Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #31  
Παλιά 30-05-11, 23:39
Το avatar του χρήστη graphe36
graphe36 Ο χρήστης graphe36 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 17-09-2008
Μηνύματα: 371
graphe36 will become famous soon enoughgraphe36 will become famous soon enough
120 ευρω μου ζητησε να μου βαλει το μοντελο με την εκκινηση κινητηρα. Δεν κατι πολυ δυσκολο , 2 καλωδια εντολης φευγουν απο την πλακετα του συναγερμου και πανε στην καλωδίωση του διακοπτη. Αυτη η τιμη περιλάμβανε και εγκατασταση 2 πλακετων comfort για να ανεβαζει και 4 παραθυρα του αυτοκινητου στο κλειδωμα. Τελικα μου πηρε 80 γιατι συμμετείχα και εγω στα ηλεκτρολογικά και το λύσιμο του αυτοκινητου (ντουλαπακι κτλ). Τα 200 τα θεωρω too much
__________________
BMW E36 318i
(Ηλεκτρονικός) Εγκαταστάσεις - Μελέτες Hi-Fi, TV, Home Cinema. Professional Audio
Απάντηση με παράθεση
  #32  
Παλιά 31-05-11, 07:01
Το avatar του χρήστη ditris
ditris Ο χρήστης ditris δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 01-09-2010
Μηνύματα: 977
ditris is just really niceditris is just really niceditris is just really niceditris is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από graphe36 Εμφάνιση μηνυμάτων
120 ευρω μου ζητησε να μου βαλει το μοντελο με την εκκινηση κινητηρα. Δεν κατι πολυ δυσκολο , 2 καλωδια εντολης φευγουν απο την πλακετα του συναγερμου και πανε στην καλωδίωση του διακοπτη. Αυτη η τιμη περιλάμβανε και εγκατασταση 2 πλακετων comfort για να ανεβαζει και 4 παραθυρα του αυτοκινητου στο κλειδωμα. Τελικα μου πηρε 80 γιατι συμμετείχα και εγω στα ηλεκτρολογικά και το λύσιμο του αυτοκινητου (ντουλαπακι κτλ). Τα 200 τα θεωρω too much
Ξέρεις αν έχει και immobilizer το αυτοκίνητο έχει κ άλλη μανούρα...ή αν ανοίγει το κλειδί βγάζεις το "τυπου" νύχι chipaki του immobilizer και το προσαρμόζεις κοντά στον δικόπτη μίζας...ή αν δεν ανοίγει το κλειδί(π.χ e46 ktl ..) κρύβεις το κλειδί κάτω απο το πλαστικό κάτω απο το τιμονι..με ότι αρνητικό αυτό συνεπάγεται για κάποιον που γνωρίζει ότι έχεις εκκίνηση κινητήρα με immobilizer και ένα κλειδί κρυμμένο εννοείται κοντά στον διακόπτη!!
Όπως κ ναχει...σε κάποια πράματα όπως συστήματα ασφαλείας κ όχι μόνο..πληρώνουμε την χειρουργική ακρίβεια, την γνώση, εμπειρία κ δεν πειραματιζόμαστε...χωρια που αν γίνει κατι έχωντας κ αποδειξη ειναι υπεύθυνοι άλλοι που προφανως κάθε αλλο παρα τυχαίοι είναι!
Πολλάκις πολλοί προσπάθησαν στο παρελθόν να τοποθετήσουν συναγερμούς μόνοι τους...κ τα κατάφεραν μετά απο κάποιες μέρες..μόνο που μέχρι να βρουν τα καλώδια των παραθύρων, της μίζας κτλ κ μη χρησιμοποιώντας κατάλληλα εργαλεία...τα μισά καλώδια της πλεξούδας ήταν μονωμένα με ταινία(αισθητικά αισχος!),συνέδεαν ανάποδα το ρελέ κ αναρωτιώντουσαν τι φταίει?ωτρυπούσαν χωρίς λόγο λαμαρίνες επειδή δεν ξέραν απο ποια διέξοδο? να οδηγησουν το καλώδιο της σειρήνας,υπήρχαν πλαστικά κομμάτια του αυτοκινήτου με σπασμένα κλιπσάκια κτλ κτλ!Δεν είμαι της άποψης να μην προσπαθούμε να επιδιορθώνουμε πράματα αλλά κάποια μόνο...η καλύτερα σταδιακά τα πράματα όσον αφορα τη δυσκολία....κ φυσικά ναμαστε σχετικοί με το χώρο!
Υ.Γ To ότι κατέβασες με παζάρια βοηθείας την τιμή εγκατάστασης στο 1/3 σε τιμά, αλλά δείχνει ότι μάλλον ο εν λόγω εγκαταστάτης δεν έχει λειτουργικά έξοδα -κοινώς μαγαζί- κ θάθελα να μάθω ποιος είναι...
__________________

