Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 18-01-09, 15:43
318 M-PACK Ο χρήστης 318 M-PACK δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 01-12-2008
Μηνύματα: 176
318 M-PACK is an unknown quantity at this point
ΚΟΥΚΟΥΛΑ ΓΙΑ ΣΚΕΠΑΣΜΑ

ποσοι χρησιμοποιειτε κουκουλα για να αποφευγεται σκονη κλπ ?

εγω επειδη εχω το δικο μου σε υπαιθριο γκαραζ σκονιζεται συνεχεια,ανεβαινουν πανω γατες κλπ , αποφασισα να παρω μια απλη κουκουλα για να το προστατευω επειδη δεν το χρησιμοποιω καθημερινα ! ισχυουν οσα λενε οτι μαζευει υγρασια η κουκουλα,γραντζουναει κλπ ? εχει καποιος
τετοια εμπειρια ? το μεγιστο που μενει ακινητο το αμαξι ειναι 5 μερες , προκειται να εχω θεμα υγρασιας?
τα φωτα σας !
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 18-01-09, 16:11
Το avatar του χρήστη tassos
tassos Ο χρήστης tassos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-01-2007
Μηνύματα: 480
tassos will become famous soon enough
Προσεξε να παρεις την οσο το δυνατον καλυτερη ποιοτητα, με μαλακη υφασματινη επενδυση και να την βαζεις-βγαζεις χωρις να τη "σερνεις" πανω στο αυτοκινητο! Τοτε δεν θα εχεις προβλημα
Για υγρασια δεν εχω ακουσει κατι!
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 18-01-09, 16:20
Το avatar του χρήστη randombk
randombk Ο χρήστης randombk δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-05-2007
Μηνύματα: 834
randombk is on a distinguished road
Εγω εχω παρει την κουκουλα της BMW για το cabrio Z4 που σκεπαζει μονο το μερος του cabrio και οχι ολοκληρο το αυτοκινητο και εχω το κεφαλι μου ησυχο...
Ειναι η καλυτερη λυση αν θες να διατηρησεις οσο καλυτερα μπορεις
το "πανι-κουκουλα cabrio" του αμαξιου σου.



Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από 318 M-PACK Εμφάνιση μηνυμάτων
ποσοι χρησιμοποιειτε κουκουλα για να αποφευγεται σκονη κλπ ?

εγω επειδη εχω το δικο μου σε υπαιθριο γκαραζ σκονιζεται συνεχεια,ανεβαινουν πανω γατες κλπ , αποφασισα να παρω μια απλη κουκουλα για να το προστατευω επειδη δεν το χρησιμοποιω καθημερινα ! ισχυουν οσα λενε οτι μαζευει υγρασια η κουκουλα,γραντζουναει κλπ ? εχει καποιος
τετοια εμπειρια ? το μεγιστο που μενει ακινητο το αμαξι ειναι 5 μερες , προκειται να εχω θεμα υγρασιας?
τα φωτα σας !
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 18-01-09, 16:34
318 M-PACK Ο χρήστης 318 M-PACK δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 01-12-2008
Μηνύματα: 176
318 M-PACK is an unknown quantity at this point
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από randombk Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγω εχω παρει την κουκουλα της BMW για το cabrio Z4 που σκεπαζει μονο το μερος του cabrio και οχι ολοκληρο το αυτοκινητο και εχω το κεφαλι μου ησυχο...
Ειναι η καλυτερη λυση αν θες να διατηρησεις οσο καλυτερα μπορεις
το "πανι-κουκουλα cabrio" του αμαξιου σου.
μα εγω δεν θελω να μονο την υφασματινη κουκουλα, θελω ολο το αμαξι μου , αλλιως δεν γλυτωνεις απο την σκονη και τα γατονια που ανεβαινουν πανω κλπ !

φιλε tassos νομιζω οτι ειναι μια χαρα η εσωτερικη επενδυση και οτι δεν μπορει να δημιουργει προβλημα ή γραντζουνια μια κουκουλα...το εθεσα αυτο γιατι το ακουσα και γι αυτο ρωτω γνωμες μηπως γνωριζει καποιος κατι παραπανω απο πρωτο χερι !

thanks
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 18-01-09, 16:49
bmw330vasilis Ο χρήστης bmw330vasilis δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 01-10-2007
Μηνύματα: 2.452
bmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nice
απο το 1987 που οδηγω ολα μου τα αυτοκινητα λογω του οτι δεν ειχα γκαραζ τα κουκουλωνα.....οταν τα πουλουσα ολοι αναρωτιωντουσαν πως τα διατηροιυσα σαν καινουργια....νομιζω οτι αυτο τα λεει ολα!!
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 18-01-09, 16:58
318 M-PACK Ο χρήστης 318 M-PACK δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 01-12-2008
Μηνύματα: 176
318 M-PACK is an unknown quantity at this point
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bmw318vasilis Εμφάνιση μηνυμάτων
απο το 1987 που οδηγω ολα μου τα αυτοκινητα λογω του οτι δεν ειχα γκαραζ τα κουκουλωνα.....οταν τα πουλουσα ολοι αναρωτιωντουσαν πως τα διατηροιυσα σαν καινουργια....νομιζω οτι αυτο τα λεει ολα!!

