Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 17-11-11, 01:13
Το avatar του χρήστη ThaNOS E46coupe
ThaNOS E46coupe Ο χρήστης ThaNOS E46coupe δεν είναι συνδεδεμένος
M43 super terminator
 
Εγγραφή: 30-10-2009
Μηνύματα: 3.045
ThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to beholdThaNOS E46coupe is a splendid one to behold
κριμα. Θα ηθελα πολυ να μαθω τη διαδικασια που πρεπει να ακολουθηθει ωστε να παρουμε τη αποζημιωση απο το δημο. Λιγο αργα βεβαια γιατι εχω κανει μια μικρο επισκευη στη μια ζαντα. Τσεκαρα κ τις αλλες τρεις. Μικρη ....πολυ μικρη η ζημια,λογβ του οτι ειναι γνησια μπε εμ βε, αλλα να ξερουμε στο μελλον, για τυχον τετοιου ειδους λακουβιτσες...ακομη κοπαναει ο γδουπος στα αυτια μου οταν τις σκεπτωμαι...... Παναη λεγκερα φιλε..... Με τα "μαστορια" τι σκεπτεσαι να κανεις?
__________________
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΣΑΒΒΑΤΟ ΝΑ ΜΗ ΠΟΤΙΖΕΙΣ ΓΛΑΣΤΡΕΣ.ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΝΩ ΜΕ ΤΗ BMW ΚΑΙ ΤΗ ΓΕΜΙΖΩ ΛΑΣΠΕΣ !!!!!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...586#post443586
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...418#post440418
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 17-11-11, 06:44
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από m_power_lunatic Εμφάνιση μηνυμάτων
Με ενδιαφερει να μου πεις αν θες πως βρηκατε τις ακριβεις μετρησεις της αποκλισης θολου και του ανασηκωμενου ψαλιδιου,μου εκανε εντυπωση λογω των ακριβων μετρησεων.

Για δωσε τα φωτα σου που χαιρομαι να διαβαζω τα post σου με το αναλογο υφος,να χαρω εγω παιδι μαλαμα!!!!!
Αυτά είναι εύκολα πράγματα ρε..
Το ψαλίδι το βάλαμε πάνω στον πάγκο, και το συγκρίναμε με ένα άλλο ψαλίδι..
Βάλαμε το υπερμαγνητικό λέηζερ στη μία άκρη, μετρήσαμε την απόσταση και το ύψος,
και βρήκαμε την ίδια απόσταση, και άλλο ύψος..
Με το ίδιο μαγικό εργαλείο, μετρήσαμε και τους θόλους. Βάλαμε πάνω στον τροχό μια πλάκα
σαν και αυτές των αλυσίδων, που στο κέντρο της είχε μια περιστρεφόμενη βέργα ενός
μέτρου και βαρίδι στο κάτω μέρος. Σφίξαμε τη βέργα στο κάθετο, βάλαμε πάνω το
μαγνητικό, και μετρήσαμε απόσταση απο τον κάθε θόλο, και ύψος του κάθε θόλου.
Το ίδιο κάναμε και απο την άλλη πλευρά, μετά ανοίξαμε ένα βιβλίο με νούμερα..
Βγάλαμε το καπώ και τοποθετήσαμε την ειδική υδραυλική καλίμπρα των θόλων, (ξύλο και
σφυράκι) και στρώσαμε το άνω χείλος του θόλου, το οποίο ήταν ελαφρώς στραβό..
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 17-11-11, 06:56
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ThaNOS E46coupe Εμφάνιση μηνυμάτων
κριμα. Παναη λεγκερα φιλε..... Με τα "μαστορια" τι σκεπτεσαι να κανεις?
Τίποτα ρε, τι να κάνω? εσύ αν ήξερες τι είχες πάθει και σου λέγανε οτι ήταν μόνο
το αμορτισέρ, και ήξερες πόσο ευαίσθητα είναι τα αλουμινένια ψαλίδια, και πόσο εύκολα
χαλάνε τα σινεμπλόκ, δεν θα γελούσες όταν σου έλεγαν οτι το αυτοκίνητο δεν έχει τίποτα??
Εγώ πάντως το γελάω.. Έτσι και αλλιώς ήξερα οτι ένα χιλιαρικάκι ζημιά την είχα, και αν
είχα σκίσει και θόλο θα ήθελα τα διπλά και βάλε..
Οταν σου λένε με 150 τέλειωσες, απλά γελάς..
Και το επιβεβαιώνεις και στην πρώτη στροφή, όταν βλέπεις ότι το τιμόνι δεν έχει
ομαλή επαναφορά...
Η απορία μου είναι στην δοκιμαστική οδήγηση που κάνει κάποιος, μετά απο μια τέτοιου
είδους επισκευή.. Δεν έχουν καμία αίσθηση ρε φίλε..
Οι δικοί μου, το έβγαλαν το αυτοκίνητο 4 φορές για δοκιμή, και μάλιστα έβγαιναν σε ζευγάρι,
ο ένας οδηγούσε ο άλλος άκουγε.. Και μετά τράμπα..
Μου το παρέδωσαν χαρτί, και μάλιστα επέμεναν να κάνω δοκιμαστική οδήγηση και να το ξαναπάω με παρατηρήσεις πριν πληρώσω..
Άλλα επίπεδα σέρβις... εξειδικευμένα...
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 17-11-11, 12:40
Το avatar του χρήστη HULK
HULK Ο χρήστης HULK δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-11-2009
Μηνύματα: 151
HULK is on a distinguished road
Για να αποζημιωθεις απο το δημο πας δικαστικως και μολις η αποφαση βγει υπερ σου τοτε δεχονται και σε αποζημιωνουν ετσι μου ειπε ενας δημος...
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 17-11-11, 12:51
Το avatar του χρήστη kostas1.6
kostas1.6 Ο χρήστης kostas1.6 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 20-09-2011
Μηνύματα: 53
kostas1.6 is on a distinguished road
Θέλει και δελτίο συμβάντων από τροχαία (εκτός φυσικά και από τιμολόγια φωτογραφίες ζημιών κλπ), χωρίς αυτό πολύ δύσκολα θα σου δώσει αποζημίωση τι δικαστήριο.
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 17-11-11, 13:11
Το avatar του χρήστη Dimitris ///M
Dimitris ///M Ο χρήστης Dimitris ///M δεν είναι συνδεδεμένος
Τρελός Επιστήμονας
 
