Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #41  
Παλιά 13-03-17, 23:29
Το avatar του χρήστη Stunt Mike
Stunt Mike Ο χρήστης Stunt Mike δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-05-2007
Μηνύματα: 2.171
Stunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Stunt Mike Εμφάνιση μηνυμάτων
Εχει γινει κλασικο πλεον το σχημα:ερωτηση μετατροπης-πρηξιμο κακαλων περι δηλωσης της μετατροπης και αναλυση των νομικων επιπτωσεων!!!Ελεος ρε παιδια πια!!Ενηλικοι ανθρωποι ρωτανε,συγκεκριμενη ερωτηση κανουν,απο κει και περα το θεμα δεν σας αφορα!!Ξεκολλατε με τα κομπλεξ σας και απλα απαντηστε στο θεμα του καθενος χωρις να ξεφευγετε!!Το τι θα κανει τελικα,ειναι ξεκαθαρα δικο του προσωπικο θεμα,αν δεν ξερει την νομοθεσια,ειναι δικο του προβλημα επισης,δεν σας εβαλε μεντορες στην ζωη του,ουτε ζητησε να τον πατροναρετε!Αντε μπας και ξυπνησει λιγο το φορουμ,γιατι νεκρωσε εντελως και σε θεματα αλλα και σε νοοτροπια.....
Παλουκαρια του bmw-motorsport διαβαστε καλα που ηταν η διαφωνια μου σε ολο το Thread και μην ποσταρετε αδικως!!!Δεν διαφωνω μαζι σας στην παρανομια....το'παμε παει και τελειωσε,Ελληνικα γραφω!!!Διαφωνω ξεκαθαρα στο οτι σε ΚΑΘΕ,ΜΑ ΚΑΘΕ, παρομοιο post,αναλωνεστε στο να κραξετε το θεμα του αδηλωτου,20-30 ατομα και κολλατε πανω σε αυτο,παρα στην καθεαυτη μετατροπη και το τεχνικο της κομματι!!!Αυτο γινεται κουραστικο,ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ επισημανα και με πηρατε απο την....τσουτσου να με κανετε ντα!!Ξεκολλατε.....
__________________
I was a fighter,I could turn on a thread,now I stand accused of the things I said......
Απάντηση με παράθεση
  #42  
Παλιά 16-03-17, 18:34
Το avatar του χρήστη KATSARAIOS
KATSARAIOS Ο χρήστης KATSARAIOS δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 06-10-2007
Μηνύματα: 1.934
KATSARAIOS is just really niceKATSARAIOS is just really niceKATSARAIOS is just really niceKATSARAIOS is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Stunt Mike Εμφάνιση μηνυμάτων
Νομιζω μου επιτεθηκες χωρις να καταλαβεις τι και πως το εγραψα...Ειδες πουθενα να ενεκρινα να βαλει καποιος αδηλωτο μοτερ τα τελευταια χρονια ή σε αυτο το thread?Δεν νομιζω...Διαβασε παλι καλα λοιπον...Με μια προχειρη αναζητηση να κανεις,τα θεματα περι μετατροπων εχουν 5-6 σοβαρες απαντησεις χρησιμες κι αλλες 30 του στυλ μην το κανεις,εισαι παρανομος,εγκληματιας,μικροτσουτσουνος κτλ...Ουδεποτε κανεις ομως δεν ζητησε νομικες συμβουλες ουτε και πατροναρισμα στις αποφασεις του...Το αν θελει να ειναι παρανομος ή οχι δεν θα το λυσετε εσεις με νουθεσιες και συμβουλες "ωριμες"...Επισης αν το τσουτσουνι του ειναι μεγαλο ή θελει συμπληρωμα,επισης δεν σας αφορα...Αν δεν σ'αρεσουν αυτα που γραφω,τοτε διεγραψε με,ποσώς μ'ενδιαφερει...Δεν θ'αλλαξετε τον κοσμο επειδη την ειδατε "δικηγοροι του πληκτρολογιου" και ωριμοι χρηστες των δρομων...Κομπλεξ ειναι κι αυτο...Σε αυτο το post το παλικαρι ζητησε βοηθεια σε τεχνικα θεματα κι οχι σε νομικα...Απαντηστε του αναλογα με μια επισημανση της νομοθεσιας και χωρις τρομολαγνειες και απειλες....Αυτη ειναι η γνωμη μου αλλα τελικα μαλλον κακως ασχολουμαι με φορουμ στην ηλικια μου...Καλημερα σας
Με το συμπαθειο αλλα δεν διαβαζεις τιποτα περα απο οτι σου φαινεται νουθεσια ...
Εχεις την εντυπωση οτι εισαι ο μονος που εχεις κανει μετατροπη?
Προσωπικα εγω εγραψα χρησιμα πραγματα για το αν συμφερει η οχι και πως θα πρεπει να κανει την μετατροπη σωστη οχι πασαλειματα..
Απο εκει και περα μας συγχωρεις ρε μεγαλε που στα 46 μας μπορουμε να γραφουμε σε δημοσιο χωρο οτι ειναι παρανομο και ισως το χρυσοπληρωσει ενας πιτσιρικας..
Πιστευω να μην συνεχισεις τα περι κομπλεξ στα γραφομενα σου και να ζητησεις συγνωμη απο οσους γραψαμε κατι χρησιμα..
Α υποψιν δεν ειμαστε παλουκαρια μονο εδω αλλα και σε αλλα φορουμ γραφουμε αρκετοι...
Απάντηση με παράθεση
  #43  
Παλιά 16-03-17, 19:40
Το avatar του χρήστη BMW Power
BMW Power Ο χρήστης BMW Power δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 9.176
BMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud of
Είναι πολύ ωραίο να υπάρχουν διάφορες απόψεις πάνω στο ίδιο θέμα και πάνω απ όλα να ακούγονται όλες. Το πρόβλημα ξεκινά όταν θέλει κάποιος να επιβάλει την άποψη του ή να απαξιώνει τις απόψεις των άλλων. Δυστυχώς η θέση μου δεν μου επιτρέπει πολλές φορές να γράψω την άποψη μου.
__________________


