Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 1 > Σειρά 1 - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #101  
Παλιά 05-03-11, 16:50
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ttjohn Εμφάνιση μηνυμάτων
και το runflat ειναι για πεταμα μετα απο διαδρομη μερικων χλιομετρων.Μου εσκασε και ξερω απο πρωτο χερι.Οπως επισης και οι ζαντες στραβωνουν με τα runflat και αυτο απο πρωτο χερι το ξερω οταν εβγαλα τα λαστιχα για να τα αλλαξω ολες οι ζαντες ηταν θεοστραβες και πως να μην ειναι αφου τα πλαινα των runflat ειναι μπετον αρμε.Επισης το κιτ το τελευταιο της continetal το πηρα για τον αδερφομου απο εβαυ στα 90 ευρο με ταχυδρομικα 40 ευρο απο αγγλια και δω ζηταγανε οι απατεωνες 160 ευρο.Το καλο με τα κιτακια ειναι οτι εκτος απο το φουσκωμα του σκασμενου ελαστικου εχουν κομπρεσερ οποτε κοιτας τον αερα στα λαστιχα οποτε θες και συμπληρωνεις οταν χρειαστει.Αν πατε στο εβαυ θα βρειτε κιτακια γυρο στα 50 - 60 ευρο με τα ταχυδρομικα.Το ΤΤ μου εχει τετοιο κιτ οπως και αλλες μαρκες και δουλευουν μια χαρα αλλιως δεν θα τα βαζανε.Μονο η BMW εχει αυτην την μακακια με τα runflat οπου κλαι το λαστιχο κανει πιομ ακριβα και το αμαξι κοπανας συνεχεια και τις ζαντες τις στραβωνεις.
Οχι απαραιτητα.
Μου χουν τυχει δυο σκασιματα με rft. Το πρωτο με τα μαμα λαστιχα που ηταν Pirelli Eufori@ rft. Οκ, κακο λαστιχο, κουτσουρο και στα τελευταια του δυστροπο, γλιστερο ως επικινδυνο. Μετα τη διαδρομη που εκανα ως το βουλκανιζατερ δεν ηταν για πεταμα ομως. Και γιατι να ναι αλλωστε αφου δεν ειχε ξεζανταριστει, ουτε ειχε φθορα ή ζημια σε πελμα και πλαινα.
Ομοιως προσφατα με μισου χρονου Bridgestone Potenza rft, ενεργοποιηθηκε ο αισθητηρας για σκασμενο λαστιχο ενω οδηγουσα, πηγα στο βουλκανιζατερ που τα ειχα βαλει, 30χμ αποσταση, μου εβαλε ενα μπαλωμα και το λαστιχο ειναι μια χαρα. Κι ο ιδιος ο λαστιχας αν ηθελε να μου παρει λεφτα δε θα μου λεγε παπατζες οτι και καλα δεν επισκευαζεται, ειναι για πεταμα κλπ. Με 10 ευρω ειχα καθαρισει.
Τωρα εαν πας με σκασμενο λαστιχο ταπα επι πολλα χιλιομετρα και φορτωμενο τ αμαξι, ειναι σιγουρο οτι θα χαλασει το λαστιχο και θα παει για πεταμα. Μεχρι 80χαω, οπως λεει τ εγχειριδιο, και 100χμ να κανεις ως το βουλκανιζατερ, εισαι μια χαρα.

Θα συμφωνησω μαζι σου οτι επειδη τα πλαινα ειναι μπετα, σε συνδυασμο με τους χαλια δρομους στραβωνουν ζαντες, εγω εχω ισιωσει τις δυο μπροστα δυο φορες σ ενα μηνα!
Ομως οταν εμενα Γερμανια που οι δρομοι ηταν χαλιά (οχι χάλια!) δεν ειχα κανενα προβλημα με στραβωμενες ζαντες παροτι φοραγα τα 1ης τοποθετησης πολυ κακα λαστιχα της Πιρελι.

Επισης ειχα προσεξει οτι με τα συμβατικα Conti που ειχα βαλει, τ αμαξι ειχε χασει τη σταθεροτητα του και ειχε μια αισθηση πιο πλαδαρη, ασαφεια στις στροφες και γενικα ηταν πιο μαλακο και οχι τοσο απολυτο. Αυτα τα αυτοκινητα που εχουν rft απ το εργοστασιο, εχει χτιστει η αναρτηση τους βασει των σκληρων rft, οποτε με συμβατικα χανουν ενα μερος του χαρακτηρα τους αλλα κερδιζουν σε ανεση.

