Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά M > Σειρά M - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 07-05-09, 21:46
Το avatar του χρήστη M3EST
M3EST Ο χρήστης M3EST δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-05-2004
Μηνύματα: 319
M3EST will become famous soon enoughM3EST will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stef Εμφάνιση μηνυμάτων
O Τechnomoto είναι ο αντιπρόσωπος της Αkrapovic στην Ελλάδα εδώ και χρόνια!
Πραγματι ειναι η Tecnomoto αλλα για τις μοτοσυκλετες.Εδω και δυο εβδομαδες μετα απο επισκεψη στο εργοστασιο της Akrapovic στη Σλοβενια συμφωνηθηκε η συνεργασια με την Speed & Style για τα αυτοκινητα.Ηδη τοποθετηθηκαν οι πρωτες τρεις εξατμισεις και ειναι καθ οδον οι επομενες.Το αποτελεσμα του συνδυασμου με προγραμμα HRT ειναι πραγματικα απιθανο.Συντομα θα ανακοινωθει και πιο επισημα η συνεργασια.Την επομενη εβδομαδα πιθανον να ανεβουν βιντεακια επι Ελληνικου εδαφους.
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 08-05-09, 02:15
Το avatar του χρήστη stef
stef Ο χρήστης stef δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-05-2004
Μηνύματα: 3.953
stef is just really nicestef is just really nicestef is just really nicestef is just really nice
Τότε ζητώ συγγνώμη, γιατί εγώ είδα πρόσφατα (λιγότερο από εβδομάδα) στην Technomoto αφίσες για εξατμίσεις αυτοκινήτων 997 & Μ3-Μ6
__________________
BMW-SHEER DRIVING PLEASURE

Καλοκαιρινές διακοπές για πάααντα...!
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 08-05-09, 03:24
Το avatar του χρήστη Fairytale
Fairytale Ο χρήστης Fairytale δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Μηνύματα: 3.775
Fairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από jmicro Εμφάνιση μηνυμάτων
+24hp μονο απο εξατμιση και μαλιστα χωρις αλλαγη πολλαπλης??? Σαν πολλα δεν ειναι? Μπορει καποιος που την φοραει η την εχει δουλεψει να επαληθευσει τις τιμες??
Δεν μιλάμε μόνο για τελικά καζάνια. Το σύστημα περιλαμβάνει τα εξής:
Evolution complete system:
* titanium end muffler, with TÜV
* 4 titanium end tubes, with TÜV
* link pipes (titanium), incl. 100 cpsi Catalysts and Resonators
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Sp!ros G Εμφάνιση μηνυμάτων
Παιδια να κανω μια ασχετη ερωτηση??Στις δυναμομετρησεις δεν επιρεαζονται τα αποτελεσματα πατωντας φρενο???
Είναι εξαιρετικά δύσκολο να πετύχει κάποιος τέποιο πράγμα και να μην τον καταλάβεις κοιτώντας την καμπύλη των απωλειών και αυτό γιατί θα είναι "κατσαρή", αφού δεν θα καταφέρει εύκολα να πετύχει την ίδια ακριβώς συνεχόμενα πίεση στο πεντάλ του φρένου ενώ τα αυτοκίνητο επιταχύνει!
Μπορεί όμως να σηκώσει ένα-δύο κλικ το χειρόφρενο και η καμπύλη απωλειών να είναι γραμμική...
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από M3EST Εμφάνιση μηνυμάτων
...Ηδη τοποθετηθηκαν οι πρωτες τρεις εξατμισεις και ειναι καθ οδον οι επομενες.Το αποτελεσμα του συνδυασμου με προγραμμα HRT ειναι πραγματικα απιθανο.Συντομα θα ανακοινωθει και πιο επισημα η συνεργασια.Την επομενη εβδομαδα πιθανον να ανεβουν βιντεακια επι Ελληνικου εδαφους.
Οι Γιουκοσλάβοι αποφάσισαν επιτέλους να βάλουν τα πριόνια τους σε αυτοκίνητα και μάλιστα και σε BMW. Πρέπει να πέτυχα ένα από αυτά στο δρόμο (το σχήμα των απολήξεων παρέπεμπε σε Αkrapovic) και ο ήχος ήταν λίγο απόκοσμος... Πολύ φούντωση! Να τους ψιθηρίσει μήπως κάποιος συνεργάτης τους να διευρύνουν την γκάμα εφαρμογών τους στα BMW;
C U out there
Συνημένες Εικόνες
Τύπος Αρχείου: jpg BMW-M3-E92-Evolution.jpg (64,9 KB, 19 εμφανίσεις)
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 08-05-09, 06:17
Το avatar του χρήστη zaharias
zaharias Ο χρήστης zaharias δεν είναι συνδεδεμένος
... is dreaming of a CSL
 
