Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 10-03-11, 15:17
Το avatar του χρήστη ttjohn
ttjohn Ο χρήστης ttjohn δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 26-02-2011
Μηνύματα: 300
ttjohn will become famous soon enough
"Αξιοπιστία" by the VAG salvation army (EPIC thread)

Μετα απο πολυ διαβασμα σε αυτο το φορουμ και τα προβληματα που ειχα με το 1 facelift της γυναικασμου καταλαβα οτι η BMW εχει σκατεψει παρα πολυ τα αμαξιατης.Μιλαμε για απειρα προβληματα της πλακας που κοστιζουν χιλιαδες ευρο και σε εποχες που δεν υπαρχει σαλιο.
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 10-03-11, 17:00
Το avatar του χρήστη Fairytale
Fairytale Ο χρήστης Fairytale δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Μηνύματα: 3.775
Fairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ttjohn Εμφάνιση μηνυμάτων
Μετα απο πολυ διαβασμα σε αυτο το φορουμ και τα προβληματα που ειχα με το 1 facelift της γυναικασμου καταλαβα οτι η BMW εχει σκατεψει παρα πολυ τα αμαξιατης.Μιλαμε για απειρα προβληματα της πλακας που κοστιζουν χιλιαδες ευρο και σε εποχες που δεν υπαρχει σαλιο.
Υπερβολές, απλά σε αυτό το forum γράφονται τα πάντα, ενώ στην πλειοψηφία των μονόμαρκων sites (και ειδικά των clubs) όλοι κάνουν σαν να μην υπάρχει ΠΟΤΕ και ΚΑΝΕΝΑ πρόβλημα σε αυτοκίνητο.
Και αυτό είναι αποτέλεσμα ΠΑΝΤΑ ή πιέσεων ή PR-ίστικου στησίματος των εν λόγω sites περί την εκάστοτε αντιπροσωπεία τους.
C U out there
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 10-03-11, 17:17
Το avatar του χρήστη halkida116mpack
halkida116mpack Ο χρήστης halkida116mpack δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-12-2008
Μηνύματα: 366
halkida116mpack will become famous soon enoughhalkida116mpack will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Fairytale Εμφάνιση μηνυμάτων
Υπερβολές, απλά σε αυτό το forum γράφονται τα πάντα, ενώ στην πλειοψηφία των μονόμαρκων sites (και ειδικά των clubs) όλοι κάνουν σαν να μην υπάρχει ΠΟΤΕ και ΚΑΝΕΝΑ πρόβλημα σε αυτοκίνητο.
Και αυτό είναι αποτέλεσμα ΠΑΝΤΑ ή πιέσεων ή PR-ίστικου στησίματος των εν λόγω sites περί την εκάστοτε αντιπροσωπεία τους.
C U out there
φιλε μου επετρεψε μου να συμφωνησω στο οτι ειναι απο τα λιγα ελευθερα φορουμ...και γι αυτο το αγαπαμε και συμετεχουμε σε αυτο ενεργα οσο μπορουμε.
αλλα το οτι στα αλλα φορουμ δεν τα λενε ολα δεν αναιρει το οτι η αγαπημενη μας μαρκα τα εχει σκατωσει και πληρωνουμε σαν τα χαιβανια τις δικες τους ανικανοτητες,ειτε σχεδιασμου και λειτουργιας ειτε επeιδη δεν μπορει να βρει η να βαλει σε ταξη τον καθε προμηθευτη της...εμεις πλερωωωω την νυφη fairy
__________________
ντί μπέστεν κουαλιτάτ (μα'ι' ας)
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 10-03-11, 20:37
thanblan Ο χρήστης thanblan δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-08-2009
Μηνύματα: 582
thanblan will become famous soon enoughthanblan will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Fairytale Εμφάνιση μηνυμάτων
Υπερβολές, απλά σε αυτό το forum γράφονται τα πάντα, ενώ στην πλειοψηφία των μονόμαρκων sites (και ειδικά των clubs) όλοι κάνουν σαν να μην υπάρχει ΠΟΤΕ και ΚΑΝΕΝΑ πρόβλημα σε αυτοκίνητο.
Και αυτό είναι αποτέλεσμα ΠΑΝΤΑ ή πιέσεων ή PR-ίστικου στησίματος των εν λόγω sites περί την εκάστοτε αντιπροσωπεία τους.
C U out there
φίλε fairy, η φίρμα μας είναι το μεγαλύτερο μπουρδ@@@ αυτή τη στιγμή.
ναι μεν γράφονται τα πάντα εδώ αλλά και πρέπει να συνυπολογίσεις και αυτούς οι οποιόι πονηρά σκεπτόμενοι προκειμένου να το φορτώσουν σε κανέναν άλλον λένε ότι και καλά λύσανε τον πρόβλημά τους.
ας έρθουν να το πουν σε μας τους υπόλοιπους που έχουμε αλλάξει τα πάντα και δεν διορθώνεται με τίποτα...
δυστυχώς πήραμε παλτά και αντε να δούμε τι θα κάνουμε...
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 11-03-11, 11:00
Το avatar του χρήστη Fairytale
Fairytale Ο χρήστης Fairytale δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Μηνύματα: 3.775
Fairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από halkida116mpack Εμφάνιση μηνυμάτων
φιλε μου επετρεψε μου να συμφωνησω στο οτι ειναι απο τα λιγα ελευθερα φορουμ...και γι αυτο το αγαπαμε και συμετεχουμε σε αυτο ενεργα οσο μπορουμε.
αλλα το οτι στα αλλα φορουμ δεν τα λενε ολα δεν αναιρει το οτι η αγαπημενη μας μαρκα τα εχει σκατωσει και πληρωνουμε σαν τα χαιβανια τις δικες τους ανικανοτητες,ειτε σχεδιασμου και λειτουργιας ειτε επeιδη δεν μπορει να βρει η να βαλει σε ταξη τον καθε προμηθευτη της...εμεις πλερωωωω την νυφη fairy
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από thanblan Εμφάνιση μηνυμάτων
φίλε fairy, η φίρμα μας είναι το μεγαλύτερο μπουρδ@@@ αυτή τη στιγμή.
ναι μεν γράφονται τα πάντα εδώ αλλά και πρέπει να συνυπολογίσεις και αυτούς οι οποιόι πονηρά σκεπτόμενοι προκειμένου να το φορτώσουν σε κανέναν άλλον λένε ότι και καλά λύσανε τον πρόβλημά τους.
ας έρθουν να το πουν σε μας τους υπόλοιπους που έχουμε αλλάξει τα πάντα και δεν διορθώνεται με τίποτα...
δυστυχώς πήραμε παλτά και αντε να δούμε τι θα κάνουμε...
Παιδιά με όλη την κατανόηση στο πρόβλημα που έχουν τα αυτοκίνητα σας, πρέπει να κάνω τον "κακό" και να ξεκαθαρίσω μερικά πράγματα.
Δεν έχουν όλα τα ΒΜW τα θέματα που περιγράφετε, δεν τα έχουν καν όλοι οι κινητήρες με Εfficiency Dynamics, δεν τα έχουν ΚΑΝ όλοι όσοι έχουν τέτοια αυτοκίνητα στο forum μας.
Τα περισσότερα απο τα προβλήματα που είχαν ΟΡΙΣΜΕΝΟΙ κινητήρες σε 4κύλινδρα με Εfficiency Dynamics είναι προβλήματα ΚΟΙΝΑ σε όσες αυτοκινητοβιομηχανίες χρησιμοποίησαν αυτούς τους προμηθευτές (π.χ. οι πολλαπλασιαστές της bremi δημιούργησαν τα ίδια θέματα σε όλα τα αυτοκίνητα που μπήκαν ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ της μάρκας).

