Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά Z > Σειρά Z - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 13-08-15, 08:35
MPOUPR Ο χρήστης MPOUPR δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 18-07-2013
Μηνύματα: 4
MPOUPR is on a distinguished road
σκασιματα σε Μ44Β19

καλημερα σιναδελφοι....το προβλημα με το ζετακι μου με Μ44Β19 ειναι οτι μολις φτασει σε θερμοκρασια λοιτουργειας αρχιζει και σκαει σαν να εχει κοφτη στις 5.500 στροφεσ ....αν ξεκουμποσω την βαλβιδα ψυχρης δουλευει κανονικα ........την αλλαξα αλλα παλυ το ιδιο κανει
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 13-08-15, 14:17
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από MPOUPR Εμφάνιση μηνυμάτων
καλημερα σιναδελφοι....το προβλημα με το ζετακι μου με Μ44Β19 ειναι οτι μολις φτασει σε θερμοκρασια λοιτουργειας αρχιζει και σκαει σαν να εχει κοφτη στις 5.500 στροφεσ ....αν ξεκουμποσω την βαλβιδα ψυχρης δουλευει κανονικα ........την αλλαξα αλλα παλυ το ιδιο κανει
Το πρόβλημα με το ζετάκι σου, είναι οτι δοκίμασες να δείς πόσο ψηλά ανεβαίνει σε στροφές, χωρίς να έχεις φτάσει σε θερμοκρασία λειτουργίας..
Το ότι σε κόβει στο ανέβασμα των στροφών, με την κατεξοχήν βλάβη που θα σου έδινε πλεονέκτημα σε αυτό λόγω περίσσειας καυσίμου, ένα μόνο μπορεί να σημαίνει..
Πραγματικά απορώ με το συνεργείο που πήγες το αυτοκίνητο σου..
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 16-08-15, 19:44
SUPERCHARGER Ο χρήστης SUPERCHARGER δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 06-08-2006
Μηνύματα: 841
SUPERCHARGER will become famous soon enoughSUPERCHARGER will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από MPOUPR Εμφάνιση μηνυμάτων
καλημερα σιναδελφοι....το προβλημα με το ζετακι μου με Μ44Β19 ειναι οτι μολις φτασει σε θερμοκρασια λοιτουργειας αρχιζει και σκαει σαν να εχει κοφτη στις 5.500 στροφεσ ....αν ξεκουμποσω την βαλβιδα ψυχρης δουλευει κανονικα ........την αλλαξα αλλα παλυ το ιδιο κανει
M44B19 ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΕ ΝΑ ΕΧΕΙ ΒΑΛΒΙΔΑ ΨΥΧΡΗΣ......

κατι αλλο εχεις ξεκουμπωσει...............
__________________
Τα αλογα δεν ειναι στραγαλια...............
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 06-09-15, 12:20
MPOUPR Ο χρήστης MPOUPR δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 18-07-2013
Μηνύματα: 4
MPOUPR is on a distinguished road
φιλε supercharger εχει βαλβιδα ψυχρης και είναι αυτηhttps://www.google.gr/search?q=13621...xDzaA-zWc-M%3A ..τουλάχιστον στα ανταλακτικα ετσυ την λεει...
Rabit fast to εχω δυο χρονια το αυτόκινητο και γενικως είμαι γνωστης .....το πρόβλημα αυτό παρουσιαστικε τον δευτερο χρονο που το εχω.....εχω κανει πολες δοκιμες .....ζηταω την βοηθεια σας γιατι δεν βρησκω λογικη εξιγιση σε αυτό που σιμβαινει ....εσυ τι πιστευεις ότι μπορει να φτεει?
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 07-09-15, 08:42
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από MPOUPR Εμφάνιση μηνυμάτων
φιλε supercharger εχει βαλβιδα ψυχρης και είναι αυτηhttps://www.google.gr/search?q=13621...xDzaA-zWc-M%3A ..τουλάχιστον στα ανταλακτικα ετσυ την λεει...
Rabit fast to εχω δυο χρονια το αυτόκινητο και γενικως είμαι γνωστης .....το πρόβλημα αυτό παρουσιαστικε τον δευτερο χρονο που το εχω.....εχω κανει πολες δοκιμες .....ζηταω την βοηθεια σας γιατι δεν βρησκω λογικη εξιγιση σε αυτό που σιμβαινει ....εσυ τι πιστευεις ότι μπορει να φτεει?
Αυτό είναι αισθητήρας θερμοκρασίας...
Εγώ πιστεύω φταίει το συνεργείο σου που δεν ξέρει τίποτα απο BMW..
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 11-09-15, 18:42
MPOUPR Ο χρήστης MPOUPR δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 18-07-2013
Μηνύματα: 4
MPOUPR is on a distinguished road
RAPID συμφωνω ότι δεν ξερει το συνεργειο αλλα το συγκεκριμενο ανταλακτικο στην φωτο εκει που το εψαξα το αναγραφει ετσι ......η BMW το λεει δυπλο διακοπτη θερμοκρασίας.....παντως αν ξεκουμπωσω την φισα από πανω της (είναι καινουργια την εχω αλλαξει προλιπτικα) το αυτοκινητο δουλευει μια χαρα αν εξερεσουμε καπιεσ αριθμιεσ χαμιλα χωρισ σημασια.........Που παει το μυαλο σου εσενα λιπων?
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 18:42.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.