Εγγραφή: 26-08-2005
Μηνύματα: 4.302
zaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to beholdzaharias is a splendid one to behold
Παντως και απο το βιντεακι που ανεβασε ο Thronos στην αρχη του θρεντ, μπορεις να καταλαβεις οτι μιλαμε για "αρρωστημενο" ηχο..

Αντε, καλομπαχτη...
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 08-05-09, 09:08
Το avatar του χρήστη Strax
Strax Ο χρήστης Strax δεν είναι συνδεδεμένος
Administrator
 
Εγγραφή: 05-05-2004
Μηνύματα: 2.285
Strax has a spectacular aura aboutStrax has a spectacular aura about
Γενικά έχει αποδειχθεί ότι το Ε92 Μ3 κερδίζει από εξατμίσεις (και από άλλες βελτιώσεις).

Με το καλό να τις "δεχθείς" τις εξατμίσεις.

Προσωπικά έχω μια ένσταση σχετικά με το επίπεδο του θορύβου, ειδικά σε κάμπριο αυτοκίνητο. Αλλά ομολογώ ότι δεν τις έχω ακούσει από κοντά και ότι έτσι και αλλιώς ο καθένας έχει τα δικά του όρια στι θέμα έντασης του θορύβου!
__________________
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 08-05-09, 10:49
Το avatar του χρήστη M3EST
M3EST Ο χρήστης M3EST δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 29-05-2004
Μηνύματα: 319
M3EST will become famous soon enoughM3EST will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Strax Εμφάνιση μηνυμάτων
Γενικά έχει αποδειχθεί ότι το Ε92 Μ3 κερδίζει από εξατμίσεις (και από άλλες βελτιώσεις).

Με το καλό να τις "δεχθείς" τις εξατμίσεις.

Προσωπικά έχω μια ένσταση σχετικά με το επίπεδο του θορύβου, ειδικά σε κάμπριο αυτοκίνητο. Αλλά ομολογώ ότι δεν τις έχω ακούσει από κοντά και ότι έτσι και αλλιώς ο καθένας έχει τα δικά του όρια στι θέμα έντασης του θορύβου!
Ο θορυβος ειναι παρα πολυ ψαγμενος.Ξεκιναει με ενα απιθανο V8 μπασσο στα χαμηλα και οσο ανεβαινουν οι στροφες χαμηλωνει.Ο πρωτος που την εβαλε ταξιδεψε και ειπε πως ο ηχος ειναι ακριβως αυτος που πρεπει.Περιμενω να γινουν τα βιντεακια.
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 08-05-09, 11:06
Το avatar του χρήστη merlin_M3
merlin_M3 Ο χρήστης merlin_M3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-01-2009
Μηνύματα: 330
merlin_M3 has a spectacular aura aboutmerlin_M3 has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από InsaneDriver Εμφάνιση μηνυμάτων
merlin θα είχε ενδιαφέρον να μας πεις πόσο κόστισε η παραγγελία.
Η παραγγελία κόστησε αρκετά, πονάει λίγο αλλά αν γεμίζει το κενό του αυτοκινήτου μέχρι της 4.500 στροφές + τον φοβερό μπάσο ήχο, χαλάλι.
Γιά τιμή στείλε π.μ. να σου απαντήσω.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Strax Εμφάνιση μηνυμάτων
Προσωπικά έχω μια ένσταση σχετικά με το επίπεδο του θορύβου, ειδικά σε κάμπριο αυτοκίνητο. Αλλά ομολογώ ότι δεν τις έχω ακούσει από κοντά και ότι έτσι και αλλιώς ο καθένας έχει τα δικά του όρια στι θέμα έντασης του θορύβου!
Ο ήχος της είναι σίγουρα εξαιρετικός.