www.bmw-motorsport.gr
Απάντηση με παράθεση
  #44  
Παλιά 16-03-17, 21:07
Το avatar του χρήστη Stunt Mike
Stunt Mike Ο χρήστης Stunt Mike δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-05-2007
Μηνύματα: 2.171
Stunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από KATSARAIOS Εμφάνιση μηνυμάτων
Με το συμπαθειο αλλα δεν διαβαζεις τιποτα περα απο οτι σου φαινεται νουθεσια ...
Εχεις την εντυπωση οτι εισαι ο μονος που εχεις κανει μετατροπη?
Προσωπικα εγω εγραψα χρησιμα πραγματα για το αν συμφερει η οχι και πως θα πρεπει να κανει την μετατροπη σωστη οχι πασαλειματα..
Απο εκει και περα μας συγχωρεις ρε μεγαλε που στα 46 μας μπορουμε να γραφουμε σε δημοσιο χωρο οτι ειναι παρανομο και ισως το χρυσοπληρωσει ενας πιτσιρικας..
Πιστευω να μην συνεχισεις τα περι κομπλεξ στα γραφομενα σου και να ζητησεις συγνωμη απο οσους γραψαμε κατι χρησιμα..
Α υποψιν δεν ειμαστε παλουκαρια μονο εδω αλλα και σε αλλα φορουμ γραφουμε αρκετοι...
(''Εχεις την εντυπωση οτι εισαι ο μονος που εχεις κανει μετατροπη?''):Αυτο το συμπερασμα πως το εβγαλες τωρα??Θα τρελαθουμε μου φαινεται.....

