Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 1 > Σειρά 1 - Τεχνικά Θέματα

Κλειστό Θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #521  
Παλιά 12-10-10, 20:32
Το avatar του χρήστη basimert
basimert Ο χρήστης basimert δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 07-04-2010
Μηνύματα: 52
basimert is on a distinguished road
ρε παιδια τι ψαχνουμε να βρουμε θα ξεκινησω απο το πιο απλο εχτε δη κανενα εδω μεσα να ανεβασει καποιο post και να γραφει ποσο ικανοποιημενος ειναι; τι λεμε τωρα; οι τυποι ειναι Α Π Α Ρ Α Δ Ε Κ Τ Ο Ι! γνωριζουνε για ολα αλλα προτιμανε να τα κανουμε γαργαρα! τουε γραφεις ευγενικα τουσ στελνεις επιστολες και το μονο που κανουνε ειναι να σου αραδιαζουνε ενα σωρο μαλ.....ς! και οταν γυρνας και τους τα χωνεις βαζουνε ανιδεους πληρωμενους να μην πω τι αλλο... που εργαζονται ηδη εκει για να ριξουνε σταχτη στα ματια του κοσμακη! δεν πειραζει ομως γιατι και εμεις μπορουμε να κινηθουμε καταλληλα. Δυσφημιση και οχι βεβαια για να νιωσουμε εμεις καλυτερα αλλα για τον απλουστατο λογο:
να προστατψουμε και τους υπολοιπους απο την ταλαιπωρια την οικονομικη εξαθλιωση και την κοροιδια τους! θα σας παραθεσω την απαντηση της αντιπροσωπειας οσον αφορα την περιπτωσηγ του προβληματος μου:

ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ ΚΥΡΙΕ .......... ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΔΕΝ ΜΑς ΕΧΕΙ ΞΑΝΑΤΥΧΕΙ! ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΙΑΓΝΩΣΗ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΟΛΑ ΣΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ!

και αν δεν ξερετε εσεις κυριοι ποιος πρπει να γνωριζει εγω ο ιδιος;
μια χαρα ειναι εκτος απο οτι δεν παιρνει μπροστα μερικες φορες και βυθιζει στο ρελαντι!
αλλα δεν εχει καμια σημασια...

ΚΡΙΜΑ για τους κυριους αυτους.....που θελουνε να θεωρουνται απο τους πελατες τους σοβαροι και αξιοπιστοι! ΛΥΠΑΜΑΙ αλλα εχετε καταφερει ακριβως το αντιθετο!

Με εκτιμηση Βασιλης
  #522  
Παλιά 12-10-10, 22:36
kostastnt Ο χρήστης kostastnt δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-02-2008
Μηνύματα: 470
kostastnt will become famous soon enoughkostastnt will become famous soon enough
Δεν νομίζω να υπάρχει κάποιος που δεν ξέρει ότι η BMW Hellas παρέχει το χειρότερο service... Οι άνθρωποι είναι αλλού τελείως...

Εγώ άλλαξα αισθητήρα λ, όπως και αρκετές εκατοντάδες, αν όχι χιλιάδες ακόμα άτομα... Δεν είναι τυχαία ζημιά όταν 2-3 γνωστοί-φίλοι ΜΟΥ άσχετοι με φόρουμ κτλ μου έχουν πει ότι άλλαξαν λ... Και όταν σχεδόν όλοι όσοι έχουμε τον άσσο εδώ μέσα έχουμε αλλάξει λ...

Η μόνη αιτία είναι η εξης κατά την γνώμη μου... Όταν εγώ βρίσκω τον λ με 50€ καινούριο από ebay η BMW Hellas λογικά τον παίρνει 20€, 30€ το πολύ... Μετά τον πουλάει 300€, χρεώνει και 100€ εργατικά... Οπότε από κάθε αλλαγή λ βγάζει Minimum 300€ ΚΑΘΑΡΟ ΚΕΡΔΟΣ... Αν υποθέσω ότι 1000 αμάξια έχουν αλλάξει τότε μιλάμε για 300.000€ κέρδος μόνο από αυτή τη *******...

Απλά οι άνθρωποι είναι ελλεινοί και δεν προσέχουν καθόλου το after-sales...

