Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 31-03-11, 17:17
Το avatar του χρήστη bmwmaniac
bmwmaniac Ο χρήστης bmwmaniac δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 12-01-2009
Μηνύματα: 172
bmwmaniac is on a distinguished road
αμορτισερ ε46

καλησπερα παιδια εχω ενα ε46 και χρειαζομαι αμορτισερ ελατηρια (και λιγο χαμηλωμα ) μαζι με δισκοφρενα και τακακια εχετε κατι υποψην σας;πρεπει να περασω και κτεο τωρα κοντα... σας ευχαριστω για τον χρονο σας...
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 31-03-11, 17:26
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Τι εννοείς? Αν έχει κάποιος μεταχειρισμένα?

Μήπως να προτείνουμε άλλες λύσεις από τις εργοστασιακές?
Για αμορτισέρ στο Ε46 πάντως, τα καλύτερα είναι τα αμορτισέρ του m-pack όπως και τα ελατήρια του m-pack (που είναι και τα σκληρότερα περιλαμβανομένων όλων των aftermarket και χαμηλότερα μόνο 1.5cm και όχι περισσότερο, ώστε να δουλεύει σωστά η ανάρτηση σε κάθε είδους δρόμο και δη Ελληνικό).

Απλά δεν ξέρω μήπως χρειαστείς και τα ψαλίδια του m-pack (γιατί είναι και αυτά διαφορετικά). Σε αυτό δεν ξέρω να σου πώ αν εφαρμόζουν κανονικά.

Δίσκοι και τακάκια..οι γνήσιοι είναι άψογοι, τακάκια μπορείς να βάλεις κάτι άλλο που να βγάζει λιγότερη μαυρίλα (αυτό είναι το πρόβλημα βασικά και όχι απόδοσης).
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 31-03-11, 18:58
Το avatar του χρήστη R-load
R-load Ο χρήστης R-load δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-02-2011
Μηνύματα: 146
R-load is on a distinguished road
..συμφωνω με τν προλαλησαντα..αν κ δν εχω 46αρι...
βεβαια δν διευκρινησες "τι" ακριβως ζητας απ αυτα..
ανεση?σπορ οδηγηση?γρηγορη οδηγηση?
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 01-04-11, 14:54
Το avatar του χρήστη bmwmaniac
bmwmaniac Ο χρήστης bmwmaniac δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 12-01-2009
Μηνύματα: 172
bmwmaniac is on a distinguished road
συγνωμη που δεν διευκρινισα μιλω για σπορ οδηγηση για καινουρια παντα και δισκοφρενα καινουρια αλλα σκεφτομαι να βαλω λιγο πιο μεγαλα εχω βαλει 18ρες ζαντες και θελω να γεμισουν λιγο σαν φρενο ποδιλατου φενεται μες την ζαντα...
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 01-04-11, 16:00
Το avatar του χρήστη ThaNOS E46coupe
ThaNOS E46coupe Ο χρήστης ThaNOS E46coupe δεν είναι συνδεδεμένος
M43 super terminator
 
Εγγραφή: 30-10-2009
Μηνύματα: 3.045
ThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bmwmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
συγνωμη που δεν διευκρινισα μιλω για σπορ οδηγηση για καινουρια παντα και δισκοφρενα καινουρια αλλα σκεφτομαι να βαλω λιγο πιο μεγαλα εχω βαλει 18ρες ζαντες και θελω να γεμισουν λιγο σαν φρενο ποδιλατου φενεται μες την ζαντα...
μα πιστέυω οτι το 46άρι έχει αρκετά μεγάλα φρένα. απο το 316 μέχρι το 320 είναι όλα ίδια...δέν ξέρω άν αξίζει να δώσεις 1000+ ευρώ μόνο και μόνο για να φαίνονται ωραία...!!!!!
__________________
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΣΑΒΒΑΤΟ ΝΑ ΜΗ ΠΟΤΙΖΕΙΣ ΓΛΑΣΤΡΕΣ.ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΝΩ ΜΕ ΤΗ BMW ΚΑΙ ΤΗ ΓΕΜΙΖΩ ΛΑΣΠΕΣ !!!!!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...586#post443586
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...418#post440418
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 03-04-11, 12:58
Το avatar του χρήστη bmwmaniac
bmwmaniac Ο χρήστης bmwmaniac δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 12-01-2009
Μηνύματα: 172
bmwmaniac is on a distinguished road
εσυ Θανο τι φορασ? τι προτινετε να βαλω απο αμορτισερ?κανενα site ο σπανος μου λεει 1100 ευρω χωρις εργασια ειναι πολλα ρε παιδια
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 03-04-11, 14:29
Το avatar του χρήστη R-load
R-load Ο χρήστης R-load δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-02-2011
Μηνύματα: 146
R-load is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bmwmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
εσυ Θανο τι φορασ? τι προτινετε να βαλω απο αμορτισερ?κανενα site ο σπανος μου λεει 1100 ευρω χωρις εργασια ειναι πολλα ρε παιδια
κοιτα σε bilstein(sprint)εφοσον θες κ χαμηλωμα..για τν τιμη τους ειναι πολυ καλα(430-500+ - παιζουν.. χοντρικα παντα)για ελατηρια εχεις πολλες επιλογες αναλογως κ το χαμηλωμα που σκεφτεσαι να του κανεις..(160-200+ - χοντρικα κ αυτα..)εγω προσωπικα εχω επιλεξει τα Apex κ ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος(36αρι βεβαια)ουτε κοπανανε,κ η συμπεριφορα τους ειναι αψογη για τα δικα μ γουστα..με μια φραση ειναι οσο μαλακα κ σκληρα χρειαζεται(για μενα) ετσι ωστε κ να αποδιδουν καλα..κ να μν κουραζουν..
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 03-04-11, 23:04
Το avatar του χρήστη ThaNOS E46coupe
ThaNOS E46coupe Ο χρήστης ThaNOS E46coupe δεν είναι συνδεδεμένος
M43 super terminator
 
