Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 12-04-11, 08:15
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από zaharias Εμφάνιση μηνυμάτων
Πισω.. Μαλλον τπτ οπως λες.. Μπροστα ομως δεν γινεται σε συνδιασμο με τους πισω? Οποτε δεν χρειαζεται να βαλει και στους 4 τροχους τα μηχανηματα?
Το πιο καλο ειναι να κανεις λιγα χλμ να στρωσει-πατησει η καινουργια αναρτηση και μετα κανεις ευθυγραμμιση..
Ετσι καταλαβαίνω και εγώ..
Ασχετα που την ελέγχουμε, πάντα ίδια την βρίσκουμε..
Βασικά ποτέ δεν έχουμε αλλάξει κάτι σε αλλαγή αμορτισέρ, μόνο όταν αλλάξουμε ψαλίδια
και σινεμπλόκ μπορεί να ρυθμίσουμε κάτι...
Τέσπα, δεν είναι κακό να κοιτάς..
Και εγώ μετά απο 2.000-3.000 χλμ, κάνω επανέλεγχο..
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 13-04-11, 01:06
Το avatar του χρήστη R-load
R-load Ο χρήστης R-load δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-02-2011
Μηνύματα: 146
R-load is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bmwmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
με ελατηρια ειναι τα apex μου ειπε πιστευω ειναι καλη τιμη οσο για την ευθυγραμιση να τα πατησω και μετα να την κανω?η εκεινη την ωρα?
apex φοραω κ γω..ειναι λιγο πιο μαλακα απο τα eibach..ουτε κοπανανε κ γενικα ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος..αρχικα καντην με το που θα τα βαλεις..μετα 1 με 2 φορες το χρονο ειναι καλα..
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 13-04-11, 08:03
george316 Ο χρήστης george316 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-10-2008
Μηνύματα: 803
george316 is a jewel in the roughgeorge316 is a jewel in the roughgeorge316 is a jewel in the rough
παμε μια στα φρενα..
τα φρενα πυο φοραει το 316 σου,ειναι τα ιδια που φορουσαν απο το 318 εως το 328 ε36 και απο το 316 εως και το 320(νομιζω) απο 46ρι.
απο το 325 ε46 και μετα οι δισκοι ειναι 300 χιλιοστων.
αν βαλεις αυτους 300ρηδες (βασικα αλλα ζεις μονο βασεις δαγκανας και δισκους(τακκακια και δαγκανες ειναι τα ιδια) θα γεμισεις μονο αν φορας 16ρα ζαντα.τοτε οντως δε θα υπαρχει χωρος στις ζαντες και στα φρενα.
ομως η καλυτερη κινηση σου,ειναι να βαλεις απο 330.κοστιζουν γυρω στα 400ευρω,ειναι στην ιδια διασταση με του Μ3 (ομως πιο λεπτα σε παχος) και θα γεμιζουν την 17ρα,χωρια που θα εχεις και καλυτερο φρερναρισμα.
τωρα οσο αφορα τις αναρτησεις....
η καλυτερη λυση η αναρτηση απο Μ πακ,θα σου κοστισει γυρω στο 1000 σε αντιπροσωπεια,χαμηλωνει λιγο,ειναι πιο σκληρο απο μαμα,δεν σου σπαει τα νεφρα και μπορεις να ανεβεις και σε ενα καραβι χωρις να αφησεις το αμαξι κατω...
μετα μπορεις να παρεις την raceland(κοστιζει γυρω στα 200-230)που ειναι ρυθμιζομενη.
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 13-04-11, 10:11
Το avatar του χρήστη bmwmaniac
bmwmaniac Ο χρήστης bmwmaniac δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 12-01-2009
Μηνύματα: 172
bmwmaniac is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από george316 Εμφάνιση μηνυμάτων
παμε μια στα φρενα..
τα φρενα πυο φοραει το 316 σου,ειναι τα ιδια που φορουσαν απο το 318 εως το 328 ε36 και απο το 316 εως και το 320(νομιζω) απο 46ρι.
απο το 325 ε46 και μετα οι δισκοι ειναι 300 χιλιοστων.
αν βαλεις αυτους 300ρηδες (βασικα αλλα ζεις μονο βασεις δαγκανας και δισκους(τακκακια και δαγκανες ειναι τα ιδια) θα γεμισεις μονο αν φορας 16ρα ζαντα.τοτε οντως δε θα υπαρχει χωρος στις ζαντες και στα φρενα.
ομως η καλυτερη κινηση σου,ειναι να βαλεις απο 330.κοστιζουν γυρω στα 400ευρω,ειναι στην ιδια διασταση με του Μ3 (ομως πιο λεπτα σε παχος) και θα γεμιζουν την 17ρα,χωρια που θα εχεις και καλυτερο φρερναρισμα.
τωρα οσο αφορα τις αναρτησεις....
η καλυτερη λυση η αναρτηση απο Μ πακ,θα σου κοστισει γυρω στο 1000 σε αντιπροσωπεια,χαμηλωνει λιγο,ειναι πιο σκληρο απο μαμα,δεν σου σπαει τα νεφρα και μπορεις να ανεβεις και σε ενα καραβι χωρις να αφησεις το αμαξι κατω...
μετα μπορεις να παρεις την raceland(κοστιζει γυρω στα 200-230)που ειναι ρυθμιζομενη.
τα φρενα που μου εδειξε ενα συνεργειο τα μπροστα ηταν απο ζ4 2500cc μου ειπε ηταν απατηατα που τα ειδα 305 διαμετρο και 25 παχος ο δισκος τα τακακια του ηταν πιο χοντρα απο το δικο μου ελεγα να τα βαλω 300ε μου ειπε νομιζω ειναι καλα εσυ τι γνωμη εχεισ???
οσο για τα αμορτισερ δεν τα γνωριζω αυτα που μ λες μπορεισ να μου δωσεις παραπανω πληροφοριες για αυτα?
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 13-04-11, 10:16
Το avatar του χρήστη bmwmaniac
bmwmaniac Ο χρήστης bmwmaniac δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 12-01-2009
Μηνύματα: 172
bmwmaniac is on a distinguished road
ειδα οτι εισαι και μουσικος καλοοοο
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 28-01-13, 18:04
Το avatar του χρήστη Tasulis
Tasulis Ο χρήστης Tasulis δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-11-2005
Μηνύματα: 553
Tasulis is an unknown quantity at this point
Tελικα τι ελατηρια να βαλουμε με μαμα αμορτισερ?
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 28-01-13, 23:58
MarinosE46 Ο χρήστης MarinosE46 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-11-2012
Μηνύματα: 792
MarinosE46 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Tasulis Εμφάνιση μηνυμάτων
Tελικα τι ελατηρια να βαλουμε με μαμα αμορτισερ?
mpack χωρίς συζήτηση....
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 02:35.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.