Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 21-05-13, 22:51
xeinoporos Ο χρήστης xeinoporos δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 23-01-2012
Μηνύματα: 37
xeinoporos is on a distinguished road
Αγραφος εγκέφαλος

Καλησπέρα...Εχω ένα e36 1600 Μ43 turbo και θέλω να βάλω άγραφο εγκέφαλο... Εχετε να προτίνετε κάτι....??? Ευχαριστώ....
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 21-05-13, 23:49
nick1 Ο χρήστης nick1 δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 19-02-2005
Μηνύματα: 126
nick1 is on a distinguished road
μακρια, ειχα βαλει haltech παλια, πεταμενα λεφτα, κανεις δεν τον ρυθμισε σωστα, το αυτοκινητο εσβυνε απο μονο του, τεραστια καταλωση βενζινης.
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 22-05-13, 06:19
E30MANIAC Ο χρήστης E30MANIAC δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 11-07-2004
Μηνύματα: 575
E30MANIAC is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nick1 Εμφάνιση μηνυμάτων
μακρια, ειχα βαλει haltech παλια, πεταμενα λεφτα, κανεις δεν τον ρυθμισε σωστα, το αυτοκινητο εσβυνε απο μονο του, τεραστια καταλωση βενζινης.
Μην λεμε τετοια πραγματα,ο εγκεφαλος,ειναι το Α και το Ω ιδιαιτερα σε τετοιες μετατροπες.
Επειδη σε καποιες περιπτωσεις αυτοι που ανελαβαν την τοποθετηση-ρυθμιση ηταν ασχετοι δεν σημαινει οτι ο αγραφος εγκεγαλος ειναι'πεταμενα λεφτα'.
Υπαρχουν πολλες εταιριες,αναλογως τι budget εχει ο καθενας και τι τεχνολογιας ειναι το μοτερ που θελει να τοποθετηση τον αγραφο.Αλλες απαιτησεις απο εναν αγραφο εχει ενα συγχρονο μοτερ αλλες ενας Μ20.
Οι Haltech δουλευονται απο πολλους και σχετικα ειναι φθηνοι σε σχεση με Motec η Autronic.Εγω δουλευω Megasquirt,τον εχω ρυθμισει μονος μου και δεν εχω προβληματα του τυπου να σβηνει το αμαξι μονο του η να καιει πολυ βενζινη(σχετικο και αυτο γιατι το αμαξι δεν παυει να ειναι βελτιωμενο και να θελει αρκετο καυσιμο)
__________________
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Ε30 325i TURBO
E30 325i N/A
CUBE Night Club
Αγ.Παρασκευης 58 Μπουρναζι
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 22-05-13, 07:33
Το avatar του χρήστη bmw316turbo
bmw316turbo Ο χρήστης bmw316turbo δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-07-2006
Μηνύματα: 430
bmw316turbo has a spectacular aura aboutbmw316turbo has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από xeinoporos Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπέρα...Εχω ένα e36 1600 Μ43 turbo και θέλω να βάλω άγραφο εγκέφαλο... Εχετε να προτίνετε κάτι....??? Ευχαριστώ....
Εγω φοραω EMS STINGER 4424 V4. Tον εχω τοποθετησει και χαρτογραφησει μονος μου και δουλευω τουρμπο με τετραπεταλουδο σε Μ43 1600 τι αλλο να σου πω ...παρα πολυ ευχαριστημενος και μαμα λειτουργια κινητηρα και βγαζω καυσαερια κανονικα και δεν μου καιει.
Τα συντουρμπιστα παιδια με ξερουν και ειμαστε ολοι μια παρεα...
__________________
A TO Z DEVELOPMENTS
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 22-05-13, 10:06
Το avatar του χρήστη TSAF
TSAF Ο χρήστης TSAF δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-06-2006
Μηνύματα: 2.019
TSAF is a jewel in the roughTSAF is a jewel in the roughTSAF is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από E30MANIAC Εμφάνιση μηνυμάτων
Μην λεμε τετοια πραγματα,ο εγκεφαλος,ειναι το Α και το Ω ιδιαιτερα σε τετοιες μετατροπες.
Επειδη σε καποιες περιπτωσεις αυτοι που ανελαβαν την τοποθετηση-ρυθμιση ηταν ασχετοι δεν σημαινει οτι ο αγραφος εγκεγαλος ειναι'πεταμενα λεφτα'.
Υπαρχουν πολλες εταιριες,αναλογως τι budget εχει ο καθενας και τι τεχνολογιας ειναι το μοτερ που θελει να τοποθετηση τον αγραφο.Αλλες απαιτησεις απο εναν αγραφο εχει ενα συγχρονο μοτερ αλλες ενας Μ20.
Οι Haltech δουλευονται απο πολλους και σχετικα ειναι φθηνοι σε σχεση με Motec η Autronic.Εγω δουλευω Megasquirt,τον εχω ρυθμισει μονος μου και δεν εχω προβληματα του τυπου να σβηνει το αμαξι μονο του η να καιει πολυ βενζινη(σχετικο και αυτο γιατι το αμαξι δεν παυει να ειναι βελτιωμενο και να θελει αρκετο καυσιμο)
Απο φιλους και προσωπικη εμπειρια Haltech και Extreme Tuners. Φοβερη τεχνογνωσια το συγκεκριμενο team
__________________


