Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικά Θέματα BMW > Συντήρηση

Συντήρηση Εδώ συζητάμε όλα τα θέματα που έχουν σχέση με τη συντήρηση του αυτοκινήτου μας (service, επισκευές, φανοποιία)

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #81  
Παλιά 01-11-13, 11:11
antwnis Ο χρήστης antwnis δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 01-11-2013
Μηνύματα: 3
antwnis is on a distinguished road
Καλησπερα.Επειδή σε ένα μήνα βάφω και μάλλον το ίδιο Boston green έχετε καμία καλύτερη ιδέα η κανένα πιο ψαγμένο κωδικό?
Απάντηση με παράθεση
  #82  
Παλιά 01-11-13, 14:00
NNIKOLOG Ο χρήστης NNIKOLOG δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-02-2012
Μηνύματα: 102
NNIKOLOG will become famous soon enough
Παιδια, οπως και σε ολα τα επαγγελματα υπαρχουν και διαφοροι τυποι ανθρωπων. Προσωπικα γνωριζω με το ζορι 1 πραγματικο μερακλη Μαστορα που αγαπαει αυτο που κανει. Συνταξιουχος, αναλαμβανει 3-4 δουλειες ετησιως (κυριως ανακατασκευες) Λαμαρινα και πολυεστερα

Δουλεια των 5,500 euro που τελειωσε σε 15 μηνες. (μιλαμε για 2-3 ωρες δουλεια την ημερα και αν)
Συνημένες Εικόνες
Τύπος Αρχείου: jpg mini6.JPG (38,0 KB, 37 εμφανίσεις)
Τύπος Αρχείου: jpg mini7.jpg (32,9 KB, 37 εμφανίσεις)
Τύπος Αρχείου: jpg mini2.JPG (59,2 KB, 36 εμφανίσεις)
Τύπος Αρχείου: jpg mini3.jpg (38,9 KB, 36 εμφανίσεις)
Απάντηση με παράθεση
  #83  
Παλιά 01-11-13, 21:29
Το avatar του χρήστη ducatista
ducatista Ο χρήστης ducatista δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 16-10-2013
Μηνύματα: 92
ducatista is on a distinguished road
εγω παλι νομιζω οτι ειναι πολλα για βαψιμο.... δλδ για ανακατασκευη μοτερ ο μηχανικος πρεπει να παρει κανενα 5-6κ για την δουλεια...... ε οχι ρε παιδια ενα βαψιμο καλο εκτος υλικων επρεπε να εχει ΕΩΣ 500-700 ευρω....
Απάντηση με παράθεση
  #84  
Παλιά 01-11-13, 23:05
NNIKOLOG Ο χρήστης NNIKOLOG δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-02-2012
Μηνύματα: 102
NNIKOLOG will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ducatista Εμφάνιση μηνυμάτων
ε οχι ρε παιδια ενα βαψιμο καλο εκτος υλικων επρεπε να εχει ΕΩΣ 500-700 ευρω....
ωραια , βαλε και 3 μεροκαματα για να λυθουν ολα τα γυρο γυρο + τζαμια + + + , βαλε και κανα 250αρι μπογιες και πας 1500. Τοσο κανει περιπου και ενα λογικο βαψιμο που θα παρει 1 βδομαδα και κατι.

Αν ομως πας με ενα αυτοκινητο 40 ετων και θες ανακατασκευη, αλλαγη χρωματος, ειδικες μετατροπες, να ταιριαξεις flip front μουρη (δηλαδη να κοπει και να πεταχτει το μισο αμαξι) πορτες πολυεστερικες φτερακια, roll cage και και και τοτε ο μαστορας η θα σε πεταξει εξω απο το μαγαζι γιατι πιανεις πολυ χορο και χρονο και δεν συμφερει η θα σου παρει 5 και 6 και 7 χιλιαδες,

το αν ειναι πολλα η οχι εξαρταται απο την αξια του αυτοκινητου. Δεν βαφεις E-type jaguar σε 3 μερες με 1000euro

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη NNIKOLOG : 01-11-13 στις 23:11
Απάντηση με παράθεση
  #85  
Παλιά 02-11-13, 00:45
Το avatar του χρήστη ducatista
ducatista Ο χρήστης ducatista δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 16-10-2013
Μηνύματα: 92
ducatista is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από NNIKOLOG Εμφάνιση μηνυμάτων
ωραια , βαλε και 3 μεροκαματα για να λυθουν ολα τα γυρο γυρο + τζαμια + + + , βαλε και κανα 250αρι μπογιες και πας 1500. Τοσο κανει περιπου και ενα λογικο βαψιμο που θα παρει 1 βδομαδα και κατι.

