Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 1 > Σειρά 1 - Τεχνικά Θέματα

Κλειστό Θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #531  
Παλιά 13-10-10, 14:53
highfidelity Ο χρήστης highfidelity δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 10-04-2010
Μηνύματα: 27
highfidelity is on a distinguished road
Δεν θεωρώ πως το να στείλω ένα email και στους Γερμανούς, πως θ' αλλάξει κάτι, αλλά σίγουρα δεν έχω και κάτι να χάσω... Ένα τυπικό email και τίποτε παραπάνω, αλλά σαφώς μάλλον θα με παραπέμψουν στους... εδώ, δηλαδή την BMW Hellas...
  #532  
Παλιά 13-10-10, 15:32
Το avatar του χρήστη halkida116mpack
halkida116mpack Ο χρήστης halkida116mpack δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-12-2008
Μηνύματα: 366
halkida116mpack will become famous soon enoughhalkida116mpack will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Fairytale Εμφάνιση μηνυμάτων
Kαλά, προσπερνώ το γεγονός ότι η τιμή ενός αυτοκινήτου περιέχει και φόρους (που ως γνωστόν δεν πάνε στα ταμεία της ΒΜW) και ρωτάω απλά... το να τους κράζει όπου βρεθεί και όπου σταθεί σε τι θα τον οφελήσει; Στο να φτιαχτεί πάντως το αυτοκίνητο δύσκολο.
Και αυτό θα έπρεπε να είναι το ζητούμενο μας.
C U out there
το οτι εχει φορο καποιο προιον τι σημαινει???οτι δεν κερδιζει η εταιρια???αυτο γινεται με ολα τα προιοντα...δηλαδη τι επρεπε να γραψω οτι πληρωσα 30000-φορους....?οκ τωρα ειναι ολα ενταξει...με το να τους κραζεις εχεις ηθικο κερδος και το ευχαριστιεσαι (αφου ετσι κι αλλιως γραμμενο σε εχουν) και υπαρχει η περιπτωση να σωσεις κανα χριστιανο ....εγω φτιαχνομαι οταν τους ειπα οτι ειναι..ακριβοπληρωμμενα μπουρδ$λ@ χειροτερα απο κορεατικα...ααα και τους ειπα οτι αν θελουν μπορουν να κινηθουν νομικα εναντιων μου που βριζω...εγω ΚΑΤΑΦΤΙΑΧΝΟΜΑΙ ειμαι εκδικιτικος και θελω να με βλεπουν σαν το κακο σπιρι τους.....εεεεε δεν θα τρεχω καθε λιγο με τσεκ εντζιν και θα τους λεω και παρακαλω....να σημειωσω οτι στου τεχνικους της εκαστοτε αντιπροσωπειας ειμαι κυριος...δεν φταινε αυτοι...φταινε αυτοι που τα κατασκευαζουν και αυτοι που τους καλυπτουν...αααα μπες λιγο στο τι εχουμε περασει και τι θα περασουμε ακομα ,βαλε τον εαυτο σου στη θεση αυτη και μετα θα δεις ποσο ΣΩΣΤΟΣ θα εισαι...
__________________
ντί μπέστεν κουαλιτάτ (μα'ι' ας)
  #533  
Παλιά 13-10-10, 15:36
thanblan Ο χρήστης thanblan δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-08-2009
Μηνύματα: 582
thanblan will become famous soon enoughthanblan will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Fairytale Εμφάνιση μηνυμάτων
Kαλά, προσπερνώ το γεγονός ότι η τιμή ενός αυτοκινήτου περιέχει και φόρους (που ως γνωστόν δεν πάνε στα ταμεία της ΒΜW) και ρωτάω απλά... το να τους κράζει όπου βρεθεί και όπου σταθεί σε τι θα τον οφελήσει; Στο να φτιαχτεί πάντως το αυτοκίνητο δύσκολο.
Και αυτό θα έπρεπε να είναι το ζητούμενο μας.
C U out there
φίλε souper moderator,
η αλήθεια είναι ότι όταν ακούσουν για πρόβλημα στα συγκεκριμένα οχήματα που ξέρουν πολύ καλά τί παλτά είναι κάνουν το παγώνι και ακριβώς επειδή τους καλύπτει και η γερμανική μαμά, ( για την ακρίβεια μάλλον και αυτοί δεν είναι σίγουροι τί συμβαίνει), το αφήνουν το΄πράγμα στον αέρα.
δεν είναι τυχαίο ότι στην ν43 2.0 την δικιά μου, εμφανίστηκα σε εξουσιοδοτημένο και ενημέρωσε την ελλάς για ικανοποίηση πελατών. με πήραν τηλέφωνο απάντησα στα ερωτήματά τους και όταν φτάσαμε στο δια τάυτα μου είπε πως θα με πάρει τεχνικός τον οποίο και ακόμη περιμένω να πάρει....
καμμία ελπίδα.
οι ανθρωποι ακόμη δεν ξέρουν τι φτάιει.
αυτός ο φίλος που επέμενε πως το μοντέλα αυτά είναι οκ την στιγμή που από την ίδια την αντιπροσωπεία σου λένε πως το 80% επιστρέφει με συγκεκριμένα προβληματα δεν μιλάμε για πλέον τραγικά ποσοστά.
εγώ έχω απογοητευτεί. εννοείται πως δεν ξαναπέρνω bmw.
VAGέλης και πάλι βαγγέλης....
  #534  
Παλιά 13-10-10, 16:00
Το avatar του χρήστη Driver M
Driver M Ο χρήστης Driver M δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-04-2009
Μηνύματα: 1.423
Driver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to all
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Fairytale Εμφάνιση μηνυμάτων
Kαλά, προσπερνώ το γεγονός ότι η τιμή ενός αυτοκινήτου περιέχει και φόρους (που ως γνωστόν δεν πάνε στα ταμεία της ΒΜW) και ρωτάω απλά... το να τους κράζει όπου βρεθεί και όπου σταθεί σε τι θα τον οφελήσει; Στο να φτιαχτεί πάντως το αυτοκίνητο δύσκολο.
Και αυτό θα έπρεπε να είναι το ζητούμενο μας.
C U out there
Το ζητούμενο δεν είναι μόνο να φτιαχτεί το αυτοκίνητο. Είναι και το να έχεις μια επαγγελματική και υπεύθυνη αντιμετώπιση, όμοια με αυτή που συνάδει με τον όρο premium τον οποίο έχουν οι bmw. Κάτι τέτοιο στο εξωτερικό γίνεται, όχι όμως και με τη bmw hellas που εκμεταλλεύεται καταστάσεις και ποτέ δεν στέκεται στο ύψος των περιστάσεων.