Επισης τι σε κανει να πιστευεις οτι αναφερθηκα σ'εσενα προσωπικα??.....Δεν σε καταλαβαινω.....Εχω γραψει πολυ συγκεκριμενα πραγματα,οποιος καταλαβε,καταλαβε....Ειλικρινα ποσώς μ'ενδιαφερει πια...
__________________
I was a fighter,I could turn on a thread,now I stand accused of the things I said......

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Stunt Mike : 16-03-17 στις 21:10
Απάντηση με παράθεση
  #45  
Παλιά 16-03-17, 21:32
Το avatar του χρήστη Stunt Mike
Stunt Mike Ο χρήστης Stunt Mike δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-05-2007
Μηνύματα: 2.171
Stunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από BMW Power Εμφάνιση μηνυμάτων
Είναι πολύ ωραίο να υπάρχουν διάφορες απόψεις πάνω στο ίδιο θέμα και πάνω απ όλα να ακούγονται όλες. Το πρόβλημα ξεκινά όταν θέλει κάποιος να επιβάλει την άποψη του ή να απαξιώνει τις απόψεις των άλλων. Δυστυχώς η θέση μου δεν μου επιτρέπει πολλές φορές να γράψω την άποψη μου.
Κι ομως θελω να την εκφρασεις πραγματικα......Και να μου δειξεις σε ποιο σημειο ''επεβαλλα'' την αποψη μου!!!Η οποια μαλιστα δεν διαφερει απο την δικια σας κιολας!!!Εκανα μια παρατηρηση περι της επαναλαμβανομενης ζαλουρας περι δηλωσης,νομοθεσιας,παρανομιας κτλ σε βαθμο που χαλαει ΚΑΘΕ thread μετατροπης εδω μεσα!!Και αρχιζουν οι αναλυσεις επι αναλυσεων για το θα τρακαρεις και θα πας φυλακη,θα κλαινε μανουλες και λοιπα τετοια γλυκαναλατα.....Καμια αποψη μου δεν επεβαλλα,ουτε καν ειπα την αποψη μου στο θεμα ''αδηλωτο'',απαντησα μονο σε αυτο που ρωτησε το παλικαρι+μια διευκρινηση μηχανικη και τελος......Και το λεω λοιπον ξανα:η γνωμη μου ειναι οτι κακως καθε φορα αναλωνεστε σε καθε τετοιο θεμα,με την νομιμοτητα του θεματος....Καλα κανετε και το αναφερετε,αλλα μεχρι εκει....Αν δεν γνωριζει αυτος που θελει να κανει την μετατροπη,θα σας ρωτησει και τοτε το αναλυετε οσο θελετε.....Εδω εχει γινει δογμα, καθε μα καθε φορα που καποιος λεει να αλλαξει ενα μοτερ,να τον πρηζετε περι δηλωσης και νομιμοτητας και να χανεται η μπαλα τελικα στο thread,ενω φυσικα συνηθως το ατομο αυτο απλα δεν ξανασχολειται....Οπως εκανε κι εδω αλλωστε.....Τον ειδατε να ξανα απαντησε??

Και ναι ειναι κομπλεξ αυτη η ζαλουρα....Ειναι λες και σας βγαινει μια επιθετικοτητα του στυλ:αφου δεν τολμαω ή δεν θελω εγω,γιατι να το κανει αλλος?Και το βλεπω ακομα και απο ατομα που γνωριζω οτι ειχαν και αδηλωτα στο παρελθον!!Δεν ειναι και δεν πρεπει ενα φορουμ να κανει την δουλεια του εισαγγελεα και της Αστυνομιας.....Υπαρχουν αλλοι αρμοδιοι για αυτα....Και σας προκαλω να κανετε μια προχειρη ερευνα στο φορουμ για να δειτε αυτο που λεω.....Σε καθε thread μετατροπης,υπαρχουν 5-10 απαντησεις σχετικες κι απο κατω αλλες 30 τρομολαγνειας!Βαλτε τον εαυτο σας στη θεση του μεσου 18-30αρη που μπαινει και ρωταει και τον πιανουν απο τον λαιμο περι νομοθεσιας....Νομιζετε οτι θα τον κανετε να το δηλωσει,ή το πιο πιθανο ειναι να μην ξανα ασχοληθει απλα με το φορουμ?
Και φυσικα να τον ενημερωσετε...ενας-δυο το πολυ και τελος....Απο κει και μετα αν ενδιαφερεται θα συνεχισει να ρωτα.....Αν οχι,το να συνεχισετε την τρομολαγνεια,απλα κατανταει γραφικο.....Και προσωπικα ξενερωνω αφανταστα,οπως φαινεται αλλωστε....

