Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 23-05-13, 11:52
trabakoulas Ο χρήστης trabakoulas δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 22-09-2012
Μηνύματα: 61
trabakoulas is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από E30MANIAC Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν και offtopic,δεν υπαρχει αντιπροσωπος Ελλαδος.Ο Megasquirt ειναι open sourse,μπορεις να τον φτιαξεις ακομα και απο την αρχη.Να εχει καταστημα(η να ειναι ιδιωτης και να 'σκαμπαζει') και να τον διαθετει ισως αλλα οχι αντιπροσωπος.Γαι μενα απο τις καλυτερες λυσεις για αγραφο.Αν δεν κανω λαθος πρεπει να ημουν ο τριτος στην Ελλαδα που φορεσα μετα απο ενα Ceicento στην Θεσ/νικη και ενα Volvo καπου στην Θεσσαλια εν ετη 2006.


Ναι δεν ειναι αντιπροσωπος αλλα τον διαθετει και μαλιστα τον εχει εξελιξει απιστευτα (ηδη εχει προς διαθεση κανα 8αρι μοντελα δικα του) τοσο που πουλαει παγκοσμιως και εχει φτιαξει δυνατο ονομα. Εγω παντως απο το 09 με τον MSII PnP που ειχαμε βαλει δεν ειχα ποτε καποιο προβλημα μεχρι που το εδωσα το αμαξι και μαλιστα ειχε βγαλει και πολυ δυναμη.
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 23-05-13, 13:26
E30MANIAC Ο χρήστης E30MANIAC δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 11-07-2004
Μηνύματα: 575
E30MANIAC is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από trabakoulas Εμφάνιση μηνυμάτων
Ναι δεν ειναι αντιπροσωπος αλλα τον διαθετει και μαλιστα τον εχει εξελιξει απιστευτα (ηδη εχει προς διαθεση κανα 8αρι μοντελα δικα του) τοσο που πουλαει παγκοσμιως και εχει φτιαξει δυνατο ονομα. Εγω παντως απο το 09 με τον MSII PnP που ειχαμε βαλει δεν ειχα ποτε καποιο προβλημα μεχρι που το εδωσα το αμαξι και μαλιστα ειχε βγαλει και πολυ δυναμη.
Για να λες 2009 και MSII πρεπει να ειχες MX-5.Αν θες στειλε με Π.Μ τα στοιχεια του φιλου σου.Αν μπορει να ασχοληθει με Megasquirt τοτε ειναι η καλυτερη επιλογη για τον φιλο μας xeinoporo.
__________________
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Ε30 325i TURBO
E30 325i N/A
CUBE Night Club
Αγ.Παρασκευης 58 Μπουρναζι
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 23-05-13, 19:53
trabakoulas Ο χρήστης trabakoulas δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 22-09-2012
Μηνύματα: 61
trabakoulas is on a distinguished road
Ναι ΜΧ5 το πιο δυνατο στα 1600cc που υπηρχε.
Οκ οποιος θελει κι ενδιαφερεται ας μου στειλει πμ να του δωσω τα στοιχεια
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 23-05-13, 20:57
Το avatar του χρήστη johnye30is
johnye30is Ο χρήστης johnye30is δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 17-11-2006
Μηνύματα: 424
johnye30is is on a distinguished road
ναι ετσι ειναι πανο !!!!!! megasquirt και ξερο ψωμι και εγω αυτον εχω !!!!!!!!!!!!
