Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 21-04-10, 16:01
thanosE39 Ο χρήστης thanosE39 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 11-12-2009
Μηνύματα: 15
thanosE39 is on a distinguished road
Εχω κανει αυτη την μετατροπη σε Ε39 και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.Εχω κανει 270000χλμ απο τοτε που το εφτιαξα και το μονο προβλημα που αντιμετωπησα ειναι με το Vanos πριν περιπου 20000χλμ.Εμενα απο πλευρας επιδοσεων μια χαρα μου φτανει.Η ροπη του αρκετα καλη (περιπου 26 κιλα στις 4-5 χλ στροφες) και απο εκει και περα μεχρι τον κοφτη τα δινει ολα.Απο καταναλωση σε νορμαλ συνθηκες κινησης σε επαρχιακο δρομο καταναλωνω απο 9 εως 11 το πολυ μεσα στη πολη.Η αποψη μου ειναι οτι αυτη η μετατροπη ειναι απο τις πιο απροβληματηστες και "εργοστασιακες" που μπορεις να κανεις αρκει να γινει σωστη δουλεια στο αμαξι σου.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 21-04-10, 18:12
Το avatar του χρήστη apovas
apovas Ο χρήστης apovas δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-03-2009
Μηνύματα: 130
apovas is on a distinguished road
Φιλε Θανο ευχαριστω για τις πληροφοριες σου.
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 22-04-10, 14:52
Το avatar του χρήστη apovas
apovas Ο χρήστης apovas δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-03-2009
Μηνύματα: 130
apovas is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ΑΝΔΡΕΑΣ ΔΡΑΓΑΖΗΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγω που το εχω κανει (δεν εχω κανενα προβλημα ) θα σου ελεγα αλλο μοτερ 330 !!!!!
Ανδρεα καλησπερα. Μια που την εχεις κανει την εγχειρηση στο μοτερ(υπερκυβισμος) μηπως μπορεις να μου δωσεις τα φωτα σου για το τι περιεχει για να ειναι το αμαξι στην εντελεια? Εννοω περα απο στροφαλο μπιελες πιστονια που λογικα θα τα βρω με τον μηχανικο μου(μαλλον) τι αλλο θέλει πειραγμα?Βανος? προγραμμα? Εξατμιση? Κατι αναφερες και για διαφορικο νομιζω. Αν εχεις το χρονο και τη διαθεση να μου απαντησεις οι γνωσεις σου θα ειναι πολιτιμες. Δεν ψαχνω την απολιτη ιποδυναμη απλα θελω να γινει λιγο πιο ροπατο το πραγμα πιο αξιοπρεπες αν καταλαβαινεις τον πονο μου..
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 23-04-10, 09:22
Το avatar του χρήστη nik200
nik200 Ο χρήστης nik200 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-08-2009
Μηνύματα: 1.081
nik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of light
φιλε apovas πιστεψε με θελω ακριβως το ιδιο με εσενα...δηλαδη να ακουσω την αποψη ανθρωπων που εχουν κανει το πειραγμα....γιατι πολυ απλα στα φορουμ δεν μπαινουμε να πουμε για ζαντες και πιτσιλιστηρια αλλα να εμβαθυνουμε και λιγο....και γιαυτο με βλεπεις φερνω παραδειγματα βελτιωσεων οι οποιες πχ.. δεν εχουν δουλεψει....και πραγματι καποια παιδια μπηκαν και ειπαν 5 πραγματα για το φτιαγμενο μοτερ τους....ετσι ειναι το σωστο και αν μπορουμε να εμβαθυνουμε κι αλλο εχει καλως....γιατι οταν θα πας εσυ η εγω να κανουμε το πειραγμα να ξερουμε τι να προσεξουμε....
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 23-04-10, 21:12
Το avatar του χρήστη apovas
apovas Ο χρήστης apovas δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-03-2009
Μηνύματα: 130
apovas is on a distinguished road
Σεβαστό αυτό που λες. Αποψεις και γνωσεις ανταλλασουμε σε κατι που αγαπαμε και εχουμε αδυναμια. Και εγω γιαυτο ανοιξα το θεμα να ακουσω τις γνωμες σας και φυσικα να μαζεψω οσα περισσοτερα δεδομενα γινεται πανω στη συγκεκριμμενη βελτιωση.
