Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Τα Video μας

Τα Video μας Το forum αυτό φιλοξενεί links με video που εχουν δημιουργήσει τα μέλη μας!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #41  
Παλιά 30-10-09, 16:10
Το avatar του χρήστη Nick_compact
Nick_compact Ο χρήστης Nick_compact δεν είναι συνδεδεμένος
MINIaddict user
 
Εγγραφή: 25-06-2004
Μηνύματα: 5.249
Nick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to behold
Φίλε συγχαρητήρια για την οδήγηση σου, πολύ ωραίος!!! Και φυσικά, συγχαρητήρια για την διάκριση σου!!! Με τα 888 νομίζω ότι το αμάξι πάσχει από .... πολύ πρόσφυση Φαίνεται στο βίντεο από το σημείο που πατάς γκάζι, και από το turn in, ότι το grip φτάνει και περισσεύει. Και φαντάσου, ότι χρησιμοποιείς, μόνο μέρος των δυνατοτήτων τους, με μαμά γωνίες camber...
Απάντηση με παράθεση
  #42  
Παλιά 30-10-09, 16:43
Το avatar του χρήστη manos///3
manos///3 Ο χρήστης manos///3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-10-2008
Μηνύματα: 773
manos///3 has a spectacular aura aboutmanos///3 has a spectacular aura aboutmanos///3 has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nick_compact Εμφάνιση μηνυμάτων
Φίλε συγχαρητήρια για την οδήγηση σου, πολύ ωραίος!!! Και φυσικά, συγχαρητήρια για την διάκριση σου!!! Με τα 888 νομίζω ότι το αμάξι πάσχει από .... πολύ πρόσφυση Φαίνεται στο βίντεο από το σημείο που πατάς γκάζι, και από το turn in, ότι το grip φτάνει και περισσεύει. Και φαντάσου, ότι χρησιμοποιείς, μόνο μέρος των δυνατοτήτων τους, με μαμά γωνίες camber...
Νικο σε ευχαριστω!

Οσο για τη προσφυση δεν ειναι ακριβως ετσι...Το βιντεο ισως ξεγελαει...οδηγω οριακα μεχρι να γλιστρήσει..Για το turn in εχεις δικιο αφου το μετατροχιο μπροστα ηταν πιο ανοιχτο σε σχεση με πισω και αυτο διοτι δεν εβαλα τους αποστατες πισω αφου δεν ειχα μακρια μπουλονια.
Γι' αυτο και οι τιμονιες πριν τα φρενα...ο κώλος δε καθοταν...
Καμπερ εμπρος -2*25' ..χρειαζεται αλλη μια μοιρα..για την ωρα δεν εχω top mounts.
Kαμπερ πισω -1*20'..και εκει αλλη μια μοιρα.
Απάντηση με παράθεση
  #43  
Παλιά 07-11-09, 09:03
nfot Ο χρήστης nfot δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 24-08-2009
Μηνύματα: 180
nfot is on a distinguished road
Για να μην ανοιγω νεο θεμα, γραφω εδω τις εντυπωσεις μου απο την πρωτη επαφη μου, με το 135, με την πιστα των Σερρων.

Απιστευτη πλευρικη προσφυση. Το χαμογελο εφτασε στα αυτια μου. Με το DTC στη θεση "τζαμπα μαγκας", εκει δηλαδη που αφηνει το παιχνιδι, εκανα 1,46-1,47, πηγαινοντας φυλαγμενα, αφου ηθελα να προστατεψω λαστιχα - κινητηρα. Βοηθησε πολυ η γνωση της πιστας και το γεγονος οτι ημουν ζεστος, αφου ειχα ηδη γραψει αρκετους γυρους με μοτο, λιγο πριν.
Γενικοτερο σχολιο, ειναι η αποστειρωμενη αισθηση του αυτοκινητου εναντι της μοτο.
__________________
"Motor racing, mountain climbing and bull fighting are the only true sports.
All the rest are children's games played by adults."

- Ernest Hemingway -
Απάντηση με παράθεση
  #44  
Παλιά 10-11-09, 15:19
Το avatar του χρήστη manos///3
manos///3 Ο χρήστης manos///3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-10-2008
Μηνύματα: 773
manos///3 has a spectacular aura aboutmanos///3 has a spectacular aura aboutmanos///3 has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nfot Εμφάνιση μηνυμάτων
Για να μην ανοιγω νεο θεμα, γραφω εδω τις εντυπωσεις μου απο την πρωτη επαφη μου, με το 135, με την πιστα των Σερρων.