WRC is for boys
GROUP B WAS FOR MEN
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 22-05-13, 15:09
nick1 Ο χρήστης nick1 δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 19-02-2005
Μηνύματα: 126
nick1 is on a distinguished road
στους extreme tuners ειχα βαλει τον haltech και εχω την χειροτερη ιδεα, μιλω για αυτους, οσο αφορα τους αλλους, δεν ξερω αλλα προφανως δεν θα ηθελα να δοκιμασω.
επισης εχω την χειροτερη εντυπωση και ως προς την συμεριφορα τους, μπορει με τα χρονια να εμαθαν, ειχαν σημαντικη υποστηρηξη απο την Haltech, αλλα η ποιοτητα του ανθρωπου δεν αλλαζει. Αντιθετως εξαιρετικες εντυπωσεις εχω απο τον Αλεπη, αν και δεν καταφερε να στρωσει το προγραμμα. Διατηρω καπου στα αρχεια μου και την αλληλογραφια με την haltech αλλα και με το υπουργειο εμποριου

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη nick1 : 22-05-13 στις 15:17
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 22-05-13, 15:56
trabakoulas Ο χρήστης trabakoulas δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 22-09-2012
Μηνύματα: 61
trabakoulas is on a distinguished road
Best value for money λυση ειναι ο MEGASQUIRT. Και μαλιστα ο αντιπροσωπος Ελλαδα ειναι κολλητος μου, ειχαμε φτιαξει το δικο μου ετσι και δουλευε σε ολες τις συνθηκες πολυ καλυτερα απο εργοστασιακο.

Το θεμα δεν ειναι μονο εγκεφαλος αλλα οι ρυθμισεις και ο χρονος που απαιτειται για να γινουν σωστα.
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 22-05-13, 17:13
Το avatar του χρήστη TSAF
TSAF Ο χρήστης TSAF δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-06-2006
Μηνύματα: 2.019
TSAF is a jewel in the roughTSAF is a jewel in the roughTSAF is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nick1 Εμφάνιση μηνυμάτων
στους extreme tuners ειχα βαλει τον haltech και εχω την χειροτερη ιδεα, μιλω για αυτους, οσο αφορα τους αλλους, δεν ξερω αλλα προφανως δεν θα ηθελα να δοκιμασω.
επισης εχω την χειροτερη εντυπωση και ως προς την συμεριφορα τους, μπορει με τα χρονια να εμαθαν, ειχαν σημαντικη υποστηρηξη απο την Haltech, αλλα η ποιοτητα του ανθρωπου δεν αλλαζει. Αντιθετως εξαιρετικες εντυπωσεις εχω απο τον Αλεπη, αν και δεν καταφερε να στρωσει το προγραμμα. Διατηρω καπου στα αρχεια μου και την αλληλογραφια με την haltech αλλα και με το υπουργειο εμποριου
Εγω παλι υπερβολικα ευχαριστημενος απο τα παιδια. Και το σκαθαρι ο Σπυρος θα το φτιαξει.
__________________


WRC is for boys
GROUP B WAS FOR MEN
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 23-05-13, 06:28
E30MANIAC Ο χρήστης E30MANIAC δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 11-07-2004
Μηνύματα: 575
E30MANIAC is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από trabakoulas Εμφάνιση μηνυμάτων
Best value for money λυση ειναι ο MEGASQUIRT. Και μαλιστα ο αντιπροσωπος Ελλαδα ειναι κολλητος μου, ειχαμε φτιαξει το δικο μου ετσι και δουλευε σε ολες τις συνθηκες πολυ καλυτερα απο εργοστασιακο.

Το θεμα δεν ειναι μονο εγκεφαλος αλλα οι ρυθμισεις και ο χρονος που απαιτειται για να γινουν σωστα.
Αν και offtopic,δεν υπαρχει αντιπροσωπος Ελλαδος.Ο Megasquirt ειναι open sourse,μπορεις να τον φτιαξεις ακομα και απο την αρχη.Να εχει καταστημα(η να ειναι ιδιωτης και να 'σκαμπαζει') και να τον διαθετει ισως αλλα οχι αντιπροσωπος.Γαι μενα απο τις καλυτερες λυσεις για αγραφο.Αν δεν κανω λαθος πρεπει να ημουν ο τριτος στην Ελλαδα που φορεσα μετα απο ενα Ceicento στην Θεσ/νικη και ενα Volvo καπου στην Θεσσαλια εν ετη 2006.
__________________
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Ε30 325i TURBO
E30 325i N/A
CUBE Night Club
Αγ.Παρασκευης 58 Μπουρναζι
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 23-05-13, 06:31
E30MANIAC Ο χρήστης E30MANIAC δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 11-07-2004
Μηνύματα: 575
E30MANIAC is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nick1 Εμφάνιση μηνυμάτων
στους extreme tuners ειχα βαλει τον haltech και εχω την χειροτερη ιδεα, μιλω για αυτους, οσο αφορα τους αλλους, δεν ξερω αλλα προφανως δεν θα ηθελα να δοκιμασω.
επισης εχω την χειροτερη εντυπωση και ως προς την συμεριφορα τους, μπορει με τα χρονια να εμαθαν, ειχαν σημαντικη υποστηρηξη απο την Haltech, αλλα η ποιοτητα του ανθρωπου δεν αλλαζει. Αντιθετως εξαιρετικες εντυπωσεις εχω απο τον Αλεπη, αν και δεν καταφερε να στρωσει το προγραμμα. Διατηρω καπου στα αρχεια μου και την αλληλογραφια με την haltech αλλα και με το υπουργειο εμποριου

Τον Haltech τον φοραγες σε εναν Μ20B25 που ειχε αγορασει μετα ο Γιαννης απο την Λειβαδια η κανω λαθος;Αν εχω δικιο εχουν περασει αρκετα χρονια,ισως να βελτιωθηκαν αργοτερα οπως λες.
__________________
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Ε30 325i TURBO
E30 325i N/A
CUBE Night Club
Αγ.Παρασκευης 58 Μπουρναζι
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 21:48.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.