Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 1 > Σειρά 1 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 02-10-08, 20:13
Christos 330i ///M Ο χρήστης Christos 330i ///M δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 12-03-2006
Μηνύματα: 5.426
Christos 330i ///M is a jewel in the roughChristos 330i ///M is a jewel in the roughChristos 330i ///M is a jewel in the rough
Spyro 75 . . .

Εχει γινει και επισημη ανακοινωση στην TV . . .

Οτι το θεμα με τα τεκμηρια δεν θα γινει . . .

BMW116iSPORT Θεσσαλονικη υπαρχουν ειδη 2 μουρες ετοιμες 2007 μοντ με τα 265 αλογα . . .
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 02-10-08, 20:20
Christos 330i ///M Ο χρήστης Christos 330i ///M δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 12-03-2006
Μηνύματα: 5.426
Christos 330i ///M is a jewel in the roughChristos 330i ///M is a jewel in the roughChristos 330i ///M is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από E36 RULES!! Εμφάνιση μηνυμάτων
Σοβαρα? ΧΩΡΙΣ ΠΛΑΚΑ, δεν το ηξερα!!!


Χμ, εγω προσωπικααααα.... μιας και ειμαι εξω απο το χορο, δεν μπορω να εκφέρω γνώμη, αν και με ορθολογικά κριτήρια έχεις απολυτο δικιο... Μονο αν ημουν ξερω γω ερωτευμενος με τις τουρμπίνες και/ή το μοτέρ μου θα προχώραγα... (κατα βαση ειμαι, αλλα εμενα ειναι 91 και δεν πιάνει στη συζητηση lol)
Bmw δεν εχεις ; ; ;

Τι παει να πει 91 ; ; ;

Ισα ισα αυτο ειναι αμαξι για τρελη μετατροπα . . .

Μακαρι να μπορουσα οταν ειχα το 36αρι να το κανα 28αρι αλλα τοτε που ; ; ;
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 02-10-08, 20:22
Το avatar του χρήστη antonis7_10
antonis7_10 Ο χρήστης antonis7_10 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-11-2007
Μηνύματα: 143
antonis7_10 is an unknown quantity at this point
Παίδες τι έχετε να πείτε για την λύση του Κομπρέσορα που προτείνει ο Kαφου....???
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 02-10-08, 20:24
Το avatar του χρήστη E36 RULES!!
E36 RULES!! Ο χρήστης E36 RULES!! δεν είναι συνδεδεμένος
JDM as ファック
 
Εγγραφή: 01-06-2005
Μηνύματα: 5.490
E36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud ofE36 RULES!! has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Christos 330i ///M Εμφάνιση μηνυμάτων
Bmw δεν εχεις ; ; ;

Τι παει να πει 91 ; ; ;

Ισα ισα αυτο ειναι αμαξι για τρελη μετατροπα . . .

Μακαρι να μπορουσα οταν ειχα το 36αρι να το κανα 28αρι αλλα τοτε που ; ; ;
Εννοω οτι δεν μιλαμε για αμαξι 2007 ουτε για μοτερ που δν εχει βελτιωθει Μ40 turbo δοξα τω Θεω υπαρχουν πολλα

Ε, αντε, τι περιμενεις, γεμισε ο τοπος απο τα 36αρια!! παρε ενα χαχα
__________________
There are two kinds of people: those who like me, and those who can go to hell...
Some day, we're gonna break free from the chains, and keep on, keep on, keep on, keep on, keep on FLYING...
Straights are for fast cars. Corners are for fast drivers...
I don't mean to be mean but it's all I can be, that's just me..
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 02-10-08, 20:26
Christos 330i ///M Ο χρήστης Christos 330i ///M δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 12-03-2006
Μηνύματα: 5.426
Christos 330i ///M is a jewel in the roughChristos 330i ///M is a jewel in the roughChristos 330i ///M is a jewel in the rough
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από E36 RULES!! Εμφάνιση μηνυμάτων
Εννοω οτι δεν μιλαμε για αμαξι 2007 ουτε για μοτερ που δν εχει βελτιωθει Μ40 turbo δοξα τω Θεω υπαρχουν πολλα

Ε, αντε, τι περιμενεις, γεμισε ο τοπος απο τα 36αρια!! παρε ενα χαχα

Και επιτυχημενα μπορω να πω . . .

Λες να γυρισω στεις παλιες καλες εποχες ; ; ;

χεχε . . .
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 02-10-08, 21:05
Bmw116isport Ο χρήστης Bmw116isport δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 25-02-2008
Μηνύματα: 172
Bmw116isport is on a distinguished road
Dimzan εγώ να περιμένω το θέμα ειναι να μην περιμένω άδικα...
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 02-10-08, 21:08
Bmw116isport Ο χρήστης Bmw116isport δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 25-02-2008
Μηνύματα: 172
Bmw116isport is on a distinguished road
antonis7 10 είπες την λέξη κομπρέσορας...ή λάθος έκανα...