Και φυσικα ξενερωνουν κι αυτοι που ρωτανε περι μετατροπης και δεν σας παιρνουν στα σοβαρα....Και χανετε και το δικιο σας......

Το μονο καλο που βλεπω στην ολη υποθεση ειναι οτι, λιγα ατομα ασχοληθηκαν να με ''κραξουν'' οποτε μαλλον εχω δικιο!!!Οχι οτι παιζει ρολο βεβαια......
__________________
I was a fighter,I could turn on a thread,now I stand accused of the things I said......
Απάντηση με παράθεση
  #46  
Παλιά 16-03-17, 21:47
Το avatar του χρήστη Stunt Mike
Stunt Mike Ο χρήστης Stunt Mike δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-05-2007
Μηνύματα: 2.171
Stunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really nice
Η λαθος κινηση μου ηταν που εγραψα το πρωτο post χωρις να περιμενω να γραψουν απο κατω 30 ατομα περι αδηλωτου κτλ ως συνηθως.........,Οποτε οι 2-3 που το γραψατε,παρεξηγηθηκατε και το πηρατε προσωπικα......Το post μου περι κομπλεξισμου,ΟΥΔΕΠΟΤΕ απευθυνθηκε σε καποιον προσωπικα,παρα σε μια κατασταση που επικρατει τον τελευταιο καιρο.....Και γραφτηκε νωρις για να προλαβει καταστασεις που εχουν επαναληφθει.....Γι'αυτο σας ειπα απο την αρχη,διαβαστε καλα τι εγραψα και πως....
__________________
I was a fighter,I could turn on a thread,now I stand accused of the things I said......
Απάντηση με παράθεση
  #47  
Παλιά 16-03-17, 22:06
Το avatar του χρήστη BMW Power
BMW Power Ο χρήστης BMW Power δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 9.176
BMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud of
Mike κακός το πήρες αρνητικά προς εσένα το σχόλιό μου.

Στα περισσότερα thread δεν συμμετέχω γιατί έχω πολύ διαφορετική θεώρηση για την αυτοκίνηση από τους περισσότερους και μόνο σε διαμάχες θα καταλήξουμε χωρίς συμπέρασμα. Εχω γράψει πάρα πολλά μεγάλα post αλλά δεν έχω πατήσει send γιατί είμαι διαχειριστής. Έχω κάνει τις επιλογές μου και μπορώ να τις τεκμηριώσω 100%.

Το λάθος σου δεν είναι αυτό, αλλά που την λες στους άλλους ενώ ενημερώνουν το νέο μέλος για τις νομικές συνέπειες που πιθανόν να μην γνωρίζει.

PS. Οι χαρακτηρισμοί εκατέρωθεν είναι λάθος και δεν βοηθούν την συζήτηση.
__________________


