Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Τεχνικά Θέματα

 
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Prev Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Next
  #1  
Παλιά 13-07-11, 03:41
BMW_316i Ο χρήστης BMW_316i δεν είναι συνδεδεμένος
Newbie
 
Εγγραφή: 27-07-2009
Μηνύματα: 9
BMW_316i is on a distinguished road
Προβλημα στο σαζμάν;;;

Παλικαρια Καλημέρα!!!

Προσφατα είχα ενα ατύχημα,με ένα E36 (M43) ευτυχως όχι σοβαρό, μόνο λαμαρίνες ενα αμορτισέρ και ενα ψαλίδι φαγαμε!!!
Στο θεμα μας τώρα: Εκτος των άλλων με το χτύπημα είχε φυγει και ο λεβιές των ταχυτήτων απο την θέση του... τι εννοω;;; ο λεβιές δεν ανταποκρινοταν.. δεν ενιωθες την σκληρότητα του "παω να βαλω ταχύτητα". τελος παντων το αυτοκινητο πηγε σε μηχανικο ο οποίος και τα εφτιαξε όλα! με την παραλαβη, πραγματι ο λεβιες ανταποκρινόταν κανονικά !!! ΑΛΛΑ !!! Το "νεκρο" δεν ηταν ευθεια... κατακορυφα προς τα πανω... ηταν με μια κλίση 20 μοιρες προς το μερος μας - προς το μπουτόν των alarm. αντιστοιχα η πρωτη ηταν στη θεση της νεκρας... η δευτερα... πολύ πολυ πιο πίσω απο το νεκρό το ιδιο κατ' αντιχοιχια στην 3η 4η και 5η! Γενικα σαν να ήταν ολο το σαζμάν πιο πίσω! του το λεω και μου λεει.. επειδη εχει παρει λιγο σασί οταν πας στον λαμαρινά θα στο φερει στα ισα και θα ερθει και το σαζμαν. Παω στον λαμαρινά ο οποιος ειναι και προσωπικός μου φίλος... και μου το βαζει στην καλίμπρα... το αυτοκίνητο ναι μεν μου το έφερε, αλλα το πρόβλημα δεν διορθώθηκε!

Ρε παιδιά τι συμβαίνει;;; μήπως απλα θελει ρεγουλαρισμα; Απο κάτω εχει τπτ... θέσεις ο καθετος αξονας και τον έχει βαλει αρκετα πισω;;; λεω εγω τώρα... δεν ξερω!!

Σας ευχαριστω για τον χρόνο σας !
Απάντηση με παράθεση
 


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 01:18.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.