Αν και άτυχοι λοιπόν σχετικά με την αγορά του αυτοκινήτου σας πιστεύω (και σας το έχω ξαναγράψει) ότι αντιμετωπίζετε το θέμα με εντελώς λάθος τρόπο.
Είστε μέλη σε ένα forum που δεν κρύβει τα προβλήματα κάτω από το χαλάκι,
-μπορείτε λοιπόν να βρείτε αντίστοιχες περιπτώσεις με τις δικές σας (αν και όπου υπάρχουν μιας και δεν είμαι πια σίγουρος ότι το πρόβλημα είναι ένα και το ίδιο) και να αλληλοβοηθηθείτε,
-μπορείτε να ανταλλάσετε εμπειρίες σχετικά με το ποιο συνεργείο σας έλυσε ποιο πρόβλημα,
-μπορείτε να ενώσετε τη φωνή σας και να κάνετε φασαρία που θα φέρει αποτέλεσμα (δηλ. που θα λύσει τα προβλήματα) μέσω της αλληλογραφίας παραπόνων στoν εκάστοτε εξουσιοδοτημένο επισκευαστή της ΒΜW Hellas, μετά στην ίδια την BMW Hellas, μετά στην ίδια την BMW AG. Βομβαρδίστε τους, είναι ο μόνος ΣΙΓΟΥΡΟΣ τρόπος να αναγκαστούν να ασχοληθούν μαζί σας και να λύσουν τα θέματα που περιγράφετε.

