Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικά Θέματα BMW > Συντήρηση

Συντήρηση Εδώ συζητάμε όλα τα θέματα που έχουν σχέση με τη συντήρηση του αυτοκινήτου μας (service, επισκευές, φανοποιία)

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 04-10-10, 00:02
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από GAN E90 Εμφάνιση μηνυμάτων
το συγκεκριμένο κατάστημα chips away είναι στην λάρισα εγώ είμαι παρα πολύ ευχαριστημένος εσύ από που είσαι?
Δυστυχως μου πεφτει λιγο μακρυα, εγω ψαχνω για ευρυτερη περιοχη Αθηνας. Ευχαριστω για το ενδιαφερον και την αμεση απαντηση ομως.
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 20-03-11, 20:45
gupakos Ο χρήστης gupakos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-07-2008
Μηνύματα: 252
gupakos will become famous soon enough
Καλή δουλειά σε τοπική βαφή...

Με αφορμή μία προσφορά που είχε βγάλει η paintbull για τοπική βαφή σε προφυλακτήρα, αποφάσισα να κάνω μία σειρά παρεμβάσεων στη Z3 μου και να σας πω τη γνώμη μου...

Μετά από έρευνα αγοράς (στις τιμές βέβαια, γιατί για την ποιότητα δεν μπορούσα να εχω άμεση άποψη παρά μόνο μέσα από γνώμες τρίτων), πήγα σε αρκετά μαγαζιά και paintbull αλλά και chips away αλλα κ το μαγαζί autopaint (του γνωστού για κάποιους Δήμου - Dimos) στο Μοσχάτο...την καλύτερη τιμή την πήρα στο paintbull στην Αχαρνών 427...και επειδή οι εποχές είναι δύσκολες, αποφάσισα να πάω με το φθηνότερο...και δεν το μετάνιωσα.

Μετά από αρκετά παζάρια, αλλά και τίμιες εξηγήσεις, συμφώνησα να κάνω ουσιάστικά 4 επεμβάσεις στο αμάξι: βάψιμο μπρος-πίσω προφυλακτήρες (+ μικρό σπάσιμο και κόλλημα στον μπροστινό), μικρό βαθούλωμα στο καπώ + βάψιμο (δίπλα στο σηματάκι), βαθούλωμα στο φτερό κα βάψιμο...η δουλειά τους ήταν πραγματικά πολύ καλή και απλά ελπίζω να κρατήσει στο χρόνο...δίνουν βέβαια και γραπτή εγγύηση για 5 χρόνια...αλλά αχρείαστη να είναι...το αμάξι βγήκε από το συνεργείο σαν καινούριο!!

Αν κάποιος αντιμετωπίσει παρόμοιο πρόβλημα το συγκεκριμένο μαγαζί το συνιστώ ανεπιφύλακτα...για οτι άλλο είμαι διαθέσιμος με πμ να δώσω λεπτομέρειες...

Ευχαριστώ και ελπίζω να βοήθησα κάποιον, γιατι όταν έβλεπα τις γρατζουνιές και τα βαθουλώματα είχα τρελαθεί τελείως όπως φαντάζομαι σε ανάλογες περιπτώσεις όλοι μας...και έτσι η ικανοποίηση ήταν ακόμα μεγαλύτερη όταν το τελικό αποτέλεσμα ήταν ικανοποιητικό και σε προσιτές τιμες...

Κωνσταντίνος
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 20-03-11, 21:33
Το avatar του χρήστη Fanatic
Fanatic Ο χρήστης Fanatic δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-05-2004
Μηνύματα: 3.592
Fanatic is just really niceFanatic is just really niceFanatic is just really niceFanatic is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από gupakos Εμφάνιση μηνυμάτων
Μετά από αρκετά παζάρια, αλλά και τίμιες εξηγήσεις, συμφώνησα να κάνω ουσιάστικά 4 επεμβάσεις στο αμάξι: βάψιμο μπρος-πίσω προφυλακτήρες (+ μικρό σπάσιμο και κόλλημα στον μπροστινό), μικρό βαθούλωμα στο καπώ + βάψιμο (δίπλα στο σηματάκι), βαθούλωμα στο φτερό κα βάψιμο...η δουλειά τους ήταν πραγματικά πολύ καλή και απλά ελπίζω να κρατήσει στο χρόνο...δίνουν βέβαια και γραπτή εγγύηση για 5 χρόνια...αλλά αχρείαστη να είναι...το αμάξι βγήκε από το συνεργείο σαν καινούριο!!
Τιμη για ολα αυτα??
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 21-03-11, 14:41
Το avatar του χρήστη tsambu
tsambu Ο χρήστης tsambu δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-03-2006
Μηνύματα: 234
tsambu will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από galloper4x4 Εμφάνιση μηνυμάτων
καλησπερα, εχει γδαρθει μονο ο μαρσπιες?
αν δεν κανω λαθος ειναι ενα πλαστικο κομματι, σωστα?
Δηλαδη αυτο το κομματι αν εχει βαθουλωμα ας πουμε μπορει να αντικατασταθει?
Και αν ναι, κοστος περιπου ξερουμε?
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 21-03-11, 15:03
Το avatar του χρήστη bmwnikolase36
bmwnikolase36 Ο χρήστης bmwnikolase36 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-10-2010
Μηνύματα: 249
bmwnikolase36 will become famous soon enough
παιδια πηγα και ρωτησα στην chipsaway για τοπικη βαφη σημερα για κατι ψηλογρατζουνιες...και μου ειπαν οτι δεν γινετε σε εμενα τοπικη βαφη,γινετε μονο σε αμαξια απο 2000 μοντελο και μετα!γιατι πρεπει να ειναι υδατοδιαλιτο το χρωμα!αληθευει?αυτο εγινε θεσσαλονικη..
__________________
Θα ήθελα να ήσουνα στην μοίρα σμηναγός μου να σου βαραω προσοχή όταν περνάς εμπρός μου!




Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 21-03-11, 15:05
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bmwnikolase36 Εμφάνιση μηνυμάτων
παιδια πηγα και ρωτησα στην chipsaway για τοπικη βαφη σημερα για κατι ψηλογρατζουνιες...και μου ειπαν οτι δεν γινετε σε εμενα τοπικη βαφη,γινετε μονο σε αμαξια απο 2000 μοντελο και μετα!γιατι πρεπει να ειναι υδατοδιαλιτο το χρωμα!αληθευει?αυτο εγινε θεσσαλονικη..
Μαλλον δε σε αναλαμβανουν γιατι ισως φοβουνται οτι θα υπαρχει διαφορα στην αποχρωση των βαμενων κομματιων με το υπολοιπο αμαξι ή θα υπαρξει μετα απο λιγο καιρο λογω φυσικης φθορας του χρωματος με τα χρονια και αλλης συνθεσης χρωματων και βερνικιων τοτε και τωρα. Μηπως εχεις κοκκινο αυτοκινητο;..
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 21-03-11, 15:07
Το avatar του χρήστη bmwnikolase36
bmwnikolase36 Ο χρήστης bmwnikolase36 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-10-2010
Μηνύματα: 249
bmwnikolase36 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από giannis 116 Εμφάνιση μηνυμάτων
Μαλλον δε σε αναλαμβανουν γιατι ισως φοβουνται οτι θα υπαρχει διαφορα στην αποχρωση των βαμενων κομματιων με το υπολοιπο αμαξι ή θα υπαρξει μετα απο λιγο καιρο λογω φυσικης φθορας του χρωματος με τα χρονια και αλλης συνθεσης χρωματων και βερνικιων τοτε και τωρα. Μηπως εχεις κοκκινο αυτοκινητο;..
οχι ειναι το μπλε-μοβ δες στο γραραζ μου!
__________________
Θα ήθελα να ήσουνα στην μοίρα σμηναγός μου να σου βαραω προσοχή όταν περνάς εμπρός μου!




Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 21-03-11, 15:15
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
Ναι τωρα το προσεξα το χρωμα. Ισως τη θεωρουν ζορικη αποχρωση που και λογω ετων τους δυσκολεψει ή δεν τους επιτρεψει καν να το βαψουν σωστα.
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 21-03-11, 15:22
Το avatar του χρήστη bmwnikolase36
bmwnikolase36 Ο χρήστης bmwnikolase36 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-10-2010
Μηνύματα: 249
bmwnikolase36 will become famous soon enough
Σε ευχαριστω..νομιζω οτι καταλαβα...αλλα στην περιπτοση μου τι κανω..θα βαψω ολο το σημειο?πχ φτερο?καπο?κτλπ
__________________
Θα ήθελα να ήσουνα στην μοίρα σμηναγός μου να σου βαραω προσοχή όταν περνάς εμπρός μου!




Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 21-03-11, 15:30
Το avatar του χρήστη giannis 116
giannis 116 Ο χρήστης giannis 116 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 16-02-2009
Μηνύματα: 3.167
giannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nicegiannis 116 is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bmwnikolase36 Εμφάνιση μηνυμάτων
Σε ευχαριστω..νομιζω οτι καταλαβα...αλλα στην περιπτοση μου τι κανω..θα βαψω ολο το σημειο?πχ φτερο?καπο?κτλπ
Ρωτα και αλλου, οχι σε συνεργεια τοπικων βαφων αλλα σε κανονικα φανοποιεια. Τα τσιπς αγουει και συνεργεια αναλογα ισως να μην ασχολουνται με τετοιες δυσκολες 'αποστολες' γιατι δινουν μια σχετικα χαμηλη τιμη στον πελατη οποτε δε τους συμφερει να απασχολουν υπαλληλους εργατωρες για τα λεφτα που θα παρουν.
Σε παρομοια δικη μου περιπτωση παντως και δυο φορες μαλιστα για διαφορετικο λογο, πηγα σε φανοποιειο, τη μια φορα ηταν κι εξουσιοδοτημενο κι εκανα δουλεια πολυ πιο φτηνα και ισως πιο καλα απ το να πηγαινα σε τσιπς αγουαιι ή κατι αντιστοιχο.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 04:13.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.