Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Γενικές Συζητήσεις > Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης

Διάφορα Θέματα Αυτοκίνησης Εδώ συζητάμε όλα θέματα σχετικά με το αυτοκίνητο, για τα οποία δεν υπάρχει εξειδικευμένη κατηγορία!

Κλειστό Θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 05-01-05, 16:14
Το avatar του χρήστη moutraklas
moutraklas Ο χρήστης moutraklas δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-01-2005
Μηνύματα: 490
moutraklas is on a distinguished road
Το μάτι συνηθίζει σε όλα... Σε ωραία και άσχημα... Αν τα βλέπεις κάθε μέρα γύρω σου... Εδώ ο άνθρωπος συνηθίζει στην σκλαβιά...
Εκεί ακριβώς είναι το θέμα όμως!!!!
Πρέπει να "συνηθίσουμε" τις νέες BMW για να μας αρέσουν??? Πολύ άσχημο μου ακούγεται... και ψεύτικο... και πιεστικό... και αν είναι να πιεζόμαστε για να μασ αρέσουν οι νέες BMW τότε χαιρετίσματα... Θα κάνατε τον κόπο να προσπαθήσετε ή έστω να ασχοληθείτε για να σας αρέσει αν είχε πάνω κάποιο άλλο σήμα? Δεν νομίζω...
Μέχρι σήμερα μόλις βλέπαμε τα μωρά να βγαίνουν από το εργοστάσιο εντελώς αυτόματα (αντανακλαστικά) μας (μου) έτρεχαν τα σάλια. Σαν το σκυλί του Παβλόφ ένα πράμα δηλαδή. Ενώ τώρα... Να το δω... και να το ξαναδώ... και, άντε, αφού BMW είναι, δεν μπορεί να μην μ' αρέσει... και τελικά πείθεις τον εαυτό σου να σ΄αρέσει... Έτσι δουλεύει το σύστημα από δω και πέρα...? Δεν με ικανοποιεί... Άλλα περιμένω από τη Βαυαρία εγώ... 'Αλλες απαιτήσεις έχω... Αλλιώς με έχει μάθει...

υγ. δηλαδή την κατάργηση του οδηγοκεντρικού ταμπλό και την αντικατάστασή του με αυτό για σοφέρ, μπορείς να το συνηθίσεις και αυτό...? Και αυτόν τον λεμονοστίφτη ακόμα στη θέση του λεβιέ...? Συνηθίζεται και αυτός...?
__________________
Tasos

ABS
Anti Bangle System

E30 ///M3 blinks the eye...: “Take this steering wheel and I will show you what sports motoring and genuine driving passion can really be!
  #12  
Παλιά 05-01-05, 16:17
Το avatar του χρήστη moutraklas
moutraklas Ο χρήστης moutraklas δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-01-2005
Μηνύματα: 490
moutraklas is on a distinguished road
Γενικά, η λέξη "συνήθεια" δεν μου αρέσει ρε παιδιά... Δηλώνει υποταγή, συμβιβασμό... δεν μου πάει ρε γαμώτο...!!
__________________
Tasos

ABS
Anti Bangle System

E30 ///M3 blinks the eye...: “Take this steering wheel and I will show you what sports motoring and genuine driving passion can really be!
  #13  
Παλιά 05-01-05, 16:22
Το avatar του χρήστη Action Man
Action Man Ο χρήστης Action Man δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 17-09-2004
Μηνύματα: 4.576
Action Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από moutraklas
Το μάτι συνηθίζει σε όλα... Σε ωραία και άσχημα... Αν τα βλέπεις κάθε μέρα γύρω σου... Εδώ ο άνθρωπος συνηθίζει στην σκλαβιά...
Εκεί ακριβώς είναι το θέμα όμως!!!!
Πρέπει να "συνηθίσουμε" τις νέες BMW για να μας αρέσουν??? Πολύ άσχημο μου ακούγεται... και ψεύτικο... και πιεστικό... και αν είναι να πιεζόμαστε για να μασ αρέσουν οι νέες BMW τότε χαιρετίσματα... Θα κάνατε τον κόπο να προσπαθήσετε ή έστω να ασχοληθείτε για να σας αρέσει αν είχε πάνω κάποιο άλλο σήμα? Δεν νομίζω...
Μέχρι σήμερα μόλις βλέπαμε τα μωρά να βγαίνουν από το εργοστάσιο εντελώς αυτόματα (αντανακλαστικά) μας (μου) έτρεχαν τα σάλια. Σαν το σκυλί του Παβλόφ ένα πράμα δηλαδή. Ενώ τώρα... Να το δω... και να το ξαναδώ... και, άντε, αφού BMW είναι, δεν μπορεί να μην μ' αρέσει... και τελικά πείθεις τον εαυτό σου να σ΄αρέσει... Έτσι δουλεύει το σύστημα από δω και πέρα...? Δεν με ικανοποιεί... Άλλα περιμένω από τη Βαυαρία εγώ... 'Αλλες απαιτήσεις έχω... Αλλιώς με έχει μάθει...

