Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 25-01-08, 22:54
Το avatar του χρήστη MZ3
MZ3 Ο χρήστης MZ3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 02-12-2004
Μηνύματα: 1.999
MZ3 will become famous soon enough
δημοτικη αστυνομια

απο την περασμενη παρασκευη μου εχουν παρει της πινακιδες η δημοτικη για παρανομη σταθμευση (για δεκα μερες μετα απο πολλα παζαρια)
πληρωσα το προστημο και θελανε την αδεια και το διπλομα σε αυτες της δεκα μερες

ειναι νομημο αυτο?? εχουν το δικαιομα τελος παντον?

να στα παρει η τροχαια οκ το καταλαβενω αλλα η δημοτικη?
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 25-01-08, 23:00
Το avatar του χρήστη mpempas_cabrio
mpempas_cabrio Ο χρήστης mpempas_cabrio δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-02-2007
Μηνύματα: 247
mpempas_cabrio is on a distinguished road
απ οσο ξερω οχι
__________________
δεν ασχολουμαι με το μπασκετ, το ποδοσφαιρο,το τεννις γιατι χρειαζονται μονο μια μπαλα....
ασχολουμαι με την οδηγηση με το πλαι γιατι χρειαζονται 2
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 25-01-08, 23:03
Το avatar του χρήστη MZ3
MZ3 Ο χρήστης MZ3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 02-12-2004
Μηνύματα: 1.999
MZ3 will become famous soon enough
κανενα σχετικο λινκ η απο κανενα δηκαστιριο που να εχει παει καπιος?

κατι τελος παντον κανενα νομο
να τον εκτυποσω να τους τον τρηψω καταμουτρα να μου περαση..
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 25-01-08, 23:04
Το avatar του χρήστη BMW_330i
BMW_330i Ο χρήστης BMW_330i δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-12-2006
Μηνύματα: 882
BMW_330i is on a distinguished road
ναι φιλε εχουν το δικαιωμα να παρουν τις πινακιδες.πολλες φορες αυτοι που ειναι στην δημοτικη αστυνομια γινονται χειροτεροι απο την τροχαια και εχουν οντως το δικαιωμα να ξηλωσουν και πινακιδες.
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 25-01-08, 23:07
Το avatar του χρήστη MZ3
MZ3 Ο χρήστης MZ3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 02-12-2004
Μηνύματα: 1.999
MZ3 will become famous soon enough
οκ αντε και εχουν το δικαιωμα. δεν πρεπει να εχουν κατι αναρτημενο μεσα στην υπηρεσια τους για το ποσες μερες ειναι η αφερεση αναλογα με το που παρκαρεις? η ειμαστε στο ελεος του καθε καγκουρα που μας γραφει? εδω γιλο μου τον γραψανε στο μοναδικο μερος που δεν απαγορευετε .. πηγε και εγηνε πανικ..και του την σβησανε..
στο τηλ... ερχωμαι να σας πλακοσω... στη υπηρεσια.. με πιον μηλουσα στο τηλ? κανεις αχνια..
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 25-01-08, 23:21
Το avatar του χρήστη BMW_330i
BMW_330i Ο χρήστης BMW_330i δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-12-2006
Μηνύματα: 882
BMW_330i is on a distinguished road
απο οτι γνωριζω σου αφαιρουν τις πινακιδες αναλογα με τιν παραβαση που κανεις και συμφωνα με την παραβαση βγαινει και η ταριφα για το ποσες μερες σου παιρνουν τις πινακιδες.πριν ενα μιηνα εμενα με εγραψε η δημοτικη για παρανομο παρκαρισμα 80 ευρω μετα απο μεγαλη φασαρια που εκανα με τον τυπο που με εγραψε κατεληξα στα γραφεια της δημοτικης και στον διευθηντη κε κανοντας και εκει αλλη μια φασαρια κατεληξα το προστιμο απο 80 ευρω να μου το κανει 20.πηγα το πληρωσα τους μπινελικωσα κε την εκανα.
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 25-01-08, 23:23
Το avatar του χρήστη oldcarskickass
oldcarskickass Ο χρήστης oldcarskickass δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 17-02-2006
Μηνύματα: 4.553
oldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bmwologos Εμφάνιση μηνυμάτων
απο οτι γνωριζω σου αφαιρουν τις πινακιδες αναλογα με τιν παραβαση που κανεις και συμφωνα με την παραβαση βγαινει και η ταριφα για το ποσες μερες σου παιρνουν τις πινακιδες.πριν ενα μιηνα εμενα με εγραψε η δημοτικη για παρανομο παρκαρισμα 80 ευρω μετα απο μεγαλη φασαρια που εκανα με τον τυπο που με εγραψε κατεληξα στα γραφεια της δημοτικης και στον διευθηντη κε κανοντας και εκει αλλη μια φασαρια κατεληξα το προστιμο απο 80 ευρω να μου το κανει 20.πηγα το πληρωσα τους μπινελικωσα κε την εκανα.
Μπορείς να μας πεις τι είπες και που βασίστηκες ώστε να κόψεις τόσο πολύ την ταρίφα, το λέω για μελλοντική περίπτωση.

