Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 03-05-09, 22:37
Το avatar του χρήστη drmdtsap
drmdtsap Ο χρήστης drmdtsap δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-04-2009
Μηνύματα: 188
drmdtsap is on a distinguished road
Unhappy Προβλημα?

καλησπερα.μετα απο 3 ημερες που ειχα λιωσει στη δουλεια πηγα με τη συζυγο βολτα σημερα.εφαγα 2 πακετα...
το πρωτο πακετο:καθως ξεπαρκαρα ο ηχος απο τον αισθητηρα παρακαρισματος εκανε σαν να ακουγεται απο ηχειο ξεχαρβαλωμενο.υπαρχει περιπτωση να επαθε τπτ καποιο ηχειακι απο εκει που βγαινει το μπιπ-μπιπ?.μετα απο καμια ωρα τρωω το δευτερο πακετο:το κλιματιστικο ανοιξε μονο του.το κλεινω και σκεφτηκα μηπως πατησα καταλαθος το κουμπι απο τα χειριστηρια στο τιμονι.δινω λοιπον περισσοτερη προσοχη κ παρατηρω οτι χωρις να κανω τιποτα εγω ανοιξε αλλες 3 φορες μονο του,οσο το οδηγουσα.λετε να πατησαν τπτ στο πλυντηριο που το πηγα την παρασκευη?(το λεω γιατι οταν το παρελαβα κ εβαλα μπροστα να φυγω, το κλιματιστικο ηταν ανοιχτο.το εκλεισα αλλα δεν εγινε τιποτα οσο το οδηγησα μεχρι το σπιτι,και την επομενη μερα μεχρι τη δουλεια....)τι στο καλο συμβαινει?ολα τωρα τα παθε?η υπαρχει καποια λογικη εξηγηση?
το αμαξι ειναι ενα 316i e90 2007 μοντελο.δωστε μου τα φωτα σας...την προηγουμενη φορα με την ασφαλεια των ηλεκτρομαγνητικων με σωσατε,ειλικρινα απο κοπο κ χρημα.ελπιζω να γινει το ιδιο κ τωρα....αυτα.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη drmdtsap : 03-05-09 στις 22:40
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 04-05-09, 08:33
Το avatar του χρήστη drmdtsap
drmdtsap Ο χρήστης drmdtsap δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-04-2009
Μηνύματα: 188
drmdtsap is on a distinguished road
μου την εχει δωσει...εδω το ibiza fr που ειχα μεχρι τα 56.000χλμ(με απιστευτο σκισιμο σε επαρχιακα οδικα δικτυα) δεν μου εβγαλε ουτε ενα προβλημα,η bmw με 26600χλμ πανω στη διετια βρηκε???...λες και ολα συμβαινουν αφου ληξει η εγγυηση.σκεφτειτε οτι στις 30 μαρτιου 2009 εληξε η εγγυηση και στις 5 απριλιου εσκασε μυτη το πρωτο προβλημα.βεβαια ενταξει μια ασφαλεια ηταν με μηδεν κοστος.τωρα ποιος ξερει τι θα μου προκυψει...ενταξει ο ηχος ο αλλοιωμενος απο τον αισθητηρα, αντε μπορω να ζησω και με αυτο.το κλιματιστικο να αναβει απο μονο του ομως ειναι πολυ σπαστικο κ με ξενερωνει...θυμαμαι τις παλιες καλες εποχες της e30 325i που ειχα.την ειχα λιωσει και δεν εμφανιστικε ποτε προβλημα παρα μονο στα 186.000χλμ την πηγα για δισκο πλατο...η τυχερος ημουν εγω τοτε η τωρα τα αυτοκινητα ειναι πιο ευπαθη με τοσα ηλεκτρονικα καλουδια...ΕΛΕΟΣ!!!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη drmdtsap : 04-05-09 στις 08:35
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 04-05-09, 09:26
Το avatar του χρήστη God
God Ο χρήστης God δεν είναι συνδεδεμένος
Divine Moderator
 
Εγγραφή: 14-08-2005
Μηνύματα: 3.706
God is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to beholdGod is a splendid one to behold
Για τον αισθητήρα, είναι πολύ πιθανό να πήρε υγρασία κάπου το καλώδιό του ή το ηχειάκι.

Για το κλιματιστικό δυστυχώς δεν γνωρίζω καλά τα ηλεκτρονικά της Ε90, αλλά αν είναι παρόμοια με άλλα αυτοκίνητα που έχω δει κοίταξε μήπως έχεις βάλει τον κλιματισμό στο αυτόματο. Αν είναι στο αυτόματο θα ανοίγει μόνος του για να πιάσει την θερμοκρασία που του έχεις βάλει.
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 04-05-09, 09:46
Το avatar του χρήστη drmdtsap
drmdtsap Ο χρήστης drmdtsap δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-04-2009
Μηνύματα: 188
drmdtsap is on a distinguished road
σε ευχαριστω πολυ φιλε μου.μολις παω σπιτι θα παω να κοιταξω.μπορω να ομολογησω οτι με ξεαγχωσες λιγακι....
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 04-05-09, 10:53
Το avatar του χρήστη peter79
peter79 Ο χρήστης peter79 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 28-12-2004
Μηνύματα: 1.050
peter79 has a spectacular aura aboutpeter79 has a spectacular aura about
το κλιματιστικό στην Ε90 στη θέση Auto δουλεύει ΣΥΝΕΧΩΣ.

οπότε κάτι άλλο γίνεται με τα ηλεκτορνικά .......
__________________
Don't drive fast, just fly low!
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 12:26.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.