υγ. δηλαδή την κατάργηση του οδηγοκεντρικού ταμπλό και την αντικατάστασή του με αυτό για σοφέρ, μπορείς να το συνηθίσεις και αυτό...? Και αυτόν τον λεμονοστίφτη ακόμα στη θέση του λεβιέ...? Συνηθίζεται και αυτός...?
Εχεις δικιο!Παλιοτερα με το που εβγαινε νεο BMW γινοταν χαμος!!
__________________


"Treat all tires like they deserve to die"
  #14  
Παλιά 05-01-05, 16:26
Το avatar του χρήστη manosbmw318ie30
manosbmw318ie30 Ο χρήστης manosbmw318ie30 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 28-10-2004
Μηνύματα: 482
manosbmw318ie30 is on a distinguished road
Cool

ΣΕ ΓΕΝΙΚΕΣ ΓΡΑΜΜΕΣ ΔΕ ΜΕ ΕΝΘΟΥΣΙΑΖΟΥΝ ΤΑ ΣΧΕΔΙΑ ΤΟΥ. ΟΣΤΩΣΟ, ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΣ ΜΙΑ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΤΟΥ ΣΤΟΥΣ 4ΤΡΟΧΟΥΣ, ΚΑΤΑΝΟΗΣΑ ΤΗ ΣΧΕΔΙΑΣΤΙΚΗ ΤΟΥ ΑΠΟΨΗ.
ΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΣΧΕΔΙΑΣΤΙΚΟ ΑΛΜΑ ΑΠΟ ΤΗΝ Ε30 ΣΤΗΝ Ε36 ΔΕΝ ΠΡΟΚΑΛΕΣΕ ΤΟΣΑ ΣΧΟΛΙΑ. ΚΑΙ ΜΗ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΟΤΙ Η Ε36 ΔΕΝ ΑΛΛΑΞΕ ΔΡΑΜΑΤΙΚΑ ΤΟ ΣΧΕΔΙΟ ΤΗΣ BMW;
ΒΑΖΩ ΣΤΟΙΧΗΜΑ ΟΤΙ ΣΕ 10 - 15 ΧΡΟΝΑΚΙΑ ΟΙ ΤΩΡΙΝΕΣ BMW ΘΑ ΘΕΩΡΟΥΝΤΑΙ ΣΧΕΔΙΑΣΤΙΚΕΣ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΑΥΤΟΚΙΝΗΣΗ!
__________________
Έξυπνα αυτοκίνητα για χαζούς ανθρώπους
  #15  
Παλιά 05-01-05, 18:22
Το avatar του χρήστη Fanatic
Fanatic Ο χρήστης Fanatic δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-05-2004
Μηνύματα: 3.592
Fanatic is just really niceFanatic is just really niceFanatic is just really niceFanatic is just really nice
Eγω θυμαμαι τον εαυτο μου από την στιγμη που αρχισα να καταλαβαινω τον κοσμο γυρω μου σαν μικρο παιδακι ότι εβλεπα τα νεα bmwδακια που εβγαιναν ηταν όλα πανεμορφα εκ πρωτης οψεως!!!Δεν ειχαμε αυτό το εε θα το συνηθησω,και με μια 18αρα και και και και!!Το βλεπαμε…..ΜΠΑΜ!!!Ερωτας!!!Για εμενα το μπαμ αυτό το εκανε η bmw μεχρι και την Ε46!!!Και μοναδικη εξαιρεση bangle είναι το Ζ4!!!Ολα τα αλλα εντασονται στο γεγονος οτι θα τα συνηθησω και επειδη είναι bmw με τον καιρο θα τα λατρεψω και αυτά!Αν όμως ειχαν άλλο σημα θα μου ηταν εντελως αδιαφορα!!Το Ε36 σε σχεση με το Ε30 ηταν τεραστιο βημα όπως και για την bmw που επαψε τοτε να εχει στρογγυλα φαναρια και τα εκρυψε κατω από κρυσταλο!Ομως ηταν θεικη αλλαγη!Κατι που εβαλε την εταιρια χρονια μπροστα,γι’αυτό και πιστευω ότι το σουλουπι της Ε36 θα μπορουσε ανετα να είναι σχεδιο του 2000’.Ειμαι όμως bmwδακιας και αρκετα κολλημενος ώστε αν με ρωτουσε καποιος εκτος από εσας την γνωμη μου για την Ε60 π.χ. θα εδινα σαν απαντηση ότι μου αρεσει και ότι είναι συγχρονο σχεδιο….μπλα…μπλα….μπλα….τι να κανω δεν μπορω να πω κακια για την λατρεια….σσσσσσσσσσσσσσσσσσς όμως!Μην το πειτε πουθενα ομως!!!
  #16  
Παλιά 05-01-05, 18:28
Το avatar του χρήστη Action Man
Action Man Ο χρήστης Action Man δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 17-09-2004
Μηνύματα: 4.576
Action Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to beholdAction Man is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από M-POWERfanatic
Και μοναδικη εξαιρεση bangle είναι το Ζ4!!!
Συμφωνω!Το Ζ4 ειναι πανεμορφο!!
Μου εκανε κλικ απο την αρχη!
__________________


