Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά M > Σειρά M - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 04-02-18, 18:34
Το avatar του χρήστη TURBO E36
TURBO E36 Ο χρήστης TURBO E36 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 13-05-2007
Μηνύματα: 66
TURBO E36 is on a distinguished road
Κυριοι εχω καταληξει στα SAVA συμφωνα με το tyrereviews( εχω δωσει link πιο πανω) και την τσεπη μου...στα 360 ευρω την τετραδα,αν τα εχει βαλει κανεις να μας πει την γνωμη του,ουτως η αλλως θα επανελθω με κριτικη οταν τα βαλω.Επισης το οτι κατι μαρκες δεν χρησιμοποιουνται στην Ελλαδα επειδη εχουμε το κολλημα του (επωνυμου)δεν παει να πει οτι δεν ειναι σεβαστες στο εξωτερικο,θα ηθελα κ την γνωμη σας σε αυτο!
__________________
ΤURBO RULES!!!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη TURBO E36 : 04-02-18 στις 18:39
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 04-02-18, 18:58
mixalhs Ο χρήστης mixalhs δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 07-03-2005
Μηνύματα: 1.263
mixalhs is on a distinguished road
Μεγαλη κουβεντα ανοιγεις και θα χαλάσουμε το θεμα !
Περιμενουμε εντυπώσεις απο τα sava...
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 11-12-18, 11:20
Το avatar του χρήστη zaharias
zaharias Ο χρήστης zaharias δεν είναι συνδεδεμένος
... is dreaming of a CSL
 
Εγγραφή: 26-08-2005
Μηνύματα: 4.302
zaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to behold
Question Λαστιχα 18 Μ3 Ε46

Λαστιχα 18 για Μ3 Ε46.
Για πειτε γνωμες.
Καλα ολα τα reviews απο το νετ, αλλα στους ελληνικους δρομους ειναι αλλα τα κριτηρια πιστευω..
Michelin Pilot Super Sport
Michelin Pilot Sport 4
Contintental Premium Contact 6 (μιας και το SC6 βγαινει απο 19 και πανω ή νομιζω σε 235/40/18)
Καποιο αλλο?

Εδω που βαζω λαστιχα επιμενει για Continental.
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 11-12-18, 12:32
Το avatar του χρήστη manosm3
manosm3 Ο χρήστης manosm3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 07-09-2004
Μηνύματα: 2.881
manosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to allmanosm3 is a name known to all
Φιλε ειχε pss και εβαλα ps4s. Μ' αρεσουν πολυ τα καινουρια. Κρυα κρατανε καλα, ζεσταμενα πολυ καλα, πελμα μετριο προς σκληρο. Θα δειξει ποσο θα κρατησουν
Τα παλια ηταν 4ετιας αλλα με φουλ πελμα και οταν ζεσταινοσαντο κρατουσαν. (19αρες ομως)
__________________
Τουριστας!!!
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sakkunen
Ο Μανος και η αδερφη του με κοροϊδευουν
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 11-12-18, 13:57
mixalhs Ο χρήστης mixalhs δεν είναι συνδεδεμένος
Contributing Member
 
Εγγραφή: 07-03-2005
Μηνύματα: 1.263
mixalhs is on a distinguished road
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...ad.php?t=33575
Τα είχαμε πει και εκει λιγο.....
Το μονο που θελω να προσθέσω ειναι οτι τα Dunlop sportmaxx rt μετα απο 6Κ και ενα χρονο και κατι στην πλάτη παραμένουν το ίδιο καλα τουλάχιστον στην δικιά μου χρήση !
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 11-12-18, 15:49
Το avatar του χρήστη zaharias
zaharias Ο χρήστης zaharias δεν είναι συνδεδεμένος
... is dreaming of a CSL
 
