Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά M > Σειρά M - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #41  
Παλιά 25-02-10, 08:04
Το avatar του χρήστη stef
stef Ο χρήστης stef δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-05-2004
Μηνύματα: 3.953
stef is just really nicestef is just really nicestef is just really nicestef is just really nice
997 S PDK και τα μυαλά στα κάγκελα
Και για να το κάνω και πιο unique: 997 4S PDK targa, και ας γυρνάει όποιο CSL πιο γρήγορα σε ring, string και πάει λέγοντας....
Άποψη stef, την οποία φυσικό είναι κάποιοι να την αμφισβητήσουν
Απλά με το όχημα είσαι αλλού μιας και είναι φυσικά μερικά σκαλιά παραπάνω απο το BMW είτε το θέλουμε, είτε όχι!
__________________
BMW-SHEER DRIVING PLEASURE

Καλοκαιρινές διακοπές για πάααντα...!
Απάντηση με παράθεση
  #42  
Παλιά 25-02-10, 08:36
thomelef Ο χρήστης thomelef δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 13-08-2008
Μηνύματα: 1.056
thomelef is a jewel in the roughthomelef is a jewel in the roughthomelef is a jewel in the roughthomelef is a jewel in the rough
gt3 και στρατιωτική γαλέτα!!!
ξηρά τροφή και ορό για την αφυδάτωση...
την προηγούμενη εβδομάδα είχα την τύχη
να συνοδηγήσω και οδηγήσω τη μικρή διαδρομή
των 7 χιλιομέτρων. το αυτοκίνητο ήταν ενός
πελάτη πελάτη μου απο ρωσία.
απλά ένιωσα κάτι που έχω νιώσει και παλαιότερα,
όταν είρθα για πρώτη φορά σε επαφή με το
αυτοκίνητο μου.
είναι και αυτό το γ@μήδι 100% καλύτερο απο
αυτό που περιμένεις οτι θα είναι.
υγ. ωραίος ο ρώσος. είρθε απο τη χώρα του για να
κατέβει σε μια κλαδική έκθεση επίπλου της αθήνας
και επισκέφτηκε τον πελάτη μου. πραγματικά μεγάλη
τύχη για μένα.
Απάντηση με παράθεση
  #43  
Παλιά 25-02-10, 10:38
Το avatar του χρήστη BMW Power
BMW Power Ο χρήστης BMW Power δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 9.176
BMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud ofBMW Power has much to be proud of
Μην με παρεξηγείται όσον αφορά το θέμα 997 S.

Ποτέ δεν είπα ότι είναι κακό αυτοκίνητο. Απλά ότι εμένα δεν μου άρεσε η συμπεριφορά του.

Και αυτή η οδηγική "ωρίμανση" ότι δηλαδή η φυσική συνέχεια μετά την BMW είναι τα Porsche για εμένα δεν ισχύει.

Μπράβο στην Porsche που επιμένει στην "λάθος" διάταξη και τα καταφέρνει τόσο καλά για το αγοραστικό της κοινό και παράλληλα τιμά την ιστορία της με το 911.

Μπορεί να φταίει και το γεγονός ότι έχω ακόμη στα 33+ το κόμπλεξ του κωληδιού και ότι προφανώς προτιμώ την "φιλική" συμπεριφορά των BMW. Για παράδειγμα μου άρεσε πάρα πολύ το γεγονός ότι την πρώτη φορά που οδήγησα το Μ5 Ε39 ήταν τόσο "εύκολο" λες και το είχα το συγκεκριμένο αυτοκίνητο χρόνια. Παράλληλα με εξέπληξε ότι τα 1.800 κιλά και τα 400 άλογα δεν σε "φοβίζουν" ποτέ.

Μπορεί βέβαια να φταίει ότι ενώ είμαι κουλός θέλω να πηγαίνω "γρήγορα".....
__________________


www.bmw-motorsport.gr
Απάντηση με παράθεση
  #44  
Παλιά 25-02-10, 11:04
Το avatar του χρήστη Action Man
Action Man Ο χρήστης Action Man δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 17-09-2004
Μηνύματα: 4.576
Action Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to behold
Talking

Εντάξει,στα περισσότερα συμφωνούμε....αλλά το Νο1 για κωλίδια είναι η Ε30.Τα υπόλοιπα απλά γλιστράνε.
__________________