Εγγραφή: 10-07-2011
Μηνύματα: 880
Dimitris ///M has a spectacular aura aboutDimitris ///M has a spectacular aura about
Και σιγά μη σου δώσει αλλά αυτό είναι άλλη πικραμένη ιστορία..... Στην Ελλάδα ζούμε!
__________________
Και οι γριές έχουν ψυχή.... Ε34 518i ///M40
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 17-11-11, 17:32
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Δεν ζήτησα, ουτε θα ζητησω απο το δημο..
Ειπαμε, ημουν σε χωματοδρομο..
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 17-11-11, 23:14
Το avatar του χρήστη kavouras20
kavouras20 Ο χρήστης kavouras20 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 18-04-2011
Μηνύματα: 71
kavouras20 is on a distinguished road
Ρε φίλε συγνώμη κιόλας αλλά τις διαστάσεις που μου δίνεις 36 άνοιγμα με 64 βάθος, τις χρησιμοποίησα για να θάψω μια γάτα στο χωριό...αυτό που έπεσες ήταν τάφος όχι γούρνα! Και με το γεγονός ότι έπεσες μέσα με 40 χλμ πιστεύω ή ζημιά που έπαθες ήταν φυσιολογικότατη. Και επίσης αν ήταν άλλο αμάξι θεωρώ θα είχε πάθει τρεις χειρότερη ζημιά...
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 18-11-11, 06:47
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kavouras20 Εμφάνιση μηνυμάτων
Ρε φίλε συγνώμη κιόλας αλλά τις διαστάσεις που μου δίνεις 36 άνοιγμα με 64 βάθος, τις χρησιμοποίησα για να θάψω μια γάτα στο χωριό...αυτό που έπεσες ήταν τάφος όχι γούρνα! Και με το γεγονός ότι έπεσες μέσα με 40 χλμ πιστεύω ή ζημιά που έπαθες ήταν φυσιολογικότατη. Και επίσης αν ήταν άλλο αμάξι θεωρώ θα είχε πάθει τρεις χειρότερη ζημιά...
Μικρή ήταν η ζημιά που έπαθα...
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 13:13.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.