Αν ομως πας με ενα αυτοκινητο 40 ετων και θες ανακατασκευη, αλλαγη χρωματος, ειδικες μετατροπες, να ταιριαξεις flip front μουρη (δηλαδη να κοπει και να πεταχτει το μισο αμαξι) πορτες πολυεστερικες φτερακια, roll cage και και και τοτε ο μαστορας η θα σε πεταξει εξω απο το μαγαζι γιατι πιανεις πολυ χορο και χρονο και δεν συμφερει η θα σου παρει 5 και 6 και 7 χιλιαδες,

το αν ειναι πολλα η οχι εξαρταται απο την αξια του αυτοκινητου. Δεν βαφεις E-type jaguar σε 3 μερες με 1000euro
προφανος και εχει λογικη αυτο που ειπες απο την αλλη δλδ αν ειναι τζαγκουαρ θα σου πει ο μαστορασ συν 3.000? εγω νομιζω παντως οτι ουτε 3 μεροκαματα κανει για να βγουν τα τζαμια και τα γυω γυρω.....τωρα για την ανακατασκευη ναι δεν λεω αν εχει δουλεια να παρει χρηματα δεν ειπα να μας κανει τα αμαξια καινουρια τζαμπα δεν θα το ηθελα κιολας! τεσπα εμενα μου φαινονται πολλαα και δεν ειμαι κανενας που εχει καβουρια............εγω ρωτησα εναν και μου ειπε φιλικη τιμη για το ζ 1300 ειναι καλα? για γκρι ματ!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ducatista : 02-11-13 στις 00:47
Απάντηση με παράθεση
  #86  
Παλιά 02-11-13, 09:00
NNIKOLOG Ο χρήστης NNIKOLOG δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-02-2012
Μηνύματα: 102
NNIKOLOG will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ducatista Εμφάνιση μηνυμάτων
......εγω ρωτησα εναν και μου ειπε φιλικη τιμη για το ζ 1300 ειναι καλα? για γκρι ματ!
ειναι μια χαρα τιμη για ενα αρτιο αυτοκινητο που δεν απαιτει πολλες ωρες προεργασια.
Αν ειχες ενα e-type ομως θα ελεγες στον μαστορα : παρε 1300 euro και ριξε μου ενα χερι εξωτερικο και αστο ??? (αυτο θελω να πω οτι παιζει ρολο η αξια του αυτοκινητου οχι οτι αναλογα με την μαρκα βαραμε στο κεφαλι)

η θα εδινες 5000 - 6000 euro να το κανεις ετσι :
Συνημένες Εικόνες
Τύπος Αρχείου: jpg e-type.jpg (237,3 KB, 24 εμφανίσεις)
Απάντηση με παράθεση
  #87  
Παλιά 02-11-13, 10:50
Το avatar του χρήστη ducatista
ducatista Ο χρήστης ducatista δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 16-10-2013
Μηνύματα: 92
ducatista is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από NNIKOLOG Εμφάνιση μηνυμάτων
ειναι μια χαρα τιμη για ενα αρτιο αυτοκινητο που δεν απαιτει πολλες ωρες προεργασια.
Αν ειχες ενα e-type ομως θα ελεγες στον μαστορα : παρε 1300 euro και ριξε μου ενα χερι εξωτερικο και αστο ??? (αυτο θελω να πω οτι παιζει ρολο η αξια του αυτοκινητου οχι οτι αναλογα με την μαρκα βαραμε στο κεφαλι)

η θα εδινες 5000 - 6000 euro να το κανεις ετσι :
μονο που το ειδα πληρωσα συν 2000! αλλα λεω για το βαψιμο που κανουμε σε γενικες γραμμες αυτο το κανουμε σε ανακατασκευη (μαλλον) εχω βαψει τα 2 ντουκατι μου ετσι απο το 0! πλαισιο απο την αρχη και ολα κατω.... βεβαια αυτο ειναι διαφορετικο απο το να βαψεις ενα μηχανακι-αμαξι χωρις να αλλαξεισ χρωμα δλδ φρεσκαρισμα..... για αυτη την περιπτωση μιλαω κ οχι να γινει βιδες ενα αμαξι που τοτε καταλαβαινω τον χρονο και τον κοπο...... και φυσικα το αν αξιζει εχει να κανει απο το μοντελο και την συναισθημαικη αξια...... π.χ στο μηχανακι το ενα εδωσα 800 για βαψιμο αλλα για το αμαξι 1300 μου φαινονται πολλα!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 15:04.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.