Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 05-12-13, 03:30
e-30 evo Ο χρήστης e-30 evo δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 16-12-2006
Μηνύματα: 13
e-30 evo is on a distinguished road
e36 vogtland σετ 960038

Εχω διαβασει καποιες καλες κριτικες για το συγκεκριμενο σετ της vogtland για e36
είναι αυτό
http://www.ebay.de/itm/Vogtland-Fahr...item19cd7d1927

Αυτό που φοβάμαι είναι μηπως χαμηλωνει πολύ εάν το ε36 φοραει 15αρες με 205 λαστιχο .
Σε καποια φωτο σε ξενο forum ειδα ότι σχεδόν σκεπαζει το μπροστινο λαστιχο .
Το εχει δοκιμασει καποιος στο forum ?
Υπαρχει καποια φωτο e36 να διαπιστωσω αν ισχυει και σε τι βαθμο ?
Από ότι εχω δει η vogtland δινει 40/20mm χαμυλωμα δεν υπαρχει σετ η ελατήρια σε λιγοτερο χαμήλωμα ... η κανω λαθος
Μπορει κανεις να βοηθησει ?
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 05-12-13, 07:32
Το avatar του χρήστη LEO328
LEO328 Ο χρήστης LEO328 δεν είναι συνδεδεμένος
bmw motorsport e36 maniac
 
Εγγραφή: 15-03-2011
Μηνύματα: 2.316
LEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the rough
εδω εισαι με 15αρες το βαλε και αυτος και ναι ειναι ψιλοπιτα..
παντως λεει οτι αποροφαει αριστα και ειναι υπερευχαριστημενος...ουτε και αυτος δεν το πιστευε...
http://www.google.gr/url?sa=t&rct=j&...57155469,d.Yms
καλυτερα 16-17 ζαντα με αυτο το σετακι για μενα...(καθεται και πιο ωραια).
τα χα σταμπαρει και γω κανα χρονο και τωρα...
αμα δεν ηταν καινουργια τα αμορτισερ μου θα τα χτυπησει χαλαρα..
value for money για μενα...
οχι η vogtland δεν βγαζει πιο ψηλο σετ...πιο χαμηλο ναι...(50-30mm).
__________________

its not what can you say,its what you can proove.(training day film-denzel washighton).
e36 till death!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...ewpost&t=32556
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 05-12-13, 16:35
e-30 evo Ο χρήστης e-30 evo δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 16-12-2006
Μηνύματα: 13
e-30 evo is on a distinguished road
Unhappy

Αυτή ακριβως η φωτο είναι οντως πιτα με 55αρι προφιλ .Εγω εχω 60αρι οποτε φανταζομαι θα είναι χειροτερο.
Παντως και 16αρα ζαντα εφόσον η συνολικη διαμετρος παραμεινει η ιδια παλι το λαστιχο παλι δεν θα κρυβεται
Το προβλημα είναι ότι δεν υπαρχει στο εμποριο που εψαξα χαμήλωμα λιγοτερο από 4 εκ παρα μονο κινεζικα σετ η πολύ ακριβα
Όπως και άλλες εναλλακτικες λυσεις όπως ελατήρια mtech & sachs advantage είναι αδυνατες .
Τα ελατήρια mtech δεν υπαρχουν πουθενα σαν μτχ δεν ξερω αν τα εχει βρει κανεις στην Ελλαδα
Σε sachs υπαρχουν μονο τα Super touring όλα τα αλλα εχουν καταργηθεί advantage ,performance .
Για Koni κοκκινα αμορτισέρ μονο δεν γνωριζω αν είναι πολύ σκληρα σε σχεση με τα oem
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 05-12-13, 18:02
Το avatar του χρήστη gregE36
gregE36 Ο χρήστης gregE36 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-11-2008
Μηνύματα: 1.072
gregE36 is on a distinguished road
ta koni οχι δεν ειναι σκληρα και ρυθμιζονται και σε σκληροτητα
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 06-12-13, 07:46
Το avatar του χρήστη LEO328
LEO328 Ο χρήστης LEO328 δεν είναι συνδεδεμένος
bmw motorsport e36 maniac
 
