Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 17-11-07, 10:06
BILL007 Ο χρήστης BILL007 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 04-12-2006
Μηνύματα: 3.956
BILL007 is a jewel in the roughBILL007 is a jewel in the roughBILL007 is a jewel in the rough
Eγώ στη θέση του με τα λεφτά που έδωσε,που μάλλον τα είχε για πέταμα ο τύπος,θα τον έκανα τον Μ43 Tourbo μέχρι να σκάσει!!!!Αμα είναι να δώσεις μια περιουσία και να πάρεις μόνο 170 άλογα,άστο καλύτερα...Αν είναι να δώσω πολλά χιλιάρικα θα το κάνω να λιώνει σίδερα και να πετάει πάνω απο 300 άλογα...Τουλάχιστον αμα σπάσει και το κέφι μου θα έχω κάνει και θα λέω ότι τουλάχιστον έκανα κάτι που δεν είχε επιχειρήσει κανείς άλλος (Υ.Γ Αλα μέθοδοι του γνωστού Τούρκου...χαχααχχαχα)...Όχι τόσα λεφτά και τόση δουλειά για 170 μόνο,είναι τελείως τρέλα ακόμα και όταν τα έχεις για πέταμα...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BILL007 : 17-11-07 στις 10:08
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 17-11-07, 11:51
Το avatar του χρήστη God
God Ο χρήστης God δεν είναι συνδεδεμένος
Divine Moderator
 
Εγγραφή: 14-08-2005
Μηνύματα: 3.706
God is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από BILL007 Εμφάνιση μηνυμάτων
Eγώ στη θέση του με τα λεφτά που έδωσε,που μάλλον τα είχε για πέταμα ο τύπος,θα τον έκανα τον Μ43 Tourbo μέχρι να σκάσει!!!!Αμα είναι να δώσεις μια περιουσία και να πάρεις μόνο 170 άλογα,άστο καλύτερα...Αν είναι να δώσω πολλά χιλιάρικα θα το κάνω να λιώνει σίδερα και να πετάει πάνω απο 300 άλογα...Τουλάχιστον αμα σπάσει και το κέφι μου θα έχω κάνει και θα λέω ότι τουλάχιστον έκανα κάτι που δεν είχε επιχειρήσει κανείς άλλος (Υ.Γ Αλα μέθοδοι του γνωστού Τούρκου...χαχααχχαχα)...Όχι τόσα λεφτά και τόση δουλειά για 170 μόνο,είναι τελείως τρέλα ακόμα και όταν τα έχεις για πέταμα...
Κατ'αρχας, αυτος μπορει να γουσταρε τοσο το αμαξι του που να μην ηθελε απλως να το κανει 300 αλογα και 'ας σπασει'. Μπορει να γουσταρε, να τα ειχε προχειρα, να του ηρθε φτηνα η οτιδηποτε αλλο και να προτιμουσε να φερει το δικο του στο οριο του οσο και να του πηγαινε αλλα να ξερει οτι θα παει επισκεψη σε καμια θεια του 10χλμ μακρια και δεν θα χρειαστει να εχει στην μνημη του κινητου του στο "1" την οδικη βοηθεια μηπως κανενα πιστονι νομισει οτι ειναι βαλβιδα και παει να περασει απο το καπακι, ουτε οτι θα επρεπε να αντικαταστησει το πορτ-μπαγκαζ με ντεποζιτο βενζινης κοντραροντας την Bugatti Veyron για το ποιος το αδειαζει γρηγοροτερα.

Ο καθενας με τα γουστα του. Για καποιους το αν τους περναει το 325 δεν ειναι και η πρωτη τους εγνοια.

Σε δευτερη φαση, αυτος μπορει να εδωσε 10.000 ευρω και να το χαρει 10 χρονια. Αν εσυ δωσεις 8.000 ευρω, το κανεις 400 αλογα και σου σπασει στους 6 μηνες, ποιος πεταξε τα λεφτα του? (ρητορικη ερωτηση)

