Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης > LPG και εναλλακτικά καύσιμα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #41  
Παλιά 05-04-13, 08:00
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από enatos Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλώς τον rabid-rabit...Εσυ έχεις να μας πεις ακόμα για την επανακαυσιμη ύλη...του εντερπραϊζ είναι???
Ειρωνεία 1

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από enatos Εμφάνιση μηνυμάτων
Πες μας και το άλλο γιατι είχε κωδικό βλάβης για φτωχα μειγματα εξυπνακια του Βορρά όταν πηγε με υγραεριο στον μαστορη...Μήπως έχεις ζαλιστεί από το γύρω-γύρω όλοι στο βρεγμενο την κυριακη πιλότε??
Ειρωνεία 2

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από enatos Εμφάνιση μηνυμάτων
εκτός και εαν είτε θέλεις έλεγχο στις διόπτρες σου είτε τα ελληνικά σου είναι Μπαμπινιώτικα...
Ειρωνεία 3
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από enatos Εμφάνιση μηνυμάτων
Οσο αφορά την ταχύτητα στο βρεγμένο αν θυμαμαι καλά ο κυκλος ήταν για drift όχι για επίδειξη dsc.
Ειρωνεία 4 + στην πίστα και στο skidpad μπαίνεις για να κάνεις ότι θέλεις. Ειδικά το skidpad χρησιμοποιείται κατά 99% από τις αυτοκινητοβιομηχανιες για αυτό που έκανε ο rapid (έλεγχο μέχρι ποιά ταχύτητα επιτυγχάνεται πλευρική πρόσφυση του αυτοκινήτου γενικά).

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από enatos Εμφάνιση μηνυμάτων
Εσύ βέβαια μπορείς και κάνεις διαγνωση μέσω ιντερνετ χωρίς καν να δεις το αυτοκίνητο, μα καλα τετοιο ταλέντο πως και δεν σε πήρανε στην NASA, μάλλον φταίει η παραγκα της Αθήνας...
Ειρωνεία 5

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από enatos Εμφάνιση μηνυμάτων
Υ.Γ.Την επόμενη φορά που θα βρεθούμε βάλε μια κονκάρδα να ξεχωρίζεις γιατι εν τελει μόνο αυτό καταφέρνεις που μανουριαζεσαι με όλο τον κόσμο
Enatos, δεν ξέρω τι νομίζεις, αλλά δεν γίνεται να συνεχίζεται αυτό που κάνεις στην απειροελάχιστη συμμετοχή σου στο φόρουμ.
Βοήθα με τις γνώσεις σου και τις ικανότητες σου, αλλά απέφυγε αυτή τη συμπεριφορά αν δεν σου αρέσει η γνώμη του άλλου (η οποία γίνεται χωρίς να σε προσβάλλει με αυτόν τον τρόπο).
__________________

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι να λέμε....το καλύτερο και πιο όμορφο sports car ever....(σ.σ. Toyota Supra MKIV)
Result:Banned by Administrator
Απάντηση με παράθεση
  #42  
Παλιά 05-04-13, 09:08
enatos Ο χρήστης enatos δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 25-09-2011
Μηνύματα: 17
enatos is on a distinguished road
Thumbs down

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Ειρωνεία 1



Ειρωνεία 2



Ειρωνεία 3


Ειρωνεία 4 + στην πίστα και στο skidpad μπαίνεις για να κάνεις ότι θέλεις. Ειδικά το skidpad χρησιμοποιείται κατά 99% από τις αυτοκινητοβιομηχανιες για αυτό που έκανε ο rapid (έλεγχο μέχρι ποιά ταχύτητα επιτυγχάνεται πλευρική πρόσφυση του αυτοκινήτου γενικά).