Εγγραφή: 15-03-2011
Μηνύματα: 2.316
LEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the rough
υπαρχει στο εμποριο αναρτηση με λιγοτερο χαμηλωμα απο 4 ποντους...
ειναι η weitec (την φτιαχνει η kw) με χαμηλωμα 30/15mm.....http://www.ebay.de/itm/Weitec-Fahrwe...item51b6114a2f
η οποια ομως ειναι πιο ακριβη απο τη vogtland...
αλλα επειδη αναρτηση αλλαζεις καθε 5 χρονια θα προτιμουσα το 30/15 απο το 40/20 και ας εδινα κατι παραπανω...
επισης υπαρχουν m-pack ελατηρια κυριως απ'εξω (εδω ελλαδα θελει πολυ ψαξιμο και φαρδος).
τα advatage υπαρχουν στο εμποριο δεν εχουν καταργηθει οπως τα perfomance.(εγω τα βρηκα τα perfomance απο εναν που τα χε στοκ..).
προσφατα μελος μας τοποθετησε τα advatage..(6cylinder).αμα θες ρωτα τον που τα πηρε...
__________________

its not what can you say,its what you can proove.(training day film-denzel washighton).
e36 till death!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...ewpost&t=32556
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 06-12-13, 09:14
Το avatar του χρήστη 6ylinder
6ylinder Ο χρήστης 6ylinder δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-12-2011
Μηνύματα: 1.341
6ylinder will become famous soon enough6ylinder will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από LEO328 Εμφάνιση μηνυμάτων
προσφατα μελος μας τοποθετησε τα advatage..(6cylinder).αμα θες ρωτα τον που τα πηρε...
Λεό έχουν καταργηθεί και για Ε36, εγώ είχα φάρδος κ βρήκα. Τα πίσω μπορεί να τα βρει γιατί μπαίνουν κ σε Ε46 με ίδιο κωδικό. Σε στοκ μου τα βρήκαν, 2 Αθήνα κ 2 Θεσσαλονίκη...αν θέλει βέβαια ο φίλος του λέω που, αν κ δεν έχει σημασία καθώς όλοι τον ίδιο προμηθευτή παίρνουν τηλέφωνο...
__________________
E36 M44B19
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 06-12-13, 17:45
e-30 evo Ο χρήστης e-30 evo δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 16-12-2006
Μηνύματα: 13
e-30 evo is on a distinguished road
Το φτερο απο το λαστιχο στο δικο μου e36 με 205/60 εχει " αερα " τουλαχιστον 5 εκ, δεν μπορω να καταλαβω πως σκεπαζει το λαστιχο το σετ της vogtland στη φωτο παραπανω.
Τα vogtland οπου και αν διαβασα θεωρουνται πολυ καλη λυση εκτος απο το χαμηλωμα τουλαχιστον οπως φαινεται στις φωτο( δε εχω εικονα απο αλλο e36 δεν πρεπει να τα εχει βαλει αλλος) .
Μετα τα μονα που βρηκα ειναι koni str απο αμορτισερ τα οποια συστηνουν με eibach τριποντα . Βεβαια απο οτι εχω διαβασει στο forum τα eibach θεωρουνται σληρα σαν ελατηρια.
Mtech ελατηρια(σαν εναλλακτικη λυση για τα Koni) ουτε για δειγμα σε οσους με ανταλλακτικα μτχ για BMW ρωτησα , ορισμενοι μαλιστα δεν τα γνωριζαν καλα καλα. Ψαχνω για sachs αν βρεθει τιποτε
Τα Weitec ειναι πιο σληρα απο vogtland?
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 04:37.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.