www.bmw-motorsport.gr

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BMW Power : 16-03-17 στις 22:09
Απάντηση με παράθεση
  #48  
Παλιά 16-03-17, 22:37
Το avatar του χρήστη Stunt Mike
Stunt Mike Ο χρήστης Stunt Mike δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-05-2007
Μηνύματα: 2.171
Stunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really nice
Μα γι'αυτο το διευκρινισα στο τελευταιο post μου.....Δεν επιτεθηκα σε κανεναν προσωπικα.....Κι αν μη τι αλλο,εγω κι αν εχω εντελως διαφορετικη αποψη για την αυτοκινηση,απο το 90% των ατομων εδω μεσα!!!!Αλλα αυτο δεν μ'εμποδιζει να λεω την αποψη μου οσο αμεροληπτα και αντικειμενικα μπορω.....Και να λεμε και του στραβου το δικιο τωρα......Αν εδω μεσα στο φορουμ υπαρχουν 2000 μελη με αλλαγμενα μοτερ,πανω απο 2000cc,ζητημα να ειναι δηλωμενα ενα 10%,ειδικα σε αυτοκινητα παλιοτερης γενιας....Κι απο αυτα ακομα,αμφιβαλλω στο ποσα εχουν ακομη πινακιδες κυκλοφοριας πλεον.....Καποια απο αυτα κυκλοφορουν ακομα και ανασφαλιστα!!!Κι ομως το φορουμ ακομα κραζει αυτον που σκεφτεται να κανει μια μετατροπη,ξεκινωντας με το ''δεν δηλωνεται!!''
Ειλικρινα τωρα.....Ποσοι απο σας πιστευετε οτι αυτος που θελει σημερα να κανει 6κυλινδρο το Ε36 του,εχει σκοπο να πληρωνει τελη και ασφαλειες για 2.5-2.8-3.0 λιτρα μοτερ??Επειδη ποναει την Ελλαδα??Επειδη εχει καταληφθει απο το απολυτο αισθημα ευθυνης προς το κοινωνικο συνολο???Αδυνατω να πιστεψω οτι υπαρχει περιπτωση καποιοι να το πιστευετε αυτο,την στιγμη που σχολιαζετε στο post του!!
Με αυτη τη λογικη λοιπον,θα επρεπε αυτοματα να διαγραφονται παρομοια post που δεν ξεκινουν με τη φραση: ''σκοπευω να το δηλωσω'',''εχω σκοπο να παω μονο 25% πανω σε δυναμη και κυβικα"......Ομως εδω δεν ειναι το www.astynomia.gr,ουτε παραρτημα του taxis.net,παρα το κλασικο ωραιο φορουμ για αυτοκινητα www.bmw-motorsport.gr,που καποτε εσφυζε απο threads,posts περι αυτοκινησης,μετατροπων,λεζαντας,βολτας και ταξιδιων ενω τωρα βλεπω μια παρακμη,μιζερια και εναν μηδενισμο σε οτι αφορα το κατι διαφορετικοτερο απο το ''βαζω ηχεια,ζαντες,bodykit'' γιατι ειναι παρανομο!!Η δικαιολογια της κρισης ειναι ακομα μια καραμελα πανω σε αυτο βεβαια.....Οχι συναδελφοι δεν ισχυει!!Τα ονειρα δεν πεθαινουν ετσι επειδη το αποφασισε μια ή περισσοτερες κυβερνησεις να μας ρημαξουν......
Προσωπικα θα προτιμουσα σ'ενα τετοιο post μετατροπης,να δω ενθουσιασμο,καμπανες να χτυπουν και ενα τσουρμο κοσμο να απανταει απο κατω με βιντεακια απο το youtube για το πως διαολο παει ενα 323,πως ντριφταρει,πως κοντραρεται και πως φτιαχνεται ακομα και στην αυλη σου,παρα μια μιζερια και ενα κολλημα προς τον νομο!!!Αλλα μαλλον γι'αυτο εχω παψει να συμμετεχω τοσο συχνα πια στα φορουμ.....Τα λεμε στο κοπητηπιτα!!Θα ειμαι διαθεσιμος για οποιον-ους θελουν να λογομαχησουν μαζι μου πανω σε οποιοδηποτε θεμα!!!!Αλλα προειδοποιω....Θα ειμαι σκληρος!Οπως παντα αλλωστε.....
__________________
I was a fighter,I could turn on a thread,now I stand accused of the things I said......
Απάντηση με παράθεση
  #49  
Παλιά 16-03-17, 23:25
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Stunt Mike Εμφάνιση μηνυμάτων
Μα γι'αυτο το διευκρινισα στο τελευταιο post μου.....Δεν επιτεθηκα σε κανεναν προσωπικα.....Κι αν μη τι αλλο,εγω κι αν εχω εντελως διαφορετικη αποψη για την αυτοκινηση,απο το 90% των ατομων εδω μεσα!!!!Αλλα αυτο δεν μ'εμποδιζει να λεω την αποψη μου οσο αμεροληπτα και αντικειμενικα μπορω.....Και να λεμε και του στραβου το δικιο τωρα......Αν εδω μεσα στο φορουμ υπαρχουν 2000 μελη με αλλαγμενα μοτερ,πανω απο 2000cc,ζητημα να ειναι δηλωμενα ενα 10%,ειδικα σε αυτοκινητα παλιοτερης γενιας....Κι απο αυτα ακομα,αμφιβαλλω στο ποσα εχουν ακομη πινακιδες κυκλοφοριας πλεον.....Καποια απο αυτα κυκλοφορουν ακομα και ανασφαλιστα!!!Κι ομως το φορουμ ακομα κραζει αυτον που σκεφτεται να κανει μια μετατροπη,ξεκινωντας με το ''δεν δηλωνεται!!''
Ειλικρινα τωρα.....Ποσοι απο σας πιστευετε οτι αυτος που θελει σημερα να κανει 6κυλινδρο το Ε36 του,εχει σκοπο να πληρωνει τελη και ασφαλειες για 2.5-2.8-3.0 λιτρα μοτερ??Επειδη ποναει την Ελλαδα??Επειδη εχει καταληφθει απο το απολυτο αισθημα ευθυνης προς το κοινωνικο συνολο???Αδυνατω να πιστεψω οτι υπαρχει περιπτωση καποιοι να το πιστευετε αυτο,την στιγμη που σχολιαζετε στο post του!!
