Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 26-06-09, 00:36
Το avatar του χρήστη yannisv
yannisv Ο χρήστης yannisv δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-05-2009
Μηνύματα: 400
yannisv will become famous soon enough
Για τους καυγατζήδες του φόρουμ

Γεια σας φίλοι,
Παρατηρώ με ειλικρινές ενδιαφέρον τις κόντρες που αναπτύσσονται μέσα στην ιστοσελίδα του www.bmw-motorsport.gr σχετικά με διάφορα θέματα και ασυναίσθητα συνδέω τις συμπεριφορές αυτές με είδη ανθρώπων που απαντώ και στην καθημερινότητά μου αλλά και στην επαγγελματική μου ζωή.
Άλλες φορές γελάω, μερικές εκνευρίζομαι αλλά ποτέ μα ποτέ δε θα ήθελα να συμμετάσχω σε κόντρες που καταλήγουν στο ποιου το e-pennis ή car-pennis είναι μεγαλύτερο. Νομίζω κάποιοι ίσως αισθάνονται το ίδιο με εμένα.
Αφιερώνω λοιπόν την παρακάτω φωτογραφία-μήνυμα όχι σε αυτούς που συντάσσονται με την άποψή μου αλλά σε αυτούς που ζουν για να καβγαδίζουν με την ευχή ότι θα την πάρουν (τη φωτογραφία-μήνυμα) με τη δέουσα δόση χιούμορ που της αρμόζει και όχι με την αρνητική της διάσταση και χωρίς να με πετροβολήσουν ( ).
(Το παρακάτω το βρήκα σε ένα ξενόγλωσσο site που ασχολείται και αυτό με το BMW.)

__________________

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Dim77 : 26-06-09 στις 17:09 Αιτία: Απαίτηση χρήστη
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 26-06-09, 11:15
Το avatar του χρήστη Κωνσταντίνος
Κωνσταντίνος Ο χρήστης Κωνσταντίνος δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 06-02-2009
Μηνύματα: 900
Κωνσταντίνος is a glorious beacon of lightΚωνσταντίνος is a glorious beacon of lightΚωνσταντίνος is a glorious beacon of lightΚωνσταντίνος is a glorious beacon of lightΚωνσταντίνος is a glorious beacon of light
Συγνώμη αλλά προσωπικά δεν μπορώ να δω την συγκεκριμένη φωτογραφία με χιούμορ. Ούτε καν με ίχνος απο αυτό.
Το λιγότερο που μπορώ να την χαρακτηρίσω είναι ντροπιαστική και απάνθρωπη. Sorry........
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 26-06-09, 11:23
Το avatar του χρήστη michaelp900
michaelp900 Ο χρήστης michaelp900 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 24-10-2007
Μηνύματα: 534
michaelp900 is on a distinguished road
Αυτος που εφτιαξε τη φωτο η πολυ ΜΑΛΑΚΑΣ πρεπει να ειναι η να εχει να την παιξει πολυ καιρο
Και μονο που καποιος κοροιδευει ετσι μερικα ατομα λεγοντας τα τελειωμενα.....
__________________
ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΣΕ ΣΥΝΑΡΤΗΣΗ ΜΕ ΤΙΣ ΟΜΟΡΦΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΛΗΤΕΡΟ ΔΩΡΟ ΣΕ ΕΝΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ....
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 26-06-09, 11:26
Το avatar του χρήστη Speedy
Speedy Ο χρήστης Speedy δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 11-02-2006
Μηνύματα: 2.080
Speedy has a spectacular aura aboutSpeedy has a spectacular aura about
Μονο αστειο δεν ειναι αυτο...
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 26-06-09, 11:30
Το avatar του χρήστη stratos
stratos Ο χρήστης stratos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-02-2008
Μηνύματα: 1.673
stratos is a jewel in the roughstratos is a jewel in the roughstratos is a jewel in the rough
Εγώ συμφωνώ με όσα γράφτηκαν στο πρώτο post.

Αλλά η φωτογραφία δεν χρειαζόταν. Καλό το black humor, αλλά όχι και έτσι
__________________
E36 3.16i.... 1993 - 2009.... R.I.P.
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 26-06-09, 11:37
Το avatar του χρήστη oldcarskickass
oldcarskickass Ο χρήστης oldcarskickass δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 17-02-2006
Μηνύματα: 4.553
oldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud of
ΧΑΧΑΧΑ τραγικό, δλδ όλοι είμαστε εθελοντές και μέλη σε φιλανθρωπικά ιδρύματα.

