Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #61  
Παλιά 18-05-10, 09:14
Το avatar του χρήστη peter79
peter79 Ο χρήστης peter79 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 28-12-2004
Μηνύματα: 1.050
peter79 has a spectacular aura aboutpeter79 has a spectacular aura about
Το DSP = Digital Sound Prosessor.

Το συστηματάκι αυτό της Alpine είναι κορυφαίο. δεν ενισχύει απλά τον ήχο αλλά τον κατευθύνει και εκεί που πρέπει.

όσο για τα ηχεία και εγώ τα έχω αλλάξει τα μπροστινά απο το σετ που σου δίνει το κιτ και είναι σούπερ. για τα πίσω δεν σου δίνει σετ αλλά τα άλλαξα με αφτερμαρκετ και τα χρυσοπλήρωσα. έβαλα οτι καλυτερο μπορούσα. με διαβεβάιωσαν οτι λόγω της διάστασης δεν γίνεται να βάλεις μεγαλύτερα σε διάμετρο. απλά βάζεις οτι πιο ποιοτικό μπορείς.

το αποτέλεσμα είναι να τερματίζουν τα πίσω ηχεία και έτσι έχω επιλέξει το fader 70 - 30%.

προσωπική μου γνώμη είναι να πάρεις το κιτ της Alpine και να αλλάξεις και τα 2 πίσω ηχειάκια με καλύτερης απόδοσης. είναι η καλύτερη λύση για να παραμείνεις με την μαμά πηγή.

Ενυσχητή αφτερμαρκετ θα έβαζα μόνο στην περίπτωση που θα άλλαζα και την πηγή και θα έβαζα και subwoofer.

P.S. το κιτ το βρίσκεις στο ebay με 350 ευρουλάκια και το περνάς μόνος σου.
__________________
Don't drive fast, just fly low!
Απάντηση με παράθεση
  #62  
Παλιά 19-05-10, 11:07
advanced Ο χρήστης advanced δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-09-2004
Μηνύματα: 295
advanced is on a distinguished road
OK ευχαριστώ για τις πληροφορίες φίλε μου! Μάλλον δεν ξέρει κάποιος αν το υπάρχον Business παίρνει aftermarket ενισχυτή.
Λέω να πάω για το Alpine. Τόσο εύκολο είναι να το βάλεις?? Πιάνει το χέρι μου αλλά είμαι ασχετος απο τέτοια... και επίσης εκτός απο εξωτερικό ξέρει κανείς που μπορώ να το βρω εγχώρια- φτηνότερα απο την αντιπροσωπεία?

Και πάλι ευχαριστώ!
Απάντηση με παράθεση
  #63  
Παλιά 26-05-10, 20:22
advanced Ο χρήστης advanced δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-09-2004
Μηνύματα: 295
advanced is on a distinguished road
κανείς??
Απάντηση με παράθεση
  #64  
Παλιά 27-05-10, 13:43
Το avatar του χρήστη peter79
peter79 Ο χρήστης peter79 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 28-12-2004
Μηνύματα: 1.050
peter79 has a spectacular aura aboutpeter79 has a spectacular aura about
Δεν παίζει να το βρεις στην Ελλάδα κάπου πλην της αντιπροσωπείας.

διαφορετικά ψάξε στο ebay.
__________________
Don't drive fast, just fly low!
Απάντηση με παράθεση
  #65  
Παλιά 27-05-10, 14:59
Το avatar του χρήστη graphe36
graphe36 Ο χρήστης graphe36 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 17-09-2008
Μηνύματα: 371
graphe36 will become famous soon enoughgraphe36 will become famous soon enough
Μιας και ασχολουμαι αρκετα με το αντικειμενο θα συμβουλευα να μεινετε μακρια απο τις αντιπροσωπείες για εγκατασταση ηχοσυστηματος. Ειναι σα να δινετε συνενεση για να σας κλεψουν. Με 740 ευρω οπως προαναφερθηκε μπορουμε να φτιαξουμε πολυ σοβαρο setup και ολα να μπουν στις εργοστασιακες θεσεις χωρις να φαινεται τιποτα. Δεν υπαρχει εργοστασιακος ενισχυτης BMW η ηχειο. Ολα εχουν συγκεκριμενες διαστασεις και προσαρμοζονται με ειδικους ανταπτωρες.

Στην πηγη Bussiness εαν και εφοσον εχει RCA Pre out μπορει να συνδεθει ενισχυτης. Εαν οχι πρεπει να γινει αγορα ενισχυτη με εισοδους Hi-LOW για να παρει σημα απο τις εξοδους για τα ηχεια. Η καλυτερη λυση βεβαια ειναι επεξεργαστης σηματος πχ 3-sixty.
__________________
BMW E36 318i
(Ηλεκτρονικός) Εγκαταστάσεις - Μελέτες Hi-Fi, TV, Home Cinema. Professional Audio
Απάντηση με παράθεση
  #66  
Παλιά 27-05-10, 16:33
Το avatar του χρήστη peter79
peter79 Ο χρήστης peter79 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 28-12-2004
Μηνύματα: 1.050
peter79 has a spectacular aura aboutpeter79 has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από graphe36 Εμφάνιση μηνυμάτων
Μιας και ασχολουμαι αρκετα με το αντικειμενο θα συμβουλευα να μεινετε μακρια απο τις αντιπροσωπείες για εγκατασταση ηχοσυστηματος. Ειναι σα να δινετε συνενεση για να σας κλεψουν. Με 740 ευρω οπως προαναφερθηκε μπορουμε να φτιαξουμε πολυ σοβαρο setup και ολα να μπουν στις εργοστασιακες θεσεις χωρις να φαινεται τιποτα. Δεν υπαρχει εργοστασιακος ενισχυτης BMW η ηχειο. Ολα εχουν συγκεκριμενες διαστασεις και προσαρμοζονται με ειδικους ανταπτωρες.

Στην πηγη Bussiness εαν και εφοσον εχει RCA Pre out μπορει να συνδεθει ενισχυτης. Εαν οχι πρεπει να γινει αγορα ενισχυτη με εισοδους Hi-LOW για να παρει σημα απο τις εξοδους για τα ηχεια. Η καλυτερη λυση βεβαια ειναι επεξεργαστης σηματος πχ 3-sixty.
Αναφερόμαστε στην αγορά του ανταλλακτικού μόνο και όχι στην τοποθέτηση...
2-3 ώρες προσωπική δουλειά είναι η τοποθέτηση. καφεδάκι και εργασιά και χαρά....
__________________
Don't drive fast, just fly low!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 04:38.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.