Με αυτη τη λογικη λοιπον,θα επρεπε αυτοματα να διαγραφονται παρομοια post που δεν ξεκινουν με τη φραση: ''σκοπευω να το δηλωσω'',''εχω σκοπο να παω μονο 25% πανω σε δυναμη και κυβικα"......Ομως εδω δεν ειναι το www.astynomia.gr,ουτε παραρτημα του taxis.net,παρα το κλασικο ωραιο φορουμ για αυτοκινητα www.bmw-motorsport.gr,που καποτε εσφυζε απο threads,posts περι αυτοκινησης,μετατροπων,λεζαντας,βολτας και ταξιδιων ενω τωρα βλεπω μια παρακμη,μιζερια και εναν μηδενισμο σε οτι αφορα το κατι διαφορετικοτερο απο το ''βαζω ηχεια,ζαντες,bodykit'' γιατι ειναι παρανομο!!Η δικαιολογια της κρισης ειναι ακομα μια καραμελα πανω σε αυτο βεβαια.....Οχι συναδελφοι δεν ισχυει!!Τα ονειρα δεν πεθαινουν ετσι επειδη το αποφασισε μια ή περισσοτερες κυβερνησεις να μας ρημαξουν......
Προσωπικα θα προτιμουσα σ'ενα τετοιο post μετατροπης,να δω ενθουσιασμο,καμπανες να χτυπουν και ενα τσουρμο κοσμο να απανταει απο κατω με βιντεακια απο το youtube για το πως διαολο παει ενα 323,πως ντριφταρει,πως κοντραρεται και πως φτιαχνεται ακομα και στην αυλη σου,παρα μια μιζερια και ενα κολλημα προς τον νομο!!!Αλλα μαλλον γι'αυτο εχω παψει να συμμετεχω τοσο συχνα πια στα φορουμ.....Τα λεμε στο κοπητηπιτα!!Θα ειμαι διαθεσιμος για οποιον-ους θελουν να λογομαχησουν μαζι μου πανω σε οποιοδηποτε θεμα!!!!Αλλα προειδοποιω....Θα ειμαι σκληρος!Οπως παντα αλλωστε.....
Μα καταλαβαίνεις τι λές?
Είμαστε φόρουμ μηχανικών και θα επαινούμε και θα γουστάρουμε να κτίζονται παράνομα σπίτια σε εμβαδό και χωρίς κολώνες?
Είμαστε φόρουμ παραγωγών αλαντικών και θα επαινούμε να ρίχνουμε μέσα στα σαλάμια
άλογα και σκυλιά?
Είμαστε φόρουμ παραγωγών παρθένου ελαιόλαδου και θα επαινούμε το ορυκτέλαιο μέσα
στο βρώσιμο λάδι?
Είσαι απολύτως λάθος..
Οχι κατά την άποψη μου, κατά την υπόσταση του όλου θέματος.
Και εγώ θα γούσταρα να δώ μετατροπή στο Ε46 με μοτέρ απο μούγκεν χόντα..
Αλλά όχι στο δρόμο, σε μια πίστα, σε ένα ντράγκ..
Εκεί όπου μπορεί και θα μπορεί.
Η λογομαχία δεν έχει νόημα..
Κανένα αολύτως, ο διάλογος δεν είναι όταν μονολογούμε...
Καλό είναι να έχουμε τις απόψεις μας, αλλά υπάρχει και ένα πλαίσιο και κάποια όρια.
Και αυτά, θέλοντας και μη, τα οριζει η νομοθεσία..
Μέχρι εκεί συζητάμε ότι θέλουμε, μετά, είμαστε στον υπόκοσμο, στην παρανομία..
Και δεν θα ήθελες να είσαι παράνομος ας πούμε στο ντουμπάι, γιατί θα στο έκοβαν απο τη ρίζα το όποιο όργανο εξέχει του σώματος σου, χωρίς δεύτερη κουβέντα.
Αυτά έχω να πώ με κάθε σεβασμό.
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #50  
Παλιά 17-03-17, 02:25
Το avatar του χρήστη KATSARAIOS
KATSARAIOS Ο χρήστης KATSARAIOS δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 06-10-2007
Μηνύματα: 1.934
KATSARAIOS is just really niceKATSARAIOS is just really niceKATSARAIOS is just really niceKATSARAIOS is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Stunt Mike Εμφάνιση μηνυμάτων
Κι ομως θελω να την εκφρασεις πραγματικα......Και να μου δειξεις σε ποιο σημειο ''επεβαλλα'' την αποψη μου!!!Η οποια μαλιστα δεν διαφερει απο την δικια σας κιολας!!!Εκανα μια παρατηρηση περι της επαναλαμβανομενης ζαλουρας περι δηλωσης,νομοθεσιας,παρανομιας κτλ σε βαθμο που χαλαει ΚΑΘΕ thread μετατροπης εδω μεσα!!Και αρχιζουν οι αναλυσεις επι αναλυσεων για το θα τρακαρεις και θα πας φυλακη,θα κλαινε μανουλες και λοιπα τετοια γλυκαναλατα.....Καμια αποψη μου δεν επεβαλλα,ουτε καν ειπα την αποψη μου στο θεμα ''αδηλωτο'',απαντησα μονο σε αυτο που ρωτησε το παλικαρι+μια διευκρινηση μηχανικη και τελος......Και το λεω λοιπον ξανα:η γνωμη μου ειναι οτι κακως καθε φορα αναλωνεστε σε καθε τετοιο θεμα,με την νομιμοτητα του θεματος....Καλα κανετε και το αναφερετε,αλλα μεχρι εκει....Αν δεν γνωριζει αυτος που θελει να κανει την μετατροπη,θα σας ρωτησει και τοτε το αναλυετε οσο θελετε.....Εδω εχει γινει δογμα, καθε μα καθε φορα που καποιος λεει να αλλαξει ενα μοτερ,να τον πρηζετε περι δηλωσης και νομιμοτητας και να χανεται η μπαλα τελικα στο thread,ενω φυσικα συνηθως το ατομο αυτο απλα δεν ξανασχολειται....Οπως εκανε κι εδω αλλωστε.....Τον ειδατε να ξανα απαντησε??