Η αληθεια ειναι καπου στη μεση. Και τα δυο λαστιχα εχουν συν και πλην, ο καθενας τα ζυγιζει και αποφασιζει τι θα βαλει στο αυτοκινητο του.
Εγω δεν ειμαι απολυτος να πω, 'α, τα rft ειναι θεικα, τελεια' κλπ κλπ ουτε λεφτα βγαζω απο rft να κανω διαφημιση. Απλα παραθετω τις εμπειριες μου μετα απο 6 συνεχομενα χρονια χρησης της 116 και μετα απο 168.600χμ σε πραγματικα, καθε ειδους δρομο και συνθηκες και με τα δυο τυπου ελαστικα.
Απάντηση με παράθεση
  #102  
Παλιά 05-03-11, 17:02
Το avatar του χρήστη ttjohn
ttjohn Ο χρήστης ttjohn δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 26-02-2011
Μηνύματα: 300
ttjohn will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από giannis 116 Εμφάνιση μηνυμάτων
Οχι απαραιτητα.
Μου χουν τυχει δυο σκασιματα με rft. Το πρωτο με τα μαμα λαστιχα που ηταν Pirelli Eufori@ rft. Οκ, κακο λαστιχο, κουτσουρο και στα τελευταια του δυστροπο, γλιστερο ως επικινδυνο. Μετα τη διαδρομη που εκανα ως το βουλκανιζατερ δεν ηταν για πεταμα ομως. Και γιατι να ναι αλλωστε αφου δεν ειχε ξεζανταριστει, ουτε ειχε φθορα ή ζημια σε πελμα και πλαινα.
Ομοιως προσφατα με μισου χρονου Bridgestone Potenza rft, ενεργοποιηθηκε ο αισθητηρας για σκασμενο λαστιχο ενω οδηγουσα, πηγα στο βουλκανιζατερ που τα ειχα βαλει, 30χμ αποσταση, μου εβαλε ενα μπαλωμα και το λαστιχο ειναι μια χαρα. Κι ο ιδιος ο λαστιχας αν ηθελε να μου παρει λεφτα δε θα μου λεγε παπατζες οτι και καλα δεν επισκευαζεται, ειναι για πεταμα κλπ. Με 10 ευρω ειχα καθαρισει.
Τωρα εαν πας με σκασμενο λαστιχο ταπα επι πολλα χιλιομετρα και φορτωμενο τ αμαξι, ειναι σιγουρο οτι θα χαλασει το λαστιχο και θα παει για πεταμα. Μεχρι 80χαω, οπως λεει τ εγχειριδιο, και 100χμ να κανεις ως το βουλκανιζατερ, εισαι μια χαρα.

Θα συμφωνησω μαζι σου οτι επειδη τα πλαινα ειναι μπετα, σε συνδυασμο με τους χαλια δρομους στραβωνουν ζαντες, εγω εχω ισιωσει τις δυο μπροστα δυο φορες σ ενα μηνα!
Ομως οταν εμενα Γερμανια που οι δρομοι ηταν χαλιά (οχι χάλια!) δεν ειχα κανενα προβλημα με στραβωμενες ζαντες παροτι φοραγα τα 1ης τοποθετησης πολυ κακα λαστιχα της Πιρελι.

Επισης ειχα προσεξει οτι με τα συμβατικα Conti που ειχα βαλει, τ αμαξι ειχε χασει τη σταθεροτητα του και ειχε μια αισθηση πιο πλαδαρη, ασαφεια στις στροφες και γενικα ηταν πιο μαλακο και οχι τοσο απολυτο. Αυτα τα αυτοκινητα που εχουν rft απ το εργοστασιο, εχει χτιστει η αναρτηση τους βασει των σκληρων rft, οποτε με συμβατικα χανουν ενα μερος του χαρακτηρα τους αλλα κερδιζουν σε ανεση.