Πολύ καλά κάνει λοιπόν ο φίλος που δημοσιεύει σε πλήθος φόρουμς το πρόβλημα του αλλά και την αντιμετώπιση της εταιρείας, ώστε να δουν κάποιοι υποψήφιοι αγοραστές το τι τους περιμένει αν πέσουν σε προβληματική περίπτωση (κάτι αρκετά συχνό απ'ό,τι φαίνεται) και να σκεφτούν πολύ καλύτερα σε ποιούς να ακουμπήσουν τα λεφτά τους σε κάποια μελλοντική αγορά.
__________________
the more people agree with me
the more I think i'm wrong
  #535  
Παλιά 13-10-10, 16:06
thanblan Ο χρήστης thanblan δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-08-2009
Μηνύματα: 582
thanblan will become famous soon enoughthanblan will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Driver M Εμφάνιση μηνυμάτων
Το ζητούμενο δεν είναι μόνο να φτιαχτεί το αυτοκίνητο. Είναι και το να έχεις μια επαγγελματική και υπεύθυνη αντιμετώπιση, όμοια με αυτή που συνάδει με τον όρο premium τον οποίο έχουν οι bmw. Κάτι τέτοιο στο εξωτερικό γίνεται, όχι όμως και με τη bmw hellas που εκμεταλλεύεται καταστάσεις και ποτέ δεν στέκεται στο ύψος των περιστάσεων.