Όταν ο ένας βρίζει τον άλλο δε προσβάλλεται κανείς και τώρα κάνουμε σα τις μωρές παρθένες που έβαλε ένα μιας φωτογραφία από άτομο με σύνδρομο down;

Βασικά μη σκάτε, σε ορισμένα θέματα είμαστε ΟΝΤΩΣ πιο καθυστερημένοι και από άτομα με σύνδρομο down, οπότε δε νομίζω να προσβάλλεται κανείς, ούτε να ντρέπεται κανείς.
__________________
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από TSAF Εμφάνιση μηνυμάτων
το καθηκον μου εκανα μονο.
Out for all that I can get
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stelmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Σ αυτό το χώρο που είναι αδιαφιλονίκητα πλέον, ο χειρότερος του κόσμου και το γεγονός πως δεχόμαστε να ζούμε εδώ, σημαίνει αυτόματα πως στερούμεθα αξιοπρέπειας, όλα γίνονται αντίθετα από το σωστό. Αυτό όμως ανάγεται στη σφαίρα της φιλοοσφίας.
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 26-06-09, 11:45
Το avatar του χρήστη Κωνσταντίνος
Κωνσταντίνος Ο χρήστης Κωνσταντίνος δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 06-02-2009
Μηνύματα: 900
Κωνσταντίνος is a glorious beacon of lightΚωνσταντίνος is a glorious beacon of lightΚωνσταντίνος is a glorious beacon of lightΚωνσταντίνος is a glorious beacon of lightΚωνσταντίνος is a glorious beacon of light
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από oldcarskickass Εμφάνιση μηνυμάτων
ΧΑΧΑΧΑ τραγικό, δλδ όλοι είμαστε εθελοντές και μέλη σε φιλανθρωπικά ιδρύματα.

Όταν ο ένας βρίζει τον άλλο δε προσβάλλεται κανείς και τώρα κάνουμε σα τις μωρές παρθένες που έβαλε ένα μιας φωτογραφία από άτομο με σύνδρομο down;

Βασικά μη σκάτε, σε ορισμένα θέματα είμαστε ΟΝΤΩΣ πιο καθυστερημένοι και από άτομα με σύνδρομο down, οπότε δε νομίζω να προσβάλλεται κανείς, ούτε να ντρέπεται κανείς.
Οταν ένας βρίζει τον άλλον, ο "άλλος" μπορεί να υπερασπιστεί τον εαυτό του και φυσικά το κάνει με "περίσσιο σθένος"

Το παιδί όμως στην φωτογραφία (που ανήκει σε πολύ ευαίσθητη κοινωνική ομάδα, και επίσης δίνει και σε μας παράδειγμα ζωής και θάρρους) δεν μπορεί. Θα έδειχνες ποτέ "για πλάκα" αυτή την φωτογραφία στο ίδιο το παιδί ?

Η δημιουργία αυτής της φώτο θεωρώ ότι είναι απάνθρωπη, όπως και οποιαδήποτε αναδημοσίευσή της. Και ας εντάσσομαι στις "μωρές παρθένες" με αυτό που λέω. Δεν με απασχολεί διόλου......................................



Υ.Γ Σε αυτό πάντως συμφωνώ απόλυτα : "σε ορισμένα θέματα είμαστε ΟΝΤΩΣ πιο καθυστερημένοι και από άτομα με σύνδρομο down"
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 26-06-09, 11:49
Το avatar του χρήστη oldcarskickass
oldcarskickass Ο χρήστης oldcarskickass δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 17-02-2006
Μηνύματα: 4.553
oldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud ofoldcarskickass has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από gbuster Εμφάνιση μηνυμάτων
Οταν ένας βρίζει τον άλλον, ο "άλλος" μπορεί να υπερασπιστεί τον εαυτό του και φυσικά το κάνει με "περίσσιο σθένος"

Το παιδί όμως στην φωτογραφία (που ανήκει σε πολύ ευαίσθητη κοινωνική ομάδα, και επίσης δίνει και σε μας παράδειγμα ζωής και θάρρους) δεν μπορεί. Θα έδειχνες ποτέ "για πλάκα" αυτή την φωτογραφία στο ίδιο το παιδί ?

Η δημιουργία αυτής της φώτο θεωρώ ότι είναι απάνθρωπη, όπως και οποιαδήποτε αναδημοσίευσή της. Και ας εντάσσομαι στις "μωρές παρθένες" με αυτό που λέω. Δεν με απασχολεί διόλου......................................
Δε το είπα με αυτό το στυλ.

Αλλά εντάξει ρε γμτ μια κ@λ@φωτογραφία είναι, δε νομίζω (με ΤΕΡΑΣΤΙΑ πιθανότητα να είμαι ΤΕΛΕΙΩΣ λάθος) να είναι τόσο προσβλητική και απάνθρωπη.

Το << μωρές παρθένες >> δε το είπα τόσο υποτιμητικά.

Και τη φωτογραφία να έδειχνα δε θα καταλάβαινε τπτ (λόγω ανικανότητας να καταλάβει και να ξεχωρίσει πράγματα και καταστάσεις).

Ναι βγάζει γέλιο (που ίσως δε θα έπρεπε) αλλά δεν είναι και τόσο τραγικό το θέμα (για εμένα).

