Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 24-05-11, 23:55
Το avatar του χρήστη ditris
ditris Ο χρήστης ditris δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 01-09-2010
Μηνύματα: 977
ditris is just really niceditris is just really niceditris is just really niceditris is just really nice
ιστορικό bmw e46

Πέρσι πηγαίνοντας σε μεγάλη αντιπροσωπεία της θεσσαλονίκης, προς κτεο μερια....είπα να το παίξω ανυποψίαστος ρωτώντας το ιστορικό του αυτοκινήτου μου το οποίο εννοείται ήξερα!
Δεν ήθελαν ούτε καν αριθμό πλαισίου..απλά το κλειδί απο το 46άρι μου!Έτσι λοιπόν το βάζει ο υπευθυνος σε μικρού μεγέθους μηχανημα το κλειδί κ μου εκτυπώνει τις 2 παρακάτω επισυναπτόμενες φώτος.Τα πάντα απο την ημερομηνια που βγηκε απο το εργοστασιο,την 1η αδεια κυκλοφοριας,τον αναλυτικο εξοπλισμό,τύπο+κωδικο μοτερ, κτλ...μεχρι κ τον dealer που τον παρηγγειλε(εννοώντας π.χ bmw αδαμιδη ή σπανό κτλ).
Μαλιστα μουπε πως στο αυτοκινητο μου στο καντραν θα πρεπει να γραφει 180663χλμ...οσα δηλαδη εχει κρατημενη η μικρη μνημη του κλειδιου αν δεν τα κατεβασε τα χιλιομετρα ο οποιος προηγουμενος ιδιοκτητης...διοτι αν τα κατεβαζε το κλειδι θαμενε στα χλμ πριν τα κατεβασει...διοτι θα αντιλαμβανοταν τη παρεμβαση...κ η μνημη του θα κολλαγε!
Οντως κ το κοντερ μου τοσα(180663χλμ) εδειχνε όταν βγηκα να το δω!
Ετσι αν βαλετε το κλειδι απο το 46ρι σας στο μηχανημα αυτο...που αποτι μουπε τοχουν στην ελλαδα εδω κ 4 χρονια...κ σας δειξει 110000χλμ ενω η ψηφιακη ενδειξη χιλιομετρων του κοντερ γραφει 150000χλμ σημαινει οτι κατεβασαν τα χλμ κ κανεις δεν ξερει κατα ποσο!!
Περαιτερω πληροφοριες δεν εδειξε για τα service παρόλο πουγιναν στην bmw της ιταλιας κ εχω κ το book service(δειτε αρχικα κ τελικα χλμ απο αρχη ως τοτε που το αγορασα) μιας κ αποτι μουπε η ιταλια τελευταία μπηκε στην online "αλληλοανταλλαγη" πληροφοριων....

ΡΩΤΗΣΑ Κ ΚΑΤΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΕΚΕΙ...ΑΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ Π.Χ ΑΠΟ 316 ΣΕ 325 Η ΣΕ 330 ΚΤΛ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟ ΔΗΛΩΣΟΥΜΕ ΝΟΜΙΜΑ?Κ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕ.....ΟΧΙ ΕΔΩ Κ 10 ΧΡΟΝΙΑ!....ΩΠΟΥ Κ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗ ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ΠΛΗΝ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑΣ....Κ ΜΕΧΡΙ Κ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΒΙΔΑ Κ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ...ΜΕΤΑ ΣΤΟ ΚΤΕΟ ΘΑ ΣΟΥ ΖΗΤΗΣΟΥΝ ΧΑΡΤΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΠΙΣΗΜΗ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ..Κ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΔΕΝ ΘΑ ΣΟΥ ΔΩΣΕΙ ΦΥΣΙΚΑ ΜΙΑΣ Κ ΔΕΝ ΑΝΕΛΑΒΕ Η ΙΔΙΑ ΤΗΝ ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ!ΑΛΗΘΕΙΑ Η ΨΕΜΜΑ ΤΕΛΙΚΑ ΟΙ ΝΟΜΙΜΕΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΤΩΝ ΜΕΤΑΤΡΟΠΩΝ ΚΡΥΒΟΥΝ ΠΟΛΛΑ....
Συνημένες Εικόνες
Τύπος Αρχείου: jpg DSC00424.jpg (290,4 KB, 107 εμφανίσεις)
Τύπος Αρχείου: jpg DSC00425.jpg (287,5 KB, 104 εμφανίσεις)
Τύπος Αρχείου: jpg DSC00430.jpg (285,3 KB, 76 εμφανίσεις)
Τύπος Αρχείου: jpg DSC00432.jpg (280,3 KB, 73 εμφανίσεις)
__________________

Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 25-05-11, 00:19
Το avatar του χρήστη KATSARAIOS
KATSARAIOS Ο χρήστης KATSARAIOS δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 06-10-2007
Μηνύματα: 1.934
KATSARAIOS is just really niceKATSARAIOS is just really niceKATSARAIOS is just really niceKATSARAIOS is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από makos Εμφάνιση μηνυμάτων
ΡΩΤΗΣΑ Κ ΚΑΤΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΕΚΕΙ...ΑΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ Π.Χ ΑΠΟ 316 ΣΕ 325 Η ΣΕ 330 ΚΤΛ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟ ΔΗΛΩΣΟΥΜΕ ΝΟΜΙΜΑ?Κ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕ.....ΟΧΙ ΕΔΩ Κ 10 ΧΡΟΝΙΑ!....ΩΠΟΥ Κ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗ ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ΠΛΗΝ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑΣ....Κ ΜΕΧΡΙ Κ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΒΙΔΑ Κ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ...ΜΕΤΑ ΣΤΟ ΚΤΕΟ ΘΑ ΣΟΥ ΖΗΤΗΣΟΥΝ ΧΑΡΤΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΠΙΣΗΜΗ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ..Κ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΔΕΝ ΘΑ ΣΟΥ ΔΩΣΕΙ ΦΥΣΙΚΑ ΜΙΑΣ Κ ΔΕΝ ΑΝΕΛΑΒΕ Η ΙΔΙΑ ΤΗΝ ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ!ΑΛΗΘΕΙΑ Η ΨΕΜΜΑ ΤΕΛΙΚΑ ΟΙ ΝΟΜΙΜΕΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΤΩΝ ΜΕΤΑΤΡΟΠΩΝ ΚΡΥΒΟΥΝ ΠΟΛΛΑ....
παντου δηλωνεται νομιμοτατα αρκει να υπαρχει προηγουμενη ιδιου τυπου μετατροπη στο υπουργειο.
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 25-05-11, 09:53
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Εγώ αυτό που ξέρω για τη μνήμη του κλειδιού και τα χλμ, είναι το εξής.

Κάθε φορά που βάζεις το κλειδί, διαβάζει τι έχει τελευταία φορά σαν ένδειξη.

Δηλαδή αν το ένα κλειδί έχεις να το χρησιμοποιήσεις 5 χρόνια και τους πάς και τα 3 κλειδιά, το κλειδί της μίζας θα γράφει 180.000 χλμ και το άλλο που έχεις να χρησιμοποιήσεις 2 χρόνια (ας πούμε) θα τους δείξει 130.000 και το βοηθητικό που μπορεί να έχεις 5 χρόνια να το χρησιμοποιήσεις θα δείχνει 90.000χλμ (ας πούμε).

Το μόνο που μπορεί να συμβεί (ευτράπελο) είναι να γυρίσει κάποιος τα χλμ από 200.000 σε 90.000 και να ΜΗΝ βάλει και τα 3 κλειδιά στη μίζα οπότε αν πάς στην αντιπροσωπεία θα σου πούν
Το καντράν δείχνει 90.000
Το 1 κλειδι δείχνει 90.000, το 2ο κλειδί 89.800 (λογικό) το 3ο...δείχνει 200.000χλμ ...Φυσικά δε νομίζω ότι κάποιος κάνει τέτοιο λάθος.
Η μνήμη του κλειδιού δεν κολλάει και διαβάζει κανονικά την αλλαγή που δείχνει στο καντράν.
Τη διαδικασία μου την είχαν πεί όταν ρώτησα και εγώ κάποτε σε 2 αντιπροσωπείες.

Οπότε δώρο-άδωρο το τσεκάρισμα... Απλά σου δείχνει ποια ημερομηνία φτιάχτηκε το αυτοκίνητο, με τι εξοπλισμό.

