Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά Z > Σειρά Z - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #61  
Παλιά 08-10-16, 12:27
LuigiD Ο χρήστης LuigiD δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 17-12-2013
Μηνύματα: 17
LuigiD is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nikoskawasaki Εμφάνιση μηνυμάτων
για σου φιλε μου ωραιο το mx5 ! απο ηχο λιγα πραγματα?? το μχ5 εχει πολυ ωραιο ηχο και δυνατο με goodwin εξατμιση! ψαχνω για διλητρο ! αλα δε βρισκω πολλα ! εχεις καποιο υποψην?
Με στανταρ πραγματα,το δικο μου κανει ενα ελαφρυ γουργουρητο τετρακυλινδρου μοτερ,οταν ζεσταθουν καταλυτης και εξατμιση.Αναλογα τι θα βαλεις,απο χταποδι,καταλυτη,εξατμιση παιρνεις μπασο ηχο,μεχρι και σπαστικο τυπου Πεζω 106 ραλλυ.Εχει πολλες εταιριες που βγαζουν εξατμισεις,χταποδια.Αναλογα τι εχεις σκοπο να διαθεσεις και τι αποτελεσμα ψαχνεις.Και με ελληνικα πραγματα παντως κανεις αξιοπιστη αναβαθμιση.

Σου στελνω ΠΜ για τις αγγελιες,μην κανουμε καταχρηση του νηματος
Απάντηση με παράθεση
  #62  
Παλιά 08-10-16, 13:46
Το avatar του χρήστη Dimzan
Dimzan Ο χρήστης Dimzan δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-11-2007
Μηνύματα: 1.719
Dimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of light
Αν το κολημα σου ειναι ο ηχος της μηχανης παρε 6κυλινδρο Ζ4. Το 2λιτρο μχ5 εχει λιγο πιο ωραιο ηχο απο το 2λιτρο Ζ4 αλλα και παλι κανενα δε συγκρινεται με Ζ4 6κυλινδρο. Το δε 1.8 μχ5 εχει απλα αθλιο ηχο κινητηρα.

Για το θεμα ποιοτητα που αναφερθηκε πιο πανω εχω να πω το εξης: Αλλο ποιοτητα και αντοχη στο χρονο, αλλο πολυτελεια. Το Ζ4 ειναι πολυτελες, οχι απαραιτητα ποιοτικο. Το μχ5 εχει αντοχη στο χρονο. Μπορει τα πλαστικα του να μην ειναι πολυτελη, ομως δεν τριζει, τα πλαστικα του οπως ειναι σημερα θα ειναι και σε 10 χρονια.
__________________
αλλαξα υπογραφη
Απάντηση με παράθεση
  #63  
Παλιά 08-10-16, 14:35
nikoskawasaki Ο χρήστης nikoskawasaki δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 07-10-2016
Μηνύματα: 10
nikoskawasaki is on a distinguished road
σε ευχαριστω για τη βοηθεια φιλε οντως ο 6κιλυνδρος ειναι σκετη απολαυση!
Απάντηση με παράθεση
  #64  
Παλιά 08-10-16, 17:21
Το avatar του χρήστη Fanatic
Fanatic Ο χρήστης Fanatic δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-05-2004
Μηνύματα: 3.592
Fanatic is just really niceFanatic is just really niceFanatic is just really niceFanatic is just really nice
Για εμενα καλυτερα εξακύλινδρο 2,2 παρα τετρακύλινδρο 2,0 και ας εχει 6αρι και πιο σύγχρονο μοτερ. Η ΒΜW βγαζει εξακύλινδρα. Αυτο εκανε παντα ΠΟΛΥ καλα!
Οσον αφορα το εσωτερικο του Ζ. Ειναι απλό, σπαρτιάτικο θα ελεγα και οντως μερικα πλαστικα τείνουν να τρίζουν μετα απο χρονια καθότι ειναι σκληρά. Εγω με μερικες κινήσεις που εχω κανει εχω εξαλείψει 90% απο τους τριγμούς. Διατηρείται ομως σαν καινούριο ευκολα.
Απάντηση με παράθεση
  #65  
Παλιά 08-10-16, 18:14
nikoskawasaki Ο χρήστης nikoskawasaki δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 07-10-2016
Μηνύματα: 10
nikoskawasaki is on a distinguished road
ουσιαστικα δεν υπαρχει μεγαλη διαφορα στη συντηρηση του 2.0 και του 2.2 καθως και των τελων κυκλοφοριας οποτε αξιζει καλυτερα το 2.2 εχω κολλησει λιγο τωρα με τ 2.2 μια ασφαλεια απλη ποσο περιπου κοστιζει το 6μηνο παιδια ετσι πανω κατω να ξερω ! σας κουρασα συγγνωμη αλλα πλησιαζει η ωρα της αγορα και εχω μπερδευτει!
Απάντηση με παράθεση
  #66  
Παλιά 08-10-16, 20:18
Το avatar του χρήστη Dimzan
Dimzan Ο χρήστης Dimzan δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-11-2007
Μηνύματα: 1.719
Dimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of light
Εντος αττικης με κλοπη για 9000€ χωρις επασφαλιστρα νεου οδηγου ή ηλικιας φανταζομαι 250-300€ το εξαμηνο. Οποτε πολυ χοντρικα εισαι στα 1200€ για τελη και ασφαλεια το χρονο. Με καταναλωσ 10λ/100χλμ και κοστος βενζινης 1.4€ θες αλλα 14€ για καθε 100χλμ ή 1700€ για 12000χλμ (αν υποθεσουμε οτι κανεις 12000χλμ το χρονο). Για σερβις και λαστιχα υπολογισε μινιμουν 200€ το χρονο, με δεδομενο οτι κανεις καθε χρονο 100€ τυπικο σερβις χωρις βλαβες και ανα 3-4 χρονια αλλαζεις λαστιχα που κοστιζουν 300-400€.