Δεν έχετε συνειδητοποιήσει πόσο τυχεροί είστε που η αντιπροσωπεία στην Ελλάδα είναι η BMW Hellas και όχι το προηγούμενο καθεστώς (προφανώς επειδή δεν το ζήσατε ως ιδιοκτήτες BMW πριν το 2003) και μακάρι να μην ξαναγυρίσουμε (σε τέτοιες εποχές που ζούμε) σε άλλα σχήματα αντιπροσώπευσης από το παρελθόν και μετά κλαίμε για όσα είχαμε πριν (δηλ. τώρα).

Και εσείς τι βλέπω να κάνετε; Παίρνετε τα φόρα στη σειρά και φωνάζεται για "μπουρδ@@@ αυτοκίνητα και χαιβάνια ιδιοκτήτες".
Πείτε μου σοβαρά, πιστεύετε ότι θα λυθεί το πρόβλημα σας έτσι;
C U out there
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 11-03-11, 12:20
kostastnt Ο χρήστης kostastnt δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-02-2008
Μηνύματα: 470
kostastnt will become famous soon enoughkostastnt will become famous soon enough
Αν η εταιρεία ενδιαφερόταν για τα παιδιά με τους πολλαπλασιαστές θα τους έδινε και θα τους άλλαζε τσάμπα όταν χάλαγαν.. Αρκετοί έχουν πληρώσει 2-3 πολλαπλασιαστές κτλ και το αμάξι ουσιαστικά έχασε την αξιοπιστία του..

Το ίδιο και εμείς με τους άσσους πρίν το FL που καίγονταν ο λ με το παραμικρό και επειδή ήμουν από τους πρώτους πλήρωσα 400...

Πάλι καλά που υπάρχει το φόρουμ και μαθαίνουμε τίποτα, γιατί αλλιώς θα μας άλλαζαν όλο το αμάξι και πάλι πρόβλημα δεν θα έβρισκαν...
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 11-03-11, 13:52
Το avatar του χρήστη bimmer-corfu
bimmer-corfu Ο χρήστης bimmer-corfu δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 15-11-2004
Μηνύματα: 3.021
bimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to all
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Fairytale Εμφάνιση μηνυμάτων
Παιδιά με όλη την κατανόηση στο πρόβλημα που έχουν τα αυτοκίνητα σας, πρέπει να κάνω τον "κακό" και να ξεκαθαρίσω μερικά πράγματα.
Δεν έχουν όλα τα ΒΜW τα θέματα που περιγράφετε, δεν τα έχουν καν όλοι οι κινητήρες με Εfficiency Dynamics, δεν τα έχουν ΚΑΝ όλοι όσοι έχουν τέτοια αυτοκίνητα στο forum μας.
Τα περισσότερα απο τα προβλήματα που είχαν ΟΡΙΣΜΕΝΟΙ κινητήρες σε 4κύλινδρα με Εfficiency Dynamics είναι προβλήματα ΚΟΙΝΑ σε όσες αυτοκινητοβιομηχανίες χρησιμοποίησαν αυτούς τους προμηθευτές (π.χ. οι πολλαπλασιαστές της bremi δημιούργησαν τα ίδια θέματα σε όλα τα αυτοκίνητα που μπήκαν ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ της μάρκας).