Ειρωνεία 5



Enatos, δεν ξέρω τι νομίζεις, αλλά δεν γίνεται να συνεχίζεται αυτό που κάνεις στην απειροελάχιστη συμμετοχή σου στο φόρουμ.
Βοήθα με τις γνώσεις σου και τις ικανότητες σου, αλλά απέφυγε αυτή τη συμπεριφορά αν δεν σου αρέσει η γνώμη του άλλου (η οποία γίνεται χωρίς να σε προσβάλλει με αυτόν τον τρόπο).
Εσύ από όλη την ανταλλαγή απόψεων καταλαβες ότι ευθυνομαι μόνο εγώ...Το ότι με του που γραψεις την γνώμη σε αυτόν που έχει το προβλημα βρισκεται ΠΑΝΤΑ το ίδιο άτομο να σε απορρίψη θεωρόντας την γνώμη του ότι αυτή είναι και καμία άλλη δεν το είδες...όσο για την Κυριακή δεν ήξερα ότι είχαμε R&D, ζητάω συγνώμη...Πλέον θα στέλνω τις γνώμες μου μονο με προσωπικά μηνυματα.-
Απάντηση με παράθεση
  #43  
Παλιά 05-04-13, 09:18
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Thumbs down

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από enatos Εμφάνιση μηνυμάτων
Εσύ από όλη την ανταλλαγή απόψεων καταλαβες ότι ευθυνομαι μόνο εγώ...Το ότι με του που γραψεις την γνώμη σε αυτόν που έχει το προβλημα βρισκεται ΠΑΝΤΑ το ίδιο άτομο να σε απορρίψη θεωρόντας την γνώμη του ότι αυτή είναι και καμία άλλη δεν το είδες...όσο για την Κυριακή δεν ήξερα ότι είχαμε R&D, ζητάω συγνώμη...Πλέον θα στέλνω τις γνώμες μου μονο με προσωπικά μηνυματα.-


Ποια ανταλλαγή απόψεων? Ας έχετε διαφορετικές απόψεις πάνω στο πρόβλημα. Δεν πειράζει.
Πειράζει η ειρωνεία και συμπεριφορά.
Όσο για την Κυριακή, δεν είχαμε ούτε R&D, ούτε εξετάσεις για drift ή άλλες ικανότητες οδηγικές ή μη. Ήταν για να διασκεδάσει ο κόσμος.

Αλλά πως να διασκεδάσει όταν υπάρχουν αυτοί που:
1) Κάθονται έξω για να χλευάσουν όλους όσους μπούν για να κάνουν ότι θέλουν να κάνουν
2) Δεν μπαίνουν ούτε με τον όποιο δάσκαλο-υπεύθυνο να δούν κάτι ''σωστό''...αυτοί ξέρουν καλύτερα.
__________________

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι να λέμε....το καλύτερο και πιο όμορφο sports car ever....(σ.σ. Toyota Supra MKIV)
Result:Banned by Administrator
Απάντηση με παράθεση
  #44  
Παλιά 05-04-13, 09:29
Το avatar του χρήστη bmwdakias85
bmwdakias85 Ο χρήστης bmwdakias85 δεν είναι συνδεδεμένος
george
 
Εγγραφή: 09-10-2010
Μηνύματα: 1.390
bmwdakias85 will become famous soon enoughbmwdakias85 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από rapid_fast Εμφάνιση μηνυμάτων
Ναι, ο καταλύτης είναι μετακαυστήρας. Και κάνει μετάκαυση.
Και περιμένω πως και πώς την ώρα να φτιαχτεί το πρόβλημα, για να το παίξω εξυπνάκιας..

