Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 5 > Σειρά 5 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 10-01-19, 17:47
Bill landen Ο χρήστης Bill landen δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 29-10-2018
Μηνύματα: 8
Bill landen is on a distinguished road
E39 520 μετατροπή σε 540

Γεια σας παιδιά θέλω να μάθω τι χρειάζεται για μια μετατροπή από 520 σε 540 ..
Και πόσο θα κοστίσει όλο αυτό στο περίπου (ανταλλακτικά και του μάστορα η δουλειά )
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 10-01-19, 18:19
mixalhs Ο χρήστης mixalhs δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 07-03-2005
Μηνύματα: 1.263
mixalhs is on a distinguished road
Ολα το 540 χρειάζεσαι και συμφέρει να το παρεις ολόκληρο και να βγάζεις-βάζεις .
Να το κανεις αμα δεν αντέχεις την φορολογία του 4λιτρου αλλα να ξερεις οτι εισαι παράνομος .
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 10-01-19, 19:06
Bill landen Ο χρήστης Bill landen δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 29-10-2018
Μηνύματα: 8
Bill landen is on a distinguished road
Γεια σου Μιχάλη ξέρω ότι θα είμαι παράνομος .. οπότε μόνο ολόκληρο να πάρω .. με είπαν ας πούμε για την e34 για μετατροπή ίδια (540) θέλει μοτέρ σασμάν πλεξούδα εγκέφαλο λουφτ γέφυρα μπροστά και κάνα δυο ακόμα πράματα για να γίνει ε και λέω μήπως είναι έτσι και στην 39αρα .. ποσο περίπου πάνε η τιμές για μια 39αρα 540 πάνω κάτω ?
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 10-01-19, 20:33
mixalhs Ο χρήστης mixalhs δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 07-03-2005
Μηνύματα: 1.263
mixalhs is on a distinguished road
Διαφορικό ,φρενα , ημιαξόνια κτλπ....θες παρα πολλα πράγματα .....
Στο καρ.ζρ εχει 4 αμάξια απο 7900 εως 10.900 . Πριν κανενα χρονο ειχα δει ενα στα 7000 . Επειδη αυτα τα αυτοκίνητα δυσκολα βρίσκουν αγοραστή οι τιμες ειναι συζητήσιμες οσο δεν παει .

Φοβερο γενικα αυτο το 4.4 γμτ

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mixalhs : 10-01-19 στις 20:36
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 10-01-19, 20:56
Bill landen Ο χρήστης Bill landen δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 29-10-2018
Μηνύματα: 8
Bill landen is on a distinguished road
Το να πάρω μια από μάντρα άμα βρω για ανταλλακτικά εννοώ ..σόρρυ δεν το εξήγησα καλά .. η από μάντρα η μετά βλέπω σε μεταχειρισμένα αμαξια στη Βουλγαρία E39 540 τα δίνουν 2 χιλιάρικα ακόμα και για κυκλοφορία αλλά δε ξέρω κόστος και πως πάνε τα τελωνεία και αυτά πόσο θα μου βγει .. .. άμα δεν βρω μια λύση με όχι τρελά λεφτά θα καταλήξω σε 34αρι μετατροπή 540 η να πάρω κανένα έτοιμο 39αρι 530 μετατροπή και να βάλω αργότερα κανένα κομπρεσορα..
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 10-01-19, 23:42
mixalhs Ο χρήστης mixalhs δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 07-03-2005
Μηνύματα: 1.263
mixalhs is on a distinguished road
Δεν ξερω πως εσυ ορίζεις τα τρελα λεφτα και πως γενικα το εχεις στο μυαλο σου . Γενικα κανε ερευνα , δες τι αντέχει η τσέπη σου και η ψυχολογια σου και προχωρά !! Το μονο σιγουρο ειναι οτι το 530 ειναι οικονομικότερο σε ολα του απο το θηρίο 4.4 V8 του 540
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 11-01-19, 00:44
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Bill landen Εμφάνιση μηνυμάτων
Το να πάρω μια από μάντρα άμα βρω για ανταλλακτικά εννοώ ..σόρρυ δεν το εξήγησα καλά .. η από μάντρα η μετά βλέπω σε μεταχειρισμένα αμαξια στη Βουλγαρία E39 540 τα δίνουν 2 χιλιάρικα ακόμα και για κυκλοφορία αλλά δε ξέρω κόστος και πως πάνε τα τελωνεία και αυτά πόσο θα μου βγει .. .. άμα δεν βρω μια λύση με όχι τρελά λεφτά θα καταλήξω σε 34αρι μετατροπή 540 η να πάρω κανένα έτοιμο 39αρι 530 μετατροπή και να βάλω αργότερα κανένα κομπρεσορα..
το φέρνεις μεσα κομμένο και δεν έχεις καμία φορολογία..
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 11-01-19, 09:27
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Φίλε μου συγνώμη, είχες ανοίξει το thread με το Ε38 725tds και σε συμβουλεύσαμε ότι με 550 ευρώ το μήνα (που μας είχες πεί), δε μπορείς να συντηρήσεις παλιό ακριβό BMW 20 ετίας (5άρι-7αρι ακόμα και 3άρι) και ειδικά πάνω από 1600-1800 cc και να μη χαραμίσεις τα 7 χιλιάρικα που έχεις στην άκρη (μη τα κάνεις δώρο στον έμπορο).

