Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 3 > Σειρά 3 - Γενικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 05-10-11, 09:49
Το avatar του χρήστη BMWF1POWER
BMWF1POWER Ο χρήστης BMWF1POWER δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 01-10-2007
Μηνύματα: 81
BMWF1POWER is on a distinguished road
Αγορα ελαστικων

Γεια χαρα σε ολους.
Οποιος εχει τον χρονο ας σχολιασει για τα παρακατω ελαστικα που σκοπευω να τοποθετησω στο compact μου σε διαστασεις 225 45 R17 εμπρος,245 40 R17 πισω
1.Continental ContiSportContact™ 5
2.Michelin Pilot Sport 3
3.Pirelli PZERO ASIMMETRICO
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 05-10-11, 10:09
Το avatar του χρήστη panos 316T
panos 316T Ο χρήστης panos 316T δεν είναι συνδεδεμένος
Ε36 turbomaniac
 
Εγγραφή: 10-02-2009
Μηνύματα: 667
panos 316T is just really nicepanos 316T is just really nicepanos 316T is just really nicepanos 316T is just really nice
έχω κάνει περίπου 300 χλμ με τα PS3 ακριβώς με τις διαστάσεις που αναφέρεις(τιμή 620 ευρώ).
οι εντυπώσεις μέχρι τώρα θετικότατες αν και δεν έχουν πατήσει ακόμα τα λάστιχα όπως πρέπει.
Πολύ καλή συμπεριφορά στο στεγνό ,ζεσταίνεται σχετικά εύκολα..
Στο βρεγμένο δεν έχει τύχει ακόμα αλλά η εταιρεία υποστηρίζει ότι είναι βελτιωμένο σε σχέση με τα ps2.

Πριν φόραγα τα pirelli (zr) αλλά σε 18άρα ζάντα,σκληρό λάστιχο ,αργούσε να ζεσταθεί(βέβαια παίζουν και άλλοι παράγοντες ρόλο) αλλά όταν έπιανε θερμοκρασία γινόταν βεντούζα στο στεγνό.
Στο βρεγμένο αξιοπρεπές αλλά αν τα κρατήσεις παραπάνω χρόνο γίνονται επικύνδυνα για πλάκα.
αυτά από μένα
__________________
τούρμπο και πράσινα άλογα...
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 05-10-11, 12:49
Το avatar του χρήστη LEO328
LEO328 Ο χρήστης LEO328 δεν είναι συνδεδεμένος
bmw motorsport e36 maniac
 
Εγγραφή: 14-03-2011
Μηνύματα: 2.316
LEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the rough
εγω θα εβαζα καποιο απο τα 2 πρωτα.φοραω conti sp con 3 και ειμαι υπερευχαριστημενος.απλα τα 2 πρωτα δεν ειναι για συχνα παντηλικια γιατι λογω καλης ποιοτητας '' μαλακης '' γομας τρωγονται ευκολα.τα πισω απο τα πολλα '' χαστουκια '' εχουν ψιλοφαγωθει αλλα κρατανε ακομα με αξιοπρεπεια.μιλαμε για ημερομηνιες του 07 και του 08.φαντασου.και ακομα κρατανε παρολο το ξεφτιλησμα.και τα 2 πρωτα εχουν καλο grip και γρηγορο ζεσταμα.πολυ καλα λαστιχα.για τα pirelli δεν εχω εμπειρια και για μενα δεν συγκρινονται με τα 2 πρωτα.

2 ερωτησεις προς συζητηση:
-γιατι το sp con 5? και με το sp con 3 καλυμμενος θα σαι.(και πιο οικονομικο το 3 παραλληλα).
-γιατι αλλη διασταση μπρος και αλλη πισω ρε παιδες? (χαχαχα ο σπ@σ@ρχιδ@ας του φορουμ).
με 225/45/17 all around δεν ειναι καλυτερα? (πιο ανεση ,πιο οικονομια στο δρομο και σε καθε αλλαγη ελαστικων,πιο μπαμ σε επιτανχυνση και σε κρατημα μικρες διαφορες ειδικα αμα εισαι και χαμηλωμενος).
προσωπικες αποψεις παντα.σε κουβεντα να βρισκομαστε....
__________________

its not what can you say,its what you can proove.(training day film-denzel washighton).
e36 till death!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...ewpost&t=32556
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 05-10-11, 13:00
performance Ο χρήστης performance δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-10-2008
Μηνύματα: 202
performance is on a distinguished road
Ειμαι και εγω για αγορα στις διαστασεις που αναφερονται αλλα και τα 4 θα ειναι 225/45/17.
Το ψαχνω αρκετο καιρο και θα καταληξω σε goodyear f1 assymetric 2.Απο ερευνα στο δικτυο φαινονται πολυ καλα.(tyre reviews.co.uk)
Οσον αφορα τιμες, για τα ps3 520ευρω,για τα conti sp3 540e,conti sp5 540e.
Το καταστημα που εδωσε αυτες τις τιμες μιλαει για αγορα μετρητοις.Για τα f1 2 θελει 600ευρω αλλα εγω τα βρηκα αλλου...500 με δοσεις.
Δεν ειμαι γρηγορος, απλα ταξιδευω σβελτα.
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 05-10-11, 13:14
Το avatar του χρήστη LEO328
LEO328 Ο χρήστης LEO328 δεν είναι συνδεδεμένος
bmw motorsport e36 maniac
 