Αν και άτυχοι λοιπόν σχετικά με την αγορά του αυτοκινήτου σας πιστεύω (και σας το έχω ξαναγράψει) ότι αντιμετωπίζετε το θέμα με εντελώς λάθος τρόπο.
Είστε μέλη σε ένα forum που δεν κρύβει τα προβλήματα κάτω από το χαλάκι,
-μπορείτε λοιπόν να βρείτε αντίστοιχες περιπτώσεις με τις δικές σας (αν και όπου υπάρχουν μιας και δεν είμαι πια σίγουρος ότι το πρόβλημα είναι ένα και το ίδιο) και να αλληλοβοηθηθείτε,
-μπορείτε να ανταλλάσετε εμπειρίες σχετικά με το ποιο συνεργείο σας έλυσε ποιο πρόβλημα,
-μπορείτε να ενώσετε τη φωνή σας και να κάνετε φασαρία που θα φέρει αποτέλεσμα (δηλ. που θα λύσει τα προβλήματα) μέσω της αλληλογραφίας παραπόνων στoν εκάστοτε εξουσιοδοτημένο επισκευαστή της ΒΜW Hellas, μετά στην ίδια την BMW Hellas, μετά στην ίδια την BMW AG. Βομβαρδίστε τους, είναι ο μόνος ΣΙΓΟΥΡΟΣ τρόπος να αναγκαστούν να ασχοληθούν μαζί σας και να λύσουν τα θέματα που περιγράφετε.

Δεν έχετε συνειδητοποιήσει πόσο τυχεροί είστε που η αντιπροσωπεία στην Ελλάδα είναι η BMW Hellas και όχι το προηγούμενο καθεστώς (προφανώς επειδή δεν το ζήσατε ως ιδιοκτήτες BMW πριν το 2003) και μακάρι να μην ξαναγυρίσουμε (σε τέτοιες εποχές που ζούμε) σε άλλα σχήματα αντιπροσώπευσης από το παρελθόν και μετά κλαίμε για όσα είχαμε πριν (δηλ. τώρα).

Και εσείς τι βλέπω να κάνετε; Παίρνετε τα φόρα στη σειρά και φωνάζεται για "μπουρδ@@@ αυτοκίνητα και χαιβάνια ιδιοκτήτες".
Πείτε μου σοβαρά, πιστεύετε ότι θα λυθεί το πρόβλημα σας έτσι;
C U out there
θα πάρω και εγώ το μέρος του Fairytale και θα θυμίσω ότι έχω το κατά το φόρουμ πιο ζημιάρικο αμάξι Ε92 320 αλλά δεν έχει πάθει τίποτα σοβαρό.
Μου εχουν αλλάξει μόνο nox μια φορά χωρίς να έχει παρουσιάσει πρόβλημα το αμάξι και έχει ανάψει 3-4 φορές λαμπάκι κινητήρα που έσβησε όμως ΑΜΕΣΩΣ μόλις έβαλα καλή βενζίνη

Έχει 48.000 χιλιόμετρα τώρα το αμάξι και έχω πληρώσει μόνο λάδια με φίλτρο 3-4 φορές, μια φορά μπουζιά επειδή ήθελα εγώ να τα αλλάξω πριν την ώρα τους, φίλτρο αέρα μια φορά και φίλτρο κλιματισμού κάνα 2 φορές.

Σε κουβέντα με το μηχανικό μου μου έλεγε ότι όσοι έχουν προβλήματα έχουν πάντα προβλήματα ότι αμάξι και να πάρουν. Εσυ μου λέει με τόσα BMW και ποτέ δεν είχες προβλήματα...
Γιατί συμβαίνει αυτό (αν ισχύει) δεν ξέρω...
__________________
Αν δεν μπορείς να πας γρήγορα με 100 ίππους, τότε, δεν θα πας ούτε με 500
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 11-03-11, 14:23
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bimmer-corfu Εμφάνιση μηνυμάτων
θα πάρω και εγώ το μέρος του Fairytale και θα θυμίσω ότι έχω το κατά το φόρουμ πιο ζημιάρικο αμάξι Ε92 320 αλλά δεν έχει πάθει τίποτα σοβαρό.
Μου εχουν αλλάξει μόνο nox μια φορά χωρίς να έχει παρουσιάσει πρόβλημα το αμάξι και έχει ανάψει 3-4 φορές λαμπάκι κινητήρα που έσβησε όμως ΑΜΕΣΩΣ μόλις έβαλα καλή βενζίνη

Έχει 48.000 χιλιόμετρα τώρα το αμάξι και έχω πληρώσει μόνο λάδια με φίλτρο 3-4 φορές, μια φορά μπουζιά επειδή ήθελα εγώ να τα αλλάξω πριν την ώρα τους, φίλτρο αέρα μια φορά και φίλτρο κλιματισμού κάνα 2 φορές.

