Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 06-10-09, 17:57
bmw330vasilis Ο χρήστης bmw330vasilis δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 01-10-2007
Μηνύματα: 2.452
bmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nice
καλοριζικα φιλε μου........ευχομαι να μην χρειαστει να τα ΠΙΕΣΕΙΣ ποτε για καλο λογο....μονο για παιχνιδισματα....!
Ειμαι σιγουρος οτι μετα απο 600 χλμ που ειναι το στρωσιμο θα δεις αισθητη διαφορα....εκει που θα τρελαθεις ειναι καμμια 1500 χλμ.
Οτι προβλημα μπορει να εχεις,ή απορια στην τοποθετηση....μην διστασεις να τον παρεις τηλ.!!
Δωσε μας νεοτερα και φωτο μετα την τοποθετηση!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 06-10-09, 18:19
Nick_E60_GR Ο χρήστης Nick_E60_GR δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 22-11-2007
Μηνύματα: 1.522
Nick_E60_GR is a jewel in the roughNick_E60_GR is a jewel in the roughNick_E60_GR is a jewel in the roughNick_E60_GR is a jewel in the rough
Ωραία πράματα!!!! Αν θα δεις διαφορά λέει?... Ειδικά στα πολλά!
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 06-10-09, 19:04
thomelef Ο χρήστης thomelef δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 13-08-2008
Μηνύματα: 1.056
thomelef is a jewel in the roughthomelef is a jewel in the roughthomelef is a jewel in the roughthomelef is a jewel in the rough
βασίλη ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες ο τάσος είναι και γ@μω τα άτομα.
μάλιστα μου είπε να τον πάρω άυριο το πρωί απο το συνεργείο για κάποιες μικρουποδείξεις σχετικά με την τοποθέτηση(αυτός είναι πιο ανυπόμονος και απο μένα που θα τα χαίρομαι).
βασικά κάτι που θέλω να ρωτήσω και το ξέχασα.
το στρώσιμο θέλει peding(την κάτσαμε αν ναι.μέχρι τώρα μόνο έχω διαβάσει για αυτό το τρόπο στρωσίματος και για να είμαι ειλικρινής φοβάμαι μη κάνω καμία μ@λ@κι@) ή απλά κάνεις χιλιόμετρα και οκ(και πόσα χιλιόμετρα);
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 06-10-09, 19:10
BILL007 Ο χρήστης BILL007 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 04-12-2006
Μηνύματα: 3.956
BILL007 is a jewel in the roughBILL007 is a jewel in the roughBILL007 is a jewel in the rough
Καλορίζικα και καλοφόρετα φίλε μου και απο εμένα...
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 06-10-09, 19:16
thomelef Ο χρήστης thomelef δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 13-08-2008
Μηνύματα: 1.056
thomelef is a jewel in the roughthomelef is a jewel in the roughthomelef is a jewel in the roughthomelef is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από BILL007 Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλορίζικα και καλοφόρετα φίλε μου και απο εμένα...
να'σαι καλά αδερφέ...
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 06-10-09, 19:17
thomelef Ο χρήστης thomelef δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 13-08-2008
Μηνύματα: 1.056
thomelef is a jewel in the roughthomelef is a jewel in the roughthomelef is a jewel in the roughthomelef is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από thomelef Εμφάνιση μηνυμάτων
το στρώσιμο θέλει peding(την κάτσαμε αν ναι.μέχρι τώρα μόνο έχω διαβάσει για αυτό το τρόπο στρωσίματος και για να είμαι ειλικρινής φοβάμαι μη κάνω καμία μ@λ@κι@) ή απλά κάνεις χιλιόμετρα και οκ(και πόσα χιλιόμετρα);

