Επιστροφή   BMW-Motorsport.gr > Σειρές BMW > Σειρά M > Σειρά M - Τεχνικά Θέματα

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 29-01-10, 22:58
Το avatar του χρήστη FOTISBMWE36
FOTISBMWE36 Ο χρήστης FOTISBMWE36 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 28-06-2007
Μηνύματα: 64
FOTISBMWE36 is on a distinguished road
κοψιματα σε ε36 μ3

ΠΑΙΔΕΣ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΣ ΕΔΩ.ΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ.ΜΟΛΙΣ ΕΚΑΝΑ ΤΟ Ε36 ΜΟΥ Μ3.ΑΛΛΑ ΜΟΘΥ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ ΚΟΨΙΜΑΤΑ.ΟΤΑΝ ΤΟ ΑΝΟΙΓΩ ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΑ ΟΛΑ ΟΚ.ΟΤΑΝ ΤΟ ΠΛΑΚΩΝΩ ΜΕΤΑ ΠΟΥ ΜΕ ΠΙΑΝΕΙ ΦΑΝΑΡΙ ΑΡΧΙΖΕΙ ΤΑ ΜΠΕΡΔΕΜΑΤΑ Κ ΤΑ ΚΟΨΙΜΑΤΑ.ΑΝ ΤΟ ΠΑΩ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΧΑΛΑΡΑ ΜΕΤΑ ΙΣΙΩΝΕΙ.ΠΩΣ ΤΟ ΒΛΕΠΕΤΕ?ΣΗΜΕΙΩΤΕΟΝ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΣΕΡΒΙΣ Κ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΛΥΤΕΣ.

ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΠΑΙΔΕΣ
ΠΕΡΙΜΕΝΩ
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 29-01-10, 23:13
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από FOTISBMWE36 Εμφάνιση μηνυμάτων
ΠΑΙΔΕΣ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΣ ΕΔΩ.ΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ.ΜΟΛΙΣ ΕΚΑΝΑ ΤΟ Ε36 ΜΟΥ Μ3.ΑΛΛΑ ΜΟΘΥ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ ΚΟΨΙΜΑΤΑ.ΟΤΑΝ ΤΟ ΑΝΟΙΓΩ ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΑ ΟΛΑ ΟΚ.ΟΤΑΝ ΤΟ ΠΛΑΚΩΝΩ ΜΕΤΑ ΠΟΥ ΜΕ ΠΙΑΝΕΙ ΦΑΝΑΡΙ ΑΡΧΙΖΕΙ ΤΑ ΜΠΕΡΔΕΜΑΤΑ Κ ΤΑ ΚΟΨΙΜΑΤΑ.ΑΝ ΤΟ ΠΑΩ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΧΑΛΑΡΑ ΜΕΤΑ ΙΣΙΩΝΕΙ.ΠΩΣ ΤΟ ΒΛΕΠΕΤΕ?ΣΗΜΕΙΩΤΕΟΝ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΣΕΡΒΙΣ Κ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΛΥΤΕΣ.

ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΠΑΙΔΕΣ
ΠΕΡΙΜΕΝΩ
Σου βάλαμε μοτέρ, πρίν να στο κάνουν σέρβις?????
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 29-01-10, 23:21
Το avatar του χρήστη FOTISBMWE36
FOTISBMWE36 Ο χρήστης FOTISBMWE36 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 28-06-2007
Μηνύματα: 64
FOTISBMWE36 is on a distinguished road
αγόρι εγώ το έβαλα το μοτέρ.ήθελα απλά να δουλέψει λίγο.ούτε 500 χλμ δεν έχει κάνει.πως το βλέπεις?

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Fairytale : 30-01-10 στις 19:43 Αιτία: Greeklish
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 29-01-10, 23:33
Το avatar του χρήστη race535
race535 Ο χρήστης race535 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-01-2006
Μηνύματα: 565
race535 has a spectacular aura aboutrace535 has a spectacular aura about
Στα πολυ αποτομα μπορει να κοβει η αντλια βενζινης,η να ειναι μικροτερη απο αυτην που εχει αναγκη η τροφοδοσια. Ισως να εχει μεινει η παλια αντλια απο το παλιο μικροτερο μοτερ;
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 29-01-10, 23:42
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από race535 Εμφάνιση μηνυμάτων
Στα πολυ αποτομα μπορει να κοβει η αντλια βενζινης,η να ειναι μικροτερη απο αυτην που εχει αναγκη η τροφοδοσια. Ισως να εχει μεινει η παλια αντλια απο το παλιο μικροτερο μοτερ;
Το Μ3 δεν έχει και δεύτερη αντλία? Τα 1600-1800-2000 δεν την χρειαζότανε... Ετσι θυμάμαι...
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 29-01-10, 23:44
Το avatar του χρήστη FOTISBMWE36
FOTISBMWE36 Ο χρήστης FOTISBMWE36 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 28-06-2007
Μηνύματα: 64
FOTISBMWE36 is on a distinguished road
φιλαράκι η παλιά αντλία είναι πάνω από το 316 αλλα όλες οι αντλίες από το 316 έως k το M3 το τρίλιτρο είναι ίδιες.πήρα τηλ την bmw.απλά μήπως έχει κλάσει η δικια μου.φοράει προγραμμα μάλλον το αμάξι γιατι στο δυναμόμετρο έβγαλε αρκετά άλογα.λες να ναι από τιποτα λάμδα επειδή δεν έχει καταλύτες?
δε πιστεύω να έχουν πρόβλημα τα μπεκ λόγο παροχής

