Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικά Θέματα BMW > Συντήρηση

Συντήρηση Εδώ συζητάμε όλα τα θέματα που έχουν σχέση με τη συντήρηση του αυτοκινήτου μας (service, επισκευές, φανοποιία)

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 27-08-11, 08:42
konstantino0 Ο χρήστης konstantino0 δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 23-08-2006
Μηνύματα: 2
konstantino0 is on a distinguished road
Ζητειται φανοποιειο

Καλημερα,

χτες με τρακαραν πισω πορτα δεζι φτερο κ λιγο τον προφυλακτηρα σε ενα 320si!
Θα ηθελα την γνωμη σας για καλο φανοποιειο δεν θελω να εχω διαφορες στο χρωμα οταν το παραλαβω ουτε να μπλεξω με καποιον για να ξαναβαψει κλπ!
Εψαξα αλλα ειδα οτι οι απαντησεις ειναι με πμ οποτε καθε πληροφορια δεκτη!
Εμπειριες απο Σιττα-Φλασκη κ επισης ο δεληγιαννης στο περιστερι ξερετε αν εχει φανοποιειο κ αν εχετε γνωμη!

Ευχαριστω προκαταβολικα
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 27-08-11, 08:58
Το avatar του χρήστη HULK
HULK Ο χρήστης HULK δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-11-2009
Μηνύματα: 151
HULK is on a distinguished road
Παρε ενα πμ ακομα.
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 27-08-11, 11:57
Το avatar του χρήστη john
john Ο χρήστης john δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 06-01-2008
Μηνύματα: 235
john is on a distinguished road
ο φλασκης κανει τελεια δουλεια. εκ πειρας
__________________
πηγαινω αργα κ αριστερα. σιγουρα ειμαι καλος οδηγος
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 31-08-11, 16:44
gupakos Ο χρήστης gupakos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-07-2008
Μηνύματα: 252
gupakos will become famous soon enough
Κωνσταντίνε....

βρήκα ένα παλιό πόστ πριν από 6 μήνες που είχα γράψει σε άλλο σχετικό θέμα...βρίσκεται εδώ:
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...t=26035&page=2

αλλά το ξαναγράφω για την πληρότητα του θέματος...
Αν θές κάτι άλλο με χαρά να σε βοηθήσω...

Κωνσταντίνος

"Με αφορμή μία προσφορά που είχε βγάλει η paintbull για τοπική βαφή σε προφυλακτήρα, αποφάσισα να κάνω μία σειρά παρεμβάσεων στη Z3 μου και να σας πω τη γνώμη μου...

Μετά από έρευνα αγοράς (στις τιμές βέβαια, γιατί για την ποιότητα δεν μπορούσα να εχω άμεση άποψη παρά μόνο μέσα από γνώμες τρίτων), πήγα σε αρκετά μαγαζιά και paintbull αλλά και chips away αλλα κ το μαγαζί autopaint (του γνωστού για κάποιους Δήμου - Dimos) στο Μοσχάτο...την καλύτερη τιμή την πήρα στο paintbull στην Αχαρνών 427...και επειδή οι εποχές είναι δύσκολες, αποφάσισα να πάω με το φθηνότερο...και δεν το μετάνιωσα.

Μετά από αρκετά παζάρια, αλλά και τίμιες εξηγήσεις, συμφώνησα να κάνω ουσιάστικά 4 επεμβάσεις στο αμάξι: βάψιμο μπρος-πίσω προφυλακτήρες (+ μικρό σπάσιμο και κόλλημα στον μπροστινό), μικρό βαθούλωμα στο καπώ + βάψιμο (δίπλα στο σηματάκι), βαθούλωμα στο φτερό κα βάψιμο...η δουλειά τους ήταν πραγματικά πολύ καλή και απλά ελπίζω να κρατήσει στο χρόνο...δίνουν βέβαια και γραπτή εγγύηση για 5 χρόνια...αλλά αχρείαστη να είναι...το αμάξι βγήκε από το συνεργείο σαν καινούριο!!

Αν κάποιος αντιμετωπίσει παρόμοιο πρόβλημα το συγκεκριμένο μαγαζί το συνιστώ ανεπιφύλακτα...για οτι άλλο είμαι διαθέσιμος με πμ να δώσω λεπτομέρειες...

Ευχαριστώ και ελπίζω να βοήθησα κάποιον, γιατι όταν έβλεπα τις γρατζουνιές και τα βαθουλώματα είχα τρελαθεί τελείως όπως φαντάζομαι σε ανάλογες περιπτώσεις όλοι μας...και έτσι η ικανοποίηση ήταν ακόμα μεγαλύτερη όταν το τελικό αποτέλεσμα ήταν ικανοποιητικό και σε προσιτές τιμες...

Κωνσταντίνος"
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 31-08-11, 16:50
intasg Ο χρήστης intasg δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 26-11-2007
Μηνύματα: 231
intasg will become famous soon enough
Σίττας Φλασκής στην Καλλιθέα.Εγγυημένη δουλειά και πολύ καλές τιμές.
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 31-08-11, 20:35
Το avatar του χρήστη parouskas
parouskas Ο χρήστης parouskas δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 15-01-2009
Μηνύματα: 276
parouskas is an unknown quantity at this point
η αποψη μ ειναι να γυρισεις 20 φανοποιεια,να δεις δουλειες και οποιος σ κανει την καλυτερη τιμη και σ αρεσει και η δουλεια του δωστο εκει!!
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 31-08-11, 20:43
Το avatar του χρήστη christos_m
christos_m Ο χρήστης christos_m δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 07-11-2010
Μηνύματα: 22
christos_m is on a distinguished road
Kαλησπέρα...