anyone??????????
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 06-10-09, 20:02
bmw330vasilis Ο χρήστης bmw330vasilis δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 01-10-2007
Μηνύματα: 2.452
bmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από thomelef Εμφάνιση μηνυμάτων
βασίλη ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες ο τάσος είναι και γ@μω τα άτομα.
μάλιστα μου είπε να τον πάρω άυριο το πρωί απο το συνεργείο για κάποιες μικρουποδείξεις σχετικά με την τοποθέτηση(αυτός είναι πιο ανυπόμονος και απο μένα που θα τα χαίρομαι).
βασικά κάτι που θέλω να ρωτήσω και το ξέχασα.
το στρώσιμο θέλει peding(την κάτσαμε αν ναι.μέχρι τώρα μόνο έχω διαβάσει για αυτό το τρόπο στρωσίματος και για να είμαι ειλικρινής φοβάμαι μη κάνω καμία μ@λ@κι@) ή απλά κάνεις χιλιόμετρα και οκ(και πόσα χιλιόμετρα);
ακουσε να δεις........ΚΑΠΟΙΟΙ.......επιμενουν στο peding........!Aν την ψαξεις λιγο θα δεις οτι αυτο συστηνεται σ αυτοκινητα τα οποια θα μπουν αμεσως σε αγωνα....!Πιεζεις λοιπον τα φρενα δισκοπλακες-τακακια χωρις λογο!Το σωστο στρωσιμο κατ εμε και καθ υποδειξη του αντιπροσωπου των εν λογο φρενων καθως και αλλων επωνυμων που ειχα ασχοληθει πριν την τοποθετηση των δικων μου.....υποδεικνυουν.....600 χλμ νορμαλ οδηγηση χωρις πλακωματα στην πεδηση...!!
Αν προκειται να μπεις στην πιστα......η μονη σου επιλογη ειναι το peding!
Στρωσε τα φρενα σου...οπως επιδυκνυουν οι κατασκευαστες - αντιπροσωποι,νορμαλ για 600 χλμ....να κατσουν ομορφα τα τακακια σου στους δισκους....και μετα δωσ τους να καταλαβουν......!
ρωτα και τον Τασο μιας και θα μιλησετε αυριο!
Καλο στρωσιμο και υπομονη....δεν ειναι πολλα τα 600!
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 06-10-09, 20:05
Το avatar του χρήστη Fairytale
Fairytale Ο χρήστης Fairytale δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 18-07-2005
Μηνύματα: 3.775
Fairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud ofFairytale has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από thomelef Εμφάνιση μηνυμάτων
...
το στρώσιμο θέλει peding(την κάτσαμε αν ναι.μέχρι τώρα μόνο έχω διαβάσει για αυτό το τρόπο στρωσίματος και για να είμαι ειλικρινής φοβάμαι μη κάνω καμία μ@λ@κι@) ή απλά κάνεις χιλιόμετρα και οκ(και πόσα χιλιόμετρα);
Μάθε τι πάστα είναι τα τακάκια σου και τι κράμα οι δίσκοι και θα σου πούμε τι να κάνεις.
Καλοφόρετα!
C U out there
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 06-10-09, 20:07
bmw330vasilis Ο χρήστης bmw330vasilis δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 01-10-2007
Μηνύματα: 2.452
bmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nicebmw330vasilis is just really nice
και ετσι για την ιστορια και για τυχον ενδιαφερομενο.......πριν λιγο καιρο.....απο 120-140 κοβοντας στα 60....ενοιωθα στη διαδρομη 100-80 ενα ελαφρο τρεμουλο στο τιμονι....
μετα απο επικοινωνια μου με τον αντιπροσωπο.....μου εξηγησε οτι λογω μεγαλης δαγκανας....υπαρχει η περιπτωσω (με σκληρα τακακια παντα)...να μενουν απο την σκονη τους,υπολειμματα μετα την πεδηση που δυστυχως πολλες φορες στα συχνα φρεναρισματα....κολλανε στα τακακια.....!
Το πρωτο που μου πε να κανω ηταν το peding......για να ξεκολλησει η ''βρωμια''.......Ετσι κ εγινε και εκτοτε δεν μου χει ξανατυχει.....ολα τζαμι....!
Ωστοσο μου πε κατα το πλυσιμο του αυτοκινητου....να ριχνω και νερο με πιεση στις δαγκανες - δισκοπλακες....για να φευγει οτι καταλοιπο εχει δημιουργηθει και να μην μου ξανασυμβει!

Οσον αφορα το στρωσιμο....ρωτα καλυτερα αυτον που στα πουλησε....για να χεις και το κεφαλι σου ησυχο μιας και εχεις και γραπτη εγγυηση!!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 06-10-09, 20:11
sm6 Ο χρήστης sm6 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 26-12-2007
Μηνύματα: 1.833
sm6 is a name known to allsm6 is a name known to allsm6 is a name known to allsm6 is a name known to allsm6 is a name known to allsm6 is a name known to all
επικαθισεις λεγονται βασιλακη μου...

παρομοιες ακαθαρσιες επικαθονται και στην κορνα...
γι αυτο απαιτουνται συχνα-πυκνα μερικα πατηματα...
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 17:08.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.