Σε κουβέντα με το μηχανικό μου μου έλεγε ότι όσοι έχουν προβλήματα έχουν πάντα προβλήματα ότι αμάξι και να πάρουν. Εσυ μου λέει με τόσα BMW και ποτέ δεν είχες προβλήματα...
Γιατί συμβαίνει αυτό (αν ισχύει) δεν ξέρω...
Βρε αγόρι μου καλό..
Αφού υπάρχει κόσμος που δεν αλλάζει λάδια. Δεν αλλάζει τα μπουζί, ψάχνει 2 ώρες να βρεί καυσιμο με 1 λεπτό χαμηλότερη τιμή, δεν ξέρει πώς να βάλει το κλειδί στη μίζα, δεν αλλάζει φίλτρο λαδιού, βγάζει τα εργοστασιακά φίλτρα και βάζει χοάνες λαδιού, βάζει μέσα στο ρεζερβουάρ μπούστερ..
Τι ψάχνεις..?
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 11-03-11, 16:35
Το avatar του χρήστη bimmer-corfu
bimmer-corfu Ο χρήστης bimmer-corfu δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 15-11-2004
Μηνύματα: 3.021
bimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to allbimmer-corfu is a name known to all
αυτά πες τα του μάστορα όχι εμένα, εγώ δεν πιστεύω ότι κάνω κάτι ιδιαίτερο αλλά δεν πιστεύω ότι είμαι και η εξαίρεση του κανόνα, ότι δηλαδή ολα τα BMW πιά χαλάνε εκτός απο τα δικά μου
__________________
Αν δεν μπορείς να πας γρήγορα με 100 ίππους, τότε, δεν θα πας ούτε με 500
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 11-03-11, 17:07
Το avatar του χρήστη Driver M
Driver M Ο χρήστης Driver M δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-04-2009
Μηνύματα: 1.423
Driver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to all
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kostastnt Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν η εταιρεία ενδιαφερόταν για τα παιδιά με τους πολλαπλασιαστές θα τους έδινε και θα τους άλλαζε τσάμπα όταν χάλαγαν.. Αρκετοί έχουν πληρώσει 2-3 πολλαπλασιαστές κτλ και το αμάξι ουσιαστικά έχασε την αξιοπιστία του..

Το ίδιο και εμείς με τους άσσους πρίν το FL που καίγονταν ο λ με το παραμικρό και επειδή ήμουν από τους πρώτους πλήρωσα 400...