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Fairytale : 30-01-10 στις 19:53 Αιτία: Greeklish
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 29-01-10, 23:54
Το avatar του χρήστη rapid_fast
rapid_fast Ο χρήστης rapid_fast δεν είναι συνδεδεμένος
Valvetronic soupa user
 
Εγγραφή: 15-05-2006
Μηνύματα: 7.731
rapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud ofrapid_fast has much to be proud of
Μ3 EKP PIEBURG 1 16142228038 $690.97
316 EKP-VDO 1 16146758736 $330.93
Σε έπιασε ο race535
__________________
Τα "μαστόρια" χαλάνε τα αυτοκίνητα μας....
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 30-01-10, 00:03
Το avatar του χρήστη FOTISBMWE36
FOTISBMWE36 Ο χρήστης FOTISBMWE36 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 28-06-2007
Μηνύματα: 64
FOTISBMWE36 is on a distinguished road
που την έχει την δεύτερη αντλία ρε παίδες?αφού μίλησα με bmw k μου είπε ότι είναι ίδιες οι αντλίες

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Fairytale : 30-01-10 στις 19:52 Αιτία: Greeklish
Απάντηση με παράθεση
  #9  
Παλιά 30-01-10, 00:04
Το avatar του χρήστη race535
race535 Ο χρήστης race535 δεν είναι συνδεδεμένος
Experienced User
 
Εγγραφή: 31-01-2006
Μηνύματα: 565
race535 has a spectacular aura aboutrace535 has a spectacular aura about
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από FOTISBMWE36 Εμφάνιση μηνυμάτων
filaraki h palia antlia einai pano apo to 316 alla oles oi antlies apo to 316 eos k to m3 to 3litro einai idies.pira til thn bmw.apla mipos exei klasei h dikia mou.foraei kprogramma mallon to amaxi gt sto dunamometro evgale arketa aloga.les na nai apo tpt lamda epeidi den exei katalutes?
de pisteuo na exoun provlima ta mpek logo paroxis
1ον καλως ηλθες στο Φορουμ.
2ον διαβασε τους κανονες του (γραφεις με αγγλικους χαρακτηρες ενω δεν επιτρεπεται)

Στο θεμα μας τωρα,μπορει να εχει οντως κλασει η αντλια, οι Λ δεν ειναι,ουτε εγω εχω καταλυτες στο δικο μου και δεν εκανε ποτε τετοια κολπα.
Πρεπει να μενει απο βενζινη, οταν το κυνηγας πολυ δεν παιρνει αυτο που ζηταει και κοβει,μενεις στο φαναρι μπερδευει μεχρι να φτασει παλι αρκετο καυσιμο στα μπεκ,οταν πηγαινει ηρεμει παλι το μοτερ,χωρις να το κυνηγας το μοτερ δουλευει σωστα αλλα δεν χρειαζεται και πολυ βενζινη,οταν το κυνηγας ξαναμπερδευει.

Δεν ανταποκρινεται η τροφοδοσια στις απαιτησεις

υγ.οχι οτι ειναι και 1000% σιγουρο.....
Απάντηση με παράθεση
  #10  
Παλιά 30-01-10, 00:11
Το avatar του χρήστη FOTISBMWE36
FOTISBMWE36 Ο χρήστης FOTISBMWE36 δεν είναι συνδεδεμένος
Regular User
 
Εγγραφή: 28-06-2007
Μηνύματα: 64
FOTISBMWE36 is on a distinguished road
ευχαριστω για το καλωσορισμα κ τις παρατηρησεις σου.

στο θεμα τωρα.αυτο βγαζει κ πολυ ακαυστη πισω.δηλαδη τρωει αρκετα απο βενζινη.κ εγο το ιδιο πιστευω οτι ειναι.αν ηταν ρευμα κτλπ θα το εκανε συνεχεια.δε προλαβα σημερα στο μαγαζι να του μετρησω ροη στο καυσιμο.πηγαινει πουθενα αλλου το μαυλο σου?

εσυ τι εχεισ αγορι?

υγ.στο δυναμομετρο εσπερνε το αυτοκινητο,καμια διακοπη
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας

Που θέλετε να σας πάμε;


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 04:21.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Hosted by GlobalGold
BMW-Motorsport.gr is an unofficial site and is in no way associated with, endorsed by, sponsored by, or licensed by BMW. BMW-Motorsport.gr is not responsible for the content of threads/posts.