Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 01-09-11, 00:57
Το avatar του χρήστη gearboxer
gearboxer Ο χρήστης gearboxer δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-04-2010
Μηνύματα: 869
gearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of light
Ψαχτείτε λιγάκι και στο εξωτερικό...προσωπικά το ebay με έχει σώσει..πάντοτε με το part number φυσικά.

Βαρέθηκα τα κλασσικά ηλίθια στρογγυλά ποσά των φαιδρών υποκειμένων με τα ανταλλακτικάδικα στην Ελλάδα...
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 01-09-11, 10:26
gupakos Ο χρήστης gupakos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-07-2008
Μηνύματα: 252
gupakos will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από gearboxer Εμφάνιση μηνυμάτων
Ψαχτείτε λιγάκι και στο εξωτερικό...προσωπικά το ebay με έχει σώσει..πάντοτε με το part number φυσικά.

Βαρέθηκα τα κλασσικά ηλίθια στρογγυλά ποσά των φαιδρών υποκειμένων με τα ανταλλακτικάδικα στην Ελλάδα...
Συμφωνώ και ενδιαφέρομαι και εγώ να βρω κάτι τέτοιο...2 ερωτήσεις αν μπορώ να σου κάνω μόνο:

1) Πώς μπορώ να βρω το part number για το δικό μου ABS εγκέφαλο; και 2) Αν το πάρεις μόνος σου, βρίσκεις εύκολα κάποιον να το τοποθετήσει; Ή θα κάνει τσιριμόνιες και θα σου ζητήσει τρελά ποσά ενώ μετά θα σου λέει ότι δεν αναλαμβάνει ευθύνη κτλ κτλ;
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 01-09-11, 11:10
Το avatar του χρήστη LEO328
LEO328 Ο χρήστης LEO328 δεν είναι συνδεδεμένος
bmw motorsport e36 maniac
 
Εγγραφή: 14-03-2011
Μηνύματα: 2.316
LEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από gupakos Εμφάνιση μηνυμάτων
Συμφωνώ και ενδιαφέρομαι και εγώ να βρω κάτι τέτοιο...2 ερωτήσεις αν μπορώ να σου κάνω μόνο:

1) Πώς μπορώ να βρω το part number για το δικό μου ABS εγκέφαλο; και 2) Αν το πάρεις μόνος σου, βρίσκεις εύκολα κάποιον να το τοποθετήσει; Ή θα κάνει τσιριμόνιες και θα σου ζητήσει τρελά ποσά ενώ μετά θα σου λέει ότι δεν αναλαμβάνει ευθύνη κτλ κτλ;
1) στο realoem......http://www.realoem.com/bmw/select.do
η βαζεις αριθμο πλαισιου κατευθειαν πανω η' πας βημα-βημα απο κατω(μοντελο,τυπος,χρονολογια και μηνα παραγωγης) και πας στο αναλογο κεφαλαιο και το βρισκεις...(αμα μπερδευτεις πες μου εμενα να σου βρω το part mumber )
2) αφου το βρεις το part number και παρεις μια αντιπροσωπεια και ρωτησεις τιμη για αυτο το part πας στον μηχανικο και σου λεει τιμες καινουργιο και μεταχ. και βλεπεις τι σε συμφαιρει.βασικα για καινουργιο δεν νομιζω να σου πει τιποτα.το ιδιο ειναι τι το παρεις εσυ τι το παραγγελει αυτος.δεν θα σου πει τιποτα.αμα βαλεις μεταχ. ομως αστο να το βρει αυτος για να εχει και την ευθυνη....
__________________

its not what can you say,its what you can proove.(training day film-denzel washighton).
e36 till death!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...ewpost&t=32556
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 01-09-11, 11:27
gupakos Ο χρήστης gupakos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-07-2008
Μηνύματα: 252
gupakos will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από LEO328 Εμφάνιση μηνυμάτων
1) στο realoem......http://www.realoem.com/bmw/select.do
η βαζεις αριθμο πλαισιου κατευθειαν πανω η' πας βημα-βημα απο κατω(μοντελο,τυπος,χρονολογια και μηνα παραγωγης) και πας στο αναλογο κεφαλαιο και το βρισκεις...(αμα μπερδευτεις πες μου εμενα να σου βρω το part mumber )
2) αφου το βρεις το part number και παρεις μια αντιπροσωπεια και ρωτησεις τιμη για αυτο το part πας στον μηχανικο και σου λεει τιμες καινουργιο και μεταχ. και βλεπεις τι σε συμφαιρει.βασικα για καινουργιο δεν νομιζω να σου πει τιποτα.το ιδιο ειναι τι το παρεις εσυ τι το παραγγελει αυτος.δεν θα σου πει τιποτα.αμα βαλεις μεταχ. ομως αστο να το βρει αυτος για να εχει και την ευθυνη....
Ευχαριστώ πολύ! Το μοντέλο το βρίσκω αλλά δεν είμαι βέβαιος ποιος είναι ο κωδικός για τον εγκέφαλο του ΑΒS (Εχω roadster, Z3 2.0 08/2000, δεξιοτίμονο)...μπορείς να βοηθήσεις;