Πάλι καλά που υπάρχει το φόρουμ και μαθαίνουμε τίποτα, γιατί αλλιώς θα μας άλλαζαν όλο το αμάξι και πάλι πρόβλημα δεν θα έβρισκαν...
Yπάρχει ένα περίεργο καθεστώς με την αντικατάσταση των πολλαπλασιαστών από τα συνεργεία.
Άλλα τα θεωρούν ως αναλώσιμο προϊόν και δεν τα καλύπτουν στην εγγύηση, ενώ παράλληλα δεν δίνουν 2ετή εγγύηση σε περίπτωση προβλήματος, με αποτέλεσμα ορισμένοι κάτοχοι να πληρώνουν 2 και 3 φορές καμμένους πολλαπλασιαστές.
Σε γνωστό εξειδικευμένο συνεργείο των βορείων προαστίων που πήγα πρόσφατα για σέρβις ωστόσο, μου είπαν πως οι πολλαπλασιαστές έχουν κανονικά εγγύηση 2 ετών όπως όλα τα ανταλλακτικά, οπότε θεωρητικά θα έπρεπε να αλλάζονται δωρεάν στην εγγύηση και να αντικαθιστόνται δωρεάν αν αλλαχτούν εκτός εγγύησης και καούν πριν να παρέλθουν 2 χρόνια.
Αλήθεια, οι κάτοχοι που έχουν τέτοια προβλήματα, τι αντιμετώπιση είχαν?
Είχαν εγγύηση για τους αλλαγμένους πολλαπλασιαστές ή τους έλεγαν πως είναι αναλώσιμοι και τα πλήρωναν ξανά από την τσέπη τους?
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bimmer-corfu Εμφάνιση μηνυμάτων
Σε κουβέντα με το μηχανικό μου μου έλεγε ότι όσοι έχουν προβλήματα έχουν πάντα προβλήματα ότι αμάξι και να πάρουν. Εσυ μου λέει με τόσα BMW και ποτέ δεν είχες προβλήματα...
Γιατί συμβαίνει αυτό (αν ισχύει) δεν ξέρω...
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από rapid_fast Εμφάνιση μηνυμάτων
Βρε αγόρι μου καλό..
Αφού υπάρχει κόσμος που δεν αλλάζει λάδια. Δεν αλλάζει τα μπουζί, ψάχνει 2 ώρες να βρεί καυσιμο με 1 λεπτό χαμηλότερη τιμή, δεν ξέρει πώς να βάλει το κλειδί στη μίζα, δεν αλλάζει φίλτρο λαδιού, βγάζει τα εργοστασιακά φίλτρα και βάζει χοάνες λαδιού, βάζει μέσα στο ρεζερβουάρ μπούστερ..
Τι ψάχνεις..?
Φίλε bimmer, μπορεί απλά να ήσουν τυχερός ή τα παιδιά που παρουσιάστηκε το πρόβλημα να ήταν άτυχα.
Όπως και να'χει όμως, το ότι υπάρχει πρόβλημα με τους πολλαπλασιαστές είναι γεγονός και αυτό δεν οφείλεται ούτε στη μη αλλαγή λαδιών, ούτε στο 1 σεντς φτηνότερης βενζίνης.
Υπάρχει ξεκάθαρη αστοχία υλικού.
Ξέρω πολλούς που δεν άλλαζαν λάδια και μπουζί ποτέ και δεν είχαν το παραμικρό πρόβλημα και άλλους που ήταν ψύρρες και είχαν βαρεθεί να τρέχουν στα συνεργεία.
Μην πάμε λοιπόν να ρίξουμε το κατασκευαστικό λάθος της bmw στους κατόχους και όχι στην ίδια την εταιρεία που είναι η αποκλειστική υπεύθυνη. Τη στιγμή μάλιστα που τα παιδιά που έχουν πρόβλημα δε νομίζω να είναι από αυτούς που έχουν το αμάξι παρατημένο στην τύχη του, αλλά ενδιαφέρονται και τρέχουν για να το φτιάξουν.

Η αξιοπιστία της bmw δυστυχώς δεν φτάνει στα παλιότερα στάνταρ.
Προσωπικά, το μόνο σοβαρό πρόβλημα που είχα ήταν η κολώνα τιμονιού, άλλο ένα απαράδεκτο πρόβλημα ξεκάθαρης αστοχίας, που δεν έχει καμία σχέση ούτε με τη συντήρηση του αυτοκινήτου (την οποία τηρώ ευλαβικά) ούτε με τίποτα, εκτός από το σφάλμα της bmw.
Ωστόσο, φρίττω πραγματικά όταν βλέπω άτομα που έχουν ακριβοπληρώσει τα αυτοκίνητά τους να τρέχουν στα συνεργεία κάθε τρεις και λίγο και συχνά, να μη μπορούν να λύσουν το πρόβλημα.
Αυτό είναι απαράδεκτο και η αποκλειστική ευθύνη είναι της bmw.
Προφανώς και δε συμβαίνει σε όλα τα μοντέλα, προφανώς και υπάρχουν θεωρητικά προβληματικά μοντέλα που έχουν αποδειχτεί αξιόπιστα, όλα αυτά όμως δε σημαίνουν πως το πρόβλημα δεν είναι υπαρκτό, σοβαρό και ευρύ (καθώς πάμπολλοι κάτοχοι το αντιμετωπίζουν).

Τέλος, συμφωνώ απόλυτα με το fairy πως οι κάτοχοι πρέπει να οργανωθούν και να εγείρουν αξιώσεις έναντι της bmw, ακόμα και δικαστικώς, καθώς άλλη λύση δε φαίνεται να υπάρχει.
__________________
the more people agree with me
the more I think i'm wrong
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 20:14.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.