Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 12-05-10, 11:16
Το avatar του χρήστη Fairytale
Fairytale Ο χρήστης Fairytale δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Μηνύματα: 3.775
Fairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud of
Είχα χρησιμοποιήσει αμορτισέρ της Sachs σε Ε30 και δεν είχα κανένα θέμα. Υπάρχουν μάλιστα κάποιοι που τα θεωρούν και καλύτερα (δεν είμαι σε αυτούς).
Έχει πολλούς τύπους αμορτισέρ η Sachs (και άλλους τόσους η Βoge) και τα αμορτισέρ είναι απλά ένα από τα πράγματα που κατασκευάζει.
Σαν εταιρεία πάντως είναι απίστευτα μεγαλύτερη από την Bilstein.
C U out there
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 12-05-10, 11:30
Το avatar του χρήστη drum
drum Ο χρήστης drum δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-01-2009
Μηνύματα: 701
drum is on a distinguished road
να σαι καλα.
σε ευχαριστω για τη γνωμη σου.
__________________
..δεν υπάρχουν πολλοί τρόποι να αγαπάς τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ...μόνο ένας, ο απόλυτος!
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 22-05-10, 11:32
supermman Ο χρήστης supermman δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 12-05-2009
Μηνύματα: 18
supermman is on a distinguished road
παιδια εγω εχω ενα 318ci και φοραω 18αρες.τα αμορτισερ θελουν αλλαγη,εχετε να προτεινετε κατι καλο?κ σχετικα οικονιμικο?δεν θελω να χασω σε ανεση με τιποτα ομως.τωρα δεν ξερω τι φοραει κατι μαυρα με μαυρα ελατηρια
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 23-05-10, 18:22
silverM Ο χρήστης silverM δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 07-05-2010
Μηνύματα: 4
silverM is on a distinguished road
Φίλοι, μετά από αρκετό ψάξιμο και σε Ελλάδα και σε Γερμανία, τελικά κατέληξα και τοποθέτησα τα Sachs Performance. Η Sachs τελικά είναι εργοστασιακή προτιμώμενη πρώτη τοποθέτηση για τη BMW, ειδικά σε M-Technic συστήματα, και όχι μόνο σε αμορτισέρ (π.χ. δίσκοι-πλατώ). Αν και είναι αρκετά νωρίς για συμπεράσματα, η πρώτη εντύπωση από τη λειτουργία των αμορτισέρ είναι θετικότατη! Το αυτοκίνητο κρατάει πάρα πολύ καλά, και δεν έχει χάσει σε άνεση! Νομίζω ότι θα βγουν αξιόπιστη λύση, χωρίς μάλιστα να κοστίζουν πανάκριβα (σε σχέση με Bilstein).
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 24-05-10, 18:34
BMW-Racing Ο χρήστης BMW-Racing δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-09-2004
Μηνύματα: 373
BMW-Racing is on a distinguished road
Πιστευω και εγω πως θα ειναι καλυτερα σε ανεση τα sachs σε σχεση με τα bilstein αν κρινω κ απο φιλους που εχουν παραπονα απ τα bilstein....
__________________
Thomas BMW Racing Car
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 24-05-10, 18:40
Το avatar του χρήστη Johnny E46
Johnny E46 Ο χρήστης Johnny E46 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 09-12-2009
Μηνύματα: 61
Johnny E46 is on a distinguished road
Παιδια εγω εχω να προτεινω τα δικα μου που τα αλλαξα πριν 2 μηνες KONI FSD GOLD k EIBACH Μαυρα ελατηρια , τα εβαλα κ εχω να πω τα καλυτερα , και ανεση κ καλο χαμηλωμα κ τρενο , ειμαι φοωερα ικανοποιημενος κ σε ταξιδι κ σε πολη...
__________________
The project .....
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 24-05-10, 20:00
supermman Ο χρήστης supermman δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 12-05-2009
Μηνύματα: 18
supermman is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από silverM Εμφάνιση μηνυμάτων
Φίλοι, μετά από αρκετό ψάξιμο και σε Ελλάδα και σε Γερμανία, τελικά κατέληξα και τοποθέτησα τα Sachs Performance. Η Sachs τελικά είναι εργοστασιακή προτιμώμενη πρώτη τοποθέτηση για τη BMW, ειδικά σε M-Technic συστήματα, και όχι μόνο σε αμορτισέρ (π.χ. δίσκοι-πλατώ). Αν και είναι αρκετά νωρίς για συμπεράσματα, η πρώτη εντύπωση από τη λειτουργία των αμορτισέρ είναι θετικότατη! Το αυτοκίνητο κρατάει πάρα πολύ καλά, και δεν έχει χάσει σε άνεση! Νομίζω ότι θα βγουν αξιόπιστη λύση, χωρίς μάλιστα να κοστίζουν πανάκριβα (σε σχέση με Bilstein).
με τι ελατηρια τα συνδυασες?και τι διασταση ζαντας εχεισ φιλε μου?και αν θες πες μου κ ποσο σου κοστισαν
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 24-05-10, 23:55
Το avatar του χρήστη zaharias
zaharias Ο χρήστης zaharias δεν είναι συνδεδεμένος
... is dreaming of a CSL
 
Εγγραφή: 26-08-2005
Μηνύματα: 4.302
zaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Johnny E46 Εμφάνιση μηνυμάτων
Παιδια εγω εχω να προτεινω τα δικα μου που τα αλλαξα πριν 2 μηνες KONI FSD GOLD k EIBACH Μαυρα ελατηρια , τα εβαλα κ εχω να πω τα καλυτερα , και ανεση κ καλο χαμηλωμα κ τρενο , ειμαι φοωερα ικανοποιημενος κ σε ταξιδι κ σε πολη...
Σωστος!! Πολυ καλη επιλογη (να τα χαρεις), διαβαζω πολυ καλα σχολια στο e46fanatics και μαλλον θα ειναι το επομενο μου set up..
__________________
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 17:51.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.