Και ναι ειναι κομπλεξ αυτη η ζαλουρα....Ειναι λες και σας βγαινει μια επιθετικοτητα του στυλ:αφου δεν τολμαω ή δεν θελω εγω,γιατι να το κανει αλλος?Και το βλεπω ακομα και απο ατομα που γνωριζω οτι ειχαν και αδηλωτα στο παρελθον!!Δεν ειναι και δεν πρεπει ενα φορουμ να κανει την δουλεια του εισαγγελεα και της Αστυνομιας.....Υπαρχουν αλλοι αρμοδιοι για αυτα....Και σας προκαλω να κανετε μια προχειρη ερευνα στο φορουμ για να δειτε αυτο που λεω.....Σε καθε thread μετατροπης,υπαρχουν 5-10 απαντησεις σχετικες κι απο κατω αλλες 30 τρομολαγνειας!Βαλτε τον εαυτο σας στη θεση του μεσου 18-30αρη που μπαινει και ρωταει και τον πιανουν απο τον λαιμο περι νομοθεσιας....Νομιζετε οτι θα τον κανετε να το δηλωσει,ή το πιο πιθανο ειναι να μην ξανα ασχοληθει απλα με το φορουμ?
Και φυσικα να τον ενημερωσετε...ενας-δυο το πολυ και τελος....Απο κει και μετα αν ενδιαφερεται θα συνεχισει να ρωτα.....Αν οχι,το να συνεχισετε την τρομολαγνεια,απλα κατανταει γραφικο.....Και προσωπικα ξενερωνω αφανταστα,οπως φαινεται αλλωστε....