ΥΓ. Προφανώς το ίδιο θα ισχύει και για μπεκ και πολλαπλασιαστές και όλα τα άλλα συχνά προβλήματα, που ευτυχώς δεν μου έτυχαν...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Fairytale : 13-10-10 στις 12:13
  #523  
Παλιά 13-10-10, 03:05
highfidelity Ο χρήστης highfidelity δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 10-04-2010
Μηνύματα: 27
highfidelity is on a distinguished road
Μήπως να αρχίσουμε να...στοκάρουμε ανταλλακτικά από το ebay για μια δύσκολη ώρα;
Για να κάνω μια λίστα μ' αυτά που έχω διαβάσει...
1. Κλειδαριά τιμονιού
2. Αισθητήρας λάμδα
3. Αισθητήρες εκκεντροφόρων
4. Αισθητήρας ΝΟχ
5. Αισθητήρας CO2
6. Πολλαπλασιαστές
7. Μπεκ

και όλο και κάτι θα ξεχνάω....

Και ξαναλέω, θα μπορούσα να δεχτώ την... ατυχία, πως βγήκε ένα αυτοκίνητο προβληματικό, αλλά την αντιμετώπιση -δεν τρέχει τίποτε- δεν την αποδέχομαι! Όταν είναι σαφές πως υπάρχει πρόβλημα και μάλιστα σοβαρό και αφορά χιλιάδες μάλλον κατόχους , δεν γίνεται η αντιπροσωπεία να κωφεύει...


Η Toyota πχ σε αντίστοιχη περίπτωση (MR2 που έκαιγαν μοτέρ για πλάκα...) τα άλλαζε στην εγγύηση και έκανε και επέκταση εγγύησης!

Η BMW κάνει σαν να μην τρέχει τίποτε... Και είναι ΕΝΤΕΛΩΣ ηλίθιοι, δεν βλέπουν πως τα προβλήματα συμβαίνουν ΚΥΡΙΩΣ στα entry level μοντέλα, τα οποία αγοράζει κάποιος σαν πρώτη BMW και ΑΝ μείνει ευχαριστημένος, μένει πελάτης... Τώρα, θα πρέπει να είσαι το λιγότερο μαζοχιστής για να ξαναγοράσεις BMW!


Θεωρώ πως αυτή η συμπεριφορά, θα τους στοιχίσει ΠΟΛΛΑΠΛΑ στο μέλλον!
  #524  
Παλιά 13-10-10, 03:36
Το avatar του χρήστη antonis7_10
antonis7_10 Ο χρήστης antonis7_10 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-11-2007
Μηνύματα: 143
antonis7_10 is an unknown quantity at this point
Ρε παιδιά τι μου λέτε τώρα...εμένα ένα μηνα πριν τιν εγγυηση μου εβγαλε οτι εχει πρόβλημα το τιμονι και το αμαξι δεν επαιρνε μπροστα.επρεπε να βγαλω και βάλω το κλειδι αρκετες φορές για να μην μου βγαλει ενδειξη. το πηγη στο service το βάλανε στο διαγνωστικό και μου ειπανε οτι το φτιάξανε και οτι ητανε προβλημα software. Μετά απο 3 μήνες μου ξανάκανε τα ιδια και το πήγα και μου είπανε φταέι η κολώνα τιμονιου και επειδή ήμουν ΕΚΤΟΣ εγγυησης επρεπε να πληρωσω για να μου την αλλαξουν.......και φυσικα είμαι ακόμα ετσι μέχρι να ερθει η μερά να μην παιρνει με τιποτα μπροστα και να με παρεί η οδικη βοηθεια.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη antonis7_10 : 13-10-10 στις 03:39
  #525  
Παλιά 13-10-10, 03:41
Το avatar του χρήστη antonis7_10
antonis7_10 Ο χρήστης antonis7_10 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-11-2007
Μηνύματα: 143
antonis7_10 is an unknown quantity at this point
Εννοειτε βεβαια πως συμφωνω με τον φίλο παραπάνω και δεν προκειται να ξαναπάρω BMW
  #526  
Παλιά 13-10-10, 13:06
Το avatar του χρήστη Fairytale
Fairytale Ο χρήστης Fairytale δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Μηνύματα: 3.775
Fairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από highfidelity Εμφάνιση μηνυμάτων
Είναι το πρώτο μήνυμά μου στο forum και όχι για καλό
...
Στο www.BMW-Motorsport.gr υπάρχει συγκεκριμένη διαδικασία για ανάρτηση παραπόνων-καταγγελιών εναντίον εταιρειών. Περνά μέσα από τη δημοσιοποίηση των στοιχείων του καταγγέλοντος όπως μπορείς να δεις εδώ. Για την παραμονή λοιπόν της ανάρτησης σου στον ιστοχώρο μας, ακολούθησε τη σχετική διαδικασία.
Η ίδια πρακτική ακολουθείται και από τα (έντυπα ειδικά) μέσα. Άρα αν ελπίζεις σε δημοσίευση του σε τέτοιο χώρο θα πρέπει να το έχεις υπόψιν σου.
Αυτό όμως που προσωπικά μου έχει κάνει εντύπωση είναι ότι ακόμα και η επιστολή σου στην ΒΜW-Hellas είναι χωρίς τα στοιχεία σου.