Πολύ καλά κάνει λοιπόν ο φίλος που δημοσιεύει σε πλήθος φόρουμς το πρόβλημα του αλλά και την αντιμετώπιση της εταιρείας, ώστε να δουν κάποιοι υποψήφιοι αγοραστές το τι τους περιμένει αν πέσουν σε προβληματική περίπτωση (κάτι αρκετά συχνό απ'ό,τι φαίνεται) και να σκεφτούν πολύ καλύτερα σε ποιούς να ακουμπήσουν τα λεφτά τους σε κάποια μελλοντική αγορά.
με λύπη να ενημερώσω πως και στο εξωτερικό δεν την παλέυουν ακόμη. στο άγνωστο παλεύουν ακόμη... ίσως η συμπεριφορά να είναι λιγο διαφορετική..δεν ξέρω. λύση δεν έχουν δώσει ακόμη.
για αυτό και επιμένω να κοινοποιήσουμε στο φόρουμ τις τιμές καυσαερίων διότι εκεί κάτι έχουμε στα χέρια μας. ΠΡΟΣΟΧΗ! αφήστε το αυτοκίνητο να δουλέψει, διότι οι ρύποι ξεκινούν από κανονικά επίπεδα 10ppm στο ρελαντί και σε 2-3 λεπτά φτάνουν στο δικό μου τουλάχιστον τα 200. έγκλημα. αν κάποιος σταματήσει την μέτρηση νωρίς, βγαίνουν τα νούμερα κανονικά.
είναι προφανές ότι φεύγει άκαυστη και δεν θα περάσουμε κτεο σε 4 χρόνια εκτος και αν βρεθέι λύση μέχρι τότε...
  #536  
Παλιά 13-10-10, 16:13
Το avatar του χρήστη Fairytale
Fairytale Ο χρήστης Fairytale δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Μηνύματα: 3.775
Fairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud of
Αυτό που λέω εγώ είναι ότι έχεις παράπονα από το ένα επίπεδο εξυπηρέτησης, πηγαίνεις στο ανώτερο. Αν δηλ. έχουμε παράπονα με την αντιμετώπιση της BMW Hellas, πηγαίνουμε στη μητρική εταιρεία (που τα κατασκευάζει κιόλας).
Το να περιμένουμε όμως ότι επειδή θα κράζουμε σε φόρα και έντυπα θα αλλάξει κάτι στην αντιμετώπιση μας από την εδω αντιπροσωπεία ενώ αυτή κινείται εντός της πολιτικής εγγυήσεων που της έχει δοθεί δεν βλέπω που θα βγάλει.
Και ο τρόπος και το ύφος που διαλέγετε ορισμένοι δεν βγάζει κάπου (πιστεύω).
C U out there
  #537  
Παλιά 13-10-10, 16:28
Το avatar του χρήστη halkida116mpack
halkida116mpack Ο χρήστης halkida116mpack δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-12-2008
Μηνύματα: 366
halkida116mpack will become famous soon enoughhalkida116mpack will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Fairytale Εμφάνιση μηνυμάτων
Αυτό που λέω εγώ είναι ότι έχεις παράπονα από το ένα επίπεδο εξυπηρέτησης, πηγαίνεις στο ανώτερο. Αν δηλ. έχουμε παράπονα με την αντιμετώπιση της BMW Hellas, πηγαίνουμε στη μητρική εταιρεία (που τα κατασκευάζει κιόλας).
Το να περιμένουμε όμως ότι επειδή θα κράζουμε σε φόρα και έντυπα θα αλλάξει κάτι στην αντιμετώπιση μας από την εδω αντιπροσωπεία ενώ αυτή κινείται εντός της πολιτικής εγγυήσεων που της έχει δοθεί δεν βλέπω που θα βγάλει.
Και ο τρόπος και το ύφος που διαλέγετε ορισμένοι δεν βγάζει κάπου (πιστεύω).
C U out there

λες τυχαια να ειπα οτι η bmw ag σε παραπεμπει στην bmw hellas? το υφος μου δεν περιμενω να με βγαλει καπου...το ξερω ...αλλα το κανω απο αγανακτηση γιατι δεν αλλαζει κατι στην αντιμετωπιση τους....το ειπα και θα το ξαναπω και πιστεψε με ξερω τι λεω....ΤΑ ΞΕΡΟΥΝ ΟΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΧΑΖΟΙ...ΚΑΛΥΠΤΟΥΝ ΤΟΥΣ ΓΕΡΜΑΝΟΥΣ ΠΟΥ ΤΑ ΣΚΑΤΩΣΑΝ....