Επίσης, απάνθρωπα (1000 φορές πιο απάνθρωπα) πράματα γίνονται στην καθημερινή μας ζωή (μη ζητήσεις παραδείγματα, δε νομίζω να ζεις σε άλλο κόσμο) και τα προσπερνάμε στο έτσι, δε νομίζω να είναι τόσο τραγική η συγκεκριμένη φωτογραφία.
__________________
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από TSAF Εμφάνιση μηνυμάτων
το καθηκον μου εκανα μονο.
Out for all that I can get
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stelmaniac Εμφάνιση μηνυμάτων
Σ αυτό το χώρο που είναι αδιαφιλονίκητα πλέον, ο χειρότερος του κόσμου και το γεγονός πως δεχόμαστε να ζούμε εδώ, σημαίνει αυτόματα πως στερούμεθα αξιοπρέπειας, όλα γίνονται αντίθετα από το σωστό. Αυτό όμως ανάγεται στη σφαίρα της φιλοοσφίας.
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 26-06-09, 11:53
Το avatar του χρήστη Driftakos
Driftakos Ο χρήστης Driftakos δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 22-01-2009
Μηνύματα: 1.233
Driftakos is a glorious beacon of lightDriftakos is a glorious beacon of lightDriftakos is a glorious beacon of lightDriftakos is a glorious beacon of lightDriftakos is a glorious beacon of lightDriftakos is a glorious beacon of light
Το αν ειμαστε η οχι καθυστερημενοι, ειναι ενα μεγαααλο θεμα...
Ο καθενας μας εχει το δικαιωμα να εκφρασει την γνωμη του, και να την υπερασπιστει...
Ενιοτε, και το εχουμε παρατηρησει ολοι μας σε αυτο το φορουμ, και πολλες φορες βρισκομαστε μπλεγμενοι σε τετοιες καταστασεις [παραδειγματα δεν ειναι αναγκη να δωσουμε] το μονο που δεν γινετε ειναι συζητηση... Ο καθενας ταμπουρωνεται στην θεση του και δεν την αλλαζει..Τοτε αυτο δεν λεγετε συζητηση, απλη ανταλλαγη αποψεων, το οποιο δεν εχει κανενα μα κανενα αποτελεσμα. Και φτανουμε σε αυτα που αναφερθηκαν στο πρωτο ποστ... Μαγκες του πληκτρολογιου, μαγκες γενικοτερα.. Εσυ την εχεις μεγαλη αλλα εγω μεγαλυτερη κτλπ...
Τωρα το ποιος η οχι εχει δικιο, δεν ειναι κατι που εχει νοημα να ασχοληθουμε.. Το θεμα ειναι οτι χανομαστε σε ακυρες κοντρες, χαλωντας την ουσια του καθε θεματος. Και ακομα χειροτερα οι οποιες αποψεις [σωστες - λαθος δεν εχει σημασια, αλλα σοβαρες αποψεις οχι κοντρες ανουσιες] χανονται...
Τωρα για την φωτο...Ασχολιαστο εντελως...[Για τους λογους που προανεφερε ο gbuster]
__________________
ο Γιατρός μπορεί να θάψει τα λάθη του, ενώ ο αρχιτέκτονας το πολύ πολύ να σου προτείνει να φυτέψεις ένα αναρριχητικό φυτό...

avatar: special thnx to E36rules [driftson]

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Driftakos : 26-06-09 στις 12:02
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 26-06-09, 11:57
patrinos Ο χρήστης patrinos δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 19-03-2009
Μηνύματα: 504
patrinos has a spectacular aura aboutpatrinos has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από gbuster Εμφάνιση μηνυμάτων
Οταν ένας βρίζει τον άλλον, ο "άλλος" μπορεί να υπερασπιστεί τον εαυτό του και φυσικά το κάνει με "περίσσιο σθένος"

Το παιδί όμως στην φωτογραφία (που ανήκει σε πολύ ευαίσθητη κοινωνική ομάδα, και επίσης δίνει και σε μας παράδειγμα ζωής και θάρρους) δεν μπορεί. Θα έδειχνες ποτέ "για πλάκα" αυτή την φωτογραφία στο ίδιο το παιδί ?

Η δημιουργία αυτής της φώτο θεωρώ ότι είναι απάνθρωπη, όπως και οποιαδήποτε αναδημοσίευσή της. Και ας εντάσσομαι στις "μωρές παρθένες" με αυτό που λέω. Δεν με απασχολεί διόλου......................................



Υ.Γ Σε αυτό πάντως συμφωνώ απόλυτα : "σε ορισμένα θέματα είμαστε ΟΝΤΩΣ πιο καθυστερημένοι και από άτομα με σύνδρομο down"
συμφωνω απολυτα..σε ολο το ποστ του gb
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 07:05.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.