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 25-04-10, 17:14
panoulis Ο χρήστης panoulis δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 24-04-2010
Μηνύματα: 6
panoulis is on a distinguished road
Φιλαράκι έχω καί εγώ ένα e46 M52-B20 σαν το δικό σου.Μέχρι που μου έβγαλε πρόβλημα στα ωστήρια των βαλβίδων καί μου ζήταγαν 1 χιλιάρικο μόνο τα ωστήρια.Καί μου την έδωσε καί βρήκα(με υπομονή μετά απο καιρό) ένα Μ54-Β30 καί ξεμπέρδεψα.Μόνο ψυγεία έβαλα χειροποίητα πιο μεγάλα καί πίσω διαφορικό απο z4 3.0L.Έχω κάνει σε 4 μήνες 5000 χλμ καί δουλεύει ρολόι.ΚΤΕΟ μόνο να έχεις γνωστό να περνάς τα χαρτιά καί άφοβα βάλε ένα 30άρι μοτέρ......
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 26-04-10, 12:06
Το avatar του χρήστη nik200
nik200 Ο χρήστης nik200 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-08-2009
Μηνύματα: 1.081
nik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of lightnik200 is a glorious beacon of light
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από panoulis Εμφάνιση μηνυμάτων
Φιλαράκι έχω καί εγώ ένα e46 M52-B20 σαν το δικό σου.Μέχρι που μου έβγαλε πρόβλημα στα ωστήρια των βαλβίδων καί μου ζήταγαν 1 χιλιάρικο μόνο τα ωστήρια.Καί μου την έδωσε καί βρήκα(με υπομονή μετά απο καιρό) ένα Μ54-Β30 καί ξεμπέρδεψα.Μόνο ψυγεία έβαλα χειροποίητα πιο μεγάλα καί πίσω διαφορικό απο z4 3.0L.Έχω κάνει σε 4 μήνες 5000 χλμ καί δουλεύει ρολόι.ΚΤΕΟ μόνο να έχεις γνωστό να περνάς τα χαρτιά καί άφοβα βάλε ένα 30άρι μοτέρ......
φιλε πανο και εσενα υπερκυβισμενο ηταν???επειδη δεν καταλαβα...
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 28-04-10, 17:13
panoulis Ο χρήστης panoulis δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 24-04-2010
Μηνύματα: 6
panoulis is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nik200 Εμφάνιση μηνυμάτων
φιλε πανο και εσενα υπερκυβισμενο ηταν???επειδη δεν καταλαβα...
Όχι μαμά ήταν.Απλά μου έβγαλε το πρόβλημα που σου είπα καί άλλαξα μοτέρ.Καί έμενα μου λέγαν να το υπερκυβίσω(για να μην έχω πρόβλημα με τους αριθμούς της μηχανής) αλλά μόνος μου σκέφτηκα καλήτερα απο την ίδια την bmw παρά από χέρι μάστορα(δεν έχω τίποτα μαζί τους, αλλά πρόκειται για το αμάξι μου καί θέλω το καλήτερο)
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 28-04-10, 19:25
Το avatar του χρήστη apovas
apovas Ο χρήστης apovas δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-03-2009
Μηνύματα: 130
apovas is on a distinguished road
Εγω πάντος ακόμα το σκέφτομαι. Δεν με χαλαει το τριλιτρο μοτερακι αλλα παει αλλου μετα το θεμα(Κιβωτιο διαφορικο φρενα Ηλεκτρικα κλπ)
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 01-06-10, 21:06
Το avatar του χρήστη apovas
apovas Ο χρήστης apovas δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-03-2009
Μηνύματα: 130
apovas is on a distinguished road
Μετα απο επισκεψη σε Καφουνη σημερα εμαθα και τιμη. 4500 ευρω. Αν και πειστευω οτι μπορω να το κανω με αρκετα μικροτερο ποσο
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 15:28.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.