Πολυ χοντρικα λοιπον υπολογισε οτι ενα 2λιτρο Ζ4 κοστιζει περιπου 3000€ το χρονο για τυπικη χρηση χωρις να σου βγαλει βλαβες. Σου εκανα την καρδια περιβολι?
__________________
αλλαξα υπογραφη
Απάντηση με παράθεση
  #67  
Παλιά 08-10-16, 22:47
nikoskawasaki Ο χρήστης nikoskawasaki δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 07-10-2016
Μηνύματα: 10
nikoskawasaki is on a distinguished road
ναι φιλε μου χαχ εγω κανω την ημερα 10 χιλιομετρα με το αυτοκινητο ! διοτι η σχολη μου ειναι κοντα και ολες μου οι υποχρεωσεις οποτε οσον αφορα την βενζινη μου ακουγεται ψιλο κομπλε! τωρα τα λαστιχα και το service ειναι ενα θεματακι αχαχαχαχ 100 ευρω για service αν δεν προκυψει κατι ειναι κομπλε .. παιδια δε το περιμενα οτι θα χω τοσο αμεση βοηθεια σας ευχαριστω πολυ!
Απάντηση με παράθεση
  #68  
Παλιά 09-10-16, 01:48
Το avatar του χρήστη Dimzan
Dimzan Ο χρήστης Dimzan δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-11-2007
Μηνύματα: 1.719
Dimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of light
Να σαι καλα, ευχομαστε οτι και να παρεις να εισαι ικανοποιημενος με την επιλογη σου.
__________________
αλλαξα υπογραφη
Απάντηση με παράθεση
  #69  
Παλιά 10-10-16, 09:51
Το avatar του χρήστη PetrosD
PetrosD Ο χρήστης PetrosD δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-09-2012
Μηνύματα: 1.101
PetrosD will become famous soon enoughPetrosD will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nikoskawasaki Εμφάνιση μηνυμάτων
ναι φιλε μου χαχ εγω κανω την ημερα 10 χιλιομετρα με το αυτοκινητο ! διοτι η σχολη μου ειναι κοντα και ολες μου οι υποχρεωσεις οποτε οσον αφορα την βενζινη μου ακουγεται ψιλο κομπλε! τωρα τα λαστιχα και το service ειναι ενα θεματακι αχαχαχαχ 100 ευρω για service αν δεν προκυψει κατι ειναι κομπλε .. παιδια δε το περιμενα οτι θα χω τοσο αμεση βοηθεια σας ευχαριστω πολυ!
Άμα είσαι κοντά στη σχολή σου, το αμάξι δεν θα προλαβαίνει να έρχεται σε κανονική θερμοκρασία λειτουργίας, οπότε τα 10 λ/100χμ ξέχνα τα και υπολόγιζε παραπάνω. Όταν ο κινητήρας είναι κρύος, λειτουργεί με πλουσιότερο μείγμα.
__________________
1988 E30 318i.
Απάντηση με παράθεση
  #70  
Παλιά 10-10-16, 09:55
Το avatar του χρήστη InsaneDriver
InsaneDriver Ο χρήστης InsaneDriver δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 21-06-2004
Μηνύματα: 2.889
InsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to beholdInsaneDriver is a splendid one to behold
Φίλος μου πουλάει αυτό
http://www.car.gr/8689580-bmw-z4

Από ότι ξέρω είναι καλό αυτοκίνητο και το παιδί(τραπεζικός) γενικά για πολύ χαλαρές βόλτες το έχει. Δεν πρέπει να έχει βγάλει ποτέ το DSC...
__________________

"Exhaust gases go into the turbocharger and spin it, witchcraft happens, and you go faster..." - Jeremy Clarkson
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 11:55.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.