Christos 330i ///M σε τι κατασταση...?και που μπορώ να βρώ πληροφορίες...?
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 02-10-08, 21:28
Το avatar του χρήστη Dimzan
Dimzan Ο χρήστης Dimzan δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-11-2007
Μηνύματα: 1.719
Dimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of light
κοιτα οπως γινονται μετατροπες σε ολα τα bmw συντομα θα αρχισει και η κατηφορα με τη σειρα 1. Εγω το βλεπω σαν θεμα χρονου καθαρα. Αλλωστε Bmw ειναι και αυτο και στα bmw ειναι πολυ συνηθες να γινει μετατροπη. Βεβαια δεν ειναι οπως με τα e36 και e30 που επηξε ο τοπος μετατροπες αλλα εχουν και λιγοτερα ηλεκτρονικα και ειναι πλεον τυπικη υποθεση. Οποτε στο καινουριο αμαξι εχεις ενα πλην (τα πιο δυσκολα ηλεκτρονικα που δεν τα χουν μαθει ακομα οι μαστοροι).

Απο την αλλη ισως αν βρεις ενα καλο τροπετο να σε συμφερει η μετατροπη και γιατι οχι να την ακνεις τη δουλεια.

Ξεκιναω απο τα βασικα. Απο την αρχη τη δουλεια με το τουρμπο δεν την εβλεπα και αν σου πω την αληθεια ενα αμαξι σαν τη σειρα 1 που το παιρνεις γιατι ειναι κυριλε, σορρυ αλλα θα ειναι η απολυτη καγκουρια να ακουσω διπλα μου ενα 116 να μου μαρσαρει και να σκαει σαν pundo-gt. Ισως ειναι πρωτοτυπο και ψαρωσω αλλα οσο κι αν μου αρεσουν στα τουρμπατα στη σειρα 1 δε μ καθεται καν.

Βασικη προυποθεση οπως εχουμε καταλαβει ειναι να παρεις καπου 50 αλογα εξτρα γιατι εκει θα δεις διαφορα που να αξιζει στα χρηματα που θα διαθεσεις. Στην 116 δε μιλαμε καν για βελτιωση σε σταδια 9φπε, μετα εκκεντροφορους κλπ).

ΟΔΗΓΗΣΕ ΜΙΑ ΣΕΙΡΑ 1 ΠΟΥ ΝΑ ΣΕ ΚΑΛΥΠΤΕΙ και μετα αποφασισε. Με το να πεις βαζω 2λιτρο πανω και θα ειανι σουπερ μπορει αν κανεις μια τρυπα στο νερο. Μπορει το 3λιτρο να σου φανει υπερβολικο και να πεις οτι το 2λιτρο τελικα ηταν αρκετο.. Η λυση ειναι να δεις τι σου προσφερει το καθενα, να δεις ποσο σε ικανοποιει και φυσικα τι απο ολα αυτα γινεται σε συνδυασμο με την τσεπη σου.

Μην παραλειπεις την ιδεα του να δωσεις το δικο σου και να παρεις καποιο αλλο 120 η 130. Ως γνωστον η μετατροπη δεν ειναι παιξε γελασε (ειδικα στα πιο καινουρια) και απαιτει γερα νευρα αν κατι δεν παει καλα. χωρια το χασιμο αξιας λογω μετατροπης κλπ κλπ.. Και επισης η μετατροπη δεν ειανι μονο κινητηρας κιβωτιο αντε και κανα πιο ανθεκτικο διαφορικο.. Θελει φρενα αναρτησεις κλπ κλπ...

Τα συμπερασματα δικα σου.. Ελπιζω να σε καλυψα (τουλ για το πως θα σκεφτομουν εγω) γιατι δεν ειανι να πεις μαζεψα 5χιλιαρικα μποαζω τουρμπακι και τελος. Ψαξου πολυ καλα με τιμες τροπετων και τιμες μεταχειρισμενων και σιγουρα θα βρεις μια χρυση τομη
__________________
αλλαξα υπογραφη
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 02-10-08, 21:29
Το avatar του χρήστη antonis7_10
antonis7_10 Ο χρήστης antonis7_10 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-11-2007
Μηνύματα: 143
antonis7_10 is an unknown quantity at this point
την είπα...δεν ξέρω όμως και πολλά πράγματα επί τούτου <<και δεν εννοώ τουτού>>.Το είδα εδώ http://www.kafounis.gr/bmw/index.html.Πήρα τηλ και μου είπε να πάω το αμάξι να το δεί.....Αν κάποιος ξέρει περισσότερα ας πεί την γνώμη του
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 02-10-08, 21:37
Το avatar του χρήστη Dimzan
Dimzan Ο χρήστης Dimzan δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 20-11-2007
Μηνύματα: 1.719
Dimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of lightDimzan is a glorious beacon of light
Τωρα μου ηρθε η ιδεα ειανι λιγο πιο ακυρη αλλα για κοιτα και το ντιζελ 120 με τα 177. Θα σου ερθει αρκετα φτηνα απο γερμανια και πραγματικα θα εχεις δυναμη και οικονομια. Ακομα και το 123d αλλα ειναι πιο ακριβο ως πιο καινουριο.. Αλλωστε δε μενεις και αθηνα εσυ και μην πεις οτι το ντιζελ εχει μαπα ηχο γτι και ως τωρα 4κυλινδρο εχεις..
__________________
αλλαξα υπογραφη
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 15:52.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.