Εγγραφή: 14-03-2011
Μηνύματα: 2.316
LEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the roughLEO328 is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από performance Εμφάνιση μηνυμάτων
Ειμαι και εγω για αγορα στις διαστασεις που αναφερονται αλλα και τα 4 θα ειναι 225/45/17.
Το ψαχνω αρκετο καιρο και θα καταληξω σε goodyear f1 assymetric 2.Απο ερευνα στο δικτυο φαινονται πολυ καλα.(tyre reviews.co.uk)
Οσον αφορα τιμες, για τα ps3 520ευρω,για τα conti sp3 540e,conti sp5 540e.
Το καταστημα που εδωσε αυτες τις τιμες μιλαει για αγορα μετρητοις.Για τα f1 2 θελει 600ευρω αλλα εγω τα βρηκα αλλου...500 με δοσεις.
Δεν ειμαι γρηγορος, απλα ταξιδευω σβελτα.
χαχαχα εχεις δικιο.ξεχασα τα goodyear f1.πιθανον το επομενο μου λαστιχο.παρα πολυ καλο!
conti sp con 3 225/45/17 με 500ε τα βρισκεις ανετα τοποθετημενα.ps3 στην τιμη που ειπες ισως και λιγο παραπανω.αμα ειναι αθηνα αυτος με τα goodyear στειλε ενα π.μ. βεβαιως-βεβαιως thanks!
__________________

its not what can you say,its what you can proove.(training day film-denzel washighton).
e36 till death!

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/...ewpost&t=32556
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 05-10-11, 14:52
Το avatar του χρήστη antreas
antreas Ο χρήστης antreas δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 30-05-2009
Μηνύματα: 114
antreas is on a distinguished road
Continental ContiSportContact τίμιο λάστιχο πολύ καλό και άνετο στο στεγνό
καλό και στο βρεγμένο και βγάζει και κάμποσα χιλιόμετρα.Εγώ που φοράω
είμαι πολυ ευχαρηστημένος.Pirelli PZERO ASIMMETRICO κορυφαίο στο στεγνό
δεν κάνει για βροχή!Michelin Pilot Sport 3 η michelin καλήτερα να βγάζει λάστιχα μόνο για DUMPERS
γιατί με τα ι.χ το χει χάσει το μπαλάκι.
Σου προτείνω πάντως να δεις για Vredestein ultrac sessanta που είναι λαστιχάρα και σε βρεγμένο.
__________________
ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΑΛΛΟ ΣΟΣΙΑΛΙΣΜΟ
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 05-10-11, 17:02
Το avatar του χρήστη BMWF1POWER
BMWF1POWER Ο χρήστης BMWF1POWER δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 01-10-2007
Μηνύματα: 81
BMWF1POWER is on a distinguished road
Αναμεσα στα δυο πρωτα ειμαι αλλα απο οτι εμαθα δεν υπαρχουν διαθεσιμα το conti 5 μονο τα conti 3. Εχω ακουσει απο πολλους οτι τα Conti δεν βγαζουν Km και ειναι το μονο που με προβληματιζει.
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 05-10-11, 18:23
performance Ο χρήστης performance δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-10-2008
Μηνύματα: 202
performance is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από LEO328 Εμφάνιση μηνυμάτων
χαχαχα εχεις δικιο.ξεχασα τα goodyear f1.πιθανον το επομενο μου λαστιχο.παρα πολυ καλο!
conti sp con 3 225/45/17 με 500ε τα βρισκεις ανετα τοποθετημενα.ps3 στην τιμη που ειπες ισως και λιγο παραπανω.αμα ειναι αθηνα αυτος με τα goodyear στειλε ενα π.μ. βεβαιως-βεβαιως thanks!
Εχεις μηνυμα.
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 05-10-11, 18:33
performance Ο χρήστης performance δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 22-10-2008
Μηνύματα: 202
performance is on a distinguished road
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από BMWF1POWER Εμφάνιση μηνυμάτων
Αναμεσα στα δυο πρωτα ειμαι αλλα απο οτι εμαθα δεν υπαρχουν διαθεσιμα το conti 5 μονο τα conti 3. Εχω ακουσει απο πολλους οτι τα Conti δεν βγαζουν Km και ειναι το μονο που με προβληματιζει.
Εγω ειδα με τα ματια μου conti sp5 225/45/17 και μαλιστα με τιμη ιδια με αυτη των sp3!
Ο πωλητης δεν ειπε τιποτα περιεργο οσον αφορα τη διαθεσιμοτητα των sp5.
Τωρα για τον αν βγαζουν χιλιομετρα δεν ξερω,αν και πιστευω πως προιοντα κορυφαιων κατασκευαστων εχουν μικρες διαφορες μεταξυ τους οχι ευκολα αναγνωρισιμες απο νορμαλ οδηγους.
Πολλοι κολαμε ψυχολογικα με τα ελαστικα που βαζουμε στα αυτοκινητα και κανουμε το λαθος να ισχυριζομαστε πως αυτα ειναι τα καλυτερα.
Τελος,εδω ο καθενας εχει μια σεβαστη αποψη,παιρνεις μια ιδεα, αλλα οταν τα πραγματα μπερδευονται πηγαινεις σε καταξιωμενη εταιρεια και αγοραζεις.
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 06-10-11, 08:24
Το avatar του χρήστη BMWF1POWER
BMWF1POWER Ο χρήστης BMWF1POWER δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 01-10-2007
Μηνύματα: 81
BMWF1POWER is on a distinguished road
leo ποσα km περιπου εχεις βγαλει με τα conti sp3? Σε αυτα η τα sp5 εχω καταληξει και εγω.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 12:35.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.