Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά 1 > Σειρά 1 - Εγκαταστάσεις/Βελτιώσεις

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #11  
Παλιά 26-09-09, 21:04
Το avatar του χρήστη dmyl
dmyl Ο χρήστης dmyl δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 14-01-2008
Μηνύματα: 141
dmyl is on a distinguished road
!!!!!!!

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nick_compact Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν φαίνεται να έδωσες πολύ σημασία στα link που έστειλα...

Πάμε λοιπόν και για Ε81 :

Παχύτερη αντιστρεπτική εμπρός για M Sport : http://www.realoem.com/bmw/showparts...96&hg=31&fg=10

Διαφορετικά εμπρός αμορτισέρ για τις M Sport : http://www.realoem.com/bmw/showparts...00&hg=31&fg=10

Διαφορετικά αμορτισέρ πίσω για τις M Sport : http://www.realoem.com/bmw/showparts...33&hg=33&fg=45

Η Sport pental και η Lifestyle είναι 2 απλές εξοπλιστικές εκδόσεις, και καμία δεν φέρει την σπορ ανάρτηση Μ στον εξοπλισμό της. Οπότε ναι, έχουν ίδιο κωδικό αμορτισέρ, και είναι της στάνταρ απλής ανάρτησης αυτά τα part number.
Κατά τα άλλα, σε έχουν ήδη πληροφορήσει...

Συγνωμη φιλε μου αλλα εδωσα σημασια ισως εσυ δεν θες να καταλαβεις οτι για το μοντελο μου υπαρχουν ελατηρια τα οποια μπαινουν στην εκδοση SPORT ,ειναι 1,5 εκατοστα χαμηλοτερα ,για αυτα ενδιαφερομαι.
Τωρα απο τα συνεργεια μου ειπαν οτι μαπινουν και ειναι ιδια με τα M-Sport.
Εαν δεν ειναι ιδια με το Μ οκ δεν με νοιαζει !!!!!!Αλλα αν ειναι και παλι δεν με νοιαζει.
Η κωδικοποιηση του σειριακου του αυτοκινητου μου υποστηριζει αυτα τα ελατηρια.

(που ξερεις μπορει να εχω και τα Μ αμορτισερ αντιστρεπτικες και δεν ξερω και τι αλλο )
Αν εχεις κατι να προτεινεις ?? απο τα πρωτα ΟΚ αλλιως μην επιμενεις !!!!!


Φιλικα
Απάντηση με παράθεση
  #12  
Παλιά 26-09-09, 22:05
Το avatar του χρήστη Nick_compact
Nick_compact Ο χρήστης Nick_compact δεν είναι συνδεδεμένος
MINIaddict user
 
Εγγραφή: 25-06-2004
Μηνύματα: 5.249
Nick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to behold
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από dmyl Εμφάνιση μηνυμάτων
Δυστηχως το αυτοκινητο το αγορασα στην εκδοση Lifestyle που δυστηχως δεν εχει την M sport Αναρτηση.( Η αναρτηση αυτη περιλαμβανει Ελατηρια 1,5
εατοστο πιο κοντα και τα ιδια αμορτισερ με τα αλλα αυτοκινητα της σειρας 1
).
Σου υπενθυμίζω τι έγραψες, παραπληροφορώντας όσους διαβάζουν το θέμα αυτό, και οδηγώντας σε λάθος συμπεράσματα. Η BMW δεν κάνει μισές δουλειές, και η ανάρτηση M Sport περιλαμβάνει ελατήρια, αμορτισέρ και αντιστρεπτικές. Σε καμία περίπτωση η BMW δεν θα έβαζε τα χαμηλότερα ελατήρια, όπως και δεν έχει γίνει ποτέ σε κανένα μοντέλο, μην αλλάζοντας τα αμορτισέρ, όπως θες να κάνεις εσύ.
Μπαίνουν; Ναι μπαίνουν.
Είναι σωστό; Δεν το γνωρίζω, δεν το έχω δοκιμάσει, πρόβλημα μάλλον δεν θα υπάρχει εφόσον είναι μόλις 1.5cm χαμηλότερο.
Περιλαμβάνει η ανάρτηση M Sport μόνο ελατήρια χρησιμοποιώντας τα ίδια αμορτισέρ με την βασική έκδοση; Όχι.
Απάντηση με παράθεση
  #13  
Παλιά 26-09-09, 22:09
Το avatar του χρήστη nickvas19
nickvas19 Ο χρήστης nickvas19 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 12-11-2007
Μηνύματα: 315
nickvas19 is an unknown quantity at this point
το θεμα ειναι τι ψαχνεις...
πρωτη ερωτηση στον εαυτο σου...μου αρεσει ετσι το αμαξι η γερνει πολυ?!
πιθανη απαντηση ναι καλο ειναι οποτε το αφηνεις ετσι και οταν ερθει ο καιρος να αλλαξω αμορτισερ αλλαζω και ελατηρια...
αν παλι οχι...σου προτεινω να βαλεις bmw...για να χεις το κεφαλι soy ησυχο...η m η bmw performance...αναλογα πως το θες...τωρα για αντιστρεπτικες...εσυ το οριζεις...αν θες να αλλαξεις παλι...δες απο 130ι αν ειναι ιδιες αστες αν οχι...βαλε απο 130ι...αν και πιστευω θες μια μ η bmw performance και τπτ ολο
__________________
Όλα είναι δρόμος μάγκα
Απάντηση με παράθεση
  #14  
Παλιά 26-09-09, 22:12
Το avatar του χρήστη nickvas19
nickvas19 Ο χρήστης nickvas19 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 12-11-2007
Μηνύματα: 315
nickvas19 is an unknown quantity at this point
δλδ εμενα πισω δεν εχει αντιστρεπτικες...και αν δεν εχει μπορω να βαλώ?!
__________________
Όλα είναι δρόμος μάγκα
Απάντηση με παράθεση
  #15  
Παλιά 26-09-09, 22:17
Το avatar του χρήστη Nick_compact
Nick_compact Ο χρήστης Nick_compact δεν είναι συνδεδεμένος
MINIaddict user
 