Η αληθεια ειναι καπου στη μεση. Και τα δυο λαστιχα εχουν συν και πλην, ο καθενας τα ζυγιζει και αποφασιζει τι θα βαλει στο αυτοκινητο του.
Εγω δεν ειμαι απολυτος να πω, 'α, τα rft ειναι θεικα, τελεια' κλπ κλπ ουτε λεφτα βγαζω απο rft να κανω διαφημιση. Απλα παραθετω τις εμπειριες μου μετα απο 6 συνεχομενα χρονια χρησης της 116 και μετα απο 168.600χμ σε πραγματικα, καθε ειδους δρομο και συνθηκες και με τα δυο τυπου ελαστικα.
Με τα κανονικα λαστιχα αφου το αμαξι εχει συστημα προηδοποιησης πιο ευκολα θα σου αναψει λαμπακι και θα σταματισεις το αμαξι παρα με τα runflat οπου οταν εσκασε εμενα δεν αναψε κανενα λαμπακι παραμονο οταν ειχε διαλυθει το πλαινο απο μεσα.Πρωτα μονος καταλαβα επιδη το αμαξι ξενερωνε οτι μαλλον εχω λαστιχο αλλα το πιο κοντινο βουλκανιζατερ ηταν 7 χλμ οποτε και το λαστιχο ηταν για πεταμα μετα.Αν ειχα το κιτ δεν θα το αλλαζα το λαστιχο.Επισης καμια αναρτηση δεν ειναι φτιαγμενη για runflat η μη απλα το ειχες συνηθησει με τα RF και επιδη το λαστιχο εχει μεγαλο προφιλ λογικο και εγινε με τα κανονικα λαστιχα πιο πλαδαρο.Αν εβαζες 17 η 18 ζαντα με 40αρι προφιλ δεν θα ειχες τετοιο θεμα.Για μενα το κιτ ειναι το καλυτερο να εχεις στο αμαξι γιατι δεν θα κατασρεψεις λαστιχο για να το πας στο βουλκανιζατερ.Το αμαξιμου εχει 255/35/19 αν ειχα RF πανω θα το ειχα παρει στο χερι και τις ζαντες και το ααμξι.
Απάντηση με παράθεση
  #103  
Παλιά 05-03-11, 17:18
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ttjohn Εμφάνιση μηνυμάτων
Με τα κανονικα λαστιχα αφου το αμαξι εχει συστημα προηδοποιησης πιο ευκολα θα σου αναψει λαμπακι και θα σταματισεις το αμαξι παρα με τα runflat οπου οταν εσκασε εμενα δεν αναψε κανενα λαμπακι παραμονο οταν ειχε διαλυθει το πλαινο απο μεσα.Πρωτα μονος καταλαβα επιδη το αμαξι ξενερωνε οτι μαλλον εχω λαστιχο αλλα το πιο κοντινο βουλκανιζατερ ηταν 7 χλμ οποτε και το λαστιχο ηταν για πεταμα μετα.Αν ειχα το κιτ δεν θα το αλλαζα το λαστιχο.Επισης καμια αναρτηση δεν ειναι φτιαγμενη για runflat η μη απλα το ειχες συνηθησει με τα RF και επιδη το λαστιχο εχει μεγαλο προφιλ λογικο και εγινε με τα κανονικα λαστιχα πιο πλαδαρο.Αν εβαζες 17 η 18 ζαντα με 40αρι προφιλ δεν θα ειχες τετοιο θεμα.Για μενα το κιτ ειναι το καλυτερο να εχεις στο αμαξι γιατι δεν θα κατασρεψεις λαστιχο για να το πας στο βουλκανιζατερ.Το αμαξιμου εχει 255/35/19 αν ειχα RF πανω θα το ειχα παρει στο χερι και τις ζαντες και το ααμξι.
Αφου δεν αναψε ο αισθητηρας πηγες μετα να τσεκαρεις οτι δουλευε κανονικα; Καμια φορα αυτοι αοι αισθητηρες παθαινουν βλαβες χωρις να υπαρχει προειδοποιηση απ το BC και δε καταλαβαινεις καν αν δουλευει η οχι, ή το παιρνεις ειδηση οταν ειναι αργα οπως στην περιπτωση σου.
Ακομα ο αισθητηρας ενεργοποιειται απο σχεδον αποτομη και μεγαλη απωλεια πιεσης. Μπορει να μην ενεργοποιηθει οταν δεν κοιταμε καθολου τον αερα κι αυτος με τον καιρο χανει σιγα σιγα.
Τσεκαρες τα λαστιχα σου κατα τακτα χρονικα διαστηματα;
Εχω διαβασει-ακουσει κι απο αλλο κοσμο παντως για κατεστραμενα rft, σκισμενα πλαινα, ξεζανταρισματα κλπ, σε μενα ευτυχως δεν εχει τυχει να παθω λαστιχο και να παθει ζημια αυτο.