Απάντηση με παράθεση
  #33  
Παλιά 31-05-11, 10:14
Το avatar του χρήστη graphe36
graphe36 Ο χρήστης graphe36 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 17-09-2008
Μηνύματα: 371
graphe36 will become famous soon enoughgraphe36 will become famous soon enough
Να παραδεχτω οτι το αυτοκινητο μου δεν εχει immobilazer οποτε σαφως τα πραγματα ειναι πιο ευκολα. Ο εγκαταστατης ειναι επαγγελματιας car audio ιnstaller με μαγαζι στην Γλυφαδα.Ο οποιος ειναι και κριτης στην EMMA. Ειναι πολυ ψειρας και για αυτο επελεξα να παω εκει. Αν και οι εγκαταστατες που βαζουν viper σωστα ειναι λιγοι.Αυτος τα πουλαει χρονια και εχει δουλεψει πολλα Ε36. Μεχρι και τα χρωματα απο τα καλωδια γνωριζε απ εξω.
Απλα μια και λογο δουλειας κατεχω απο ηλεκτρολογικα, πιασαμε και κουβεντα για ηχο τα βρηκαμε στην τιμη ευκολα.
__________________
BMW E36 318i
(Ηλεκτρονικός) Εγκαταστάσεις - Μελέτες Hi-Fi, TV, Home Cinema. Professional Audio
Απάντηση με παράθεση
  #34  
Παλιά 31-05-11, 10:48
Το avatar του χρήστη graphe36
graphe36 Ο χρήστης graphe36 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 17-09-2008
Μηνύματα: 371
graphe36 will become famous soon enoughgraphe36 will become famous soon enough
Τα στοιχεια του με πμ αμα θελέτε γιατι δεν ξερω εαν επιτεπεται να δημοσιευτουν εδω.
__________________
BMW E36 318i
(Ηλεκτρονικός) Εγκαταστάσεις - Μελέτες Hi-Fi, TV, Home Cinema. Professional Audio
Απάντηση με παράθεση
  #35  
Παλιά 31-05-11, 16:01
kostastnt Ο χρήστης kostastnt δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-02-2008
Μηνύματα: 470
kostastnt will become famous soon enoughkostastnt will become famous soon enough
Απλά στο αμάξι που θέλω να μπει ο συναγερμός δεν έχει ούτε canbus ούτε τίποτα ζόρικο σε ηλεκτρονικό.. Απλά ρεύμα πρέπει να δώσει (δεν λέω ότι είναι εύκολο και αυτό σε καμία περίπτωση).. Όσο για το immobilizer δεν νομίζω ότι υπάρχει και άλλος τρόπος εκτός από το να μείνει το κλειδί μέσα που απλά το συνδέει σε μια module..

Έχω δει εγκατάσταση συναγερμού και εκτός από χαμαλίκι που είναι κουραστικό (μάζευε καλώδια, "κλέψε" ρεύμα, τακτοποιήσε τα καλώδια, στερέωση πλακετών και module, άνοιγμα-κλείσιμο ταμπλό/πλαστικών) δεν έχει κάτι ιδιαίτερο όταν δεν έχεις canbus όπου σε μερικά χρειάζεται ακόμα και μηχάνημα να ρυθμίσει τον συναγερμό και είναι σίγουρα τρελό μανίκι

Τέλοσπάντων με λίγο ψάξιμο βρήκα περίπου στα 100€ περαστικά με εκκίνηση μηχανής και απλά εγκατάσταση συναγερμού χωρίς παράθυρα, πόρτμπαγκάζ, παγίδες κτλ.. Νομίζω ότι αυτό είναι πολύ λογικό ποσό
Απάντηση με παράθεση
  #36  
Παλιά 20-06-11, 23:04
Το avatar του χρήστη bmwnikolase36
bmwnikolase36 Ο χρήστης bmwnikolase36 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-10-2010
Μηνύματα: 249
bmwnikolase36 will become famous soon enough
Επιτέλους τον εμπαξα σήμερα!όλα καλα.τελικά
Άκουσα τον φίλο makos και έβαλα τον avital
Μιας και είναι ακριβώς ίδιος με τους άλλους της καρηγοριας του.
__________________
Θα ήθελα να ήσουνα στην μοίρα σμηναγός μου να σου βαραω προσοχή όταν περνάς εμπρός μου!




Απάντηση με παράθεση
  #37  
Παλιά 11-09-11, 21:58
gndrkavala Ο χρήστης gndrkavala δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 26-08-2011
Μηνύματα: 17
gndrkavala is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από graphe36 Εμφάνιση μηνυμάτων
Να παραδεχτω οτι το αυτοκινητο μου δεν εχει immobilazer οποτε σαφως τα πραγματα ειναι πιο ευκολα. Ο εγκαταστατης ειναι επαγγελματιας car audio ιnstaller με μαγαζι στην Γλυφαδα.Ο οποιος ειναι και κριτης στην EMMA. Ειναι πολυ ψειρας και για αυτο επελεξα να παω εκει. Αν και οι εγκαταστατες που βαζουν viper σωστα ειναι λιγοι.Αυτος τα πουλαει χρονια και εχει δουλεψει πολλα Ε36. Μεχρι και τα χρωματα απο τα καλωδια γνωριζε απ εξω.
Απλα μια και λογο δουλειας κατεχω απο ηλεκτρολογικα, πιασαμε και κουβεντα για ηχο τα βρηκαμε στην τιμη ευκολα.
Θα μπορουσα να εχω με PM το τηλ του car audio installer? Ευχαριστω
Απάντηση με παράθεση
  #38  
Παλιά 01-11-11, 11:22
johnas Ο χρήστης johnas δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 28-03-2009
Μηνύματα: 46
johnas is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ttjohn Εμφάνιση μηνυμάτων
Νασαι καλα johnas.Αν θες παντως να τον παρεις απο αμερικη μπορω να σου στειλω το λινκ του εβαυ μαγαζιου που τον πηρα και γω.Θα γλιτωσεις γυρω στα 200 ευρο σε σχεση με δω και πας και τον βαζεις στα παιδια στην ηχοκινηση αυτο που εκανα και γω.
αν μπορεις στειλε τη διευθυνση απο Αμερικη,καθυστερημενα λιγο αλλα ποτε δεν ειναι αργα!!!!!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 06:21.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.