Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά Z > Σειρά Z - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 29-12-11, 19:37
Το avatar του χρήστη Nickolas_s2k
Nickolas_s2k Ο χρήστης Nickolas_s2k δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-07-2009
Μηνύματα: 254
Nickolas_s2k is on a distinguished road
Mια εποχη ημουν ενα βημα πριν να τα παραγγειλω αυτα τα angel (με το μαυρο εσωτερικο παντα) αλλα εκανα πισω διοτι διαπιστωσα ενα πλεονεκτημα και ενα ΜΕΓΑΛΟ μειονεκτημα κατα τη γνωμη μου.. τα φαναρια τα ΟΕΜ ειναι πανεμορφα και ''γεμιζουν'' τη μουρη του ζ αν με καταλαβαινεις..οταν λοιπον τα βλεπω σε συγκριση με τα angel σβηστα στο ματι μου ειναι πολυ πιο ωραια καθοτι οι κυκλοι τους ειναι μεγαλυτεροι και πιο εντυπωσιακοι..απο την αλλη τα angel ειναι πιο ομορφα τα βραδια με μια διαφορα ομως..οχι για σενα.. αλλα για αυτον που ειναι μπροστα σου! οσο για την τοποθετηση ναι ευκολη ειναι δεν υπαρχει προβλημα αν πιανουν λιγο τα χερια σου..
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 29-12-11, 21:29
paganis Ο χρήστης paganis δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 02-06-2009
Μηνύματα: 2.177
paganis is just really nicepaganis is just really nicepaganis is just really nicepaganis is just really nice
να βγαλεις και να βαλεις το φαναρι ..ειναι δουλεια 15-20 λεπτων, μαζι με την ρυθμιση! αποψη μου ειναι, πως αν τα εργοστασιακα σου φαναρια με λευκα φλας,,,ειναι σε πολυ καλη κατασταση , ειναι ομορφοτερα απο τα after market! τα εργοστασιακα υστερουν σε ομορφια , μονο αν ειναι ταλαιπωρημενα...
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 29-12-11, 21:47
gupakos Ο χρήστης gupakos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-07-2008
Μηνύματα: 252
gupakos will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από paganis Εμφάνιση μηνυμάτων
να βγαλεις και να βαλεις το φαναρι ..ειναι δουλεια 15-20 λεπτων, μαζι με την ρυθμιση! αποψη μου ειναι, πως αν τα εργοστασιακα σου φαναρια με λευκα φλας,,,ειναι σε πολυ καλη κατασταση , ειναι ομορφοτερα απο τα after market! τα εργοστασιακα υστερουν σε ομορφια , μονο αν ειναι ταλαιπωρημενα...
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nickolas_s2k Εμφάνιση μηνυμάτων
Mια εποχη ημουν ενα βημα πριν να τα παραγγειλω αυτα τα angel (με το μαυρο εσωτερικο παντα) αλλα εκανα πισω διοτι διαπιστωσα ενα πλεονεκτημα και ενα ΜΕΓΑΛΟ μειονεκτημα κατα τη γνωμη μου.. τα φαναρια τα ΟΕΜ ειναι πανεμορφα και ''γεμιζουν'' τη μουρη του ζ αν με καταλαβαινεις..οταν λοιπον τα βλεπω σε συγκριση με τα angel σβηστα στο ματι μου ειναι πολυ πιο ωραια καθοτι οι κυκλοι τους ειναι μεγαλυτεροι και πιο εντυπωσιακοι..απο την αλλη τα angel ειναι πιο ομορφα τα βραδια με μια διαφορα ομως..οχι για σενα.. αλλα για αυτον που ειναι μπροστα σου! οσο για την τοποθετηση ναι ευκολη ειναι δεν υπαρχει προβλημα αν πιανουν λιγο τα χερια σου..
Δεν είναι ταλαιπωρημένα, αν και έχουν φυσικά λίγο ξεθωριάσει οπότε κάποια στιγμή πρέπει να γίνει ο καθαρισμός...είναι όμως με τα κίτρινα φλας...και αυτό με χαλάει...στα 230 ευρώ των angel είναι ίσως στο όριο του πόσα θα έδινα για αυτήν την (όχι απαραίτητη) αλλαγή....σκέπτομαι ότι αν άλλαζα το φλας και τους έκανα και ένα καθάρισμα θα έδινα ένα ποσοστό των χρημάτων, ενώ τώρα μπορώ να βάλω και τα angel eyes και να δω πως θα είναι....αν δεν μου αρέσουν τα δίνω σε κάποιον για 200 ευρώ και ξεμπερδεύω...