"Treat all tires like they deserve to die"
  #17  
Παλιά 05-01-05, 19:17
Το avatar του χρήστη Black5
Black5 Ο χρήστης Black5 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-06-2004
Μηνύματα: 384
Black5 will become famous soon enough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Axion Man
Συμφωνω!Το Ζ4 ειναι πανεμορφο!!
Μου εκανε κλικ απο την αρχη!
Κι εμένα μου αρέσει η Ζ4 αλλά και η σειρά 6. Κατά τα άλλα η 7αρα είναι απαίσια και η σειρά 1 είναι απλά καλή. Βεβαια η σειρά 1 δεν είναι σεντάν ή κουπέ οπότε δύσκολα θα ήταν εξίσου όμορφη (δε μου πολυαρέσουν τα χατσμπακ!)
__________________
Ε34 525i
________
Δημήτρης

I'll be watching you!

http://www.wow-europe.com/en/
  #18  
Παλιά 05-01-05, 20:01
Το avatar του χρήστη VIC
VIC Ο χρήστης VIC δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 08-10-2004
Μηνύματα: 313
VIC is on a distinguished road
i 1 mou arese apo tin arxi na min po gia ti z4 pou einai theiki, alla ta 5 + 7 mou kathisan kapos strava. pantos to periergo einai oti fili mou, pou tha tous xaraktiriza mexri kai antiBMWakides, me tin 5ara exoun katenthousiasti.
sorry gia latinikous
  #19  
Παλιά 05-01-05, 20:10
Το avatar του χρήστη STR
STR Ο χρήστης STR δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 04-08-2004
Μηνύματα: 1.171
STR has a spectacular aura aboutSTR has a spectacular aura about
Κι ομως δεν νομιζω οτι ειναι κακο να μας αρεσουν τα BMW μονο και μονο επειδη ειναι η μαρκα που γουσταρουμε. Αλωστε οσο περισοτερο το κοιτας σου αρεσει οχι μονο γιατι πρεπει να σου αρεσει αλλα ισως βλεπεις και τις υπολοιπες αρετες που εχει το αυτοκινητο. Αυτες που κανουν τις BMW να ξεχωριζουν χρονια τωρα απο τα αλλα αυτοκινητα. Για παραδειγμα η CLK ειναι για μενα ενα πανεμορφο αυτοκινητο αλλα δεν θα το προτιμουσα με τιποτα απο ενα Ε46 κουπε για δεκαδες αλλους λογους περα της ομορφιας.Οσο αφορα τα καινουργια BMW δεν νομιζω οτι ειναι ασχημα αλλα απλα διαφορετικα.Εμενα μου αρεσουν ολα
__________________
  #20  