Υ.Γ. Οποιος καταφέρει να πιάσει 62 στον βρεγμένο κύκλο, ας μου την πεί..
Πάνω απο 35 μου είπαν δεν θα πάω. (αυτοί που κατείχαν)
Ενατε ήμουν κ γω μέσα στου ραπιντ οταν έκανε τον κύκλο κ ναι έπιασε 62!
Κ στην τελική να σου πω κάτι ρε μεγαλε,δεν σε ξέρω προσωπικά αλλα απο την στιγμή που ρειχνεις ενα θέμα θα πρεπει να δεχτεις όλες της απόψεις θα πρεπει να της συλεξης κ απο κεί κ πέρα βλέπεις τι κανεις!ο ραπιντ ξέρει παρα πολλα άκουσε με που σο λέω κ το εχει αποδείξει άπειρες φορές κ δεν το παιζει εξυπνακιας ειναι χαβαλες κ ειναι καλο παλικάρι,αλλα να ξέρεις ενα πράγμα οτι οπότε θα χρειαστείς την βοήθεια του θα σε βοηθειση,γιαυτο κουλαρετε λίγο γιατι κ μένα στην αρχή με έφτανε στο αμην μέχρι που τον γνώρισα κ αλλαξα γνωμη
__________________

BMW-Motorsport
Απάντηση με παράθεση
  #45  
Παλιά 05-04-13, 10:46
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από enatos Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημέρα, καταρχην εγώ είπα ότι βάζω στοιχημα ότι θα του ξαναναψει το λαμπακι στο υγραέριο δεν μίλησα για βενζίνη...εκτός και εαν είτε θέλεις έλεγχο στις διόπτρες σου είτε τα ελληνικά σου είναι Μπαμπινιώτικα...Οσο αφορά την ταχύτητα στο βρεγμένο αν θυμαμαι καλά ο κυκλος ήταν για drift όχι για επίδειξη dsc.Με αφήνεις και σε αγωνία αν χαλάει ο καταλύτης με φτωχά μειγματα και δεν ξέρω τι να κάνω να βγάλω την dme που δεν χρειάζεται ή όχι...Εσύ βέβαια μπορείς και κάνεις διαγνωση μέσω ιντερνετ χωρίς καν να δεις το αυτοκίνητο, μα καλα τετοιο ταλέντο πως και δεν σε πήρανε στην NASA, μάλλον φταίει η παραγκα της Αθήνας...

Υ.Γ.Την επόμενη φορά που θα βρεθούμε βάλε μια κονκάρδα να ξεχωρίζεις γιατι εν τελει μόνο αυτό καταφέρνεις που μανουριαζεσαι με όλο τον κόσμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από enatos Εμφάνιση μηνυμάτων
Βάζω στοίχημα ότι θα σου ξαναναψει check engine... στο υγραεριο.
Η δήλωση σου είναι κατηγορηματική.
Θα ξαναανάψει λαμπάκι..... στο υγραέριο. Λήξις, έχεις κλείσει το παράθυρο για λαμπάκι απο
νερό απο βροχή απο χαλάζι και απο σκασμένο λάστιχο..
Ο κύκλος είναι κύκλος, εάν εσύ τον έχεις μόνο για drift, είναι δικό σου θέμα.
Εμείς μπήκαμε να δούμε πως λειτουργούν τα ηλεκτρονικά, πώς καταφέρνεις με μεγαλύτερη
ταχύτητα στο κιβώτιο να πιάσεις περισσότερα χιλιόμετρα, και πώς ένα αυτοκίνητο
με πίσω κίνηση χωρίς μπλοκέ και ηλεκτρονικά, δεν σε βγάζει στο αντίθετο ρευμα αν
υπερστρέψει ανεξέλεγκτα, ακόμα και αν κάνεις τα πάντα λάθος.
Ο καταλύτης χαλάει με τα φτωχά μείγματα, ισόποσα με το εάν έχεις σβηστή τη μηχανή
και το διακόπτη γυρισμένο στην τρίτη σκάλα..
Α, και με κλειστό το διακόπτη!!
Ανεξέλεγκτες ποσότητες οξυγόνου τον καίνε και τον κάνουν κάρβουνο..!!!
Το οξυγόνο δεν αντιδράει με τα ευγενή μέταλλα. Μόνο το οξείδια.
Αν καιγόταν έτσι ο καταλύτης, σε κάθε παρατεταμένο cut off του κινητήρα,
θα άλλαζες και καταλύτη..
Θεωρίες των πεζοδρομίων έχω ακούσει άπειρες.
Εχω ακούσει και απο επιστήμονες τέτοιες θεωρίες.. Πάλι για τα πεζοδρόμια είναι οι μάγκες..
Στην NASA με πήρανε μιας και το αναφέρεις το 2010, αλλά το ακύρωσα,
για προσωπικούς λόγους.
Ετσι για την κουλτούρα..
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #46  
Παλιά 05-04-13, 11:03
Το avatar του χρήστη bmwdakias85
bmwdakias85 Ο χρήστης bmwdakias85 δεν είναι συνδεδεμένος
george
 