Και φυσικα ξενερωνουν κι αυτοι που ρωτανε περι μετατροπης και δεν σας παιρνουν στα σοβαρα....Και χανετε και το δικιο σας......

Το μονο καλο που βλεπω στην ολη υποθεση ειναι οτι, λιγα ατομα ασχοληθηκαν να με ''κραξουν'' οποτε μαλλον εχω δικιο!!!Οχι οτι παιζει ρολο βεβαια......
Φιλε μου ο τροπος γραφης σου ακομα και μετα απο τοσα ποστ (που αυτοακυρωνεσαι λεγοντας οτι δεν σε ενδιαφερει ) δειχνει σε ολους οτι εχεις εναν δικο σου κωδικα επικοινωνιας και κρισης με τον οποιο πρεπει ολοι να συμφωνουμε ...
Χρησιμοποιεις εκφρασεις και αναλυσεις που μας ξενερωνουν εμας οχι εσενα χωρις να βαζεις ενα τελος ...
Επαναλαμβανω λοιπον οσον αφορα εμενα ,πρωτα εγραψα τι χρειαζεται ,τι θα πρεπει να ξερει για ΣΩΣΤΗ μετατροπή κΙ μετα προσθεσα το εμπειρικο μου κομματι στο οποιο ουδεις ουτε εσυ μπορεις να αντιπαρελθεις παρα μονο με αχρηστη επιθετικοτητα..
Ο χωρος ειναι δημοσιος και για αυτο υπαρχουν διαχειριστες και κανονες ,αν ενοχλει καθε ποστ που εσενα σου φαινεται ασκοπο η οπως λες γλυκανάλατο, ασε αλλους να το κρινουν ,προσπαθησε να μην διαβαζεις οτι σε ενοχλει...
Φιλικα .....

Υ.Γ καλο θα ειναι να μην παραμενουν τα οφ τοπικ σχολια μας μπας και ο φιλος που ρωταει αποφασισει τι θα κανει...
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 00:59.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.