Θετική εντύπωση άφησε και σε μένα το PaintBull στην Αργυρούπολη. Αν και πιτσιρικάς ο «μάστορας» έκανε καλή δουλειά σε δύο γδαρσίματα από κράσπεδο που είχα, τα οποία κοστολόγησε 100 ευρώ χωρίς το ΦΠΑ και απόδειξη...
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 31-08-11, 23:25
gupakos Ο χρήστης gupakos δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-07-2008
Μηνύματα: 252
gupakos will become famous soon enough
Και για τις τιμές στην paintbull για τις ζημιές που ανέφερα λίγο πιο πάνω οτι:

1. Το καπώ 140 (μου είχαν ζητήσει 250 στην Chips away και ~350 στον Δήμο (autopaint) στο Μοσχάτο και σε άλλο paintbull)
2. Oι 2 προφυλακτήρες 120 έκαστος (μικρές γρατσουνιές + όλική βαφή) + 50 ευρώ η κόλληση (είχε ένα μικρό σπάσιμο ο μπροστινός). Σημ: άλλος (συμβατικός) φανοποιός μου είπε ότι χρειάζεται αντικατάσταση ο προφυλακτήρας γιατί δεν φτιάχνει!
3. Το φτερό 100 (είχε πιο πολυ δουλειά - βαθούλωμα + βαφή)
4. Ενα βαθούλωμα πλαινό 80 (αλλά τα τσιγκουνεύτηκα και το άφησα για άλλη φορά)

Σε όλο το πακέτο μου έκαναν και μόνοι τους 50 ευρώ έκπτωση.

Οι τιμές είναι χωρίς ΦΠΑ και όπως καταλαβαίνεις σου βάζουν ΦΠΑ επί του ποσού της απόδειξης...εγώ τους είπα για απόδειξη 150 οπότε το ΦΠΑ (23%) πήγε επί των 150 ευρώ.

Για την ποιότητα είμαι (μέχρι στιγμής) πολύ ικανοποιημένος, αλλα θα δείξει ο χρόνος και αχρείαστη να είναι η 5-ετής εγγύηση (στην Chips δίνουν 2-ετή εγγύηση)...

Στα συν: ότι μου έκαναν τον προφυλακτήρα όλο βαφή χρεώνοντάς με μόνο για τις 2 γωνίες που πάει 60 ευρώ η μία και ότι μου έκαναν πολή καλή τιμή στο καπώ, αλλά και στο φτερό που είχε όντως πολύ δουλειά (μεγαλούτσικο βαθούλωμα + ξέφτισμα το χρώμα). Συνολικά ήταν 30% πιο φθηνοί από τον αμέσως φθηνότερο (Chips away) kai 45% από τον πιό ακριβό (ένα άλλο paintbull επί της Δεκελείας).

Τους συνιστώ ανεπιφύλακτα....Κωνσταντίνος

ΥΓ: Κατά την επανατοποθέτηση του μπροστινού σήματος (σημ: το είχαν βγάλει για να βαφτεί το καπώ), μου το έγδαραν λίγο και ξέφτισε. Το παραδέχτηκαν όμως αμέσως. Επειδή έτσι και αλλιώς ήταν ταλαιπωρημένο το σηματάκι το άλλαξα με καινούριο (15 ευρώ από ebay) και μου το τοποθέτησαν (σε επόμενη επίσκεψή μου) δωρεάν.
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 01-09-11, 01:40
παναγιώτης Ο χρήστης παναγιώτης δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 24-04-2009
Μηνύματα: 13
παναγιώτης is on a distinguished road
κακή εντύπωση από paintbull αγίας παρασκευής : στο δικό μου σε τοπική βαφή δίπλα στο άβαφο πλαστικό τους έπεσε βερνίκι στη χαραμάδα που δημιουργείται εκεί και φαίνεται ότι κάτι έχει γίνει καλύτερα να το άφηνα όπως ήταν, σε μικροδιόρθωση στο άβαφο πλαστικό το λειάνανε και φαίνεται η διαφορά με το υπόλοιπο που είναι σαγρέ σε φίλο του βάψανε πίσω προφυλακτήρα και ξεφλούδισε πολύ. επίσης μου είχανε χάσει και το πλαστικό κλειδί ( το οποίο το πληρώσανε ) τέλος δεν δώσανε απόδειξη ( και εγώ κακώς δεν ζήτησα ) κρίμα γιατί οι τιμές καλές και είναι κοντά μου
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 01-09-11, 02:05
Το avatar του χρήστη Driver M
Driver M Ο χρήστης Driver M δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-04-2009
Μηνύματα: 1.423
Driver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to allDriver M is a name known to all
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από christos_m Εμφάνιση μηνυμάτων
Kαλησπέρα...

Θετική εντύπωση άφησε και σε μένα το PaintBull στην Αργυρούπολη. Αν και πιτσιρικάς ο «μάστορας» έκανε καλή δουλειά σε δύο γδαρσίματα από κράσπεδο που είχα, τα οποία κοστολόγησε 100 ευρώ χωρίς το ΦΠΑ και απόδειξη...
Δεν είναι και λίγα, αν τα γδαρσίματα ήταν κοντινά και κατά συνέπεια έκανε ένα βάψιμο, αφού γύρω στα 70-80 ευρώ κοστίζει κάθε μικροεπισκευή.

Αν πάλι τα γδαρσίματα ήταν σε εντελώς διαφορετικά σημεία και έγιναν δυο διαφορετικά βαψίματα, τότε σου πήρα 50 ευρώ για το καθένα που είναι ιδιαίτερα νορμάλ τιμή.
__________________
the more people agree with me
the more I think i'm wrong
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 12:14.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.