εδω μεσα ''φιλε'' μοντ εχουμε ανταλλαξει με πολλους τηλεφωνα επειδη ψαχνουμε μονοι μας να βρουμε λυσεις(αντι να μιλαμε για ομορφες εμπειριες με τα αμαξια μας) και αυτο γινεται επειδη δεν ξερουν να τα φτιαξουν...δεν μιλαμε απλα οτι μας εχουν τιναξει τα μπουρια με τα μπεκ και τους αισθητηρες τους πολλαπλασιαστες και οποιο αλλο εξαρτημα θες...λεμε οτι ρεταρουμε και δεν ξερουν να τα φτιαξουν

πιστεψε με δεν ειμαστε οι βανδαλοι που δεν εχουν τροπους και μια ωραια μερα χωρις να εξαντλησουμε τα ορια της ευγενειας μας αρχισαμε να σηκωνουμε πιεσεις...
__________________
ντί μπέστεν κουαλιτάτ (μα'ι' ας)

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη halkida116mpack : 13-10-10 στις 16:31
  #538  
Παλιά 13-10-10, 16:35
Το avatar του χρήστη alen77
alen77 Ο χρήστης alen77 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-03-2009
Μηνύματα: 199
alen77 is on a distinguished road
Από την θέση του ουδέτερου (τώρα πια) έχω την εντύπωση ότι οι φωνές των παιδιών εδώ δεν αφορούν μόνο στην εξυπηρέτηση (που είναι χάλια όντως) αλλά και στην αγορά ελαττωματικού πράγματος. Είτε μικρό είτε μεγάλο το ελάττωμα είναι δεδομένο από την στιγμή που δεν έχει διορθωθεί οριστικά.
  #539  
Παλιά 13-10-10, 19:18
Το avatar του χρήστη Fairytale
Fairytale Ο χρήστης Fairytale δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Μηνύματα: 3.775
Fairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από halkida116mpack Εμφάνιση μηνυμάτων
λες τυχαια να ειπα οτι η bmw ag σε παραπεμπει στην bmw hellas? το υφος μου δεν περιμενω να με βγαλει καπου...το ξερω ...αλλα το κανω απο αγανακτηση γιατι δεν αλλαζει κατι στην αντιμετωπιση τους....το ειπα και θα το ξαναπω και πιστεψε με ξερω τι λεω....ΤΑ ΞΕΡΟΥΝ ΟΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΧΑΖΟΙ...ΚΑΛΥΠΤΟΥΝ ΤΟΥΣ ΓΕΡΜΑΝΟΥΣ ΠΟΥ ΤΑ ΣΚΑΤΩΣΑΝ....

εδω μεσα ''φιλε'' μοντ εχουμε ανταλλαξει με πολλους τηλεφωνα επειδη ψαχνουμε μονοι μας να βρουμε λυσεις(αντι να μιλαμε για ομορφες εμπειριες με τα αμαξια μας) και αυτο γινεται επειδη δεν ξερουν να τα φτιαξουν...δεν μιλαμε απλα οτι μας εχουν τιναξει τα μπουρια με τα μπεκ και τους αισθητηρες τους πολλαπλασιαστες και οποιο αλλο εξαρτημα θες...λεμε οτι ρεταρουμε και δεν ξερουν να τα φτιαξουν

πιστεψε με δεν ειμαστε οι βανδαλοι που δεν εχουν τροπους και μια ωραια μερα χωρις να εξαντλησουμε τα ορια της ευγενειας μας αρχισαμε να σηκωνουμε πιεσεις...
Κρατώ λοιπόν τη συμβολή του forum για τη γνωριμία σας και προτείνω να διεκδικήσετε την προσοχή τους από κοινού.
Γιατί δεν φτιάχνετε μια ομαδική επιστολή αν έχετε τα ίδια προβλήματα όλοι σας και αυτά μένουν άλυτα;
C U out there
  #540  
Παλιά 13-10-10, 19:50
Το avatar του χρήστη halkida116mpack
halkida116mpack Ο χρήστης halkida116mpack δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-12-2008
Μηνύματα: 366
halkida116mpack will become famous soon enoughhalkida116mpack will become famous soon enough
και βεβαια χαρη στο φορουμ εγινε και γι αυτο αλλωστε υπαρχουν τα φορουμ...η ιδεα σου ειναι πολυ καλη και την ειχα προτεινει κι εγω πριν κανα δυο μηνες ....καπου ειναι γραμμενο (εδω νομιζω στο μικρα μεγαλα προβληματα)...αλλα ειμαστε πολλοι αλλα σκορπιοι...
__________________
ντί μπέστεν κουαλιτάτ (μα'ι' ας)
Κλειστό Θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 09:00.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.