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη God : 17-11-07 στις 11:54
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 17-11-07, 11:53
Το avatar του χρήστη BMWdakias
BMWdakias Ο χρήστης BMWdakias δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 05-07-2004
Μηνύματα: 194
BMWdakias will become famous soon enough
Εμένα πάντως μια χαρά μου φαίνεται και μόνο όποιος έχει οδηγήσει 4κύλινδρα - 4πετάλουδα σύνολα της BMW πιστέυω πως μπορεί να το εκτιμήσει!!!
Βέβαια αυτό δεν είναι 16βάλβιδο αλλά είμαι σίγουρος οτι θα στροφάρει τρελά!! Έχω την εντύπωση οτι αυτή είναι και η μόνη διαφορά απο τα 6κύλινδρα σύνολα που εκτός απο τα //Μ είναι γενικά αργά.
__________________

BMWdakias στη ψυχή πλέον...
2008 Mazda MX-5 2.0
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 17-11-07, 12:17
Το avatar του χρήστη manosm3
manosm3 Ο χρήστης manosm3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-09-2004
Μηνύματα: 2.881
manosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to all
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από BMWdakias Εμφάνιση μηνυμάτων
Εμένα πάντως μια χαρά μου φαίνεται και μόνο όποιος έχει οδηγήσει 4κύλινδρα - 4πετάλουδα σύνολα της BMW πιστέυω πως μπορεί να το εκτιμήσει!!!
Βέβαια αυτό δεν είναι 16βάλβιδο αλλά είμαι σίγουρος οτι θα στροφάρει τρελά!! Έχω την εντύπωση οτι αυτή είναι και η μόνη διαφορά απο τα 6κύλινδρα σύνολα που εκτός απο τα //Μ είναι γενικά αργά.
Ο,τι πεις μεγαλε!
__________________
Τουριστας!!!
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sakkunen
Ο Μανος και η αδερφη του με κοροϊδευουν
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 17-11-07, 12:23
Christos 330i ///M Ο χρήστης Christos 330i ///M δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 12-03-2006
Μηνύματα: 5.426
Christos 330i ///M is a jewel in the roughChristos 330i ///M is a jewel in the roughChristos 330i ///M is a jewel in the rough
Μια τρυπα στο νερο εκανε ο τυπος . . .

Οσο και φθηνα να τον βγηκε . . .

Σε εναν μηνα θα θελει παραπανω αλογα διοτι στανταρ θα το βαρεθει και στανταρ το σκεφτοταν καπως αλλιως το ολα θεμα . . .

Ειχα μπει και εγω σε αυτο το τρυπακι με το 36αρι μου . . .

Τσιπακια,χταποδια,φιλτρα,ρυθμιστες βενζινας,τελικα,καταλυτες,μπουζοκαλωδια κτλ . . .

Και τι πηρα ; ; ;

Το ξερετε ολοι σας τα @@@@@ !!!!!!!!!

Κανεις ρε μεγαλε που κανεις το βημα βαλε ενα εξακυλινδρο να το χαρεις !!!!!!


Υ.Γ (Ε ΜΑΝΙΑ ΜΕ ΤΟ 6ΚΥΛΙΝΔΡΟ) !!!!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 17-11-07, 13:01
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από yiannis2002 Εμφάνιση μηνυμάτων
Σίγουρα δεν θα του βγήκε φτηνά, αλλά και ως "μελέτη" δεν είναι άσχημο. Πολλοι άνθρωποι δεν ακολουθούν τον εύκολο δρόμο, ειδικά αν πρόκειται να κάνουν το κέφι τους.
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από God Εμφάνιση μηνυμάτων
Κατ'αρχας, αυτος μπορει να γουσταρε τοσο το αμαξι του που να μην ηθελε απλως να το κανει 300 αλογα και 'ας σπασει'. Μπορει να γουσταρε, να τα ειχε προχειρα, να του ηρθε φτηνα η οτιδηποτε αλλο και να προτιμουσε να φερει το δικο του στο οριο του οσο και να του πηγαινε αλλα να ξερει οτι θα παει επισκεψη σε καμια θεια του 10χλμ μακρια και δεν θα χρειαστει να εχει στην μνημη του κινητου του στο "1" την οδικη βοηθεια μηπως κανενα πιστονι νομισει οτι ειναι βαλβιδα και παει να περασει απο το καπακι, ουτε οτι θα επρεπε να αντικαταστησει το πορτ-μπαγκαζ με ντεποζιτο βενζινης κοντραροντας την Bugatti Veyron για το ποιος το αδειαζει γρηγοροτερα.

Ο καθενας με τα γουστα του. Για καποιους το αν τους περναει το 325 δεν ειναι και η πρωτη τους εγνοια.