Εγγραφή: 09-10-2010
Μηνύματα: 1.390
bmwdakias85 will become famous soon enoughbmwdakias85 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από rapid_fast Εμφάνιση μηνυμάτων
Η δήλωση σου είναι κατηγορηματική.
Θα ξαναανάψει λαμπάκι..... στο υγραέριο. Λήξις, έχεις κλείσει το παράθυρο για λαμπάκι απο
νερό απο βροχή απο χαλάζι και απο σκασμένο λάστιχο..
Ο κύκλος είναι κύκλος, εάν εσύ τον έχεις μόνο για drift, είναι δικό σου θέμα.
Εμείς μπήκαμε να δούμε πως λειτουργούν τα ηλεκτρονικά, πώς καταφέρνεις με μεγαλύτερη
ταχύτητα στο κιβώτιο να πιάσεις περισσότερα χιλιόμετρα, και πώς ένα αυτοκίνητο
με πίσω κίνηση χωρίς μπλοκέ και ηλεκτρονικά, δεν σε βγάζει στο αντίθετο ρευμα αν
υπερστρέψει ανεξέλεγκτα, ακόμα και αν κάνεις τα πάντα λάθος.
Ο καταλύτης χαλάει με τα φτωχά μείγματα, ισόποσα με το εάν έχεις σβηστή τη μηχανή
και το διακόπτη γυρισμένο στην τρίτη σκάλα..
Α, και με κλειστό το διακόπτη!!
Ανεξέλεγκτες ποσότητες οξυγόνου τον καίνε και τον κάνουν κάρβουνο..!!!
Το οξυγόνο δεν αντιδράει με τα ευγενή μέταλλα. Μόνο το οξείδια.
Αν καιγόταν έτσι ο καταλύτης, σε κάθε παρατεταμένο cut off του κινητήρα,
θα άλλαζες και καταλύτη..
Θεωρίες των πεζοδρομίων έχω ακούσει άπειρες.
Εχω ακούσει και απο επιστήμονες τέτοιες θεωρίες.. Πάλι για τα πεζοδρόμια είναι οι μάγκες..
Στην NASA με πήρανε μιας και το αναφέρεις το 2010, αλλά το ακύρωσα,
για προσωπικούς λόγους.
Ετσι για την κουλτούρα..
Δώσε πονο ρε παιδάκι μου
__________________