__________________
Ε30 318is + e30 327is turbo + 1602
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 23-05-13, 23:48
nick1 Ο χρήστης nick1 δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 19-02-2005
Μηνύματα: 126
nick1 is on a distinguished road
για να κλεισω το θεμα απο την δικη μου πλευρα, αν καποιος αποφασισει να βαλει αγραφο πρεπει να ξεκαθαρισει με το συνεργειο οτι ο εγκεφαλος δεν ειναι κλειδωμενος και οτι το προγραμμα του ανηκει. Αυτα ολα εγγραφως. Αλλιως ειναι υποχειριο του συνεργειου. Το δικο μου προβλημα ηταν οτι εκτος απο την αθλια εργασια, μου ειχαν κλειδωσει τον εγκεφαλο και επεμεναν οτι τα παντα ηταν ενταξει, που δεν ηταν. Επι πλεον με εβγαζαν οτι δεν ξερω τι μου γινεται. Δεν ζητησα ποτε λεφτα πισω αλλα μονο να ξεκλειδωσουν τον εγκεφαλο.Μετα απο πολλεσ απειλες και αναφορα στο υπ. εμποριου, αυτο εγινε. Το αυτοκινητο καταναλωνε 40 λιτρα για 120 χλμ. Ο εγκεφαλος λειτουργουσε με τον σενσορα απο τον στροφαλο και απο το φλαπ της εισαγωγης. Καλλιτερα θα ηταν να ειχα καρμπυρατερ. Το αλλο προβλημα που ειχα ηταν οτι το αυτοκινητο εσβυνε στα καλα καθουμενα, Μετα απο φασαρια με την μαμα εταιρεια, μου ετειλαν απο αυστραλια ενα αλλο και μαλιστα λιγο ακριβοτερο. Συνεχισα να εχω διαφορα προβληματα ωσπου βαρεθηκα και εκανα την νυν μετατροπη. Ο εγκεφαλος πουληθηκε μεσω ebay στη δανια, ειχε ακομα εγγυηση, αλλα και ο νεος ιδιοκτητης συναντησε προβληματα απο οτι μου εγραψε. Μεσα στην τρελλα εκεινης της εποχης, ψαχνωντας να λυσω τα προβληματα, εκανα και νεα καλωδιωση.....
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 24-05-13, 08:30
Το avatar του χρήστη bmw316turbo
bmw316turbo Ο χρήστης bmw316turbo δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-07-2006
Μηνύματα: 430
bmw316turbo has a spectacular aura aboutbmw316turbo has a spectacular aura about
ME αυτά που γραφεις Εγω βγαζw το συμπέρασμα 0τι όταν σου ξεκλείδωσαν τον εγκέφαλο σου αφαίρεσαν Και το Πρόγραμμα βαζοντας σου τον βασικό χαρτη με τον ΟΠΟΙΟ ερχεται ΚΑΘΕ Αγραφος.Κατά την άποψη μου Οταν αγοραζεις Εναν Αγραφο Και τοv προγραμματιζεις σε Ενα συνεργείο υποτίθεται Οτι αγοραζεις Και το Πρόγραμμα. Οποτε ειναι παράνομο Και το Κλείδωμα Επειδή Ο εγκέφαλος είναι αγορασμένος, αρα δικος σου, αλλα και η αφαιρεση του προγραμματος επειδη εχεις αγορασει τα πνευματικα δικαιωματα του προγραμματιστη (με επιφυλαξη γιατι δεν ειμαι νομικος)
__________________
A TO Z DEVELOPMENTS
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 24-05-13, 10:26
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bmw316turbo Εμφάνιση μηνυμάτων
ME αυτά που γραφεις Εγω βγαζw το συμπέρασμα 0τι όταν σου ξεκλείδωσαν τον εγκέφαλο σου αφαίρεσαν Και το Πρόγραμμα βαζοντας σου τον βασικό χαρτη με τον ΟΠΟΙΟ ερχεται ΚΑΘΕ Αγραφος.Κατά την άποψη μου Οταν αγοραζεις Εναν Αγραφο Και τοv προγραμματιζεις σε Ενα συνεργείο υποτίθεται Οτι αγοραζεις Και το Πρόγραμμα. Οποτε ειναι παράνομο Και το Κλείδωμα Επειδή Ο εγκέφαλος είναι αγορασμένος, αρα δικος σου, αλλα και η αφαιρεση του προγραμματος επειδη εχεις αγορασει τα πνευματικα δικαιωματα του προγραμματιστη (με επιφυλαξη γιατι δεν ειμαι νομικος)
Νομίζω πως οποιαδήποτε εταιρία έχει το δικαίωμα να κλειδώσει το προϊόν της για την ίδια του
την προστασία, αλλά και του καταναλωτή..
