Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικά Θέματα BMW > Συντήρηση

Συντήρηση Εδώ συζητάμε όλα τα θέματα που έχουν σχέση με τη συντήρηση του αυτοκινήτου μας (service, επισκευές, φανοποιία)

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 10-04-08, 20:51
Το avatar του χρήστη panagiotisE46ci
panagiotisE46ci Ο χρήστης panagiotisE46ci δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 15-05-2007
Μηνύματα: 568
panagiotisE46ci is on a distinguished road
αχα μαλιστα.καλυφτηκα απο την απαντηση.οποτε οταν θα τα παιξει και θα ειναι μονιμο το λαμπακι αναμενο ο φιλος bill εχει δωσει την λυση...την 2 εννοειτε!!
__________________

Na εισαι καλος απεναντι στους ανθρωπους καθως ανεβαινεις ,γιατι θα τους συναντησεις ολους κατεβαινωντας...
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 14-04-08, 16:36
Το avatar του χρήστη gyiama
gyiama Ο χρήστης gyiama δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 02-01-2007
Μηνύματα: 1.247
gyiama has a spectacular aura aboutgyiama has a spectacular aura about
κανενασ ρε παιδια δεν το εχει αλλαξει μονοσ του?καταλαβα τα 200ε δεν τα αποφευγουμε τελικα!!!
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 14-04-08, 18:13
Το avatar του χρήστη E46 POWER
E46 POWER Ο χρήστης E46 POWER δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 24-04-2006
Μηνύματα: 910
E46 POWER is on a distinguished road
η μονη λυση μαλλον ειναι να δοκιμασεις να το βαλεις μονος και αν βρεις τα σκουρα πηγαινε το στη bmw!
__________________
.all-in-stock.com
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 14-04-08, 19:08
Το avatar του χρήστη ΔημητρηςΜ3
ΔημητρηςΜ3 Ο χρήστης ΔημητρηςΜ3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-11-2006
Μηνύματα: 1.088
ΔημητρηςΜ3 is on a distinguished road
λοιπον ανεψε το καλοκαιρι εσβησε μετα μονο του και τωρα ξανα αναψε πηγα στη BMW και μου ειπαν πως ειναι ο αεροσακος της πορτας του συνοδηγου αλαξα την καλοδιωση εσβησε και ξανααναψε!! και τωρα τη?????????????????????????
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 14-04-08, 19:17
Το avatar του χρήστη demis_330
demis_330 Ο χρήστης demis_330 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-07-2007
Μηνύματα: 908
demis_330 will become famous soon enough
Εμενα παιδια οταν ειχα το συγκεκριμενο προβλημα με τον αισθητηρα συνοδηγου, ο μηχανικος (σε γνωστη αντιπροσωπεια) ξεσυνδεσε τη φισα απο κατω, εβγαλε το καθισμα και το πηγε σε κοντινο ταπετσερη για αλλαγη και το έφερε αλλαγμενο και ετοιμο για επανασυνδεση.

Δεν ξερω πως τον εβγαλε ο ταπετσερης...

Θα ψαξω να τον βρω για να δω πως πιανει απο κατω απο το καθισμα...καπου τον κρατησα τον χαλασμενο...
__________________

Φεγγαράκι μου λαμπρό, φέγγε μου να οδηγώ
κι αν δεν φέξεις χέστηκα, έχω BMW εγώ !!!
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 14-04-08, 19:51
BILL007 Ο χρήστης BILL007 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 04-12-2006
Μηνύματα: 3.956
BILL007 is a jewel in the roughBILL007 is a jewel in the roughBILL007 is a jewel in the rough
Exclamation

Λοιπόν εγώ ήμουν μπροστά όταν τον αλλάξανε,γιατί τα παιδιά το κάνανε μπροστά μου και ήταν και 14 Αυγούστου(ευτυχώς έχω βρει καλό συνεργείο...χιχιχιιχιχχιιχι!!!!!!!)...Για αλλαγή μόνοι μας απλά ξεχάστε το!!!!! Αρχικά βγαίνει η πλαστική βάση με τους διακόπτες...μετά το κάθισμα τούμπα...Βγαίνουν τα κλιπς που είναι καρφωμένα με αεροπίστολο...Αλλάζει ο αισθητήρας-πλέγμα που είναι πάνω στα αφρολέξ....Μετά με τη βοήθεια δεύτερου ατόμου τσιτώνει το κάθισμα και ο άλλος καρφώνει απο κάτω με το αεροπίστολο...Ακούγεται εύκολο σαν διαδικασία αλλά πραγματικά καλό θα ήταν να την κάνει επαγγελματίας ή άνθρωπος που το ξέρει...Εγώ προσωπικά που καταπιάνομαι με ότι μπορώ,δόξα το θεο,αυτό είναι κάτι που δεν θα το κατάφερνα με την πρώτη ή θα μου έπερνε πολύ καιρό να το βρώ χωρίς να υπολογίσω τις βλάβες που μπορεί εν το μεταξύ να προκαλούσα... Αυτά...