BMW-Motorsport
Απάντηση με παράθεση
  #47  
Παλιά 05-04-13, 11:46
enatos Ο χρήστης enatos δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 25-09-2011
Μηνύματα: 17
enatos is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από rapid_fast Εμφάνιση μηνυμάτων
Η δήλωση σου είναι κατηγορηματική.
Θα ξαναανάψει λαμπάκι..... στο υγραέριο. Λήξις, έχεις κλείσει το παράθυρο για λαμπάκι απο
νερό απο βροχή απο χαλάζι και απο σκασμένο λάστιχο..
Ο κύκλος είναι κύκλος, εάν εσύ τον έχεις μόνο για drift, είναι δικό σου θέμα.
Εμείς μπήκαμε να δούμε πως λειτουργούν τα ηλεκτρονικά, πώς καταφέρνεις με μεγαλύτερη
ταχύτητα στο κιβώτιο να πιάσεις περισσότερα χιλιόμετρα, και πώς ένα αυτοκίνητο
με πίσω κίνηση χωρίς μπλοκέ και ηλεκτρονικά, δεν σε βγάζει στο αντίθετο ρευμα αν
υπερστρέψει ανεξέλεγκτα, ακόμα και αν κάνεις τα πάντα λάθος.
Ο καταλύτης χαλάει με τα φτωχά μείγματα, ισόποσα με το εάν έχεις σβηστή τη μηχανή
και το διακόπτη γυρισμένο στην τρίτη σκάλα..
Α, και με κλειστό το διακόπτη!!
Ανεξέλεγκτες ποσότητες οξυγόνου τον καίνε και τον κάνουν κάρβουνο..!!!
Το οξυγόνο δεν αντιδράει με τα ευγενή μέταλλα. Μόνο το οξείδια.
Αν καιγόταν έτσι ο καταλύτης, σε κάθε παρατεταμένο cut off του κινητήρα,
θα άλλαζες και καταλύτη..
Θεωρίες των πεζοδρομίων έχω ακούσει άπειρες.
Εχω ακούσει και απο επιστήμονες τέτοιες θεωρίες.. Πάλι για τα πεζοδρόμια είναι οι μάγκες..
Στην NASA με πήρανε μιας και το αναφέρεις το 2010, αλλά το ακύρωσα,
για προσωπικούς λόγους.
Ετσι για την κουλτούρα..
Διάβασε καλύτερα ότι το λαμπακι του άναψε στην βενζίνη!Συγχαρητήρια για την NASA, αλλά επείδη ήδη ασχολήθηκα ΠΟΛΥ με το θέμα ασυλο-rapid, διαβασε στο wds τι λεει για τα φτωχά μείγματα αν δεν το βρείς στο στέλνω μαζί με ένα σκασμό λινκ που λένε το ίδιο πράγμα...Αν νομίζεις βέβαια ότι η ΕΠΙΣΗΜΗ BMW (και όχι τα μαστόρια που όντως χαλάνε τα αυτοκίνητα μας) λεει μπούρδες τότε ΟΚ!!!Από ΄κει και πέρα δεν αμφισβητώ όλες τις γνώσεις ή τις απόψεις σου, αλλωστε μπορεί σε κάποια να έχουμε κοινες, ΑΜΦΙΣΒΗΤΩ τον τρόπο σου...Και όπως είπα πλέον θα λέω τις απόψεις μου για τεχνικά θέματα με προσωπικό μηνυμα στον ενδιαφερόμενο γιατί σε λίγο θα μπουμε στην πυρά....-
Απάντηση με παράθεση
  #48  
Παλιά 05-04-13, 12:07
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από enatos Εμφάνιση μηνυμάτων
Διάβασε καλύτερα ότι το λαμπακι του άναψε στην βενζίνη!Συγχαρητήρια για την NASA, αλλά επείδη ήδη ασχολήθηκα ΠΟΛΥ με το θέμα ασυλο-rapid, διαβασε στο wds τι λεει για τα φτωχά μείγματα αν δεν το βρείς στο στέλνω μαζί με ένα σκασμό λινκ που λένε το ίδιο πράγμα...Αν νομίζεις βέβαια ότι η ΕΠΙΣΗΜΗ BMW (και όχι τα μαστόρια που όντως χαλάνε τα αυτοκίνητα μας) λεει μπούρδες τότε ΟΚ!!!Από ΄κει και πέρα δεν αμφισβητώ όλες τις γνώσεις ή τις απόψεις σου, αλλωστε μπορεί σε κάποια να έχουμε κοινες, ΑΜΦΙΣΒΗΤΩ τον τρόπο σου...Και όπως είπα πλέον θα λέω τις απόψεις μου για τεχνικά θέματα με προσωπικό μηνυμα στον ενδιαφερόμενο γιατί σε λίγο θα μπουμε στην πυρά....-
Συγνώμη, τον δικό σου τρόπο τον επικροτείς δηλαδή?