Η γνώμη μου είναι ότι η όποια πίεση έχεις σκοπό να ασκήσεις να γίνει μέχρι το τέλος του χρόνου. Μετά το πουλάκι πέταξε...
C U out there
  #527  
Παλιά 13-10-10, 14:15
highfidelity Ο χρήστης highfidelity δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 10-04-2010
Μηνύματα: 27
highfidelity is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Fairytale Εμφάνιση μηνυμάτων
Στο www.BMW-Motorsport.gr υπάρχει συγκεκριμένη διαδικασία για ανάρτηση παραπόνων-καταγγελιών εναντίον εταιρειών. Περνά μέσα από τη δημοσιοποίηση των στοιχείων του καταγγέλοντος όπως μπορείς να δεις εδώ. Για την παραμονή λοιπόν της ανάρτησης σου στον ιστοχώρο μας, ακολούθησε τη σχετική διαδικασία.
Η ίδια πρακτική ακολουθείται και από τα (έντυπα ειδικά) μέσα. Άρα αν ελπίζεις σε δημοσίευση του σε τέτοιο χώρο θα πρέπει να το έχεις υπόψιν σου.
Αυτό όμως που προσωπικά μου έχει κάνει εντύπωση είναι ότι ακόμα και η επιστολή σου στην ΒΜW-Hellas είναι χωρίς τα στοιχεία σου.

Η γνώμη μου είναι ότι η όποια πίεση έχεις σκοπό να ασκήσεις να γίνει μέχρι το τέλος του χρόνου. Μετά το πουλάκι πέταξε...
C U out there
H καταγγελία στην BMW έγινε ΠΡΟΦΑΝΩΣ με τα πλήρη στοιχεία μου. Απλώς, δεν θα τα δημοσιοποιήσω φόρα-παρτίδα στο φόρουμ.
Είναι προφανώς στην διάθεση των διαχειριστών εάν μου ζητηθούν, όπως φυσικά ενήμεροι είναι όλοι τους (αφού τους είπα πως οποιαδήποτε έκβαση και να υπάρξει, θετική ή αρνητική, θα γραφεί δημοσίως..).

Από εκεί και έπειτα, δεν μπορώ να κυνηγήσω κάτι, γιατί είναι ΠΡΟΦΑΝΕΣ σε όλους νομίζω, πως ΔΕΝ υπάρχει η διάθεση από την πλευρά της BMW Hellas να βοηθήσει την κατάσταση...

Άρα το μόνο που μπορώ να κάνω, μαζί με τους υπόλοιπους συμφορουμίτες ασφαλώς, είναι να τους κράζουμε μπας και προστατευτούν οι υπόλοιποι, ή (ιδανικά...) αλλάξουν στάση.
  #528  
Παλιά 13-10-10, 15:29
Το avatar του χρήστη Fairytale
Fairytale Ο χρήστης Fairytale δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Μηνύματα: 3.775
Fairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud of
Το πρόβλημα θεωρώ ότι δημιουργείται άρα και επιλύεται σε 3 επίπεδα.
Σε επίπεδο εξουσιοδοτημένου συνεργείου, Ελληνική αντιπροσωπείας και BMW AG.

Έχεις δοκιμάσει τα 2 πρώτα χωρίς ευτυχή κατάληξη. Προτείνω να ανέβεις και στο 3ο με έκθεση του προβλήματος σε ΒΜW AG με κοινοποίηση στα άλλα 2.