Με διελυμενο πλαινο ουτε ο αφρος θα εκανε τιποτα καθως ο αφρος ειναι απλα να βουλωσει μια νορμαλ τρυπα απο καρφι πχ και μετα να φουσκωσει το λαστιχο. Ο αφρος θα εβγαινε απο το διελυμενο πλαινο. Εδω εμενα μου εβγαινε απο ενα σχετικα μικρο σκισιμο στο πλαι και γι αυτο δε φουσκωσε ποτε και με πηρε γερανος αναγκαστικα.

Για την αναρτηση που λες εχω τις επιφυλαξεις μου. Εχω την εντυπωση πως σε ορισμενα μοντελα με rft απ το εργοστασιο και χωρις δυνατοτητα επιλογης rft ή συμβατικα με κιτ, αυτες ειναι ειδικα σχεδιασμενες και κατασκευασμενες να δουλευουν οταν το αυτοκινητο παταει σε rft.

Διαστασεις δεν αλλαξα οταν εβαλα τα συμβατικα, αφησα ακριβως τις ιδιες οπως και τους ιδιους ακριβως δεικτες φορτιου και ταχυτητας με τα rft.
Και για το προφιλ ειδικα τα πισω (επειδη ειναι ασσυμετρα μπρος πισω), μπορω να πω οτι ειναι μικρο, 45αρι, οποτε δεν επαιξε κανενα ρολο στην αλλαγη συμπεριφορας η αλλαγη ελαστικων απο rft σε συμβατικα λογω προφιλ. Συν οταν ξαναπηγα σε rft, παλι με ιδιες διαστασεις και δεικτες το αυτοκινητο εγινε παλι σταθερο και απολυτο, ειδικα σε στροφες.
Να σκεφτεις οτι μου φαινοταν το αυτοκινητο πλαδαρο με τα συμβατικα και αφου αλλαξα την αναρτηση ολοκληρη με 'M' που δινει γι αυτο το μοντελο. Ειναι λιγο πιο σκληρη κι ελαχιστα πιο χαμηλη (1.5 ποντο).
Απάντηση με παράθεση
  #104  
Παλιά 05-03-11, 17:42
kostastnt Ο χρήστης kostastnt δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-02-2008
Μηνύματα: 470
kostastnt will become famous soon enoughkostastnt will become famous soon enough
Με runflat λάστιχο pirelli euforia 5 ετίας (1ης τοποθέτησης) έπεσαν οι γονείς μου σε λακούβα και το λάστιχο σκίστικε στο πλάι.. Επίσης στράβωσε η ζάντα, αλλά ήρθαν από Πλαταμώνα μέχρι Θεσσαλονίκη (100+km) κανονικά.. Βέβαια το λάστιχο μύριζε, είχε υπερθερμανθεί και το αμάξι είχε κραδασμούς από τα 60 και πάνω.. Ήρθαν όμως κανονικά και αυτό μετράει..

Το λάστιχο είχε πάνω του περίπου 40.000-50.000km και ήταν τελειώς λείο.. Οπότε τελικά αξίζει το runflat γιατί ήμουν και εγώ σε σκέψεις..

Όσο για την τιμή, δεν είναι τοσο τραγικό τα 100€/λάστιχο.. Άντε με τα απλά λάστιχα να γλυτώσεις κανά 50€ στην τετράδα..

@giannis 116 τα potenza σου τα rft πόσο τα πήρες και τι διάσταση?
Απάντηση με παράθεση
  #105  
Παλιά 05-03-11, 20:00
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kostastnt Εμφάνιση μηνυμάτων
Με runflat λάστιχο pirelli euforia 5 ετίας (1ης τοποθέτησης) έπεσαν οι γονείς μου σε λακούβα και το λάστιχο σκίστικε στο πλάι.. Επίσης στράβωσε η ζάντα, αλλά ήρθαν από Πλαταμώνα μέχρι Θεσσαλονίκη (100+km) κανονικά.. Βέβαια το λάστιχο μύριζε, είχε υπερθερμανθεί και το αμάξι είχε κραδασμούς από τα 60 και πάνω.. Ήρθαν όμως κανονικά και αυτό μετράει..