Εγγραφή: 25-06-2004
Μηνύματα: 5.249
Nick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to beholdNick_compact is a splendid one to behold
Έτσι όπως το βλέπω στο realoem, δεν έχει πίσω αντιστρεπτική η 116i LCI. Οι προ facelift έχουν πίσω αντιστεπτική, και πολύ πιο σπορ στήσιμο από τις FL (LCI). Ίσως να κάνω και λάθος όμως.

Σε πιο παλιά μοντέλα που δεν είχαν πίσω αντιστρεπτική, οι βάσεις υπήρχαν. (πχ στο Compact E36 που είχα). Υποθέτω ότι και στην 1 το ίδιο ισχύει.
Απάντηση με παράθεση
  #16  
Παλιά 27-09-09, 09:08
Το avatar του χρήστη nickvas19
nickvas19 Ο χρήστης nickvas19 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 12-11-2007
Μηνύματα: 315
nickvas19 is an unknown quantity at this point
εγω πάλι γιατι βλέπω ότι το facelift έχει...αντιστρεπτικές?!
__________________
Όλα είναι δρόμος μάγκα

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη nickvas19 : 27-09-09 στις 09:14
Απάντηση με παράθεση
  #17  
Παλιά 27-09-09, 12:19
Το avatar του χρήστη Nikos120i
Nikos120i Ο χρήστης Nikos120i δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 13-05-2007
Μηνύματα: 1.157
Nikos120i has a spectacular aura aboutNikos120i has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nick_compact Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν φαίνεται να έδωσες πολύ σημασία στα link που έστειλα...

Πάμε λοιπόν και για Ε81 :

Παχύτερη αντιστρεπτική εμπρός για M Sport : http://www.realoem.com/bmw/showparts...96&hg=31&fg=10

Διαφορετικά εμπρός αμορτισέρ για τις M Sport : http://www.realoem.com/bmw/showparts...00&hg=31&fg=10

Διαφορετικά αμορτισέρ πίσω για τις M Sport : http://www.realoem.com/bmw/showparts...33&hg=33&fg=45

Η Sport pental και η Lifestyle είναι 2 απλές εξοπλιστικές εκδόσεις, και καμία δεν φέρει την σπορ ανάρτηση Μ στον εξοπλισμό της. Οπότε ναι, έχουν ίδιο κωδικό αμορτισέρ, και είναι της στάνταρ απλής ανάρτησης αυτά τα part number.
Κατά τα άλλα, σε έχουν ήδη πληροφορήσει...

...κι εγώ νόμιζα ότι είχα μόνο διαφορετικά ελατήρια! Έχω ολόκληρο σετ ανάρτησης!

Well done BMW!
Απάντηση με παράθεση
  #18  
Παλιά 27-09-09, 13:34
Το avatar του χρήστη antonis7_10
antonis7_10 Ο χρήστης antonis7_10 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 03-11-2007
Μηνύματα: 143
antonis7_10 is an unknown quantity at this point
δηλαδή για να καταλάβω και εγω που είμε κουμπούρας...ένας άνθρωπος που έχει την απλή 116 lifestyle τί εξαρτήματα χρειάζεται και για να βάλει to m-pack του Νίκου και ποιά μπορεί να κρατήσει ?αυτό πόσο θα κοστίσει τελικά?
Απάντηση με παράθεση
  #19  
Παλιά 27-09-09, 13:53
Δημήτρης Ο χρήστης Δημήτρης δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 09-04-2007
Μηνύματα: 312
Δημήτρης is on a distinguished road
Είναι απλό (λέμε τώρα...). Ελατήρια (-1,5 πόντους) M-pack, Αμορτισέρ M-pack, αντιστρεπτικές M-pack.
Υπολογίζω κανα 800άρι από χρήματα. Δεν πολυαξίζει κατα τη γνώμη μου.
Απάντηση με παράθεση
  #20  
Παλιά 27-09-09, 14:42
Το avatar του χρήστη gregE36
gregE36 Ο χρήστης gregE36 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 15-11-2008
Μηνύματα: 1.072
gregE36 is on a distinguished road
με 200 ευρω βαζεις hr η eibah και καθαρισες
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 06:57.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.