Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά Z > Σειρά Z - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 03-07-12, 10:01
Το avatar του χρήστη Panagiotisgate13
Panagiotisgate13 Ο χρήστης Panagiotisgate13 δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 02-07-2012
Μηνύματα: 6
Panagiotisgate13 is on a distinguished road
Μετατροπή bmw z3 απο 1.9 σε 2.0

Καλημέρα είμαι ο Παναγιώτης και έχω ένα BMW z3 1.9 m43 του 99 και θέλω να του βάλω τον M52b20 αλλα δεν ξέρω ποιόν απο τους δύο πέρνει έτσι ώστε να μην έχω κανένα πρόβλημα με τις πλεξούδες, τον M52b20 '20.6s3' ή τον '20.6s4'.Πραγματικά χρειάζομαι την βοηθειά σας.
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 03-07-12, 10:21
Το avatar του χρήστη tasos.kamv
tasos.kamv Ο χρήστης tasos.kamv δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-08-2007
Μηνύματα: 592
tasos.kamv will become famous soon enough
Καλημέρα! Γιατί από το Μ43 1.9 πας σε μετατροπή σε Μ52 2.0...??? Αξίζει τον κόπο....?? Θεωρώ ότι δεν είναι μεγάλη η διαφορά στην ιπποδύναμη μεταξύ των κινητήρων αυτών σε σχέση με τα χρήματα που θα δώσεις... σαφώς ο εξακύλινδρος είναι πιο δυνατός, αλλά αφού θα κάνεις τη μετατροπή, βάλε ένα "Θηρίο" να "πυροβολάει"....
http://www.bmwheaven.com/database/co...submit=Compare

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη tasos.kamv : 03-07-12 στις 10:23
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 03-07-12, 11:05
Το avatar του χρήστη ziaba
ziaba Ο χρήστης ziaba δεν είναι συνδεδεμένος
ɹƃ˙ʇɹodsɹoʇoɯ-ʍɯq˙ʍʍʍ
 
Εγγραφή: 27-04-2010
Μηνύματα: 1.348
ziaba will become famous soon enoughziaba will become famous soon enough
όποιον κ να μπαξεις δε θα χεισ πρόβλημα αλλά προτίμησε τον σ4 που είναι πιο καινούριο μοτερ κ πιο οικονομικό
__________________
B M W - M o t o r s p o r t . g r