Το λάστιχο είχε πάνω του περίπου 40.000-50.000km και ήταν τελειώς λείο.. Οπότε τελικά αξίζει το runflat γιατί ήμουν και εγώ σε σκέψεις..

Όσο για την τιμή, δεν είναι τοσο τραγικό τα 100€/λάστιχο.. Άντε με τα απλά λάστιχα να γλυτώσεις κανά 50€ στην τετράδα..

@giannis 116 τα potenza σου τα rft πόσο τα πήρες και τι διάσταση?
Φαντασου...Και τα Eufori@ rft τα θεωρω (κι οχι μονο εγω!) τα χειροτερα λαστιχα rft και μη!
5ετια και τ αφησαν τοσο πολυ?!Εγκλημα! Εμενα μεσα σε ουτε 2μιση χρονια κι ειχαν καραφλιασει, εφυγαν κομματια απ το πελμα, κοπαναγαν ασχημα, γλιστραγαν, ηταν γενικα δυστροπα και επικινδυνα στο τελος.

Τα λαστιχα που φοραω ειναι τα:
Bridgestone Potenza RE050A I
Εμπρος: 205/50/17 89V
Πισω: 225/45/17 91V

Εαν θυμαμαι καλα πρεπει να τα χα πληρωσει πριν μισο χρονο περιπου 570€

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Fairytale : 11-03-11 στις 14:28 Αιτία: μορφή post
Απάντηση με παράθεση
  #106  
Παλιά 05-03-11, 20:51
kostastnt Ο χρήστης kostastnt δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-02-2008
Μηνύματα: 470
kostastnt will become famous soon enoughkostastnt will become famous soon enough
Εγώ τα άφησα τόσο γιατί έψαχνα να τα αλλάξω πέρυσι πριν το καλοκαίρι, αλλά είπαμε ότι επειδή το αμάξι δεν θα χρησιμοποιηθεί καθόλου παρά μόνο για 300κμ εθνική μέχρι το χωριό και μετά μέσα στο χωριό για αποστάσεις των 300-400 μέτρων δεν άξιζε να τα πάρω και να παλιώσουν χωρίς χλμ...

Η τιμή για τα λάστιχα σου είναι καλή πιστεύω και μάλιστα για μένα με 205/55/16 θα είναι ακόμα καλύτερη.. Τα potenza γιατί έχουν τόσους κωδικούς? Εσένα αυτά είναι τα καλύτερα να υποθέσω, οπότε να ψάχνω αυτά έτσι?
Απάντηση με παράθεση
  #107  
Παλιά 05-03-11, 21:06
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
Για τη διασταση που λες θα τα βρεις πολυ φτηνοτερα απ τα δικα μου εννοειται!

Για τις διαφορετικες διαστασεις και δεικτες που εχω, ειναι γιατι εμπρος με πισω εχω ασσυμετρα λαστιχα απ το εργοστασιο, ετσι εβγαιναν οι ζαντες που το ειχα παραγγειλει, οποτε πισω ειναι πιο φαρδια με μικροτερο προφιλ και μεγαλυτερο πελμα και δεικτη φορτιου και μπροστα πιο στενα με μεγαλυτερο προφιλ και μικροτερο δεικτη φορτιου.

Η τιμη ειναι καλη γιατι μου εκανε καλη τιμη ενας λαστιχάς που εχω στη γειτονια μου, ειναι εμπορος κυριως Bridgestone και η οικογενεια μου ειμαστε πελατες του χρονια.

Εως τωρα ειναι τα καλυτερα καλοκαιρινα λαστιχα που εχω βαλει.