Συζήτησες για μετατροπή Ε34 530-535
Τώρα Ε39 540.

Τα BMW που βλέπεις με 2000 ευρώ έχουν 500.000 χλμ και θέλουν ένα 5χιλιαρο στο νερό σχεδόν άμεσα Και μετά θα θέλουν πάλι έξοδα... έξοδα που μπορεί να πληρώνει μόνο αυτός που μπορούσε να το αγοράσει καινούριο με 80-100 χιλιάδες...

Είσαι και νέος. Αν θέλεις με το στανιό BMW, βρες μια 316 ψιλοκαλή (υπάρχουν ακόμα) με 2 εώς 4 χιλιάδες (έχε και 3 στην άκρη για ότι χρειαστεί) να μπορείς να κινείσαι...

Εσύ δεν έχεις καταλάβει τι κόστος ανά χιλιόμετρο και τι χρήματα χρειάζονται να ξοδέψεις για να κυκλοφορείς με 3λιτρα κομπρέσορ (aftermarket) και V8 5λιτρα...
Όταν είχε η βενζίνη 0.80 και η shell racing 1.09 (εν έτει 2007) με τους μισούς φόρους, με τους διπλούς μισθούς από τώρα και πάλι...

Το 540 ακόμα και δώρο να στο κάνουν και να είναι ολοκαίνουριο, θέλει βενζίνη, πολύ βενζίνη...είναι V8 4.4λιτρα... άσε που αν είσαι νέος οδηγός και φουντωμένος με V8....

Έβγαλα τη συντήρηση έξω... Που στο V8 θέλεις 8 μπουζί, 2 φίλτρα, 7-8 λιτρα λάδι (και αυτά δεν είναι τίποτα).

Έχεις όνειρα. Καλά είναι δε λέω, όλοι έτσι είμασταν (και ακόμα είμαστε), αλλά επιστρέφουμε στην πραγματικότητα όμως.

Υ.Γ. Φαίνομαι κακός...το ξέρω, αλλά είναι για καλό.
__________________

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι να λέμε....το καλύτερο και πιο όμορφο sports car ever....(σ.σ. Toyota Supra MKIV)
Result:Banned by Administrator

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Dim77 : 11-01-19 στις 09:34
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 11-01-19, 19:33
Το avatar του χρήστη MZ3
MZ3 Ο χρήστης MZ3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 02-12-2004
Μηνύματα: 1.999
MZ3 will become famous soon enough
η αλήθεια είναι ότι με το μ5 είναι μια η άλλη στις βενζίνες το 540

έχω να δω πολλά χρόνια μ5 να κυκλοφοράει καθημερινά για να πάει κάποιος στην δουλειά του.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 11-01-19, 21:51
mixalhs Ο χρήστης mixalhs δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 07-03-2005
Μηνύματα: 1.263
mixalhs is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από MZ3 Εμφάνιση μηνυμάτων
η αλήθεια είναι ότι με το μ5 είναι μια η άλλη στις βενζίνες το 540

έχω να δω πολλά χρόνια μ5 να κυκλοφοράει καθημερινά για να πάει κάποιος στην δουλειά του.
Ο τελευταίος που εκανε κατι τετοιο ησουν εσυ δεν ξερω κανεναν αλλο
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 04:23.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.