Σίγουρα ανοιχτός σε χαλαρή βόλτα ή και ανοιχτός σε ταξίδι δεν θα πας πάνω από 4.500 στροφες ( περίπου 200 km/h ) και ο ήχος θα είνα από ευχάριστος έως ανεκτός.
Προσωπικά οταν ζορίζω το αυτοκίνητο ανοικτός, συνήθως είμαι μόνος μου και κλείνω και την μουσική για μην μου κόβει από τον ήχο του αυτοκινητου.
__________________
__________________________________________________ _________________________________
Ο ανώτερος άνθρωπος έχει απαιτήσεις από τον εαυτό του. Ο κατώτερος άνθρωπος από τους άλλους.
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 08-05-09, 13:55
Το avatar του χρήστη stef
stef Ο χρήστης stef δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 19-05-2004
Μηνύματα: 3.953
stef is just really nicestef is just really nicestef is just really nicestef is just really nice
Αυτά είναι κύριοι, γιατί θα πλακωθώ με έναν φίλο που με έχει πρήξει με ένα βρωμοEVO ότι τα Μ3 & τα Μ5 τα έχει για πλάκα 0-200 και αυτός έχει μόνο εξάτμιση και re-mapping όπως λέει...
__________________
BMW-SHEER DRIVING PLEASURE

Καλοκαιρινές διακοπές για πάααντα...!
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 22-05-09, 10:37
Το avatar του χρήστη merlin_M3
merlin_M3 Ο χρήστης merlin_M3 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-01-2009
Μηνύματα: 330
merlin_M3 has a spectacular aura aboutmerlin_M3 has a spectacular aura about
Τοποθετήθηκε

Η εξάτμιση μπήκε, ακόμη δεν έχει προσαρμοστεί το πρόγραμμα γιατί δεν έχω κάνει αρκετά Km.

Είμαι πολύ ευχαριστημένος και πιστεύω μετα το ΣΚ που θα πατήσει και το πρόγραμμα θα είναι ακόμη καλύτερα.

Ο ήχος είναι μαγικός, καθόλου ενοχλητικός για εμένα, αλλά δεν ξέρω για τους γείτονες.............
Μπαίνοντας στο γκαράζ μου, συντονίζονται λίγο τα τζάμια και χτυπάνε ένας δυό συναγερμοί γειτόνων.................
Μάλλον θα πρέπει να τους ρυθμίσουν λίγο..............

Αν και συνοδεύεται από street legal πιστοποιητικό και έχει έγκριση TUV, έλεγξα καυσαέρια και δεν έχει κανένα απολύτως πρόβλημα.

Δείτε δυό βιντεάκια από το αυτοκίνητο.





Φιλικά
Νίκος
__________________
__________________________________________________ _________________________________
Ο ανώτερος άνθρωπος έχει απαιτήσεις από τον εαυτό του. Ο κατώτερος άνθρωπος από τους άλλους.
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 22-05-09, 11:00
Το avatar του χρήστη e60///M
e60///M Ο χρήστης e60///M δεν είναι συνδεδεμένος
UN-naturally aspirateD
 
Εγγραφή: 28-12-2006
Μηνύματα: 518
e60///M has a spectacular aura aboute60///M has a spectacular aura aboute60///M has a spectacular aura about
Καλοριζικη Νικο.
Πολυ καλη φαση.
__________________
2007 BMW 530i M-pack
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 17:31.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.