Πιστεύω πως αν κάνεις λίγο πίσω, αποστασιοποιηθείς και ξαναδιαβάσεις τα δικά σου μηνύματα, θα δείς ότι ο δικός σου τρόπος είναι ''λανθασμένος''.

Το φόρουμ, δεν είναι για να κάνεις δουλειές μέσω προσωπικών μηνυμάτων.

Βοήθα, συζήτα και ΟΠΩΣ δεν επιτρέπεται σε σένα να προσβάλλεις τους άλλους, έτσι δεν επιτρέπεται και στους άλλους να προσβάλλουν εσένα.

Ελπίζω να καταλαβαίνεις ότι το να χάνω τον χρόνο μου για να στα γράφω αυτά, είναι για δικό σου συμφέρον.
__________________

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι να λέμε....το καλύτερο και πιο όμορφο sports car ever....(σ.σ. Toyota Supra MKIV)
Result:Banned by Administrator
Απάντηση με παράθεση
  #49  
Παλιά 05-04-13, 12:52
Το avatar του χρήστη tasos.kamv
tasos.kamv Ο χρήστης tasos.kamv δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-08-2007
Μηνύματα: 592
tasos.kamv will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από rapid_fast Εμφάνιση μηνυμάτων
Η δήλωση σου είναι κατηγορηματική.
Θα ξαναανάψει λαμπάκι..... στο υγραέριο. Λήξις, έχεις κλείσει το παράθυρο για λαμπάκι απο
νερό απο βροχή απο χαλάζι και απο σκασμένο λάστιχο..
Ο κύκλος είναι κύκλος, εάν εσύ τον έχεις μόνο για drift, είναι δικό σου θέμα.
Εμείς μπήκαμε να δούμε πως λειτουργούν τα ηλεκτρονικά, πώς καταφέρνεις με μεγαλύτερη
ταχύτητα στο κιβώτιο να πιάσεις περισσότερα χιλιόμετρα, και πώς ένα αυτοκίνητο
με πίσω κίνηση χωρίς μπλοκέ και ηλεκτρονικά, δεν σε βγάζει στο αντίθετο ρευμα αν
υπερστρέψει ανεξέλεγκτα, ακόμα και αν κάνεις τα πάντα λάθος
.
Ο καταλύτης χαλάει με τα φτωχά μείγματα, ισόποσα με το εάν έχεις σβηστή τη μηχανή
και το διακόπτη γυρισμένο στην τρίτη σκάλα..
Α, και με κλειστό το διακόπτη!!
Ανεξέλεγκτες ποσότητες οξυγόνου τον καίνε και τον κάνουν κάρβουνο..!!!
Το οξυγόνο δεν αντιδράει με τα ευγενή μέταλλα. Μόνο το οξείδια.
Αν καιγόταν έτσι ο καταλύτης, σε κάθε παρατεταμένο cut off του κινητήρα,
θα άλλαζες και καταλύτη..
Θεωρίες των πεζοδρομίων έχω ακούσει άπειρες.
Εχω ακούσει και απο επιστήμονες τέτοιες θεωρίες.. Πάλι για τα πεζοδρόμια είναι οι μάγκες..
Στην NASA με πήρανε μιας και το αναφέρεις το 2010, αλλά το ακύρωσα,
για προσωπικούς λόγους.
Ετσι για την κουλτούρα..
Παρεμβαίνω φιλικά...
Απλά στην κοπή της πίτας ειπώθηκε ότι η πίστα είναι για drift και μας ξάφνιασες..... έδωσες ΛΑΘΟΣ συμπεράσματα στον κόσμο...
Απλά αν ήθελες να κάνεις "πειράματα" και να δείξεις διάφορες άλλες "τεχνικές οδήγησης", νομίζω θα ήταν καλύτερα να περιμένεις να περάσει λίγο η ώρα και αφού φύγει ο περισσότερος κόσμος να κάνεις αυτά που θέλεις...
Εγώ μιλάω με ΦΙΛΙΚΟΤΑΤΟ πάντα τόνο!!!!!
Το forum είναι ένας δικτυακός τόπος αλλαγής απόψεων, γνωριμίας ανθρώπων και φυσικά όλα αυτά με ήρεμο και ΠΑΝΤΑ με πολιτισμένο τρόπο!!!!!!
Νομίζω πρέπει να ΠΕΣΟΥΝ οι τόνοι και από τον πολύ καλό φίλο Γιάννη (enatos) αλλά και από εσένα Παναγιώτη (rapid fast)! Δεν υπάρχει λόγος να δημιουργούνται έντονες λεκτικές και ειρωνικές προτάσεις μέσα στο forum....