Τώρα αν το βρω εγώ από ebay (μεταχ. φυσικά) πόσο λές να ζητήσει ο μηχανικός για την τοποθέτηση...πιστεύεις οτι θα γκρινιάξει και ίσως να μην το προσέξει κιόλας? Τιμές με τοποθέτηση ακούω γύρω στα 500 (κομπλέ), ενώ αν το πάρω εγώ και μου ζητήσει και άλλα 100 για τοποθέτηση θα μου βγει συνολικά maximum γύρω στα 250 (στο ιντερνετ βρίσκεις μονάδες μεταχ. με λιγότερα από 150 ευρώ)...
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 01-09-11, 13:09
Το avatar του χρήστη LEO328
LEO328 Ο χρήστης LEO328 δεν είναι συνδεδεμένος
bmw motorsport e36 maniac
 
Εγγραφή: 14-03-2011
Μηνύματα: 2.316
LEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the rough
αυτο βρηκα φιλε εδω.με ζορισε λιγο.χεχε.ας το δουν και οι πιο ειδικοι να μας το επιβεβαιωσουν....34516756287http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=CL32&mospid=48080&btnr=34_0902& hg=34&fg=20&hl=2
και εδω σε ασχετο γερμανικο site με τον ιδιο κωδικο και περιγραφη τι ακριβως ειναι.μεταφραζοντας αυτα που λεει αυτο πρεπει να ναι....
http://www.google.gr/imgres?imgurl=h...%3Divns&itbs=1
__________________

its not what can you say,its what you can proove.(training day film-denzel washighton).
e36 till death!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...ewpost&t=32556
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 01-09-11, 13:11
Το avatar του χρήστη LEO328
LEO328 Ο χρήστης LEO328 δεν είναι συνδεδεμένος
bmw motorsport e36 maniac
 
Εγγραφή: 14-03-2011
Μηνύματα: 2.316
LEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the rough
το πρωτο λινκ παλι με ελληνικη περιγραφη και κωδικο.
http://www.realoem.com/bmw/showparts...=34&fg=20&hl=2
__________________

its not what can you say,its what you can proove.(training day film-denzel washighton).
e36 till death!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...ewpost&t=32556
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 01-09-11, 16:41
gupakos Ο χρήστης gupakos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-07-2008
Μηνύματα: 252
gupakos will become famous soon enough
Λεωνίδα ευχαριστώ πολύ!
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 02-09-11, 09:30
Το avatar του χρήστη LEO328
LEO328 Ο χρήστης LEO328 δεν είναι συνδεδεμένος
bmw motorsport e36 maniac
 
Εγγραφή: 14-03-2011
Μηνύματα: 2.316
LEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the rough
αμα ειναι αυτο παντως που λογικα αυτο θα ναι θες να σου πω τιμη για καινουργιο?κρατιεσαι καλα?εχεις αρπαξει γερα την χειρολαβη?2.100ε!τι διαολο ανταλλακτικο ειναι η' ολοκληρο αμαξι?.....μεταχειρ. αδελφε χωρις δευτερη σκεψη αμα θες να το αλλαξεις.
__________________

its not what can you say,its what you can proove.(training day film-denzel washighton).
e36 till death!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...ewpost&t=32556
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 02-09-11, 10:19
Το avatar του χρήστη pitsinos
pitsinos Ο χρήστης pitsinos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 24-01-2008
Μηνύματα: 109
pitsinos is on a distinguished road
Αν παρεις τη μονάδα από Αμερική θα υπάρχει πρόβλημα στην τοποθέτηση? π.χ. λόγω διαφορετικών προδιαγραφών από Ευρώπη. Το ίδιο από Αγγλία λόγω δεξιοτίμονου ?
__________________
... κι έτσι το mini μεγάλωσε και έγινε bmw...
Και ζήσανε αυτοι καλά κι εμείς ...
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 02-11-11, 22:52
Το avatar του χρήστη Herth
Herth Ο χρήστης Herth δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 01-08-2009
Μηνύματα: 107
Herth will become famous soon enoughHerth will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Herth Εμφάνιση μηνυμάτων
Μου άναψε και εμένα πριν 5 μέρες σε βουνίσια διαδρομή, μαζί με το λαμπάκι του ASC+T.
Άναψε κατά τη διάρκεια αρκετά επιθετικού πλασαρίσματος μέσα σε στροφή και νομίζω πως το σύστημα κάτι διάβασε λάθος εκείνη τη στιγμή, μεγάλη διαφορά ταχύτητας μεταξύ των τροχών ίσως?
Ο εσωτερικός τροχός έχω την εντύπωση πως μπλόκαρε στιγμιαία

Τέσπα, έσβησα και ξανάναψα την μηχανή 100μ παρακάτω και τα λαμπάκια έσβησαν μετά τον έλεγχο

Περαστικά μου... σήμερα ξανάναψαν τα λαμπάκια για δεύτερη φορά μετά από 2μιση περίπου μήνες. Έσβησα-ξάναναψα και δεν λένε να φύγουν..πίκρα!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 03:50.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.