Σε δευτερη φαση, αυτος μπορει να εδωσε 10.000 ευρω και να το χαρει 10 χρονια. Αν εσυ δωσεις 8.000 ευρω, το κανεις 400 αλογα και σου σπασει στους 6 μηνες, ποιος πεταξε τα λεφτα του? (ρητορικη ερωτηση)
Πρώτα από όλα να αναφέρω ότι τα πόστ των yannis2002 & God με εκφράζουν απόλυτα.

Εγώ πάντως θα σας πώ ότι το πιο κ@υλωτικό BMW που έχω δεί, έχω οδηγήσει/συνοδηγήσει και αναλογιζόμενος κάποια πράγματα σε σχέση με το κόστος είναι ένα 318is E36 ενός φίλου το οποίο έχει ανάλογη βελτίωση με αυτό που συζητείται σε αυτό το thread.

Δεν έχει εξωπραγματική ισχύ. Δεν έχει 6κύλινδρο ήχο, παρόλα αυτά είναι τέλειο.
Η λύση του υπερκυβισμού σε συνδυασμό με εκτεταμένη ατμοσφαιρική βελτίωση είναι ακριβή μεν, ΔΕΝ έγινε 6κύλινδρο, μπορεί να μη περνάει 328-330 αλλά είναι ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ και ιδιαίτερα ευχάριστο με ωραίο ήχο, ευστροφία, απόδοση, αντοχή και αξιοπιστία.

Ξέρεις το αυτοκίνητο σου, το μοτέρ σου. Το αναβαθμίζεις ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ, και το κρατάς και το ευχαριστιέσαι.

Εαν γινόταν ανάλογου είδους βελτίωση και στο δικό μου μοτέρ (Ν42 2.0 valvetronic) αυτό θα επιχειρούσα. (αντί να ψάχνω για αμφίβολα μτχ 6 κύλινδρα μοτέρ- που αποφάσισα εδώ και καιρό να μην κάνω ετσι κι αλλιώς όσο δουλεύει)

Αν το ζητούμενο είναι μόνο τα άλογα και ποιούς περνάμε...

@Christos330 :
Τα τσιπάκια-χταπόδια κλπ...είναι μια ελαφριά βελτίωση δεν μεταμορφώνει την ισχύ ενός απλού μοτέρ (316 ήταν το Ε36 φαντάζομαι?).
Να πάρει 10 άλογα με όλα αυτά που ανέφερες?
(Τα κάνουμε σχεδόν όλοι γιατί απλά...δε κρατιόμαστε αλλά μην περιμένουμε και θαύματα)
Ρυθμιστές πίεσης βενζίνης και μπουζοκαλώδια....δε προσφέρουν τίποτε σε τέτοια μοτέρ σε απλό στάδιο. (μόνο μετά από εκτεταμένες αλλαγές βοηθούν όχι στην αύξηση της απόδοσης αλλά απλώς να δουλεύει σωστά το νέο σύνολο)

Στο τέλος να μην ξεχνάμε ότι κάθε ένας μπορεί να αποζητά διαφορετικά πράγματα από το αυτοκίνητο του, να θέλει να ακολουθεί τον δύσκολο δρόμο αντί για τον εύκολο σε ότι προσπαθεί να κάνει (γιατί αυτό ευχαριστιέται), και αυτός αποφασίζει πώς θα ξοδέψει τα χρήματα που κερδίζει.

Όλες οι λύσεις είναι καλές αρκεί τα αποτελέσματα, να καλύπτουν αυτόν που πραγματοποιεί την όποια λύση από αυτές (τούρμπισμα-υπερκυβισμός-αλλαγή μοτέρ-...και η ευκολοτερη και πλέον αξιόπιστη μετατροπή...αλλαγή ολόκληρου αυτοκινήτου με νέο )
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 17-11-07, 13:53
Christos 330i ///M Ο χρήστης Christos 330i ///M δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 12-03-2006
Μηνύματα: 5.426
Christos 330i ///M is a jewel in the roughChristos 330i ///M is a jewel in the roughChristos 330i ///M is a jewel in the rough
Εγω σαν Χρηστος παντως και για 52 αλογα δεν θα εμπαινα σε αυτην την διαδικασια . . .