Μιλάω ΦΙΛΙΚΟΤΑΤΑ και προς τους δυο σας!!!!!

Και το σημαντικότερο..... ξεφύγαμε από τον τίτλο του συγκεκριμένου topic και δεν βοηθάμε τον άνθρωπο (intasg)που έχει το πρόβλημα!!!!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη tasos.kamv : 05-04-13 στις 13:05
Απάντηση με παράθεση
  #50  
Παλιά 05-04-13, 13:05
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από enatos Εμφάνιση μηνυμάτων
Διάβασε καλύτερα ότι το λαμπακι του άναψε στην βενζίνη!Συγχαρητήρια για την NASA, αλλά επείδη ήδη ασχολήθηκα ΠΟΛΥ με το θέμα ασυλο-rapid, διαβασε στο wds τι λεει για τα φτωχά μείγματα αν δεν το βρείς στο στέλνω μαζί με ένα σκασμό λινκ που λένε το ίδιο πράγμα...Αν νομίζεις βέβαια ότι η ΕΠΙΣΗΜΗ BMW (και όχι τα μαστόρια που όντως χαλάνε τα αυτοκίνητα μας) λεει μπούρδες τότε ΟΚ!!!Από ΄κει και πέρα δεν αμφισβητώ όλες τις γνώσεις ή τις απόψεις σου, αλλωστε μπορεί σε κάποια να έχουμε κοινες, ΑΜΦΙΣΒΗΤΩ τον τρόπο σου...Και όπως είπα πλέον θα λέω τις απόψεις μου για τεχνικά θέματα με προσωπικό μηνυμα στον ενδιαφερόμενο γιατί σε λίγο θα μπουμε στην πυρά....-
Το ξέρω οτι το λαμπάκι άναψε στην βενζίνη. Ηδη έχω πεί σε άτομο την Κυριακή οτι
θα ανάψει το λαμπάκι και στην βενζίνη, διότι το πρόβλημα δεν είναι απο το υγραέριο.
ΕΣΥ δεν άφησες περιθώρια για αυτό, ΕΣΥ είπες οτι θα ξανα-ανάψει στο υγραέριο και μόνο.
ΕΣΥ θές να βάλεις τον άνθρωπο να αλλάξει εγκέφαλο για να λυθεί το πρόβλημα χωρίς να
έχεις πραγματική ιδέα τι φταίει. Εγώ ήδη έχω πει τι φταίει.
Τώρα εάν μπορώ ή όχι να κάνω διάγνωση μέσω ίντερνετ, είναι άλλο θέμα..
Οτι έχεις να παραθέσεις απο άποψη και πηγές, μπορείς να το κάνεις εδώ.
Εγώ λέω οτι το φτωχό μείγμα δεν επηρεάζει το καταλύτη στο παραμικρό.
Και μην ξεχνάς, τα άμεσου ψεκασμού, με φτωχό μείγμα δουλευουν.
Αυτά.
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 15:31.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.