Όσο για τη μετατροπή, δηλώνεται κανονικά ότι έχει γίνει με χαρτιά 1 φορά και το έχει δεχτεί το υπουργείο μεταφορών. Για αυτό και συνεχίζουν να δηλώνωνται οι μετατροπές κανονικά.
Αν συνεχίσουν την αναδουλειά πάντως βλέπω να ξαναρχίζουν οι αντιπροσωπείες την προσφιλή στο παρελθόν συνήθεια, την οποία ''σνόμπαραν'' τα χρόνια της κραιπάλης.
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 25-05-11, 13:41
Το avatar του χρήστη ditris
ditris Ο χρήστης ditris δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 01-09-2010
Μηνύματα: 977
ditris is just really niceditris is just really niceditris is just really niceditris is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγώ αυτό που ξέρω για τη μνήμη του κλειδιού και τα χλμ, είναι το εξής.

Κάθε φορά που βάζεις το κλειδί, διαβάζει τι έχει τελευταία φορά σαν ένδειξη.

Δηλαδή αν το ένα κλειδί έχεις να το χρησιμοποιήσεις 5 χρόνια και τους πάς και τα 3 κλειδιά, το κλειδί της μίζας θα γράφει 180.000 χλμ και το άλλο που έχεις να χρησιμοποιήσεις 2 χρόνια (ας πούμε) θα τους δείξει 130.000 και το βοηθητικό που μπορεί να έχεις 5 χρόνια να το χρησιμοποιήσεις θα δείχνει 90.000χλμ (ας πούμε).

Το μόνο που μπορεί να συμβεί (ευτράπελο) είναι να γυρίσει κάποιος τα χλμ από 200.000 σε 90.000 και να ΜΗΝ βάλει και τα 3 κλειδιά στη μίζα οπότε αν πάς στην αντιπροσωπεία θα σου πούν
Το καντράν δείχνει 90.000
Το 1 κλειδι δείχνει 90.000, το 2ο κλειδί 89.800 (λογικό) το 3ο...δείχνει 200.000χλμ ...Φυσικά δε νομίζω ότι κάποιος κάνει τέτοιο λάθος.
Η μνήμη του κλειδιού δεν κολλάει και διαβάζει κανονικά την αλλαγή που δείχνει στο καντράν.
Τη διαδικασία μου την είχαν πεί όταν ρώτησα και εγώ κάποτε σε 2 αντιπροσωπείες.

Οπότε δώρο-άδωρο το τσεκάρισμα... Απλά σου δείχνει ποια ημερομηνία φτιάχτηκε το αυτοκίνητο, με τι εξοπλισμό.

Όσο για τη μετατροπή, δηλώνεται κανονικά ότι έχει γίνει με χαρτιά 1 φορά και το έχει δεχτεί το υπουργείο μεταφορών. Για αυτό και συνεχίζουν να δηλώνωνται οι μετατροπές κανονικά.
Αν συνεχίσουν την αναδουλειά πάντως βλέπω να ξαναρχίζουν οι αντιπροσωπείες την προσφιλή στο παρελθόν συνήθεια, την οποία ''σνόμπαραν'' τα χρόνια της κραιπάλης.
Δημήτρη στο παράδειγμα που λες...δηλαδή αν το ένα κλειδί έχεις να το χρησιμοποιήσεις 5 χρόνια και πάς και με τα 3 κλειδιά, το κλειδί της μίζας θα γράφει 180.000 χλμ και το άλλο που έχεις να χρησιμοποιήσεις 2 χρόνια (ας πούμε) θα τους δείξει 130.000 και το βοηθητικό που μπορεί να έχεις 5 χρόνια να το χρησιμοποιήσεις θα δείχνει 90.000χλμ (ας πούμε).
Γυρίζοντας κάποιος επιτηδειος τα χλμ από 200.000 π.χ σε 130.000 και να ΜΗΝ δίνοντας και τα 3 κλειδιά στον μελλοντα αγοραστη με τη πρόφαση πως κ καλα τα εχασε αν πάς στην αντιπροσωπεία θα σου πούν ότι όντως Το καντράν θα πρέπει να δείχνει 90.000
οσο αν Η μνήμη του κλειδιού κολλάει απο κατεβασμα χιλιομετρων κ μονο! μετα απο αυτό και δεν διαβάζει κανονικά την αλλαγή που δείχνει με την παροδο χιλιομετρων το καντράν πρεπει να μας πουν κ αλλοι που ισως ναχουν δοκιμασει......
__________________

Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 25-05-11, 13:43
Το avatar του χρήστη ditris
ditris Ο χρήστης ditris δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 01-09-2010
Μηνύματα: 977
ditris is just really niceditris is just really niceditris is just really niceditris is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από makos Εμφάνιση μηνυμάτων
Δημήτρη στο παράδειγμα που λες...δηλαδή αν το ένα κλειδί έχεις να το χρησιμοποιήσεις 5 χρόνια και πάς και με τα 3 κλειδιά, το κλειδί της μίζας θα γράφει 180.000 χλμ και το άλλο που έχεις να χρησιμοποιήσεις 2 χρόνια (ας πούμε) θα τους δείξει 130.000 και το βοηθητικό που μπορεί να έχεις 5 χρόνια να το χρησιμοποιήσεις θα δείχνει 90.000χλμ (ας πούμε).
Γυρίζοντας κάποιος επιτηδειος τα χλμ από 200.000 π.χ σε 130.000 και να ΜΗΝ δίνοντας και τα 3 κλειδιά στον μελλοντα αγοραστη με τη πρόφαση πως κ καλα τα εχασε αν πάς στην αντιπροσωπεία θα σου πούν ότι όντως Το καντράν θα πρέπει να δείχνει 90.000
οσο αν Η μνήμη του κλειδιού κολλάει απο κατεβασμα χιλιομετρων κ μονο! μετα απο αυτό και δεν διαβάζει κανονικά την αλλαγή που δείχνει με την παροδο χιλιομετρων το καντράν πρεπει να μας πουν κ αλλοι που ισως ναχουν δοκιμασει......
Το καντράν θα πρέπει να δείχνει 90.000 αν πας μόνο με το ενα κ καλα εναπομειναντα κλειδι που έχεις να χρησιμοποιήσεις 2 χρόνια (ας πούμε)
__________________

Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 25-05-11, 13:46
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Απλά, είναι πολύ εύκολο να βάλει (αυτός που κατέβασε τα χλμ) εμπρός με όλα τα κλειδιά που θα έχουν πλέον τα νέα χιλιόμετρα.
Τι να σου πώ.

Είναι δύσκολο να βρείς ιστορικό αυτοκινήτου. Εκτός αν έχει κάνει όλα τα σέρβις σε αντιπροσωπεία και επίσης ...να θέλουν να σου πούν.
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 25-05-11, 14:21
kplc16 Ο χρήστης kplc16 δεν είναι συνδεδεμένος
Νίκος ο Όμορφος
 
Εγγραφή: 08-05-2008
Μηνύματα: 979
kplc16 will become famous soon enoughkplc16 will become famous soon enough
προσωπικα δεν ανησυχω αν το μεταχειρισμενο αυτοκινητο που θα αγοραζα ειχε 100000 χλμ ή 200000.Ανησυχω αν ο προηγουμενος ιδοκτητης αλλαζε τα λαδια καθε 25000

Και με ενοχλει το ποσο συχνα επισκεπτομαι το συνεργειο
__________________
Θα τουρμπιστω απο το παραθυρο!
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 01-11-11, 10:00
Το avatar του χρήστη ditris
ditris Ο χρήστης ditris δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 01-09-2010
Μηνύματα: 977
ditris is just really niceditris is just really niceditris is just really niceditris is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dim77 Εμφάνιση μηνυμάτων
Απλά, είναι πολύ εύκολο να βάλει (αυτός που κατέβασε τα χλμ) εμπρός με όλα τα κλειδιά που θα έχουν πλέον τα νέα χιλιόμετρα.
Τι να σου πώ.

Είναι δύσκολο να βρείς ιστορικό αυτοκινήτου. Εκτός αν έχει κάνει όλα τα σέρβις σε αντιπροσωπεία και επίσης ...να θέλουν να σου πούν.
Δημήτρη θυμούμενος το παλιό αυτό post, μίλησα με εναν ηλ/γο Bmw χτες.Σχετικα με το κατεβασμα των χιλιομετρων μουπε...για να μην καταλαβει το κατεβασμα των χιλιομετρων καποιος ανυποψιαστος αγοραστης...πρεπει να κατεβασεις τα χλμ....κ μετα να πας το κλειδι για ελεγχο-εκτυπωση ιστορικου στην αντιπροσωπεια...ώπου κ θα δειχνει τα νεα κατεβασμενα πλεον χιλιομετρα αλλα τα οποια θαναι σταθερά...δηλαδη δεν θα αυξάνονται στη μνημη του κλειδιου.Παντως δεν πρεπει ναχεις ξαναπαει άλλη φορά (π.χ όταν αγορασες το αμαξι!..πραμα λιγο δυσκολο) γ ελεχο-εκτυπωση χιλιομετρων προτου κατεβασματος χιλιομετρων καμια αλλη φορά διότι οπως προειπα θαχει κρατημένα τα χλμ στα οποια το κατεβασες το κλειδι κ επειδη θαχεις γραψει extra χλμ....θα υπαρχει ασυμφωνια με την ενδειξη του καντραν!
Η μνήμη του κλειδιού μούπε κολλάει μετα το κατεβασμα και μενει κολλημενη στην παλια ενδειξη του καντράν....
__________________

Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 01-11-11, 10:04
Το avatar του χρήστη ditris
ditris Ο χρήστης ditris δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 01-09-2010
Μηνύματα: 977
ditris is just really niceditris is just really niceditris is just really niceditris is just really nice
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kplc16 Εμφάνιση μηνυμάτων
προσωπικα δεν ανησυχω αν το μεταχειρισμενο αυτοκινητο που θα αγοραζα ειχε 100000 χλμ ή 200000.Ανησυχω αν ο προηγουμενος ιδοκτητης αλλαζε τα λαδια καθε 25000

Και με ενοχλει το ποσο συχνα επισκεπτομαι το συνεργειο
Σε αυτό έχεις δίκιο.Σίγουρα παντως ένα βιβλίο service ....πραγματικό κ όχι συμπληρωμένο απο "γνωστο" συνεργείου ή αντιπροσωπείας βοηθά στο να ξερεις το ποτε γιναν τα service!
Υ.Γ Επίσης σημαντικό είναι πως μεταχειριζεται καποιος το αυτοκινητο....συνεχη σπιναρισματα,ανελεητοι κόφτες,καρφωτες αλλαγες...μειωνουν τη διαρκεια ζωης εξαρτηματων του κινητηρα...ασχετα αν τα service γίνονται στην ώρα τους....
__________________

Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 01-11-11, 10:08
Το avatar του χρήστη Dim77
Dim77 Ο χρήστης Dim77 δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 13-10-2006
Μηνύματα: 7.796
Dim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant futureDim77 has a brilliant future
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από makos Εμφάνιση μηνυμάτων
Δημήτρη θυμούμενος το παλιό αυτό post, μίλησα με εναν ηλ/γο Bmw χτες.Σχετικα με το κατεβασμα των χιλιομετρων μουπε...για να μην καταλαβει το κατεβασμα των χιλιομετρων καποιος ανυποψιαστος αγοραστης...πρεπει να κατεβασεις τα χλμ....κ μετα να πας το κλειδι για ελεγχο-εκτυπωση ιστορικου στην αντιπροσωπεια...ώπου κ θα δειχνει τα νεα κατεβασμενα πλεον χιλιομετρα αλλα τα οποια θαναι σταθερά...δηλαδη δεν θα αυξάνονται στη μνημη του κλειδιου.Παντως δεν πρεπει ναχεις ξαναπαει άλλη φορά (π.χ όταν αγορασες το αμαξι!..πραμα λιγο δυσκολο) γ ελεχο-εκτυπωση χιλιομετρων προτου κατεβασματος χιλιομετρων καμια αλλη φορά διότι οπως προειπα θαχει κρατημένα τα χλμ στα οποια το κατεβασες το κλειδι κ επειδη θαχεις γραψει extra χλμ....θα υπαρχει ασυμφωνια με την ενδειξη του καντραν!
Η μνήμη του κλειδιού μούπε κολλάει μετα το κατεβασμα και μενει κολλημενη στην παλια ενδειξη του καντράν....
Δηλαδή το δικό μου αυτοκίνητο είχε ορθώς 25200 (203-205 κάτι τέτοιο) όταν το πήρα από μάντρα? (Τόσο έμοιαζε πάντως σε κάθε σημείο του και μηχανικά μέρη).

Δεν ξέρω φίλε μου.

Νομίζω ότι όλα γίνονται...αρκεί να προσέξει ο ''γυριστής'' να γυρίσει τα χλμ, σε ΟΛΑ τα σημεία που είναι καταγεγραμμένα (π.χ. εγκέφαλος φώτων) και στα κλειδιά κλπ.

Μακάρι να ισχύουν αυτά που σου είπε.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 13:16.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.