εισαι ο ανθρωπος μου βασιλη ... πες κατι παραπανω σε παρακαλω,κατι που θα επρεπε να προσεξω, μην ξανα επαναλαμβανω τις αποριες που εγραψα πιο πανω...

ps : ωραια signature...να το χαιρεσαι αυτο το πιο αθωο και ωραio αγγιγμα της ζωης σου ;-)
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 18-01-09, 17:19
Το avatar του χρήστη tassos
tassos Ο χρήστης tassos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-01-2007
Μηνύματα: 480
tassos will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από 318 M-PACK Εμφάνιση μηνυμάτων
μα εγω δεν θελω να μονο την υφασματινη κουκουλα, θελω ολο το αμαξι μου , αλλιως δεν γλυτωνεις απο την σκονη και τα γατονια που ανεβαινουν πανω κλπ !

φιλε tassos νομιζω οτι ειναι μια χαρα η εσωτερικη επενδυση και οτι δεν μπορει να δημιουργει προβλημα ή γραντζουνια μια κουκουλα...το εθεσα αυτο γιατι το ακουσα και γι αυτο ρωτω γνωμες μηπως γνωριζει καποιος κατι παραπανω απο πρωτο χερι !

thanks
Κι ομως δημιουργει, μακροπροθεσμα αν τη σερνεις οταν τη βγαζεις η σκονη που ειναι αναμεσα σ αυτη και το αμαξι τριβεται και κανει την "αραχνη"
Στην auto glym μου το ειχαν πει!
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 18-01-09, 17:24
318 M-PACK Ο χρήστης 318 M-PACK δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 01-12-2008
Μηνύματα: 176
318 M-PACK is an unknown quantity at this point
Κι ομως δημιουργει, μακροπροθεσμα αν τη σερνεις οταν τη βγαζεις η σκονη που ειναι αναμεσα σ αυτη και το αμαξι τριβεται και κανει την "αραχνη"
Στην auto glym μου το ειχαν πει![/QUOTE]

αυτο με την αραχνη δεν μπορω να το σχεδιασω στο μυαλο μου πως ειναι...αnyway...δεν νομιζω οτι κραταει σκονη η κουκουλα μεσα...τωρα αν την σερνεις....μπορεις απλως προσεκτικα να την διπλωνεις καθως την ανοιγεις...παντως για καλο ειναι αλλιως δεν νομιζω να κυκλοφορουσαν..
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 18-01-09, 20:01
bmw330vasilis Ο χρήστης bmw330vasilis δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 01-10-2007
Μηνύματα: 2.452
bmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nice
σ ευχαριστω για τα καλα σου λογια......
οσον αφορα τα της κουκουλας.....μην τσιγκουνευτεις τα 50 ευρω παραπανω....πληρωσε μια καλη κουκουλα....αδιαβροχη,θερμοκολλημενη,γυαλιστερη για αντιηλιακη προστασια και με καλη επενδυση απο μεσα....εχω και για τα 2 αυτοκινητα μου και ειναι καλυτερες και απο κλειστο παρκινγκ...που λεει ο λογος!!
με οποιεσδηποτε καιρικες συνθηκες θα την κρατησεις 4+ χρονια και σιγουρα θα χεις κανει και αποσβση απο την κατασταση του αυτοκινητου σου!!
ουτε υγρασια περναει ποτε...το μονο προβλημα που επισημαινω να μην την διπλωνεις ποτε βρεγμενη...εκει καταστρεφεται και λερωνεται!να την αφησεις να στεγνωνει και να την αποθηκευεις!
την τελευταια την αγορασα και ας μην θεωρηθει διαφημιση....το λεω για να μην ψαχνεις....μια πολυ καλη απο την ΑUTOPLUS 130ευρα...και ειναι κορυφη!
οτι αλλο θες στην διαθεση σου.....
α.....αν βεβαια την θες για κλειστο παρκινγκ παρε μια χωρις αντιηλιακη προστασια θερμοκολλημενη αλλα με καλη επενδυση απο μεσα!...υγρασια 0!






Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από 318 M-PACK Εμφάνιση μηνυμάτων
εισαι ο ανθρωπος μου βασιλη ... πες κατι παραπανω σε παρακαλω,κατι που θα επρεπε να προσεξω, μην ξανα επαναλαμβανω τις αποριες που εγραψα πιο πανω...

ps : ωραια signature...να το χαιρεσαι αυτο το πιο αθωο και ωραio αγγιγμα της ζωης σου ;-)
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 18-01-09, 20:03
bmw330vasilis Ο χρήστης bmw330vasilis δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 01-10-2007
Μηνύματα: 2.452
bmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nice
ξεχασα να πω για την αραχνη......αν εισαι σχολαστικος πριν το κουκουλωμα περνα το αυτοκινητο με ενα πανι η ξεσκονισε το με μια μαλακη βουρτσα.....και να υπαρχουν τριβες...δεν θα σου δημιουργουν προβλημα αραχνης ποτε!
αυτα!!!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 21:17.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.