Απιστευτη πλευρικη προσφυση. Το χαμογελο εφτασε στα αυτια μου. Με το DTC στη θεση "τζαμπα μαγκας", εκει δηλαδη που αφηνει το παιχνιδι, εκανα 1,46-1,47, πηγαινοντας φυλαγμενα, αφου ηθελα να προστατεψω λαστιχα - κινητηρα. Βοηθησε πολυ η γνωση της πιστας και το γεγονος οτι ημουν ζεστος, αφου ειχα ηδη γραψει αρκετους γυρους με μοτο, λιγο πριν.
Γενικοτερο σχολιο, ειναι η αποστειρωμενη αισθηση του αυτοκινητου εναντι της μοτο.
Γεια σου φιλε! Σιγουρα με τη μοτο εχεις καλυτερη αισθηση αφου ουσιαστικα γινεσαι ενα σωμα με αυτην..Οι γραμμες με μοτο ειναι εντελως διαφορετικες στις Σερρες και γενικοτερα σε ολες τις πιστες...Με το 135 μπορεις κατω απο το 1.40 σιγουρα!
Απάντηση με παράθεση
  #45  
Παλιά 10-11-09, 16:20
Το avatar του χρήστη panagakiss
panagakiss Ο χρήστης panagakiss δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-05-2008
Μηνύματα: 438
panagakiss is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από manos///3 Εμφάνιση μηνυμάτων
...ειχα πολυ κρατημα εμπρος και γλιστρουσα πισω.
Τι τραβας κι εσυ βρε παιδι μου! Πολυ κρατημα μπροστα, και γλιστιμα πισω?! ΨΥΧΟΠΛΑΚΩΘΗΚΑ!
Απάντηση με παράθεση
  #46  
Παλιά 10-11-09, 21:58
nfot Ο χρήστης nfot δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 24-08-2009
Μηνύματα: 180
nfot is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από manos///3 Εμφάνιση μηνυμάτων
Γεια σου φιλε! Σιγουρα με τη μοτο εχεις καλυτερη αισθηση αφου ουσιαστικα γινεσαι ενα σωμα με αυτην..Οι γραμμες με μοτο ειναι εντελως διαφορετικες στις Σερρες και γενικοτερα σε ολες τις πιστες...Με το 135 μπορεις κατω απο το 1.40 σιγουρα!
Γεια σου κι εσενα φιλε Μανο.
Κι εγω πιστευω οτι ο χρονος σηκωνει πολυ βελτιωση. Μπηκα με το 135 εντελως μαμα, ακομη και σε πιεσεις ελαστικων. Τα πισω μαλιστα ειχαν και λιγο παραπανω. Εκανα 2χ3 σβελτους γυρους ολους κι ολους, σε δυο διαφορετικες χρονικες στιγμες. Απλα ηθελα να παρω μια πρωτη γευση και να προστατευσω λαστιχα και κινητηρα. 3.500 χιλιομετρα εχει ολα κι ολα.
Με βλεπω να ψαχνω για τετραδα ζαντολαστιχα και την πρωτη Δευτερα που θα βολεψει, θα ανεβω με 2-3 φιλους να παιξουμε
__________________
"Motor racing, mountain climbing and bull fighting are the only true sports.
All the rest are children's games played by adults."

- Ernest Hemingway -
Απάντηση με παράθεση
  #47  
Παλιά 10-11-09, 23:23
Το avatar του χρήστη panagakiss
panagakiss Ο χρήστης panagakiss δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-05-2008
Μηνύματα: 438
panagakiss is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nfot Εμφάνιση μηνυμάτων
Με βλεπω να ψαχνω για τετραδα ζαντολαστιχα
Welcome!

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nfot Εμφάνιση μηνυμάτων
και την πρωτη Δευτερα που θα βολεψει, θα ανεβω με 2-3 φιλους να παιξουμε
ΑΧΧΧΧ!!! Αυτα ειναι..!
Απάντηση με παράθεση
  #48  
Παλιά 11-11-09, 11:49
Το avatar του χρήστη stratos
stratos Ο χρήστης stratos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-02-2008
Μηνύματα: 1.673
stratos is a jewel in the roughstratos is a jewel in the roughstratos is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nfot Εμφάνιση μηνυμάτων
Γεια σου κι εσενα φιλε Μανο.
Κι εγω πιστευω οτι ο χρονος σηκωνει πολυ βελτιωση. Μπηκα με το 135 εντελως μαμα, ακομη και σε πιεσεις ελαστικων. Τα πισω μαλιστα ειχαν και λιγο παραπανω. Εκανα 2χ3 σβελτους γυρους ολους κι ολους, σε δυο διαφορετικες χρονικες στιγμες. Απλα ηθελα να παρω μια πρωτη γευση και να προστατευσω λαστιχα και κινητηρα. 3.500 χιλιομετρα εχει ολα κι ολα.
Με βλεπω να ψαχνω για τετραδα ζαντολαστιχα και την πρωτη Δευτερα που θα βολεψει, θα ανεβω με 2-3 φιλους να παιξουμε
Έπεσα στο 1:42 με το 335 και το έβαλα μέσα με λίγο παραπάνω απο 2500 km, σε μία πίστα που δεν γνώριζα καθόλου και με χαμηλωμένες πιέσεις... Οπότε εσύ με το μικρότερο βάρος έχεις πολύ δουλειά...

Τι θερμοκρασία λαδιού είδες? Βέβαια τώρα δεν είναι και καλοκαίρι... (Μάνο sorry για το off topic)
__________________
E36 3.16i.... 1993 - 2009.... R.I.P.
Απάντηση με παράθεση
  #49  
Παλιά 11-11-09, 18:22
nfot Ο χρήστης nfot δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 24-08-2009
Μηνύματα: 180
nfot is on a distinguished road
Η θερμοκρασια λαδιου δεν περασε τους 120.
Το ξερω οτι εχω δουλεια ακομη, αλλα πρωτα θα εξασφαλισω προσθετη 4αδα ζαντολαστιχα και μετα, ή τουλαχιστον εφεδρικη 4αδα λαστιχα ωστε να παω κατευθειαν για αλλαγη.
__________________
"Motor racing, mountain climbing and bull fighting are the only true sports.
All the rest are children's games played by adults."

- Ernest Hemingway -
Απάντηση με παράθεση
  #50  
Παλιά 23-11-09, 14:13
Το avatar του χρήστη manos///3
manos///3 Ο χρήστης manos///3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-10-2008
Μηνύματα: 773
manos///3 has a spectacular aura aboutmanos///3 has a spectacular aura aboutmanos///3 has a spectacular aura about
Τυμπακι για gptuning στις 22 Νοεμβρη.
Υπερασπίστηκα ξανα το ονομα μας!
Καλυτερος χρονος ημερας 1.01.4
Τα R888 δουλευουν αψογα.

Και ενα σχεδιαγραμμα απο το PBox της πιστας..μηκος 1750 μετρα.

Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 21:48.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.