Εγγραφή: 30-10-2009
Μηνύματα: 3.045
ThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bmwmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
εσυ Θανο τι φορασ? τι προτινετε να βαλω απο αμορτισερ?κανενα site ο σπανος μου λεει 1100 ευρω χωρις εργασια ειναι πολλα ρε παιδια
εγώ φοράω raceland ρυθμιζόμενη στο ύψος. την πήρα απο μέλος του φόρουμ μας. οι δικές μου μαμά είχαν τελειώσει και χρειαζόμουν οτιδήποτε αναρτήσεις , καλύτερες απο τις τελειωμένες δικές μου... μιά χαρά μου έκατσαν. άν προχωρήσω σε αλλαγή τους αργότερα θα πάω για bilstein srint.
__________________
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΣΑΒΒΑΤΟ ΝΑ ΜΗ ΠΟΤΙΖΕΙΣ ΓΛΑΣΤΡΕΣ.ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΝΩ ΜΕ ΤΗ BMW ΚΑΙ ΤΗ ΓΕΜΙΖΩ ΛΑΣΠΕΣ !!!!!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...586#post443586
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...418#post440418
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 04-04-11, 09:48
Το avatar του χρήστη sakkunen
sakkunen Ο χρήστης sakkunen δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-06-2005
Μηνύματα: 1.638
sakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of lightsakkunen is a glorious beacon of light
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι εννοείς? Αν έχει κάποιος μεταχειρισμένα?

Μήπως να προτείνουμε άλλες λύσεις από τις εργοστασιακές?
Για αμορτισέρ στο Ε46 πάντως, τα καλύτερα είναι τα αμορτισέρ του m-pack όπως και τα ελατήρια του m-pack (που είναι και τα σκληρότερα περιλαμβανομένων όλων των aftermarket και χαμηλότερα μόνο 1.5cm και όχι περισσότερο, ώστε να δουλεύει σωστά η ανάρτηση σε κάθε είδους δρόμο και δη Ελληνικό).

Απλά δεν ξέρω μήπως χρειαστείς και τα ψαλίδια του m-pack (γιατί είναι και αυτά διαφορετικά). Σε αυτό δεν ξέρω να σου πώ αν εφαρμόζουν κανονικά.

Δίσκοι και τακάκια..οι γνήσιοι είναι άψογοι, τακάκια μπορείς να βάλεις κάτι άλλο που να βγάζει λιγότερη μαυρίλα (αυτό είναι το πρόβλημα βασικά και όχι απόδοσης).
Μπαίνουν Δημήτρη χωρίς τα ψαλίδια.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 04-04-11, 10:39
Το avatar του χρήστη ditris
ditris Ο χρήστης ditris δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 01-09-2010
Μηνύματα: 977
ditris is just really niceditris is just really niceditris is just really niceditris is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bmwmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
καλησπερα παιδια εχω ενα ε46 και χρειαζομαι αμορτισερ ελατηρια (και λιγο χαμηλωμα ) μαζι με δισκοφρενα και τακακια εχετε κατι υποψην σας;
Η καλύτερη λύση είναι να βάλεις εμπρός φρένα(δίσκοι,δαγκάνες,τακάκια) απο 330 που στο car.gr στην κατηγορία φρένα θα βρεις με 400 περίπου ευρώ!Ετσι θα λυθεί το οπτικό σου θέμα....φυσικά κ απο θέμα απόδοσης αν κ τα αντίστοιχα φρένα που φοράς φορούσαν τα αντίστοιχα e36 325 άρα είναι πολύ καλά-αποδοτικά!
Για αμορτισέρ προτίμησε mama για άνεση ή bilstein(350-400 ευρώ με τοποθέτηση) gia sportif καταστάσεις!
Ελατήρια βάλε 3.5ποντα hr που κατεβάζουν το αυτοκινητο αρκούντως ικανοποιητικα,χωρίς να βρίσκει και εχουν κόστος (180-200 ευρώ με τοποθέτηση).
Πάντως κ με mama αμορτισερ σε συνδυασμό με ελατηρια εχεις πανεμορφο συνδυασμό ανεσης,ομορφιάς κ φυσικά δεν εχεις κ πρόβλημα κανένα σε στροφιλίκια...οσο τουλάχιστον λενε.....εξάλλου αυτό το συνδυασμό εχω κ εγω αρα σου μιλώ απο πρώτο χερι.....
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 03:07.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.