Υ.Γ Να μην ξεχάσω να πω,ότι καλό είναι ότι μπορούμε να το κάνουμε μόνοι μας για το hobby μας (ή για οποιοδήποτε άλλο λόγο) αλλά μην αποφεύγουμε και σε τέτοιο βαθμό τα συνεργεία...Δηλαδή οι άνθρωποι αυτοί αμα τα κάνουμε όλα εμείς τι θα γίνουν?κλέφτες?Μετά μην έχουμε παράπονα για τιμές και λοιπά φαινόμενα...Μια σκέψη είπα εγώ...Φιλικά Βασίλης

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BILL007 : 14-04-08 στις 19:56
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 14-04-08, 19:53
Το avatar του χρήστη panagiotisE46ci
panagiotisE46ci Ο χρήστης panagiotisE46ci δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 15-05-2007
Μηνύματα: 568
panagiotisE46ci is on a distinguished road
ολοι στον bill να μας αλλαξει τον αισθητηρα χαχαχα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
__________________

Na εισαι καλος απεναντι στους ανθρωπους καθως ανεβαινεις ,γιατι θα τους συναντησεις ολους κατεβαινωντας...
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 14-04-08, 19:56
Το avatar του χρήστη gyiama
gyiama Ο χρήστης gyiama δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 02-01-2007
Μηνύματα: 1.247
gyiama has a spectacular aura aboutgyiama has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ntiospo Εμφάνιση μηνυμάτων
λοιπον ανεψε το καλοκαιρι εσβησε μετα μονο του και τωρα ξανα αναψε πηγα στη BMW και μου ειπαν πως ειναι ο αεροσακος της πορτας του συνοδηγου αλαξα την καλοδιωση εσβησε και ξανααναψε!! και τωρα τη?????????????????????????
τωρα μητσο ξανα πασ στην αντιπροσωπεια ξανακοιταν το σφαλμα και σου λενε ποιοσ αισθητηρασ ειναι παλι.απλα πραγματα.
Αντε ρε ντεμη κανε το καλο μπασ και βγαλουμε καμια ακρη με το θεμα.οχι οτι εχω σοβαρο προβλημα αλλα οταν καθεται καποιοσ και αναβει και δεν σβηνει γρηγορα μου ανεβαινει η πιεση
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 14-04-08, 20:23
BILL007 Ο χρήστης BILL007 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 04-12-2006
Μηνύματα: 3.956
BILL007 is a jewel in the roughBILL007 is a jewel in the roughBILL007 is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από panagiotisE46ci Εμφάνιση μηνυμάτων
ολοι στον bill να μας αλλαξει τον αισθητηρα χαχαχα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Mακάρι να μπορούσα! Εγώ καταπιάνομαι μόνο με angel και ηλεκτρικά... Aμα θες κανα angel να σου περάσω με μεγάλη μου χαρά...Στον αισθητήρα κολύωμαι λιγάκι...χααχχαχαχαχαχαχαχαχχααχ!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 14-04-08, 20:35
Το avatar του χρήστη gyiama
gyiama Ο χρήστης gyiama δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 02-01-2007
Μηνύματα: 1.247
gyiama has a spectacular aura aboutgyiama has a spectacular aura about
ενταξει οπωσ ειπε και ο bill δεν ειπαμε να αποφευγουμε εντελος τα συνεργεια απλα αν ειναι κατι απλο δεν υπαρχει λογοσ να πασ σε συνεργειο αν πιανουν λιγο τα χερια σου.τωρα αν ειναι ετσι οπως τα λεει ο φιλος σκουρα τα πραγματα για να το κανει καποιος μονος του.αντε να δουμε τι κοστουμακι θα μας ραψουν !!!!!!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 11:03.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.