Πρόσεξε ιδιαίτερα το ύφος της νέας επιστολής σου (οι Γερμανοί δεν είναι Έλληνες) και να έχεις στο μυαλό σου ότι η κ. Στρίγκα δεν πήρε η ίδια την απόφαση που σου ανακοίνωσε, η δε απόφαση πατά στο γράμμα (του νόμου) της πολιτικής εγγυήσεων της BMW-Hellas (που υποδεικνύεται από την BMW AG).
Αλλά ένα σωστά παρουσιασμένο παράπονο στον κατάλληλο αποδέκτη θα μπορούσε πιθανώς να τα πάει καλύτερα, από την απειλή δυσφήμισης μιας εταιρείας. Ένας ισορροπημένος συνδυασμός των δύο δε, ακόμα καλύτερα.

Με λίγα λόγια έχεις αποφασίσει να ακολουθήσεις έναν δρόμο όξυνσης της διαμάχης, ενώ δεν έχεις εξαντλήσει τις δυνατότητες της προηγούμενης οδού διευθέτησης του θέματος.
C U out there
  #529  
Παλιά 13-10-10, 15:38
Το avatar του χρήστη halkida116mpack
halkida116mpack Ο χρήστης halkida116mpack δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-12-2008
Μηνύματα: 366
halkida116mpack will become famous soon enoughhalkida116mpack will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Fairytale Εμφάνιση μηνυμάτων
Το πρόβλημα θεωρώ ότι δημιουργείται άρα και επιλύεται σε 3 επίπεδα.
Σε επίπεδο εξουσιοδοτημένου συνεργείου, Ελληνική αντιπροσωπείας και BMW AG.

Έχεις δοκιμάσει τα 2 πρώτα χωρίς ευτυχή κατάληξη. Προτείνω να ανέβεις και στο 3ο με έκθεση του προβλήματος σε ΒΜW AG με κοινοποίηση στα άλλα 2.

Πρόσεξε ιδιαίτερα το ύφος της νέας επιστολής σου (οι Γερμανοί δεν είναι Έλληνες) και να έχεις στο μυαλό σου ότι η κ. Στρίγκα δεν πήρε η ίδια την απόφαση που σου ανακοίνωσε, η δε απόφαση πατά στο γράμμα (του νόμου) της πολιτικής εγγυήσεων της BMW-Hellas (που υποδεικνύεται από την BMW AG).
Αλλά ένα σωστά παρουσιασμένο παράπονο στον κατάλληλο αποδέκτη θα μπορούσε πιθανώς να τα πάει καλύτερα, από την απειλή δυσφήμισης μιας εταιρείας. Ένας ισορροπημένος συνδυασμός των δύο δε, ακόμα καλύτερα.

Με λίγα λόγια έχεις αποφασίσει να ακολουθήσεις έναν δρόμο όξυνσης της διαμάχης, ενώ δεν έχεις εξαντλήσει τις δυνατότητες της προηγούμενης οδού διευθέτησης του θέματος.
C U out there
δηλαδη τι αλλο θα επρεπε να κανει ο ανθρωπος????να τους παρει και φιφα???του και μας πηραν τα 30 η 40 χιλιαρικα και μετα τι???απαντουν με ετοιμα τυποποιημενα email...ρε οπου βρεθεις και οπου σταθεις κραχτους γιατι και οι Γερμανοι θα σου πουν να απευθυνθεις στην bmw hellas...γνωστη η παραμυθα...τι θες να σου πουν ωωωωω συγνωμη αλλα εχουμε βγαλει μπουρδ$λα και σας εξαπατησαμε και σας πηραμε τα χιλιαρικακια σας κυριε....ΑΥΤΟΙ τα σκατωσαν και η bmw hellas τους καλυπτει...
__________________
ντί μπέστεν κουαλιτάτ (μα'ι' ας)
  #530  
Παλιά 13-10-10, 15:51
Το avatar του χρήστη Fairytale
Fairytale Ο χρήστης Fairytale δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Μηνύματα: 3.775
Fairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud of
Kαλά, προσπερνώ το γεγονός ότι η τιμή ενός αυτοκινήτου περιέχει και φόρους (που ως γνωστόν δεν πάνε στα ταμεία της ΒΜW) και ρωτάω απλά... το να τους κράζει όπου βρεθεί και όπου σταθεί σε τι θα τον οφελήσει; Στο να φτιαχτεί πάντως το αυτοκίνητο δύσκολο.
Και αυτό θα έπρεπε να είναι το ζητούμενο μας.
C U out there
Κλειστό Θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 10:10.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.