"Treat all tires like they deserve to die"
Απάντηση με παράθεση
  #45  
Παλιά 25-02-10, 14:03
Το avatar του χρήστη greekm3
greekm3 Ο χρήστης greekm3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 17-12-2004
Μηνύματα: 1.062
greekm3 has a spectacular aura aboutgreekm3 has a spectacular aura about
το 997ς ΜΚ1 ειναι εξαιρετικο αυτοκινητο..απλουστατα δεν ειναι τοσο fun οσο το Μ3Ε46...αναμφισβητητα το 997 ειναι παντου πιο γρηγορο ..αλλα το Μ3Ε46 ειναι για μενα καλυτερη αγορα για καποιον που ειναι σχετικα αρχαριος με την πισω κινηση και με τα γρηγορα αυτοκινητα...ειναι πιο πρακτικο,πιο ποικονομικο και πιο.."σεμνο"....το 997 στο οριο ειναι αρκετα πιο δυσκολο...το 997ς PDK..ειναι σαφως ανωτερο σε οδηγικη συμπεριφορα..αλλα προσωπικα εχω ακομη αμφιβολιες για το PDK...μην ρωτησετε γιατι,αλλα ακομη και μεσα στην πορσε εξακολουθουνε να προτημουνε το χειροκινητο..βεβαιως για λογους μαρκετινγ ολοι λενε το PDK ανωτερο...
το GT3 ειναι 100% διαφορετικο απο το 997ς..παντου..ειναι αλλη κατηγορια..και ο ιδοκτητης του να ειναι 100% κατασταλγμενος του τι θελει...το 101% απο εδω ειμαι σιγουρος(και ας μην θεωρηθει εγωιστικο) δεν εχει ιδεα το τι μπορει να κανει το αυτοκινητο...και ειναι απλα καλυτερο και πιο "πορσε" απο οποιοδηποτε 997ΤΤ....ασχετως εαν ειναι πιο αργο το GT3 ,παντα και τα 2 σε στοκ μορφη...
το gt2 ειναι μια κατηγορια μονο του...και ειναι το μονο αυτοκινητο που προσωπικα με εχει φοβησει(ελαφρως βελτιωμενο στα 600)...και το θεωρω ακαταλληλο...για οποιοδηποτε ζει ελλαδα...ακομη και σε πιστα θελει δικο του τροπο οδηγησης και σιγουρα το 99% δεν θα το θεωρησουνε εαν το οδηγησουσε fun ...ειναι μια μηχανη αδρεναλινης τιποτα παραπανω η παρακατω...
εαν αναρωτιεστε πιο ειναι το καλυτερο πορσε αυτην την στιγμη ,απο προσωπικη επαφη, ειναι το GT3RSMKII...το περνεις και το κρατας για μια ζωη..θα ειναι το τελευταιο με GT1block..και μην ακουτε τους δημοσιογραφους ...προσπαθουνε να πιασουνε ολοι την γκαμα των οδηγων...απο εκει και περα τα απλα 997 ειναι καλα,αριστα..αλλα δεν ξερω κατα ποσο ειναι πλεον "σοφη" αγορα..σιγουρα για καποιον που δεν ειχε ποτε ,ειναι και ποθος και σταθμος στην αυτοκινητιστικη του πορεια..αλλα πλεον παιζουνε πολυ παραγοντες που καποιος πρεπει να λαβει υποψιν..χωρις αυτο να θεωρειται κακο..........
__________________
Porsche 997gt3 3,9ltr , 492,3bhp/460NM with "cup" gearbox(SOLD)
X5 E70 3.0sd 334bhp-680NM by pp-performance
Moto guzzi 1200sport 4V ABS with MISTRAL-racing(sold)
ford fiesta 1.0 ecoboost sport 125bhp
Porsche 997Turbo.1 3.8ltr 800bhp++ with GTX?? ))

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη greekm3 : 25-02-10 στις 14:08
Απάντηση με παράθεση
  #46  
Παλιά 25-02-10, 19:23
Το avatar του χρήστη EVERGET
EVERGET Ο χρήστης EVERGET δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-08-2004
Μηνύματα: 414
EVERGET has a spectacular aura aboutEVERGET has a spectacular aura about
Είναι καθαρά θέμα οδηγικού χαρακτήρα η διαφορά των M και των 911. Προσωπικά, οδηγώντας τόσο το δικό μου M3 E46 όσο και Μ5 Ε60, έχω να πω πως η οδηγική εμπειρία που αποκομίζεις από ένα M είναι αυτή ενός γρήγορου, διασκεδαστικού, με ιδιαίτερο χαρακτήρα "κανονικού" σπορ αυτοκινήτου. Στο 997 s που είχα μόνο μία φορά την τύχη να πέσει στα χέρια μου ένιωσα μια προτόγνωρη οδηγική εμπειρία που παρόμοια δεν αποκομίζεις από κανένα άλλο σπορ αυτόκίνητο, αισθάνεσαι το ιδιαίτερο της φιλοσοφίας και της κατασκευής του αυτοκινήτου και αυτό είναι που τελικά πληρώνεις, αυτή την πρωτόγονη αίσθηση σκαραβαίου μίξη με τεχνολογία αιχμής, δύναμη, ποιότητα ανώτερη από κάθε M, και μελετημένα στη λεπτομέρεια εφόδια για γρήγορη οδήγηση (ε...τα M τα έχουνε τα κουσουράκια τους). Κάθε φορά που ακούω τον s54 πάνω από τις 4000rpm χαρακτηρίζω το αμάξι μου "στρίγκλα", ξέρω όμως πως οι μόνες πραγματικά στρίγκλες είναι οι 911, κι ασ έχουν ημερέψει αρκετά από το 993 και μετά.....
__________________
You live only once. Be ///M -Powered.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 22:56.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.