Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #151  
Παλιά 26-04-08, 14:23
Το avatar του χρήστη stratos
stratos Ο χρήστης stratos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-02-2008
Μηνύματα: 1.673
stratos is a jewel in the roughstratos is a jewel in the roughstratos is a jewel in the rough
Λοιπόν, έβαλα και εγώ τα δικά μου ccfl. Η διαφορά ειναι τεράστια και φαίνονται πολύ καλά ακόμα και την μέρα. Δεν δυσκολεύτικα ιδιαίτερα, αρκει να τονίσω τα πιο σημαντικά σημεία.

---> Τα φανάρια βγαίνουν πανεύκολα. Προσοχή όταν βγαίνει το φλασάκι γιατί το κλιψάκι του είναι έθραυστο

---> Όπως ρώτησε κάποιος πιο πρίν, ο μετασχηματιστής δεν χωράει μέσα στο κέλυφος του original φαναριού. Στο άλλο που δεν είναι Bosch αλλά μαιμουδέ ο μετασχηματιστής χωράει κανονικότα

---> Με αρκετό ζόρισμα άνοιξα τα κρύσταλλα και απο τα δύο φανάρια. Τα δαχτυλίδια των ccfl δεν στερεώνονται απο μόνα τους, θέλουν λίγο σιλικόνη κόλλα. Όταν ξανακλεισα τα κρύσταλλα τότε τα πλάκωσα με μπόλικη θερμόκολλα για πλήρη στεγανότητα αφού η εσωτερική μόνωση είχε φθαρεί αρκετά.

---> Σύντομα φωτογραφίες



Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ^_Dark_Phoenix_^ Εμφάνιση μηνυμάτων
Αλλη μια απορια, στα φαναρια του Ε30 εχει μια κολλα/σιλικονη για να μην μπαινει νερο στο

φαναρι κλπ, αλλα δεν ξερω πως να την βγαλω...

Και αφου την βγαλω, τι πρεπει να βαλω για να στεγανοποιησω το φαναρι?
__________________
E36 3.16i.... 1993 - 2009.... R.I.P.
Απάντηση με παράθεση
  #152  
Παλιά 06-05-08, 16:53
Το avatar του χρήστη chrisalex
chrisalex Ο χρήστης chrisalex δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 01-05-2008
Μηνύματα: 34
chrisalex is on a distinguished road
Να ρωτησω επειδη εχω τα angel eye πολυ καιρο κ δεν εχω αξιωθει νατα βαλω στο δικο μου e36 μοντελο 1997 luxus στα φαναρια εμπρος τα κρυσταλλα δεν κρατιονται με μεταλικους αλλα πλαστικους σφικτηρες υπαρχει διαφορα στο βγαλσιμο μπορει να σπασουν πιο ευκολα; Εχει βγαλει κανεις;
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 01:03.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.