__________________

عشق دریفت
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 03-07-12, 11:17
paganis Ο χρήστης paganis δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 02-06-2009
Μηνύματα: 2.177
paganis is just really nicepaganis is just really nicepaganis is just really nicepaganis is just really nice
δεν εχει νοημα να κανεις την συγκεκριμενη μετατροπη! ναι μεν θα παρεις 30 αλογα...αλλα θα βαρυνεις το αμαξι σου...με αποτελεσμα ,να ειναι σαν να προσθεσες μονο 15-20 αλογα..οποτε μην περιμενεις μεγαλες διαφορες! επιπλεον ...τα τελη-ασφαλειες-τεκμηρια...αυξανονται αρκετα!
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 03-07-12, 11:35
Το avatar του χρήστη gearboxer
gearboxer Ο χρήστης gearboxer δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-04-2010
Μηνύματα: 869
gearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of lightgearboxer is a glorious beacon of light
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από paganis Εμφάνιση μηνυμάτων
δεν εχει νοημα να κανεις την συγκεκριμενη μετατροπη! ναι μεν θα παρεις 30 αλογα...αλλα θα βαρυνεις το αμαξι σου...με αποτελεσμα ,να ειναι σαν να προσθεσες μονο 15-20 αλογα..οποτε μην περιμενεις μεγαλες διαφορες! επιπλεον ...τα τελη-ασφαλειες-τεκμηρια...αυξανονται αρκετα!
Ακριβώς...και βέβαια η μεταπωλητική αξία του αυτοκινήτου θα πέσει...Αν δίλιτρο τότε καλύτερα να βάλεις τον Μ44 επάνω...αλλιώς όπως σου είπαν τα παιδιά πάς σε 2.5+ και χαμογελάς
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 03-07-12, 12:01
paganis Ο χρήστης paganis δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 02-06-2009
Μηνύματα: 2.177
paganis is just really nicepaganis is just really nicepaganis is just really nicepaganis is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από gearboxer Εμφάνιση μηνυμάτων
Ακριβώς...και βέβαια η μεταπωλητική αξία του αυτοκινήτου θα πέσει...Αν δίλιτρο τότε καλύτερα να βάλεις τον Μ44 επάνω...αλλιώς όπως σου είπαν τα παιδιά πάς σε 2.5+ και χαμογελάς
επιπλεον καλο το μ52-54...σε αξιοπιστια...αλλα σαν το μ43 δεν ειναι! συν οτι βρισκεις πολυ πιο ευκολα-φθηνα...τα ανταλλακτικα απο τον μ43! αποψη μου...βαζεις ενα 28αρι και πανω ...ή τουρμπιζεις το υπαρχων για τα ιδια αλογα!
αν σου φτανουν τα αλογα απο το διλιτρο ...τοτε βαλε επανω το μ44...και θα εισαι νομιμος στα ιδια λεφτα συντηρησης...
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 03-07-12, 12:06
Το avatar του χρήστη tasos.kamv
tasos.kamv Ο χρήστης tasos.kamv δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-08-2007
Μηνύματα: 592
tasos.kamv will become famous soon enough
Βάλε Μ44Β19 από 36-άρι is!Πραγματικό πυροβόλο και θα είσαι και νόμιμος!
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 03-07-12, 14:31
Το avatar του χρήστη Stunt Mike
Stunt Mike Ο χρήστης Stunt Mike δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-05-2007
Μηνύματα: 2.171
Stunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really niceStunt Mike is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από tasos.kamv Εμφάνιση μηνυμάτων
Βάλε Μ44Β19 από 36-άρι is!Πραγματικό πυροβόλο και θα είσαι και νόμιμος!
Καλα,πυροβολο δεν το λες!!!Με το ζορι σπινιαρει η 2α!Αφου θελει να μπει σε διαδικασια αλλαγης μοτερ στο Ζ3 του,ειναι τουλαχιστον αστειο να δωσει τοσα χρηματα για να παει 15-30hp πανω...Καλυτερα να ψαξει για 2.8....
__________________
I was a fighter,I could turn on a thread,now I stand accused of the things I said......
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 03-07-12, 23:20
Το avatar του χρήστη MZ3
MZ3 Ο χρήστης MZ3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 02-12-2004
Μηνύματα: 1.999
MZ3 will become famous soon enough
θα συμφωνήσω και εγώ με το 2.8
ίσως το καλύτερο μοτέρ για ζ3
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 04-07-12, 01:30
Το avatar του χρήστη Panagiotisgate13
Panagiotisgate13 Ο χρήστης Panagiotisgate13 δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 02-07-2012
Μηνύματα: 6
Panagiotisgate13 is on a distinguished road
Παιδιά ευχαριστώ πολύ για τις απόψεις σας αλλά επιμένω σε 2 λίτρο 6 κύλινδρο για λόγους οικονομικούς και εάν χρειαστεί να το δηλώσω να μπορώ βάση νομοθεσίας. Πάντως και τους δύο(m52b20,206.s3 και 206.s4) τους βρήκα σε παρά πολύ καλή τιμή μα μου είπαν ότι δεν ταιριάζουν οι πλεξούδες και πρέπει να βρω μετατροπή μόνο από bmw z3 2.0 κάτι που είναι πολύ δύσκολο.Τώρα όσο αφορά το μοτερ που φοράω ο λόγος που το αλλάζω είναι γιατί μου βαρεσε μπιελα.πάντως εάν κάποιος έχει κάποιες γνώσεις παραπάνω στα ηλεκτρολογικά θα ήθελα την βοήθεια του.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 21:52.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.