Δλδ έχει να κάνει με παρκάρισμα, παρακώλυση συγκοινωνιών κάτι τέτοιο;
Τι τους είπες και τι σου απάντησαν φίλε μου;
__________________
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από TSAF Εμφάνιση μηνυμάτων
το καθηκον μου εκανα μονο.
Out for all that I can get
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stelmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Σ αυτό το χώρο που είναι αδιαφιλονίκητα πλέον, ο χειρότερος του κόσμου και το γεγονός πως δεχόμαστε να ζούμε εδώ, σημαίνει αυτόματα πως στερούμεθα αξιοπρέπειας, όλα γίνονται αντίθετα από το σωστό. Αυτό όμως ανάγεται στη σφαίρα της φιλοοσφίας.
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 25-01-08, 23:36
Το avatar του χρήστη BMW_330i
BMW_330i Ο χρήστης BMW_330i δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 27-12-2006
Μηνύματα: 882
BMW_330i is on a distinguished road
καταρχην εγω ειχα παρκαρει για πολυ λιγο πανω σε διαβαση πεζων γα αυτο κε η ταριφα ηταν 80 ευρω αλλιως θα ηταν παρακατω.οταν πηγα στα γραφεια της δημοτικης τους ειπα πως δεν θα αφησω εγω το μεροκαματο σε αυτους και πως πρεπει να εχουν κε λιγο ανοχη γιατι οπως βγαινουνε αυτοι στου δρομους ετσι βγαινουμε κε εμεις για ενα μεροκαματο κε να εχουν κε λιγο υπομονη κε οχι κατευθειαν να περνουν το μπλοκ κε να γραφουν τις κλησεις.με αυτα τα λεγομενα μου η κληση κατεβηκε απο 80 στα 20.
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 26-01-08, 09:12
Το avatar του χρήστη kostsour
kostsour Ο χρήστης kostsour δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 17-05-2006
Μηνύματα: 421
kostsour is on a distinguished road
Εδώ και 3 χρόνια 3 κλίσεις γελοίες 20,40,40 από δημοτική αστυνομία κορυδαλλού τους έχω γράψει κανονικά και δεν με έχουν ενοχλήσεις. Κάπου έχω ένα mail που λέει ότι είναι παράνομο και μάλιστα λέει ότι αν σου έχουν πάρει τις πινακίδες, μην ασχοληθείς και άντε να εκδώσεις καινούριες

Με κάθε επιφύλαξη πάντα..
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 26-01-08, 09:20
Thronos Ο χρήστης Thronos δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 28-05-2007
Μηνύματα: 673
Thronos will become famous soon enoughThronos will become famous soon enough
Εγω σε οτι αφορα τις κλησεις ξερω απο αστυνομικο οτι αν σε γραψει η δημοτικη μπορεις και να μην την πληρωσεις την κληση στον δημο που σε εγραψαν ουτε στην εφορια παει απλα οταν θα χρειαστεις καποιο επισημο χαρτι απο τον συγκεκριμενο δημο τοτε θα το παρεις μονο αν πληρωσεις την κληση.Αν σε γραψουν στο δυδυμοτειχο δηλαδη σηκωνεσαι και φευγεις... Οποτε δημοτικες κλησεις να πληρωνεται μονο στους δημους σας.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 15:57.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.