Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 29-12-09, 16:25
Το avatar του χρήστη zami
zami Ο χρήστης zami δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-11-2009
Μηνύματα: 510
zami will become famous soon enough
[QUOTE=kostis47;355662]Πριν φτάσουμε στην αγορά πως μπορώ να ελέγξω αν είναι καμμένη η αντίσταση? Μπορώ να βγάλω την αντίσταση από την πλάτη του καθίσματος βγάζοντας μόνο το πίσω μέρος της πλάτης του καθίσματος?

Δυστυχώς δεν μπορείς να την δεις οπτικά την αντισταση.ειναι ραμμένη πανω στο δερμα εσωτερικά. για να αντικατασταθει πρεπει να βγει το καθισμα απο το αυτοκινητο ,να αφαιρεθει η αντιστοιχη ταπετσαρια ,να ξηλωθει η παλια και τελος να ραφτει η καινουργια και να επανατοποθετηθουν ολα στην θεση τους.ενας ηλεκτρολογος θα σε βοηθησει να καταλαβεις εαν ειναι οντως καμμενη με τις καταλληλες μετρησεις....


Επίσης θα ήθελα να σε ρωτήσω αυτές οι τιμές που λες είναι απο realoem/bmwfans? Ξέρεις μήπως πως μπορώ να γραφτώ στο bmwfans γιατί μου παρουσιάζει ένα πρόβλημα κατά την εγγραφή? Αν και λίγο off-topic η τελευταία ερώτηση.


οι τιμες είναι απο real oem και ειναι αρκετα ακριβεις (αφου πρωτα κανεις την απαραιτητη μετατροπη σε €)προσωπικά την προτιμώ απο το bmw fans γιατι ειναι αρκετα ευχρηστο και τηνει προς το εργοστασιακό που εχουν οι αντιπροσωπειες.δεν θελει και εγγραφη απλά κανεις κλικ εκει που λεει click here to join και σε βγαζει κατευθειαν εδω:


http://www.realoem.com/bmw/select.do

Ευχαριστώ
__________________
once a BMWer,always a BMWer...
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 20-01-10, 09:59
Το avatar του χρήστη zami
zami Ο χρήστης zami δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-11-2009
Μηνύματα: 510
zami will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kostas e46 Εμφάνιση μηνυμάτων
Φιλε το προβλημα σου πρεπει να ειναι ο διακοπτης δοκιμασε ν' αλλαξεις και να βαλεις του οδηγου στου συνοδηγου.
Ξέχασα τελικά να ποστάρω πως το πρόβλημα βρέθηκε εδω και καιρό....ηταν τα δυο διακοπτακια που εχουν το ρόλο και των ρελέ...αλλάχθηκε το ενα και εκρεμεί το άλλο μιας και δεν βρίσκονται ευκολα μεταχειρισμένα.εαν δεν βρεθεί και αλλο θα παρω καινούργια.τιμή καινούργιων: 97€ το τεμ!!!!
__________________
once a BMWer,always a BMWer...
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 20-01-10, 14:45
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από zami Εμφάνιση μηνυμάτων
ρελέ είναι μεσα στο διακοπτάκι.ηταν το πρώτο πραγμα που έκανα.αλλαξα δηλαδή αυτο του οδηγού που δουλευε κανονικά με αυτό που δεν δουλευε και παλι τιποτα.Μάλιστα πηρα ενα φιλο τηλεφωνο ,που εχει το ιδιο αμάξι και εβαλα και ενα απο τα δικά του διακοπτακια....πάλι τιποτα .δεν εχει λογική εξηγηση.εν τω μεταξί ,ειναι αυτόνομο κύκλωμα ,δεν περνάει απο κανενα εγκεφαλο και συνεπώς δεν θα δειξει τιποτε κανενα διαγνωστικό....κοντευω να σκάσω.δεν υπάρχει λογική εξηγηση,δεν γινετε ,κατι θα μου διαφευγει.....
Μα αφού έβαλες και απο του φίλου σου που ήταν σωστα και δεν δούλεψαν...!!
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 20-01-10, 15:32
Το avatar του χρήστη zami
zami Ο χρήστης zami δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-11-2009
Μηνύματα: 510
zami will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από rapid_fast Εμφάνιση μηνυμάτων
Μα αφού έβαλες και απο του φίλου σου που ήταν σωστα και δεν δούλεψαν...!!
λοιπόν ακου (μάλλον διάβασε) και δεν θα το πιστέψεις.Την αλλαγη την έκανε φίλος ηλεκτρολόγος ,μπροστά μου φυσικά.Βγάζει τα καλά απο το φίλο μου ,καθεται στο δικό μου ,βγάζει ,ακουμπαέι στο καθισμα το ενα ,βάζει το αλλο κτλ.αποτέλεσμα :δεν δουλεύουνε μου λέει,κατι άλλο θα είναι...ψάχνει απο εδω ,ψάχνει απο εκει,κανει ρεσετ τα κουμπιά,ξηλώνει ντουλαπάκια κτλ.Μετα απο πολύ ωρα και αφού επρεπε να φύγω το μονταρησε γρηγορα γρηγορα.Την άλλη μερα με παίρνει τηλεφωνο και μου λεει
:Μήπως καταλάθως σου εβαλα το ενα κουμπί του παιδιού?γιατι μου λεει πως ο ενα του καθισμα δεν δουλευει...Αμέσως κατεβηκα στο αμάξι ,πατησα τα κουμπιά και ως δια μαγείας,το ενα παρεμεινε αναμμένο και δουλεψε -δουλευει κανονικά!!!ειχε μπερδέψει τα κουμπιά στην αλλαγη και στην ουσια μου εβαζε τα δυο δικά μου(χαλασμένα) πάλι σε εμενα.την αλλη μερα πηγα ,βγαλαμε το καλο κουμπί απο του οδηγού,το δοκιμάσαμε στου συνοδηγού και όλα τέλεια.Εκει έμεινε βέβαια ,γιατι ποιος ακούει τη γυναίκα αν μάθαινε πως ειχα θερμαινόμενο μόνο εγω......
__________________
once a BMWer,always a BMWer...
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 21-01-10, 16:50
porfyrios Ο χρήστης porfyrios δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-08-2009
Μηνύματα: 157
porfyrios has a spectacular aura aboutporfyrios has a spectacular aura about
αν και προβληματιστήκαμε λίγο με τις δοκιμές των άλλων διακοπτών που έκανες,τέλος καλό,όλα καλά φίλε μου.
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 22-01-10, 19:34
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από zami Εμφάνιση μηνυμάτων
λοιπόν ακου (μάλλον διάβασε) και δεν θα το πιστέψεις.Την αλλαγη την έκανε φίλος ηλεκτρολόγος ,μπροστά μου φυσικά.Βγάζει τα καλά απο το φίλο μου ,καθεται στο δικό μου ,βγάζει ,ακουμπαέι στο καθισμα το ενα ,βάζει το αλλο κτλ.αποτέλεσμα :δεν δουλεύουνε μου λέει,κατι άλλο θα είναι...ψάχνει απο εδω ,ψάχνει απο εκει,κανει ρεσετ τα κουμπιά,ξηλώνει ντουλαπάκια κτλ.Μετα απο πολύ ωρα και αφού επρεπε να φύγω το μονταρησε γρηγορα γρηγορα.Την άλλη μερα με παίρνει τηλεφωνο και μου λεει
:Μήπως καταλάθως σου εβαλα το ενα κουμπί του παιδιού?γιατι μου λεει πως ο ενα του καθισμα δεν δουλευει...Αμέσως κατεβηκα στο αμάξι ,πατησα τα κουμπιά και ως δια μαγείας,το ενα παρεμεινε αναμμένο και δουλεψε -δουλευει κανονικά!!!ειχε μπερδέψει τα κουμπιά στην αλλαγη και στην ουσια μου εβαζε τα δυο δικά μου(χαλασμένα) πάλι σε εμενα.την αλλη μερα πηγα ,βγαλαμε το καλο κουμπί απο του οδηγού,το δοκιμάσαμε στου συνοδηγού και όλα τέλεια.Εκει έμεινε βέβαια ,γιατι ποιος ακούει τη γυναίκα αν μάθαινε πως ειχα θερμαινόμενο μόνο εγω......
Α, χα χα χα χα χα χα χα χα χα
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 11:43.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.