Παλιά 05-01-05, 20:18
Το avatar του χρήστη DoctorAbo
DoctorAbo Ο χρήστης DoctorAbo δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-08-2004
Μηνύματα: 1.106
DoctorAbo has a spectacular aura aboutDoctorAbo has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από manosbmw318ie30
ΣΕ ΓΕΝΙΚΕΣ ΓΡΑΜΜΕΣ ΔΕ ΜΕ ΕΝΘΟΥΣΙΑΖΟΥΝ ΤΑ ΣΧΕΔΙΑ ΤΟΥ. ΟΣΤΩΣΟ, ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΣ ΜΙΑ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΤΟΥ ΣΤΟΥΣ 4ΤΡΟΧΟΥΣ, ΚΑΤΑΝΟΗΣΑ ΤΗ ΣΧΕΔΙΑΣΤΙΚΗ ΤΟΥ ΑΠΟΨΗ.
ΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΣΧΕΔΙΑΣΤΙΚΟ ΑΛΜΑ ΑΠΟ ΤΗΝ Ε30 ΣΤΗΝ Ε36 ΔΕΝ ΠΡΟΚΑΛΕΣΕ ΤΟΣΑ ΣΧΟΛΙΑ. ΚΑΙ ΜΗ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΟΤΙ Η Ε36 ΔΕΝ ΑΛΛΑΞΕ ΔΡΑΜΑΤΙΚΑ ΤΟ ΣΧΕΔΙΟ ΤΗΣ BMW;
ΒΑΖΩ ΣΤΟΙΧΗΜΑ ΟΤΙ ΣΕ 10 - 15 ΧΡΟΝΑΚΙΑ ΟΙ ΤΩΡΙΝΕΣ BMW ΘΑ ΘΕΩΡΟΥΝΤΑΙ ΣΧΕΔΙΑΣΤΙΚΕΣ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΑΥΤΟΚΙΝΗΣΗ!
χεχε Manosbmw318ie30 (πολύ μακρύ όνομα ρε παιδί μου). Λοιπόν, εγώ, μέχρι και την Ε 30 δεν ήθελα να τις βλέπω (με εξαίρεση την Ε21). ¨οταν όμως είδα την Ε 36 πριν κυκλοφορήσει ακόμα είπα....... that's it !!!!!! Έκτοτε κόλλησα με τους Βαυαρούς. Επίσης, η Ε 39 για μένα ήταν από τα πιο ισορροπημένα και αισθητικά άρτια αυτοκίνητα της νεότερης της ιστόρίας.
Τέλος, μιλώντας για τον Bangle, έχω την άποψη ότι είναι πολύ μπροστά από την εποχή μας σα σχεδιαστής. Επιπλέον, συμφωνώ απόλυτα ότι η σειρά 7 είναι σχεδιαστικά αποτυχημένη, ότι η σειρά 6 δε καταπίνεται εύκολα και ότι αντίθετα, η σειρά Ζ4 δε πέζεται και ότι η σειρά 5 είναι πολύ όμορφο αυτοκίνητο και απλά, ήδη έναμισι χρόνο μετά την παρουσίασή του οι υποψήφιοι επιστρέφουν και την αγοράζουν όπως ο πατέρας του Παντελή.

Η σειρά 1 είναι μια έντονη προσπάθεια γεφυρώματος ανάμεσα στο προηγούμενο στυλ και το τωρινό.
__________________
Καπ καπ κει κατ, κατ καν γκαπ γκαπ!!!!!
Κλειστό Θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 17:37.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.