Ένα απο τα παραδείγματα, είναι ας πούμε το PS3, που είναι κλειδωμένο, και δεν έχεις φυσικά
το δικαίωμα να το ξεκλειδώσεις χωρίς να χάσεις την εγγύηση.. Αλλά κανένας δεν διαμαρτύρεται νομικά γιατί δεν μπορεί...
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 24-05-13, 10:52
Το avatar του χρήστη bmw316turbo
bmw316turbo Ο χρήστης bmw316turbo δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-07-2006
Μηνύματα: 430
bmw316turbo has a spectacular aura aboutbmw316turbo has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από rapid_fast Εμφάνιση μηνυμάτων
Νομίζω πως οποιαδήποτε εταιρία έχει το δικαίωμα να κλειδώσει το προϊόν της για την ίδια του
την προστασία, αλλά και του καταναλωτή..
Ένα απο τα παραδείγματα, είναι ας πούμε το PS3, που είναι κλειδωμένο, και δεν έχεις φυσικά
το δικαίωμα να το ξεκλειδώσεις χωρίς να χάσεις την εγγύηση.. Αλλά κανένας δεν διαμαρτύρεται νομικά γιατί δεν μπορεί...
Δεν νομιζω οτι ειναι το ιδιο.
Ο αγραφος εγκεφαλος ειναι για να γραφεις το προγραμμα και να κανεις editing ανα πασα στιγμη.Για αυτο και ερχεται αδειος με εναν βασικο χαρτη.Η λειτουργια ειναι να προσθαφερεις προγραμματα για αυτο και δεν εννοειται να υπαρχει κλειδι.ΑΠΛΑ, ΥΠΑΡΧΕΙ καποιο password οπως τουλαχιστον, στον δικο μου ,που αναλογα αν ενεργοποιηθει η οχι, εχεις προσβαση στο να δεις τους χαρτες του προγραμματος που εχεις φτιαξει.Δεν εχει σχεση το κλειδωμα με την εννοια των κονσολων στα παιχνιδια.Οταν αγοραζεις αγραφο δεν υπαρχει εννοια το να ειναι κλειδωμενος αλλιώς δεν θα μπορουσες να γραψεις τιποτα. .Password ( ΑΝ ΘΕΛΕΙ) βαζει αυτος που θα τον προγραμματισει ωστε να μην εχουν προσβασει στα δεδομενα αλλοι χρηστες που θα τον φυσώσουν.Επομενος εφοσον ο εγκεφαλος ειναι αγορασμενος νομιμα απο το παιδι (αρα χωρις κλειδι) με ποιο δικαίωμα ο τάδε προγραμματιστής εβαλε κλεδί στο πρόγραμμά του το οποίο του το εχει ξεχωριστά πουλήσει (πνευματικο δικαιωμα????) (1500αγραφος +1000προγραμμα περιπου) ?? Δεν ξερω... ειναι περισσοτερο νομικο το θεμα
__________________
A TO Z DEVELOPMENTS

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη bmw316turbo : 24-05-13 στις 10:56
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 24-05-13, 11:44
Το avatar του χρήστη Stunt Mike
Stunt Mike Ο χρήστης Stunt Mike δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-05-2007
Μηνύματα: 2.171
Stunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really nice
Σε γενικες γραμμες παντως,οι Αφοι Πανοπουλοι(Extreme Tuners) ανεκαθεν κλειδωναν τους εγκεφαλους που προγραμματιζανε....
__________________
I was a fighter,I could turn on a thread,now I stand accused of the things I said......
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 24-05-13, 11:58
Το avatar του χρήστη TSAF
TSAF Ο χρήστης TSAF δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-06-2006
Μηνύματα: 2.019
TSAF is a jewel in the roughTSAF is a jewel in the roughTSAF is a jewel in the rough
Παντως για εμενα τα παιδια ειναι φοβερα καλοι σε αυτο που κανουν.
__________________


WRC is for boys
GROUP B WAS FOR MEN
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 23:06.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.