Εγγραφή: 26-08-2005
Μηνύματα: 4.302
zaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από manosm3 Εμφάνιση μηνυμάτων
Φιλε ειχε pss και εβαλα ps4s. Μ' αρεσουν πολυ τα καινουρια. Κρυα κρατανε καλα, ζεσταμενα πολυ καλα, πελμα μετριο προς σκληρο. Θα δειξει ποσο θα κρατησουν
Τα παλια ηταν 4ετιας αλλα με φουλ πελμα και οταν ζεσταινοσαντο κρατουσαν. (19αρες ομως)
Αυτό είναι το θέμα ότι το 4s σε 18 δεν έρχεται στην Ελλάδα.
Βέβαια είναι μικρές οι διάφορες σε σχέση με το 4 αποτι διαβάζω και περισσότερο σε χρήση πίστας. Μάλλον έχει πιο ενισχυμένο πλαϊνό και σκελετό το S.
Τώρα μπροστά στις απεξ φοράω ps4 αλλά παρόλο που είναι φαρδύ και έχω και 2.5 μοίρες καμπερ σε κάποιες στροφές μου βγάζει λίγο μούτρα και γενικά μου είπε ο λαστιχας μου ότι κι άλλος πελάτης του παραπονέθηκε ότι γλιστρούσε με τα Michelin και τα έβγαλε και έβαλε Continental.
Στο νετ πάντως το κοντι 6 το βαθμολογούν δευτερο με μικρή διαφορά από το πρώτο (Michelin ps4s). Χάνει λίγο αποτι λένε το κοντι λόγω πιο μαλακού πλαϊνού.
Σε καλή και στεγνή άσφαλτο πιάνουν και ας είναι παλιά (Kumho και Michelin που έτυχε να έχω δοκιμάσει μεταχειρο πίσω).
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 11-12-18, 15:51
Το avatar του χρήστη zaharias
zaharias Ο χρήστης zaharias δεν είναι συνδεδεμένος
... is dreaming of a CSL
 
Εγγραφή: 26-08-2005
Μηνύματα: 4.302
zaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από mixalhs Εμφάνιση μηνυμάτων
http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...ad.php?t=33575
Τα είχαμε πει και εκει λιγο.....
Το μονο που θελω να προσθέσω ειναι οτι τα Dunlop sportmaxx rt μετα απο 6Κ και ενα χρονο και κατι στην πλάτη παραμένουν το ίδιο καλα τουλάχιστον στην δικιά μου χρήση !
Ωραίος.
Ευχαριστώ
Ας ενώσει κάποιος τα θρεντ μιας και έχουν ίδιο θέμα.

Εγώ θέλω κάτι να ζεσταίνεται γρήγορα και να είναι βολτισιο-ανετο. Ας φαγώνεται γρήγορα μιας και το χρόνο κάνω 5-7000χλμ
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 11-12-18, 18:27
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Το dunlop sportmaxx RT το είχα βάλει και εγώ και έκανα και 16000χλμ με άσχετο αυτοκίνητο (Ε200 W211), αλλά μπορώ να πώ ότι ήταν απίστευτα αθόρυβο, είχε πολύ καλύ πρόσφυση (και κυρίως φρένο) ακόμα και μόλις ξεκίναγες παγωμένο, πολύ καλό και στο βρεγμένο, κράταγε όπως την πρώτη μέρα μετά από 4 χρόνια και 16000χλμ και φαινόταν ακόμα και σαν καινούριο (παρότι είχε πολύ μικρό δείκτη treadwear).
__________________

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι να λέμε....το καλύτερο και πιο όμορφο sports car ever....(σ.σ. Toyota Supra MKIV)
Result:Banned by Administrator
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 12-12-18, 09:33
LuigiD Ο χρήστης LuigiD δεν είναι συνδεδεμένος
Junior User
 
Εγγραφή: 17-12-2013
Μηνύματα: 17
LuigiD is on a distinguished road
Εβαλα προσφατα τα Falken Azenis Fk510 σε 215/45/17 σε mx5 .
Ζεσταινεται πολυ γρηγορα,δεδομενου του μικρου βαρους του αυτοκινητου,στην βροχη ειναι πολυ καλο,δεν κανει ιδιαιτερο θορυβο,συγκριτικα με τα goodyear F1 assymetric 2 που φοραγα πριν.Εχει δεικτη 280-300 δεν θυμαμαι ακριβως,θεωρειται UHP ελαστικο και ειναι σε πολυ καλη τιμη,380 ευρω τα εβαλα εγω στην παραπανω διασταση.
Δεν εχω εμπειρια χιλιομετρων,πρεπει να εχω κανει 2000-3000 χλμ,αυτες ειναι οι πρωτες εντυπωσεις μου

Αν βγαινει στην διασταση σου,ριξτου μια ματια.

Δημητρης
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 12-12-18, 23:24
Το avatar του χρήστη Mike_gr
Mike_gr Ο χρήστης Mike_gr δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-05-2008
Μηνύματα: 500
Mike_gr is on a distinguished road
Σε 19αρες 235-265 MATADOR MP47 πολυ καλα για την τιμη τους.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 17:06.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.