Μπορεις να γραψεις τι δεικτη ταχυτητας και φορτιου εχουν τα δικα σου λαστιχα; Γραφονται μαζι με τις διαστασεις στο πλαι του ελαστικου, οι δεικτες ταχυτητας ειναι σε γραμματα (πχ Η, V, W, Y κλπ) και του φορτιου σε αριθμους (πχ 89, 91 κλπ)
Απάντηση με παράθεση
  #108  
Παλιά 06-03-11, 00:29
Το avatar του χρήστη halkida116mpack
halkida116mpack Ο χρήστης halkida116mpack δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-12-2008
Μηνύματα: 366
halkida116mpack will become famous soon enoughhalkida116mpack will become famous soon enough
να σας πω και εγω την δικη μου εμπειρια με τα ραν φλατ...στα 11+χρονια που οδηγω δεν ηξερα τι παει να πει σκασμενο λαστιχο..εεε με το bmw τον πρωτο χρονο μια το πισω αριστερο που πατησα μια ατσαλοπροκα η οποια μπηκε απο το πελμα και οπως γυρναγε ο τροχος εφαγε και το πλαινο σχεδον βγηκε απο το πλαι.ο λαστηχας μου ειπε οτι το πλαινο δεν φτιαχνεται και οτι επειδη με ξερει τι γκαζακιας ειμαι να μην το βαλω ξανα(μου ειπε οτι αν ηταν αλλη κοινη προκα θα την στραβωνε το λαστιχο και δεν θα ειχα προβλημα).αποτελεσμα 180 ευρο το λαστηχο αλλαγη...μετα απο κανα 5μηνο το πισω δεξι πατησε μια λαμα απο φαλτσετα με αποτελεσμα να φτασει ως τα συρματα και να μην επισκευαζεται κι αυτο...αλλα 180 ευρο...η αποσταση που εκανα και στις 2 περιπτωσεις δεν ξεπερασε τα 10χλμ και ουτε τα 50χλμ/ωρα...
τα ραν φλατ δεν εχουν εγγυηση οπως ολα τα pirelli αρα αποφασιζω οτι θα βαλω κοινα λαστιχα και αν σκασουν θα τα παω ρεταλια και θα μου τα αλλαξουν δωρεαν...αυτη ειναι η γνωμη μου γνωριζοντας τα ζητηματα ασφαλειας ...:original:
__________________
ντί μπέστεν κουαλιτάτ (μα'ι' ας)
Απάντηση με παράθεση
  #109  
Παλιά 06-03-11, 01:27
kostastnt Ο χρήστης kostastnt δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-02-2008
Μηνύματα: 470
kostastnt will become famous soon enoughkostastnt will become famous soon enough
ΓΙάννη τώρα φοράω 195/55/16 87Η αλλά θα πάω σε 205/55/16 87Η .. Αν βάλω μεγαλύτερο δείκτη ταχύτητας ξέρω ότι το λάστιχο αργεί να ζεσταθεί λιγάκι και δεν το θέλω αυτό.. ζάντα φοράω την 139 της bmw οπότε θα είναι μια χαρά το 205..

αρχηγέ από την χαλκίδα συμφωνώ μαζί σου και ήμουν στο τσάκ πριν παραγγείλω κανονικά λαστιχά, αλλά οι γονείς μου ζήτησαν "αυτό που δεν σκάει του james bond" γιατί αν συμβεί κάτι δεν θέλουν να μπλέκουν με οδικές και λαστιχάδες..
Απάντηση με παράθεση
  #110  
Παλιά 06-03-11, 01:36
Το avatar του χρήστη E36 RULES!!
E36 RULES!! Ο χρήστης E36 RULES!! δεν είναι συνδεδεμένος
JDM as ファック
 
Εγγραφή: 01-06-2005
Μηνύματα: 5.490
E36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kostastnt Εμφάνιση μηνυμάτων
ΓΙάννη τώρα φοράω 195/55/16 87Η αλλά θα πάω σε 205/55/16 87Η .. Αν βάλω μεγαλύτερο δείκτη ταχύτητας ξέρω ότι το λάστιχο αργεί να ζεσταθεί λιγάκι και δεν το θέλω αυτό.. ζάντα φοράω την 139 της bmw οπότε θα είναι μια χαρά το 205..

αρχηγέ από την χαλκίδα συμφωνώ μαζί σου και ήμουν στο τσάκ πριν παραγγείλω κανονικά λαστιχά, αλλά οι γονείς μου ζήτησαν "αυτό που δεν σκάει του james bond" γιατί αν συμβεί κάτι δεν θέλουν να μπλέκουν με οδικές και λαστιχάδες..
Aπο 195/55 σε 205/55 αλλάζεις διάμετρο τροχού όμως..
__________________
There are two kinds of people: those who like me, and those who can go to hell...
Some day, we're gonna break free from the chains, and keep on, keep on, keep on, keep on, keep on FLYING...
Straights are for fast cars. Corners are for fast drivers...
I don't mean to be mean but it's all I can be, that's just me..
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 23:53.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.