW ΤΟΣΟ ΑΞΙΟΠΙΣΤΗ....ΕΞΑΛΛΟΥ ΟΛΑ ΤΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ΒΓΑΖΟΥΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ...ΑΠΛΑ ΠΟΙΟΣ ΤΑ ΛΕΕΙ......
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 04-04-11, 17:09
Το avatar του χρήστη bimmer-corfu
bimmer-corfu Ο χρήστης bimmer-corfu δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 15-11-2004
Μηνύματα: 3.021
bimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to all
ίσα ίσα που εδώ έχουμε να λέμε για 1-2 μοτέρ και κάτι VW κτλ δεν ξέρουν απο που να αρχίσουν και που να τελειώσουν. άσε γιατί θα γίνει μύλος και αυτό το thread στο τέλος
__________________
Αν δεν μπορείς να πας γρήγορα με 100 ίππους, τότε, δεν θα πας ούτε με 500
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 19-04-11, 17:24
gballas Ο χρήστης gballas δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 22-12-2010
Μηνύματα: 38
gballas is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sak1100 Εμφάνιση μηνυμάτων
και σε μενα το ιδιο εγινε φιλε, πηγα για ενα πολλαπλασιαστη και μου τους αλλαξαν και τους 4
εμένα μου κάηκε ένας πολλαπλασιαστής και μου παν αφού είναι στην εγγυηση το αμάξι δεν μπορούμε να τους αλλάξουμε όλους. Απλά αν στο μέλλον καεί κανένας πάλι.. με το κόλπο εγγύηση καλής θέληση στον αλλάζουν τσαμπα
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 19-04-11, 19:13
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από gballas Εμφάνιση μηνυμάτων
εμένα μου κάηκε ένας πολλαπλασιαστής και μου παν αφού είναι στην εγγυηση το αμάξι δεν μπορούμε να τους αλλάξουμε όλους. Απλά αν στο μέλλον καεί κανένας πάλι.. με το κόλπο εγγύηση καλής θέληση στον αλλάζουν τσαμπα
Ε, μη παιρνεις και ορκο! Δε νομιζω πως το κανουν ολοι σε ολους τους πελατες τους.
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 20-04-11, 13:45
Το avatar του χρήστη Dionysis
Dionysis Ο χρήστης Dionysis δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 25-12-2004
Μηνύματα: 621
Dionysis is on a distinguished road
Και εμέμα μου έβγαλε τα 1000 μύρια προλήματα. Οχι απλά δεν ξανα αγωράζω bmw ούτε απο έξω δεν περνάω βλέπω bmw και αλάζω δρόμο
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 20-04-11, 19:33
Το avatar του χρήστη LefterisK
LefterisK Ο χρήστης LefterisK δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-11-2010
Μηνύματα: 697
LefterisK has a spectacular aura aboutLefterisK has a spectacular aura aboutLefterisK has a spectacular aura about
επειδη ειπωθηκε κατι περι αξιοπιστιας των βαγκ-γκρουπ στην 1η σελιδα (και δεν αναφερομαι για το πιο πανω ποστ) , απλα με ενα πολυ γρηγορο ψαξιμο στο νετ θα δειτε οτι το εν λογω γκρουπ ειναι ο αρχηγος των βλαβων σε θεματα πολλ/στων!!! και ειναι ισως το μονο γκρουπ που οι κατοχοι των οχηματων του συνεχιζουν να αντιμετωπιζουν το ιδιο προβλημα ακομα και με αλλαγη των πολλ/στων με αλλης κατασκευαστριας εταιρειας προιοντα! ας θυμηθουμε και τα fsi που εξαφανιστηκαν εν μια νυκτη!
ειπαμε, τα αμεσου ψεκασμου μοτορια ειναι ευαισθητα σε αυτα τα θεματα...(και απαιτουν κ καλη βενζινη 98οκτανιων , κατι που στη χωρα αυτη σπανιζει...)
__________________
Η BMW οδηγείται σαν να την έχεις μόλις κλέψει...
E90 Montego Blue 320i N46B20
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 29-06-12, 10:50
dimliakos Ο χρήστης dimliakos δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 04-07-2011
Μηνύματα: 3
dimliakos is on a distinguished road
Ektos apo O2 sensors prosekste kai tous katalytes.
Exei themata tetoioy idous, aparadekta. Sini8os an agwraseis BMW me to pou kykloforisei thn patises. Tha bgalei ola auta ta problimata. Ta ligo prin facelift kai facelift den exoun tetoia themata.
To diko mou 320i E92 2010 5K pollaplasiasths. Kai mou poulagane kai trela oti ftaiei h benzini. Ton allaksane bebaia (warranty) kai eipane kai oti perasane kai neo programma. H alh8ia einai oti kapou eixe ena psilodagoma apo thn arxh (sto shmeio pou apo oikonomikh odhghsei apofasiseis na to patiseis ligo) alla twra douleuei kala.

Agorasa apo to ebay 2 pollaplasiastes kai 2 mpek kai toys koubalaw mazi. Pote den ksereis. Gyrisame sta 70s 80s.

Pantos mia E39 2.2 toy 2002 exei kanei 390k kai exei alaksei mono mia trompa benzinhs kai ena psigeio..
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 14:25.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.