Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Εκτός Θέματος (Off topic) > Διάφορα Θέματα

Διάφορα Θέματα Εδώ συζητάμε τα πάντα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 27-12-16, 15:30
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
Πρόβλημα με το car.gr

Kαλησπέρα σας και χρόνια πολλά.

Αντιμετωπίζω ενα πρόβλημα με το γνωστο site αγγελιών.
Δεν μου επιτρέπει να δημοσιεύσω καμία αγγελία. Είχα δημοσιεύσει παλιότερα εναν αριθμό αγγελιών, οι οποίες έχουν διαγραφεί όλες πλέον, λόγω παρέλευσης χρόνου.
Έχω δοκιμάσει να δημοσιεύσω με διαφορετικά e mails, τηλέφωνα, περιοχές, ακόμα κι ονόματα, αλλά τζίφος!

Το μήνυμα που εμφανίζει είναι το εξής:

''Επειδή δημοσιεύετε πολλες αγγελίες, σας παρακαλούμε να δηλωθείτε σαν έμπορος/εταιρεία, κάνοντας αίτηση για εγγραφή εμπόρου πατώντας εδώ Εχετε 2 μήνες ΔΩΡΕΑΝ δοκιμής.

Το μήνυμα αυτό δεν απευθύνετε μόνο σε εμπόρους οχημάτων και ανταλλακτικών αλλά και γενικά σε εταιρείες με μεγάλο αριθμό αγγελιών (π.χ. μεγάλο στόλο αυτοκινήτων η ξεπούλημα stock από διάφορα αντικείμενα κλπ.)''


Να σημειωθεί πως ΔΕΝ είμαι έμπορος, αλλά ιδιώτης. Μου έχει μείνει ένας αριθμός από ανταλλακτικά και αξεσουάρ από την 116 έχω πουλήσει και γι αυτό θέλω να δημοσιεύσω ξανά αγγελίες για να αδειάσω την αποθήκη.

Τους έχω ήδη στείλει αριθμό e mails αλλά δεν έχω λάβει ακόμα καμιά απάντηση.
Σήμερα επικοινώνησα και τηλεφωνικώς με υπάλληλο τους, αλλα δεν ειδα φως γιατι η κοπελιτσα μου φανηκε ψιλοασχετη, ή ηθελε να μου πουλησει συνδρομη, 3 μηνες 90 ευρω, που εγω δε διατιθεμαι, ουτε σεντ να τους δωσω!

Ξέρετε αν όντως το car έγινε 'συνδρομητικο' και για ιδιώτες ή θελει κάποιο άλλο 'κόλπο' που δεν εχω σκεφτει ακομα;

Θα με βοηθούσε πάρα πολύ αν μου δίνατε κι εσεις καμια ιδεα γιατι με εχει τσαντισει αρκετα αυτό το πράμα!
Ευχαριστώ προκαταβολικά.
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 27-12-16, 16:57
Το avatar του χρήστη kacey
kacey Ο χρήστης kacey δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-07-2004
Μηνύματα: 962
kacey is a jewel in the roughkacey is a jewel in the roughkacey is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από giannis 116 Εμφάνιση μηνυμάτων

Δεν μου επιτρέπει να δημοσιεύσω καμία αγγελία. Είχα δημοσιεύσει παλιότερα εναν αριθμό αγγελιών, οι οποίες έχουν διαγραφεί όλες πλέον, λόγω παρέλευσης χρόνου.
Έχω δοκιμάσει να δημοσιεύσω με διαφορετικά e mails, τηλέφωνα, περιοχές, ακόμα κι ονόματα, αλλά τζίφος!

Το μήνυμα που εμφανίζει είναι το εξής:

''Επειδή δημοσιεύετε πολλες αγγελίες, σας παρακαλούμε να δηλωθείτε σαν έμπορος/εταιρεία, κάνοντας αίτηση για εγγραφή εμπόρου πατώντας εδώ Εχετε 2 μήνες ΔΩΡΕΑΝ δοκιμής.

Το μήνυμα αυτό δεν απευθύνετε μόνο σε εμπόρους οχημάτων και ανταλλακτικών αλλά και γενικά σε εταιρείες με μεγάλο αριθμό αγγελιών (π.χ. μεγάλο στόλο αυτοκινήτων η ξεπούλημα stock από διάφορα αντικείμενα κλπ.)''
αφου "διαφορετικά e mails, τηλέφωνα, περιοχές, ακόμα κι ονόματα", υποθετω οτι ο μονος τροπος να το ανακαλυπτουν αυτο ειναι ειτε μεσω καποιων cookies που εχουν αποθηκευτει στο PC που χρησιμοποιεις, ειτε απο την IP σου αν αυτη ειναι στατικη (ναι, το παρατραβηξα λιγο, αλλα τι αλλο?). Εχεις δοκιμασει απο αλλο PC/γραμμη ιντερνετ?
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 29-12-16, 19:48
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
Εκανα μια δοκιμη από ταμπλετ, τζιφος.
Εκανα μια δοκιμη απ το ιδιο ταμπλετ σε αλλο ρουτερ, επισης τζιφος.
Αλλη δοκιμη με το λαπτοπ μου σε 3ο ρουτερ, τιποτα.
Τελικα συνδεθηκα απο desktop που ηταν συνδεδεμενο στο ιντερνετ στο 3ο ρουτερ που εκανα εγω τη δοκιμη με το λαπτοπ μου κι εκανα δουλεια.
Cookies εσβηνα, αλλα και παλι δεν εκανα δουλεια.

Παντως απο θεμα εξυπηρετησης και θα το τονισω δημοσια, οι τυπο ειναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ!
2η τηλεφωνικη επικοινωνια σημερα, μετα απο 5-6 αναπαντητα mail που τους ειχα στειλει, απαντησε η ιδια υπαλληλος, μαλλον δεν εχουν και τοσο προσωπικο απ οτι καταλαβαινω. Μου δωσε ενα κινητο να μιλησω με καποιον 'υπευθυνο', οταν καλεσα εβγαινε ενας τηλεφωνητης στα...Ιταλικα!
Ξανα τηλεφωνο εγω στην υπαλληλο, αυτη τα ακουγε, ισως να μην εφταιγε κι αυτη, αυτην εβρισκα ομως κι επρεπε να τα πω. Αντι να παρω σαφεις απαντησεις, ειχα...ευχολογιο! 'Και ναι και θα δουμε και θα μιλησω με καποιον και ευχομαι να βρεθει λυση...'
Μιλαμε για εντελως αντιεπαγγελματικη αντιμετωπιση απο ενα υποτιθεται τοσο μεγαλό σαιτ με τοση επισκεψιμοτητα.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 16:21.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.