Απο περιέργεια, ξέρετε πόσο πάει η αλλαγή σε λευκά φλας;

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη gupakos : 29-12-11 στις 21:52
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 29-12-11, 21:55
paganis Ο χρήστης paganis δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 02-06-2009
Μηνύματα: 2.177
paganis is just really nicepaganis is just really nicepaganis is just really nicepaganis is just really nice
εγω βρηκα σπασμενα φαναρια με λευκα φλας και εκανα την μεταμοσχευση στα δικα μου , που ηταν με κιτρινα! για μενα αξιζει η αλλαγη σε λευκο φλας...αλλα θα πρεπει να συνδιαστει και με αλλαγη των πισω φαναριων!
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 29-12-11, 23:54
gupakos Ο χρήστης gupakos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-07-2008
Μηνύματα: 252
gupakos will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από paganis Εμφάνιση μηνυμάτων
εγω βρηκα σπασμενα φαναρια με λευκα φλας και εκανα την μεταμοσχευση στα δικα μου , που ηταν με κιτρινα! για μενα αξιζει η αλλαγη σε λευκο φλας...αλλα θα πρεπει να συνδιαστει και με αλλαγη των πισω φαναριων!
Και πίσω τι βάζεις; Και εκεί λευκά;
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 30-12-11, 10:19
Το avatar του χρήστη thomasz3
thomasz3 Ο χρήστης thomasz3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 11-08-2011
Μηνύματα: 104
thomasz3 is on a distinguished road
για πίσω λευκα φλας κάπου είδα στο car.gr ψάξε λίγο..
αν βάλεις αλλα φυσικά και θα βάλεις με μαύρο φόντο μέσα.
μειονεκτήματα έχω ακούσει πως δεν έχουν και πολύ καλο φως το βραδυ και επίσης μπάζουν νερά εύκολα.
θα σου πρότεινα και εγώ να μείνεις στα δικά σου φανάρια με λευκα φλας!
κοίτα λίγο την λάμπα από τα φλας σου και δες αν αυτή είναι portokali.an βάλεις άσπρη πολύ απλά το φλας σου θα γίνει και αυτό aspro.to λέω γιατί στο δικό μου έτσι ήταν μονο η λάμπα πορτοκαλι το κρύσταλλο είναι λευκό!
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 30-12-11, 11:31
Το avatar του χρήστη giorgosz3
giorgosz3 Ο χρήστης giorgosz3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 02-05-2011
Μηνύματα: 170
giorgosz3 is on a distinguished road
στα εργοστασιακά μπορείς να αφαιρέσεις τελείως το κίτρινο πλαστικό του φλας, και απλά να βάλεις μια κίτρινη λάμπα...έτσι το είχα κάνει εγω πριν βάλω αυτά τα φανάρια...επίσης έβγαλα και τα πλαστικά απο τις υπόλοιπες λάμπες, δηλαδή ήταν οι λάμπες γυμνες (xenon) και ήταν πολύ ωραία...αλλα ήθελα angel eyes οπωσδήποτε!
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 20-06-12, 22:18
Το avatar του χρήστη zografias
zografias Ο χρήστης zografias δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 11-03-2012
Μηνύματα: 173
zografias is on a distinguished road
Ρε παιδιά έχει κανείς τίποτα σπασμένα φανάρια με λευκά φλας???
Δεν βρίσκω πουθενά και δεν λέει να αλλάξω όλο το φανάρι μου, αφού είναι οκ...
__________________
Υπάρχουν στιγμές που νομίζεις ότι μπορείς να κάνεις τα πάντα!!! Μην αγχώνεσαι θα σου περάσει
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 08-05-14, 13:52
gupakos Ο χρήστης gupakos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-07-2008
Μηνύματα: 252
gupakos will become famous soon enough
Θα αλλάξω υποχρεωτικά φανάρια και έχω επιλογή με κίτρινα ή με λευκά φλας (ίδια τιμή).

Ξέρω ότι οι γνώμες διίστανται, αλλά έχω μία προτίμηση προς το ρετρό, οπότε σκέφτομαι να κρατήσω τα κίτρινα για να είναι πιο ΟΕΜ το αμάξι. Το χρώμα είναι ανθρακί.

Επίσης, ακόμα και αν τα άλλαζα, δεν θα έπρεπε να αλλάξω και τα πλαινά φλας (είναι και αυτά λευκά);

Γνώμες;
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 08-05-14, 17:32
Το avatar του χρήστη zografias
zografias Ο χρήστης zografias δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 11-03-2012
Μηνύματα: 173
zografias is on a distinguished road
Αν μιλάμε για τα ΟΕΜ φανάρια, τη ψυχή μας στο διάολο δίναμε για τα λευκά όσοι είχαμε τα κίτρινα!
Πάρε τα λευκά κι αν δεν σου κάνουν, αντάλλαξε τα με κάποιο μέλος μας, άγαλμα θα σου στήσει!!
__________________
Υπάρχουν στιγμές που νομίζεις ότι μπορείς να κάνεις τα πάντα!!! Μην αγχώνεσαι θα σου περάσει
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 15:00.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.