Δημητρη ολοι μας ξερουμε οτι στα υπαρχον μικρα μοτερ δεν μπορουμε να δουμε αυτα που θελουμε απο τα αυτοκινητα μας . . .

Εγω το λεω ως εξης με τοσα λεφτα που ξεδοψε το παληκαρι ανετα μπορουσε να το κανει 25αρι . . .

Δεν συμφωνω στο οτι τα λεφτα που εριξε ειναι περιτα για το υπαρχον μοτερ . . .

Τωρα βεβαια οτι θελει ο καθενας μας ετσι ; ; ;

Απλα οι αποψεις αλλαζουν . . .

Συγουρα με τα μπουζοκαλωδια κτλ δεν ειδα δυναμη αλλα η ομαλη λειτουργια του κινητηρα ηταν αλλο πραγμα ακομα και με 250.000 χλμ που το πουλησα . . .

Εφαγα χρονο,μερακι,φαντασιες οτι ναι θα πηγαινει πιο καλα και δεν ειδα σχεδον τιποτα

αντε 10 το πολυ αλογα πανω δηλαδη τιποτα . . .

Και ετσι για μενα η λυση ειναι αλλαγη μοτερ με την μια !!!!!!!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Christos 330i ///M : 17-11-07 στις 13:55
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 17-11-07, 14:05
BILL007 Ο χρήστης BILL007 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 04-12-2006
Μηνύματα: 3.956
BILL007 is a jewel in the roughBILL007 is a jewel in the roughBILL007 is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Christos 330i ///M Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγω σαν Χρηστος παντως και για 52 αλογα δεν θα εμπαινα σε αυτην την διαδικασια . . .

Δημητρη ολοι μας ξερουμε οτι στα υπαρχον μικρα μοτερ δεν μπορουμε να δουμε αυτα που θελουμε απο τα αυτοκινητα μας . . .

Εγω το λεω ως εξης με τοσα λεφτα που ξεδοψε το παληκαρι ανετα μπορουσε να το κανει 25αρι . . .

Δεν συμφωνω στο οτι τα λεφτα που εριξε ειναι περιτα για το υπαρχον μοτερ . . .

Τωρα βεβαια οτι θελει ο καθενας μας ετσι ; ; ;

Απλα οι αποψεις αλλαζουν . . .

Συγουρα με τα μπουζοκαλωδια κτλ δεν ειδα δυναμη αλλα η ομαλη λειτουργια του κινητηρα ηταν αλλο πραγμα ακομα και με 250.000 χλμ που το πουλησα . . .

Εφαγα χρονο,μερακι,φαντασιες οτι ναι θα πηγαινει πιο καλα και δεν ειδα σχεδον τιποτα

αντε 10 το πολυ αλογα πανω δηλαδη τιποτα . . .

Και ετσι για μενα η λυση ειναι αλλαγη μοτερ με την μια !!!!!!!
+10000000000000000000000 Eίμαι απόλυτα σύμφωνος με τον Χρήστο!Σε διαφορετική περίπτωση τα είπα και παραπάνω...
God:Σύμφωνος για τα περι αξιοπιστίας και απόλυτα μαζί σου,απλά αμα είναι να κάνεις κάτι για το κέφι,κάνε κάτι επαναστατικό,αυτή είναι η δική μου λογική...
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 17-11-07, 15:27
Το avatar του χρήστη BMWdakias
BMWdakias Ο χρήστης BMWdakias δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 05-07-2004
Μηνύματα: 194
BMWdakias will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από manosm3 Εμφάνιση μηνυμάτων
Ο,τι πεις μεγαλε!
Ξέρεις πολλά 6-κύλινδρα που είναι πιο εύστροφα απο αντίστοιχα 4-κύλινδρα?? Πολύ θάθελα να ακούσω!
__________________

BMWdakias στη ψυχή πλέον...
2008 Mazda MX-5 2.0
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 17-11-07, 15:41
Το avatar του χρήστη vasilis-E36
vasilis-E36 Ο χρήστης vasilis-E36 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 08-09-2004
Μηνύματα: 334
vasilis-E36 is on a distinguished road
γιατί δλδ να μη πάρεις το Μ43 κορμό,στροφαλομπιέλες απο 1,9 43αρι, κεφαλή 16ν απο is και για αρχή είναι μια χαρά.Ούτε δηλώσεις ούτε βάρος ούτε κατανάλωση
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 17:11.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.